Jak podávat rum

Rum je lihovina destilovaná ze šťávy z cukrové třtiny nebo jejího vedlejšího produktu z melasy. Zraje v sudech z oceli, dubu nebo zuhelnatělého dubu, aby se vytvořil světlý, zlatý nebo tmavý rum. Rum, běžně pocházející z Karibiku a Latinské Ameriky, je velmi všestranný likér, který se hodí k široké škále nápojů a navíc si ho můžete vychutnat i samostatně. Existuje mnoho způsobů, jak lze tento likér podávat, zkuste tedy několik, abyste našli svůj oblíbený.Metoda 1 ze 3: Výroba koktejlů s rumem

 1. 1 Vyzkoušejte jednoduchý míchaný nápoj. Smíchejte rum jen s 1 dalším nápojem, jako je soda. Je to snadný způsob, jak si vychutnat jakoukoli kvalitu rumu. Je to také nápoj, který lze připravit prakticky v jakémkoli baru.
  • Vydejte se na klasický rum a colu tím, že začnete přibližně 59 ml světlého nebo tmavého rumu a podle chuti přidáte tmavou colu. Nalijte na led, ozdobte klínkem limetky a podávejte.
  • Vyzkoušejte pikantnější míchaný nápoj, zvaný Dark 'n' Stormy, naplněním sklenice highball ledem, přidáním 2 panáků rumu Gosling’s Black Seal Rum a dolitím zázvorovým pivem. Ozdobte klínkem limetky a podávejte. (Všimněte si, že název tohoto nápoje chránila ochranná známka společnosti Gosling Brother Ltd., takže z právního hlediska musí být vyroben z Goslingova rumu.)
 2. 2 Udělejte mojito. Vyzkoušejte klasický rumový koktejl, mojito . K tomuto osvěžujícímu nápoji použijte lehký rum, lístky máty, limetku, cukr a limonádu.
  • Dejte několik kousků limetky a čerstvých lístků máty do sklenice a promíchejte je, aby uvolnily jejich chuť, pokud si přejete. Přidejte led a 59 ml lehkého rumu. Naplňte zbytek sklenice klubovou sodou a poté vmíchejte cukr podle chuti.
  • Zkuste do mojita přidat další ovocné příchutě, jako jsou jahody nebo ananas, přidáním čerstvého ovoce nebo šťávy.
 3. 3 Získejte ovocnost s daiquiri. Udělejte daiquiri smícháním světlého rumu s čerstvou limetkovou šťávou a jednoduchým sirupem (cukr uvařený do sirupové konzistence). Tento nápoj obvykle používá téměř jakoukoli kombinaci ovocných šťáv se základními přísadami.
  • Navažte na základní recepturu 2 fl oz (59 ml) lehkého rumu, 3/4 fl oz (22 ml) čerstvé limetkové šťávy a 1/4 fl oz (7,4 ml) jednoduchého sirupu s ovocem jako banán, jahoda, ananas atd.
  • Okraj sklenice vyložte hnědým cukrem a čerstvým kouskem jakéhokoli ovoce, které použijete pro společnou prezentaci daiquiri. Nápoj podávejte úhledný ve sklenici martini.
 4. 4 Zkuste složitější Mai Tai. Vyrobte si Mai Tai použitím několika dalších speciálních přísad než jiné rumové koktejly. K přípravě tohoto osvěžujícího nápoje použijte orgeat-vysoce kvalitní sirup z mandlového cukru-a pomerančové curacao-likér ze sušené citrusové kůry.
  • Zkombinujte 59 ml tmavého rumu s 3/4 fl oz (22 ml) limetkové šťávy, 1/4 fl oz (7,4 ml) jednoduchého sirupu, 1/2 fl oz (15 ml) pomerančového curacaa a 1/4 fl oz (7,4 ml) orgeatu a nalijte na led. Navrch dejte limetkový klín a lístek máty.
  • Pokud nemáte po ruce speciální přísady pro tento koktejl, můžete nahradit levnější mandlový sirup za orgeat a trojnásobek za pomerančové curacao.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Jaký druh ovocné šťávy musí podle definice daiquiri obsahovat?Jahoda

Téměř! Strawberry daiquiris jsou velmi běžnou variací daiquiri, ale jsou to jen variace. Základní daiquiri neobsahuje žádnou jahodovou šťávu. Existuje lepší možnost!

