Coco Gauff postoupila do čtvrtfinále Roland Garros již třetí rok v řadě

Dalším pro Gauffa by mohla být odveta proti č. 1 Igovi Swiatekovi, který devatenáctiletého Američana porazil v loňském finále na Roland Garros.SLEDUJTE: Coco Gauffová mluví s Tennis Channel po svém vítězství ve čtvrtém kole Roland Garros v roce 2023

PAŘÍŽ (AP) — Coco Gauff odložila stažené koleno a špatný úsek v prvním setu, aby se dostala do čtvrtfinále na Roland Garros potřetí za sebou, když v pondělí zvítězila 7:5, 6:2 nad Annou Karolínou Schmiedlovou.

Další pro Gauffa by mohla být odveta proti č. 1 Iga Swiatek , který porazil 19letého Američana v loňského finále na Roland Garros . Swiatek se měl utkat s Lesiou Tsurenko ve čtvrtém kole později v pondělí.Gauffová se ujala vedení 5:2 proti Schmiedlové, ale pak už to bylo zajímavější. Gauff se zlomil při podání na set za stavu 5-2 a znovu za stavu 5-4.

Pomohla 100. Schmiedlové, která na velkém turnaji nikdy nepřekonala třetí kolo, dvojitou chybou, poté zahodila forhend do sítě, aby ukončila výměnu 21 úderů, čímž se dostala na 5 všech. V další hře Gauffová klopýtla o kluzkou hlínu na sluncem rozstříkaném, ale větrném Court Philippe Chatrier a odřela si pravé koleno.

Poté, co se shromáždila a požádala o tuto sadu, navštívil Gauff trenér, který jí dal bílý obvaz těsně pod koleno. Okraje té náplasti se začaly kroutit, jak si Gauff hrál, a ona ji brzy poté odstranila.Ons Jabeur porazí Bernardu Peraovou v přímých setech a dostane se do čtvrtfinále French Open
/

Další čtvrtfinále žen v horní polovině losování ve středu bude č. 7 Ons Jabeur z Tuniska vs. č. 14 Beatriz Haddad Maia z Brazílie.

Úterní čtvrtfinále jsou vítězka Australian Open Aryna Sabalenková vs. Elina Svitolinová a finalistka French Open 2021 Anastasia Pavljučenkovsová vs. Karolina Muchová. Jediným nasazeným hráčem v partě je č. 2 Sabalenka.

Jabeurová byla v minulé sezóně vicemistryní ve Wimbledonu a na US Open, ale z French Open odešla v prvním kole a byl to jediný major, na kterém se až dosud nedostala do čtvrtfinále. Dostala se tam poražením Bernardy Peraové, Američanky na 36. místě, 6-3, 6-1.Jabeur dokázal vyhrát všech osm her v podání Pery, k čemuž mu pomohlo získat 15 ze 16 bodů při druhém podání. Nepomohla si ani Pera, která udělala 33 nevynucených chyb na pouhých 13 vítězných.

'Čekal jsem, že bude hrát lépe,' řekl Jabeur.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Roland-Garros (@rolandgarros)

Haddad Maia dosáhla svého prvního čtvrtfinále na Slamu, když překonala 132. Saru Sorribes Tormo 6-7 (3), 6-3, 7-5 ve čtvrtém kole, které trvalo tři hodiny a 51 minut. Před touto cestou do Paříže Haddad Maia nikdy nepřekonal druhé kolo na Roland Garros ani na žádném jiném grandslamovém turnaji.

Casper Ruud se stejně jako Jabeur v minulé sezóně probojoval ke dvěma grandslamovým mistrovským zápasům. A stejně jako Jabeur pokaždé přišel zkrátka.

Čtyři nasazený Ruud, vicemistr z roku 2022 za Rafaelem Nadalem na Roland Garros a Carlosem Alcarazem na US Open, se vrátil do čtvrtfinále v Paříži, když porazil Nicolase Jarryho 7:6 (3), 7:5, 7 -5.

Jarry, který sloužil an 11měsíční zákaz v roce 2020 za pozitivní dopingový test šel ve druhém setu na 4:1 a ve třetím na 4:2, ale Ruud pokaždé situaci otočil.

Ruudovým čtvrtfinálovým soupeřem bude č. 6 Holger Rune nebo č. 23 Francisco Cerundolo. Dalšími pondělními zápasy mužů byly v noci č. 27 Yoshihito Nishioka vs. Tomáš Martin Etcheverry a č. 22 Alexander Zverev vs. č. 28 Grigor Dimitrov.

Populární Problémy

Porazit tenisově Rogera Federera je pro mnohé snem, stejně jako pro nejlepšího pákistánského hráče Aisam-ul-Haq Qureshiho. Pákistánec se však roky snažil najít ve své domovské zemi uznání jako tenista.

V premiérovém zápase ACC/Big Ten Challenge bude nová Louisville č. 1 hostit č. 4 Michigan. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Shrnutí všech akcí v probíhajícím play-off Australian Open Asia-Pacific Wildcard v Zhuhai.