Jak čistit sportovní obuv

Dobrý pár pevných a pohodlných sportovních bot může být drahý, a přesto, pokud jsou plně využity, pravděpodobně se během chvíle zašpiní. Při čištění obuvi musíte být opatrní, ale správná péče a dobré čištění mohou vaše boty obnovit a chránit vaši investici. Házet je do pračky nebude. Chcete -li správně vyčistit boty, připravte se na ruční mytí.

raquetball raketa

Část 1 ze 3: Provádění pravidelných úklidů

 1. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes Krok 1

  1 Čistěte suchým kartáčem. Než si umyjete boty, měli byste odstranit všechny velké kusy špíny a špíny. Použijte starý zubní kartáček nebo suchý kartáček. Otřete suchým kartáčem všechna problematická místa, abyste odstranili přebytečnou špínu a špínu.
 2. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes Krok 2

  2 Smíchejte teplou vodu s pracím prostředkem. Naplňte umyvadlo vodou, která je teplá, ale ne horká. Poté vmíchejte malé množství pracího prostředku.
 3. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes Krok 3

  3 Vyjměte vložky a tkaničky. Krajky a stélky je třeba čistit samostatně. Vyjměte je z boty a položte je na stranu.
 4. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes Krok 4

  4 Navlhčete houbu. Alternativně můžete použít měkký ručník nebo měkký keř. Před vytlačením přebytečné vlhkosti se ujistěte, že houba absorbovala dostatečné množství mýdla a vody. Pomocí roztoku vyčistěte problematické skvrny.
  • Starý zubní kartáček může být užitečný pro drhnutí kolem jazyka a na jiných těžko dostupných místech.
  • Snažte se nenamočit části boty z kůže nebo pěny. Prostřednictvím výrobce můžete prozkoumat konkrétní pokyny k čištění obuvi. Pokud máte pochybnosti, vyhněte se vniknutí vlhkosti na již čistý povrch.


 5. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes Krok 5

  5 Navlhčete houbu čistou vodou, abyste odstranili mýdlo. Poté, co odstraníte skvrny, namočte druhou houbu nebo hadřík do teplé vody bez mýdla. Otřete botu, abyste odstranili veškeré přebytečné mýdlo.
 6. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes Krok 6

  6 Nechte uschnout na vzduchu. Do sušičky nedávejte boty. Nechte je při pokojové teplotě. Nechte je přirozeně uschnout. reklama

Část 2 ze 3: Aby vaše boty lépe voněly

 1. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes Krok 7

  1 Vždy noste ponožky. Bez ponožek se ve vašich botách bude hromadit pot. V této vlhkosti se bude dařit bakteriím, které dodají vašim botám zřetelně nepříjemný zápach, který se budete snažit opravit.
 2. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes, krok 8

  2 Posypte prášek na nohy do bot. Možná zjistíte, že se vám celé nohy budou potit přes ponožky, takže vaše boty budou vlhké, i když ponožky máte. Kropení stélky nohou na stélky, než se šněrujete, pomůže absorbovat část této vlhkosti a zabrání vzniku zápachu v botách.
 3. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes, krok 9

  3 Vyčistěte si vložky. Pokud jsou vaše boty již páchnoucí, můžete vyčistit vložky a zlepšit tak zápach. Vyjměte vložky z obuvi a postupujte podle výše uvedených kroků. Vyčistěte ji houbou namočenou ve vodě a saponátu, otřete druhou vlhkou houbou, abyste odstranili mýdlo, a poté nechte stélku vyschnout na vzduchu. reklama

Část 3 ze 3: Čištění tkaniček

 1. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes, krok 10

  1 Sundejte tkaničky z boty. Krajky mohou být podrobeny tvrdšímu čištění než samotná bota, takže byste měli své tkaničky sundat a vyčistit samostatně.
 2. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes, krok 11

  2 Tkaničky předem ošetřete pracím prostředkem. U odolných skvrn můžete začít tím, že na silné skvrny nasypete trochu pracího prostředku. Prsty vmasírujte prací prostředek, než jej necháte projít teplou vodou.
 3. Obrázek s názvem Clean Athletic Shoes, krok 12

  3 Umyjte si tkaničky v sáčku na jemné prádlo. Krajky lze prát v pračce, ale pokud zůstanou volné, omotají se kolem ostatních položek v prádle. Umístěte tkaničky do sáčku na jemné prádlo a poté běžte v normálním nastavení. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vyčistit své sportovní boty poté, co se namočily do deště? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Nejprve se ujistěte, že na vašich botách není žádná špína nebo bláto, než je vysušíte. Pokud je tam bláto nebo špína, sundejte si boty dolů nebo je držte pod umyvadlem, dokud se špína nebo bláto nesmyjí. Potom zmuchlejte noviny a strčte je do bot. Nechte je vyvětrat na dobře větraném místě nebo je postavte vedle ventilátoru. Kdykoli noviny zvlhnou, vyměňte je, aby vaše boty neustále vysychaly.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Opravte vybledlé nebo staré sportovní boty trochou sladkého leštidla na boty. Na bílé skvrny lze použít gumu pro bílé umění.

reklama

Varování

 • Sportovní obuv nikdy neperte v pračce ani nesušte v sušičce, protože by to mohlo poškodit nebo zmenšit obuv. Ztratí hodně ze svých podpůrných vlastností.
reklama

Populární Problémy

Boris Becker se nedávno zaměřil na postoj Naomi Osaky vůči mediálním závazkům na tenisových turnajích.

Ochranný kelímek je tvrdá skořápka, která je vložena do atletického popruhu nebo kompresních šortek k ochraně mužského reprodukčního systému při hraní fyzických sportů. Někteří muži se domnívají, že při hraní nemusí používat ochranný kelímek nebo ...

Analýza losování dvouhry mužů na turnaji Shanghai Masters 2019, kde je obhájcem titulu Novak Djokovic.

Jak říci „Jste vítáni“ ve francouzštině. Možná už víte, že „merci“ (mair-see) znamená ve francouzštině „děkuji“. Ale kromě poděkování ostatním byste také měli vědět, jak reagovat, když vám někdo řekne „milosrdenství“. Ve většině neformálních ...

Martina Navrátilová s Julií Lemagovou Martina Navratilova si vzala svého dlouholetého partnera ulie Lemigova na soukromém obřadu na horkém poloostrově.

Ve čtvrtek večer má premiéru nová série s hlavní postavou Poppy Montgomeryové „Reef Break“. Zde je návod, jak sledovat show online, pokud nemáte kabel.