Ananas

Zkus to znovu! Pokud chcete, můžete do daiquiri přidat ananasovou šťávu, protože ananas se skvěle hodí k rumu. Ale můžete naprosto udělat daiquiri bez ananasu. Existuje lepší možnost!

Limetka

Že jo! Základními složkami daiquiri jsou rum, jednoduchý sirup a limetková šťáva. Pokud chcete, můžete přidat další ovocné šťávy, ale limetková šťáva je jediná, která je požadována. Přečtěte si další kvízovou otázku.Ve skutečnosti základní daiquiri neobsahuje žádnou ovocnou šťávu.

Ani náhodou! Základní daiquiri zahrnuje rum, jednoduchý sirup a jednu konkrétní ovocnou šťávu. Existuje mnoho variant, které zahrnují i ​​jiné druhy ovoce. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 3: Užijte si rum sám

 1. 1 Kupte si kvalitní rum. Držte se kvalitního „usrkávajícího rumu“, abyste si jej užili čistý, to znamená při pokojové teplotě bez dalších přísad. Podívejte se na lahve pocházející z Baham a zemí Latinské Ameriky, kde najdete tradičnější odrůdy.
  • Hledejte vyšší kvalitu v lehkém rumu tím, že se vyhnete ochuceným nebo „překypujícím“ odrůdám, jako Bacardi 151. Tento typ likéru má 75% ABV nebo vyšší, než typických 40% ABV.
  • Hledejte vyšší kvalitu zlatého rumu tím, že se vyhnete značkám, které rum uměle barví, aby dosáhly tradiční jantarové barvy. Přestože alkoholové společnosti nemusí uvádět seznam přísad, u rumu, který není barvený, můžete obecně počítat s dražšími značkami.
  • Hledejte vyšší kvalitu v tmavém rumu nákupem dražší odrůdy. U kořeněného rumu se vyhněte levnějším značkám, které jednoduše barví světlý rum na tmavší. Chcete zlatý nebo dokonce tmavý rum, který je naplněn kořením jako anýz, skořice, pepř a rozmarýn.
 2. 2 Pomalu popíjejte rum. Nalijte rum na popíjení do malé sklenice. Zahřejte sklenici v rukou a pomalu usrkávejte, abyste si užili plnou chuť.
  • Cítíte vůni rumu na dálku, abyste si neublížili nosem, a po malých doušcích necháte chuť proniknout do všech částí vašeho jazyka.
  • Pijte popíjející rum při pokojové teplotě nebo na skalách, pokud si přejete.
 3. 3 Vyzkoušejte jedinečný rum jako rhum agricole nebo cachaça. Pro nový zážitek hledejte speciální alternativy k tradičnímu rumu. Rhum agricole a cachaça používají pouze čerstvě lisovanou šťávu z cukrové třtiny, takže mají velmi odlišnou chuť od tradičního ráfku.
  • Tyto specializované „čisté“ formy rumu jsou považovány za takové, protože používají spíše šťávu z cukrové třtiny než melasu a při zpracování používají jen málo nebo žádné jiné přísady.
  • Vyzkoušejte rhum agricole nebo cachaça úhledné, abyste zažili plnou chuť. Cachaça se také obvykle používá v Caipirinha, koktejlu populárním v Brazílii, kde je cachaça národním likérem.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 KvízJaký důkaz bude mít obvykle kvalitní rum?

0,15

Ani náhodou! Rum je destilovaný alkohol, což znamená, že bude mít vždy poměrně vysoký důkaz. 15% důkaz je na skutečný rum příliš málo. Zkuste jinou odpověď ...

