Jak vyrobit bramborovou kaši v pomalém sporáku

Příprava bramborové kaše v pomalém hrnci je skvělý způsob, jak vařit brambory, když děláte jiné věci. Jakmile se vrátíte do kuchyně a brambory jsou měkké, můžete spudy rozmačkat a přidat přísady. Můžete vařit recept na bramborovou kaši v pomalém hrnci, který je podobný tradiční bramborové kaši. Bramborám v pomalém hrnci můžete také dodat vydatnou chuť přidáním karamelizované cibule nebo několika stroužků česneku.

Metoda 1 ze 3: Vaření tradiční bramborové kaše

 1. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborová kaše Krok 1

  1 Oloupejte a nakrájejte brambory. Opláchněte asi 5 liber (2,25 kg) červenohnědých brambor a poté pomocí škrabky odstraňte slupky. Poté položte brambory na prkénko a nakrájejte je na přibližně 2,5 cm velké kousky. Bramborové kousky nemusí mít velikost přesně jeden palec. Jejich zmenšení však pomůže bramborám vařit rovnoměrněji.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec šťouchané brambory Krok 2

  2 Brambory uvaříme s vodou, máslem, solí a pepřem. Do velké mísy nebo 6-litrového hrnce (5,5 l) přidejte kousky brambor, 12 polévkových lžic (170 g) másla, 1 polévkovou lžíci soli (17 g) a půl lžíce (8 g) mleté Černý pepř. Směs míchejte, dokud nejsou kousky brambor zcela zasypány solí a pepřem. Přidejte 1 šálek vody (240 ml) a směs vařte na vysoké teplotě 4 hodiny nebo na nízké teplotě 7 až 8 hodin.
  • Máslo můžete rozpustit, než ho přidáte k bramborám. Během vaření se však roztaví.
  • Brambory mohou během vaření trochu zhnědnout. To by však nemělo ovlivnit chuť.


 3. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborová kaše Krok 3

  3 Brambory rozmačkejte a vmíchejte zakysanou smetanu a mléko. Jakmile jsou brambory měkké, přidejte do směsi 1 ½ šálku (360 ml) teplého mléka. Poté vezměte mačkadlo na brambory nebo elektrický mixér a brambory rozdrťte. Pokud jsou brambory stále příliš hrudkovité, přidejte k bramborám další ½ šálku (120 ml) teplého mléka a pokračujte v rmutování.
  • Nejlepší může být použít drtič na rozbití brambor a poté pomocí mixéru vyšlehat do pěkné nadýchané textury.
  • Podle chuti osolte a opepřete.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec šťouchané brambory Krok 4

  4 Přidejte své ozdoby. Protože se jedná o poměrně základní bramborovou kaši, můžete je ozdobit téměř čímkoli. Můžeš udělat omáčku k bramborám nebo přidat polevy jako zakysanou smetanu, slaninu nebo pažitku. Z bramborové kaše z pomalého hrnce můžete dokonce připravit lahodný pastýřský koláč. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Příprava bramborové kaše z francouzské cibule

 1. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborová kaše Krok 5

  1 Oloupejte a nakrájejte brambory. Spudy omyjeme a škrabkou odstraníme slupky z asi 2 kilogramů červenohnědých brambor. Poté brambory položte na prkénko a rozčtvrťte je nebo nakrájejte na 2,5 cm velké kousky. Čím menší jsou kousky brambor, tím rovnoměrněji se budou vařit.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborová kaše Krok 6

  2 Brambory uvařte v pomalém hrnci s hovězím vývarem a máslem. Bramborové kousky vložte do pomalého hrnce na 6 litrů (5,5 l). Přidejte ½ šálku (120 ml) hovězího vývaru a 2 polévkové lžíce (28 g) másla. Zakryjte a vařte na vysoké teplotě 3 až 4 hodiny nebo na nízké teplotě 7 až 8 hodin.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborová kaše Krok 7

