Jak spát se skoliózou

Skolióza je stav, který způsobuje nepřirozené zakřivení páteře. Pokud máte skoliózu, budete muset být obzvlášť opatrní ohledně způsobu spánku, protože výběr špatné polohy může vaše příznaky skoliózy ještě zhoršit. Existuje také několik věcí, které můžete udělat, abyste si lépe spali, pokud máte skoliózu.Část 1 ze 3: Spánek ve správné poloze

 1. 1 Spát na zádech Nejlepší poloha na spaní pro lidi se skoliózou je plochá na zádech. Jedná se o neutrální polohu, která nezpůsobuje žádné zbytečné napětí ani nevytváří v páteři žádné nepřirozené křivky.
  • Tato poloha je zvláště preferována pro lidi, kteří mají boční zakřivení páteře.
 2. 2 Vyhněte se spánku na břiše. Pokud máte skoliózu, spánek na břiše je pro vaše záda velmi špatný. Důvodem je, že poloha nutí střední a dolní část páteře být rovná a krk se kroutí.
 3. 3 Snažte se nespát na boku. I když to není tak špatné jako spaní na břiše, spánek na boku také není ideální pro pacienty se skoliózou. Tato poloha může způsobit zbytečný tlak na pánev, krk a ramena.
 4. 4 Trénujte si spánek v nové poloze. Pokud nejste zvyklí spát na zádech, může vám to připadat nepřirozené. Pokud zjistíte, že se v noci instinktivně měníte do jiné polohy pro spánek, možná budete muset k překonání tohoto návyku použít nějaké triky.
  • Jednou z možností je vytvořit kolem sebe barikádu s dalšími polštáři, abyste se nemohli převrátit.
  • Další možností je přilepit tepelně neupravený hrášek (nebo jakýkoli podobný předmět) na bok. Znepříjemní vám to spaní na boku, takže se budete vracet zpět na záda.
  reklama

Část 2 ze 3: Používání správných podpůrných zařízení

 1. 1 Investujte do dobré matrace. Pokud máte skoliózu, je velmi důležité mít pohodlnou a podpůrnou matraci. Pro většinu jednotlivců je nejlepší volbou střední až pevná matrace, i když je nejdůležitější, abyste se cítili pohodlně.
  • Paměťová pěna nemusí být tou správnou volbou pro lidi se skoliózou, protože neposkytuje vždy takovou podporu jako tradiční matrace.
 2. 2 Použijte podpůrné polštáře. Mnoho lidí, kteří mají skoliózu, nemají správné množství zakřivení na krku a spodní části zad. Zkuste spát na krčním polštáři a bederní roli, abyste podpořili zdravou křivku páteře.
  • Jeden polštář nebo rohlík je vhodnější než více polštářů. Spánek na hromádce polštářů může být škodlivý.
 3. 3 Při nošení ortézy se řiďte pokyny svého lékaře. Pokud máte ortézu na korekci zakřivení páteře, je důležité, abyste ji nosili tolik, kolik vám řekne lékař. Většina pacientů by měla nosit rovnátka 21 hodin nebo více každý den, což znamená, že je musí mít zapnuté i v noci. reklama