0,4

Ano! Dobrý rum bude mít téměř vždy důkaz 40%. Rumy s velmi vysokým obsahem důkazů bývají méně kvalitní. Přečtěte si další kvízovou otázku.

0,75

Zkus to znovu! „Přiměřený“ rum s důkazem 75% nebo vyšším má obvykle nízkou kvalitu. Chcete mít možnost ochutnat dobrý rum, nejen pálení alkoholu. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Přidání rumu do horkých nápojů

 1. 1 Zkuste horký máslový rum. Vychutnejte si chuť rumu při zahřátí v tomto jednoduchém nápoji. Chcete -li rumu dodat bohatou chuť, použijte různé čerstvé koření a máslo.
  • Smíchejte hnědý cukr, skořici, muškátový oříšek a hřebíček s máslem. Vložte hrnek s 89 ml tmavého rumu a zalijte horkou vodou.
  • Vyzkoušejte krémovou variaci tohoto nápoje přidáním zahřátého mléka do směsi místo nebo kromě vody.
 2. 2 Přidejte rum do horké čokolády nebo kávy. Uvařte si svůj oblíbený kávový nápoj nebo klasické horké kakao a poté přidejte 1–2 fl oz (30–59 ml) rumu, abyste dosáhli chutného nádechu.
  • Použijte balíček horké čokolády, nebo si připravte vlastní ohřátím plnotučného mléka a přidáním rumu a hořké čokolády nebo kakaového prášku.
  • Přidejte rum do jakékoli čerstvě uvařené silné kávy, včetně espressa jako Americano nebo latte. Oslaďte dle chuti cukrem nebo vámi zvoleným sladidlem.
 3. 3 Připravte si horké rumové těsto. Z rumu připravte tradiční pálivé buchty. Přidejte med a koření do tohoto klasického hřejivého nápoje s léčivým původem.
  • Do hrnku dejte 30 ml kořeněného rumu, 1 polévkovou lžíci (15 ml) medu a čtvrtinu citronu, poté ho zalijte horkou vodou a mícháním roztavte med. Podle chuti přidejte skořicový cukr.
  • Pokud chcete, nahraďte kořeněný rum zlatým nebo tmavým rumem a podle potřeby přidejte více vlastního čerstvého koření a ozdob, například pomerančovou kůru.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Jaký rum funguje nejlépe v máslovém rumu?

Kořeněné

Ne tak docela! Máslový rum je kořeněný nápoj, ale používá jiné koření než většina kořeněných rumů. Proto je nejlepší použít nekorenený rum a přidat vlastní koření. Zkuste jinou odpověď ...

Světlo

Nepřesně! Jemná chuť lehkého rumu může být snadno překonána kořením v máslovém rumu. Opravdu byste měli použít něco se silnější chutí. Hádej znovu!

Temný

Pěkný! Tmavý rum má silnější chuť než lehký rum, takže je dobrý v kořeněném nápoji jako rum máslový. Získejte to bez koření, abyste mohli do nápoje přidat vlastní koření. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Terminologie rumu

Terminologie rumu, kterou byste měli vědět

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je rum povolen pro diabetiky, nebo ne? Diabetici by neměli pít alkohol, protože to s sebou nese riziko zvýšení hladiny cukru v krvi.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Vždy si užívejte alkoholické nápoje zodpovědně a s mírou, jako plnoletý 21 let a starší v USA nebo 18 a více let ve Velké Británii.


reklama

Populární Problémy

Zde je kompletní přehled a podrobný průvodce, jak sledovat ESPN Plus na streamovacím zařízení Roku nebo Roku TV.

Jak se připravit na transplantaci ledvin. Transplantace ledviny je zásadní lékařský zákrok a měli byste se na ni připravit, jak nejlépe umíte. Transplantace ledviny vám může být naplánována na stanovené datum (obvykle pokud dostáváte ledvinu z ...

Tenis je vzrušující sport-rychlý, dynamický a fyzicky náročný. Výuka tenisu může být stejně poutavá jako hraní! Pokud se chcete stát tenisovým instruktorem, musíte nejprve porozumět této hře a ...