  3 Cibuli zkaramelizujte. Zatímco se brambory vaří, oloupejte a nakrájejte na kostičky 2 kg (1 kg) cibule. Přidejte cibuli na nepřilnavou pánev. Zakryjte a vařte je na středním ohni 10 až 15 minut. Jakmile cibule začne hnědnout a držet se na pánvi, sejměte víko a snižte teplotu na minimum. Přidejte 1 polévkovou lžíci (15 ml) rostlinného oleje a špetku soli. Cibuli za občasného míchání vaříme dalších 40 minut.
  • Pokud je řádně zchladíte, můžete cibuli předem uvařit. Můžete je také vařit hodinu před tím, než hodláte brambory rozmačkat.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec šťouchané brambory Krok 8

  4 Smíchejte sýr Gruyere, karamelizovanou cibuli a teplou smetanovou směs. Jakmile jsou vaše brambory měkké, měli byste na varné desce nebo v mikrovlnné troubě ohřát ½ šálku (120 ml) těžké smetany ke šlehání, 3 polévkové lžíce (42 g) másla a ¼ šálku (60 ml) mléka. Směs vařte, dokud se máslo nerozpustí, a poté ji nalijte s bramborami. Brambory rozdrťte pomocí mačkadla nebo elektrického mixéru. Nakonec vmíchejte ½ šálku (50 g) strouhaného sýra Gruyere a většinu karamelizované cibule.
  • Určitě odložte trochu karamelizované cibule, která bude sloužit jako ozdoba vašich brambor.
  • Podle chuti osolte a opepřete.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Snadná česneková kaše

 1. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborovou kaši krok 9

  1 Brambory uvařte v pomalém hrnci s máslem, česnekem a vodou. Umyjte asi 4 kg (2 kg) červených brambor a vložte je do pomalého hrnce na 6 litrů (5,5 l). Kostky a oloupejte čtyři stroužky česneku. Do pomalého hrnce přidejte na kostičky nakrájený česnek, ¼ šálku (57 g) másla a ¼ šálku (60 ml) vody. Zakryjte a vařte na vysoké teplotě 3 až 4 hodiny nebo na nízké teplotě 7 až 8 hodin.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborová kaše Krok 10

  2 Vmíchejte mléčné výrobky a koření. Jakmile jsou brambory měkké, přidejte ½ šálku (113 g) zakysané smetany, 1/3 šálku (30 g) parmazánu, 2 polévkové lžíce (30 ml) mléka, ¼ lžičky (0,7 g) muškátového oříšku a ½ lžička (1,3 g) tymiánu, oregana, bazalky. Brambory rozmixujte pomocí škrabky na brambory nebo elektrického mixéru. Pokud je směs na vaši chuť příliš hustá, přidejte trochu mléka.
  • Podle chuti osolte a opepřete.
  • Parmazán si můžete nastrouhat sami nebo si koupit strouhaný sýr v obchodě s potravinami.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte pomalý hrnec bramborovou kaši krok 11

  3 Ozdobte brambory. Česneková bramborová kaše je skvělá na výrobu nakládané bramborové kaše. Zatímco vaše brambory vychladnou, nakrájejte pažitku na kostky a posypte je bramborami. Pokud opravdu chcete své brambory nabrousit, zvažte, jestli je obložíte slaninou, sýrem čedar a trochou zakysané smetany.
 4. Obrázek s názvem Make Final Slow Cooker Mashed Potatoes Final

  4 Hotovo. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Video: Špatná chyba od chlapce tenisového míčku

Fantastická dvojice vynikla jako tým čtyřhry za posledních 25 let. Zde je pět zajímavých faktů o Američanech.

Analýza Federerovy skvělé formy v roce 2015 a toho, o co jde. Švýcarské eso hraje ve finále US Open 2015 Novaka Djokoviče.

Ve středu se Bucks a Celtics setkávají v obrovském otvíráku sezony 20-21 pro každý tým. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry bez kabelu.

ESPY 2020 vysílají v neděli večer. Pokud nemáte kabelové připojení nebo ESPN, podívejte se, jak sledovat živé vysílání show online zdarma.

Masvidal vs Diaz na UFC 244 má snadný potenciál boje roku. Zde je návod, jak koupit PPV prostřednictvím ESPN Plus.