Část 3 ze 3: Lepší spánek

 1. 1 Zůstaň aktivní. Zůstat aktivní během dne může pomoci zmírnit jakékoli bolesti zad, které máte. Pomůže vám také spálit energii, což usnadní noční usínání.
  • Aerobní cvičení, protahování a posilování jádra jsou skvělé pro lidi se skoliózou.
  • Vyhněte se kontaktním sportům a také závodnímu plavání, které může zatěžovat záda.
 2. 2 Nech to temné. Lidé se skoliózou mohou produkovat nižší hladiny hormonu melatoninu, který nám pomáhá spát. Noční světlo, ať už je to z lampy, televize nebo z jakéhokoli jiného zdroje, narušuje produkci melatoninu pro každého, a to je zvláště špatné pro jednotlivce, kteří toho na začátku produkují méně. Udržujte svůj pokoj hezký a temný, aby nedošlo k narušení produkce melatoninu ve vašem těle.
  • Děti se skoliózou mívají vyšší hladiny růstového hormonu. Když jsou v těle vysoké hladiny růstového hormonu, hladiny melatoninu budou obvykle nízké.
 3. 3 Buďte trpěliví, když se přizpůsobujete své ortéze. Pokud jste právě dostali ortézu na nošení při své skolióze, můžete mít pocit, že se vám v ní pohodlně spát nebude možné. Naštěstí si většina lidí na rovnátka rychle zvykne, takže vám to po týdnu nebo dvou asi nebude vůbec vadit.
  • Pokud budete mít i nadále potíže se spánkem i po prvních týdnech, promluvte si se svým lékařem a zjistěte, zda lze na ortéze provést nějaké úpravy.
 4. 4 Zvládněte svou bolest. Zatímco někteří lidé nepociťují žádnou bolest ze skoliózy, jiní trpí silnou bolestí. Pokud vás bolest v noci nespí, promluvte si se svým lékařem o nejlepších možnostech léčby. V závislosti na závažnosti vašeho stavu existuje řada způsobů léčby bolesti skoliózy.
  • Při mírné bolesti můžete užívat volně prodejná NSAID, například ibuprofen. Pokud je vaše bolest silnější, může vám lékař doporučit, abyste užívali léky proti bolesti na předpis.
  • Váš lékař může také doporučit spinální injekce, které pomohou zmírnit bolest, ačkoli vám poskytnou pouze dočasnou úlevu.
  • Fyzikální terapie nebo chiropraktická léčba vám může pomoci dosáhnout dlouhodobé úlevy od bolesti.
  • Pokud na potlačení bolesti nefunguje nic jiného, ​​může vám lékař doporučit operaci. Nejběžnějšími typy chirurgických zákroků prováděných u skoliózy jsou dekompresní chirurgie, která se provádí k odstranění disku nebo kosti, která stlačuje nerv, a operace spinální fúze, která se provádí k fúzi dvou nebo více obratlů dohromady, čímž se zlepší tvar páteře.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu spát se skoliózou, když jsem nedospělý? Spím na zádech. Pokud máte rovnátka, zvažte pořízení opravdu pohodlné podložky na matraci s paměťovou pěnou. Je mi 12 a musím nosit ortézu po dobu 16 hodin denně, abych se mohl plně ztotožnit.
 • Otázka Jaká je nejlepší úleva od bolesti u degenerativní skoliózy? Mému 88letému otci byly předepsány kodeinové tablety a paracetamol 4x denně, ale stále má velmi silné epizody bolesti. Je mi 30 a mám degenerativní skoliózu a spondylartrózu. Zkoušel jsem všechny druhy léků proti bolesti, nakonec lékaři neměli jinou možnost, než mi předepsat opiáty jako tramadol. Zkuste si promluvit s lékařem.
 • Otázka Je v pořádku si popraskat záda, pokud mám skoliózu? Nedělejte to, budete mít větší bolest. Je to také špatné pro vaši páteř.
 • Otázka Jaké polohy pomohou někomu s těžkou skoliózou zabránit rozpadu kůže? Řekněte jim, aby si lehli zády na zem. Snížíte tím napětí na páteři, když se postaví, a pomůžete ji umístit.
Nezodpovězené otázky
 • Mám ortézu a nosím ji 3 roky. Mohu udělat něco pro to, abych se rychleji zbavil skoliózy?
 • Jaký druh cvičení mohu dělat, když nosím ortézu?
 • Jaký druh cvičení mohu dělat, když nosím ortézu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak dát dohromady rám postele. Rámy postelí se dodávají v tisících různých stylů, což vám umožňuje vybrat si design, který nejlépe odpovídá vaší ložnici. Ačkoli každý rám postele bude mít mírně odlišné montážní pokyny, můžete většinu ...

Jste připraveni na dnešní finále Westworld? Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak to sledovat online.Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Coppa Italia mezi Juventusem a Udinese, pokud jste ve Spojených státech.

Jak získat přítele za tři týdny. Potřebujete rande pro nadcházející školní tanec? Nebo se možná koná rodinná událost a vy byste rádi, kdyby vás doprovázel přítel. Existuje mnoho důvodů, proč byste mohli mít pocit, že potřebujete ...

„Creepshow“, nová očekávaná hororová antologická série, má premiéru ve čtvrtek. Zde je návod, jak sledovat epizody online zdarma.Získejte přehled o tom, jak sledovat premiérovou epizodu „Veep“ v sezóně 7, spolu s nadcházejícími epizodami show, online prostřednictvím živého přenosu.