Jak znovu vyrobit suchý zip

Suchý zip ztrácí lepivost, když se ucpe žmolky a špínou. Obvykle můžete suchý zip znovu vyrobit tak, že z něj vyčistíte vlákna a nečistoty, ale pokud je suchý zip starý a opotřebovaný, budete jej muset vyměnit. Chcete -li prodloužit životnost suchého zipu, proveďte preventivní opatření, aby byl suchý.kresba na dvorku

Metoda 1 ze 2: Čištění suchého zipu

 1. 1 Prsty vytáhněte uvolněné vlákna a další látky zachycené na suchém zipu. Mezi nehty sevřete velké kousky hmoty zachycené suchým zipem a vytáhněte je. Přemýšlejte o tom, jak byste vyčistili vlasy z kartáče na vlasy, a udělejte to samé pro chlupy, vlasy a další věci, které jsou zachyceny na suchý zip.
  • Poutka na suchý zip se skládají ze dvou částí nazývaných systém suchých zipů. Drsnější strana se nazývá háček a měkčí strana se nazývá smyčka. Háček je obecně ta část, která sbírá nečistoty, protože to je ta část suchého zipu, která se chytá a drží.
  • Je možné, že časem váš suchý zip přestane být lepkavý, protože se háčky poškodí. V tomto případě čištění udělá jen tolik a možná budete muset vyměnit suchý zip, pokud nemůžete obnovit jeho sílu popadnutí.
 2. 2 Vyberte pinzetu a nečistoty, na které prsty nedosáhnete. Pevně ​​držte suchý zip rukou. Druhou rukou pomocí pinzety vytrhněte kousky hmoty, které jsou zachyceny níže v háčcích suchého zipu.
  • Dávejte pozor, abyste pinzetou nechytili a netahali za háčky. Mohli byste je poškodit a způsobit, že váš suchý zip bude méně lepivý.
 3. 3 Pokud nemáte pinzetu k vytažení hmoty, použijte špendlík nebo jehlu. Zasuňte špičatý konec mezi řady háčků a pod úlomky a poté jemným zvednutím vytáhněte hmotu. Pracujte stejným směrem, jakým směřují řady háčků na suchý zip.
  • Pro tuto metodu můžete použít jakýkoli malý, tenký a jehlovitý předmět. Jen se ujistěte, že je dostatečně robustní, aby vytáhl úlomky, které by mohly být skutečně uvízlé na suchém zipu, aniž by se ohýbaly.
 4. 4 Ze suchého zipu vyškrábněte úlomky místo jehly jemně ozubeným hřebenem. Držte suchý zip naplocho a bezpečně na místě. Posuňte plastový, kovový nebo dřevěný hřeben po řadách háčků, abyste seškrábli nepoddajné žmolky a další nečistoty, které nemůžete utrhnout nebo vyjmout.
  • Ujistěte se, že zuby hřebene nejsou tak jemné a jemné, že by se mohly při seškrábání nečistot zlomit.
 5. 5 Poté, co vytáhnete tolik suchého zubního kartáčku, kartáčujte suchý zip. Použijte starý zubní kartáček, který již na zuby nepotřebujete. Kartáčujte suchý zip v 1 směru rovnoběžně s řadami háčků, abyste odstranili všechny zbývající kousky vláken a jiné hmoty.
  • Zubní kartáček s tuhými štětinami funguje nejlépe, nebo můžete použít jiný druh tuhého kartáčku, jako je kartáč na nádobí nebo domácí mazlíček.
  • Dávejte pozor, abyste nedrhli příliš tvrdě, jinak byste mohli poškodit háčky na suchém zipu. Proto je důležité pracovat rovnoběžně s háčky, aby si zachovaly svůj tvar i při odstraňování nečistot.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Zabránění zašpinění suchého zipu

 1. 1 Udržujte záložky na suchý zip co nejvíce zavřené, aby nesbíraly nečistoty. Kdykoli jej nepoužíváte, zavřete suchý zip na suchý zip. To ochrání háčky před vysáváním zbloudilých látek, jako jsou vlákna, vlasy a další nečistoty.
  • Suchý zip je navržen tak, aby byl lepkavý a snadno se zachytil na věcech, jako jsou deky nebo oblečení, ze kterých bude sbírat vlákna.
 2. 2 Před praním oděvy zavřete na suchý zip. Když budete prát suchý zip, zachytí chomáče, vlasy a cokoli jiného, ​​co se vznáší v pračce. Při praní suchého zipu mějte zapnuté suché zipy, aby se to nestalo.
  • Je -li to možné, perte oděvy, které obsahují suchý zip, odděleně od ostatních položek.
 3. 3 Místo vložení do sušičky nechte suchý zip na vzduchu uschnout. Pračky a sušičky jsou plné vláken, které přitahuje suchý zip. Oděvy, které obsahují suchý zip, nechte uschnout na vzduchu, aby suchý zip nezachytával vlákna z jiného oblečení a textilních předmětů.
  • Pokud není možné sušení na vzduchu, ponechte suché zipy zavřené a sušte oděvy v sušičce odděleně od ostatních položek.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu oživit suchý zip?James Sears
  Profesionál v úklidu James Sears vede tým pro štěstí zákazníků ve společnosti Neatly, skupině úklidových guruů se sídlem v Los Angeles a Orange County v Kalifornii. James je odborníkem na vše čisté a poskytuje transformační zážitky snížením nepořádku a obnovou vašeho domácího prostředí. James je současným správcem důvěryhodnosti na University of Southern California.James SearsProfesionální úklid domácnosti Odpověď odborníka Pokud jsou v pásku na suchý zip zachycené nečistoty, zkuste je vyčistit zubním kartáčkem.
 • Otázka Jak čistíte suchý zip, aby se zase lepil?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Čištění suchého zipu je super účinný způsob, jak jej znovu oživit a udržet. Je to také docela snadné. Začněte tím, že prsty vytáhnete uvolněné vlákna a další věci, které se zachytily na suchý zip. Poté pevně držte suchý zip a pomocí pinzety vytáhněte kousky nečistot a jiného harampádí, které se zachytí níže v háčcích suchého zipu. Dávejte si však pozor, abyste pinzetou nechytili a netahali za háčky, jinak byste je mohli poškodit a způsobit, že váš suchý zip bude méně lepivý. Poté posuňte plastový, kovový nebo dřevěný hřeben po řadách háčků, abyste seškrábli nepoddajné žmolky a další nečistoty, které nemůžete utrhnout nebo vyjmout. Dokončete kartáčováním suchého zipu v 1 směru rovnoběžně s řadami háčků, abyste odstranili všechny zbývající kousky vláken a jiné hmoty.
 • Otázka Jak udržuji suchý zip čistý?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Nejlepší způsob, jak uchytit suchý zip, je především zabránit tomu, aby sbíral nečistoty a nečistoty. Kdykoli jej nepoužíváte, zavřete suché zipy na suchý zip, abyste chránili háčky před sbíráním vlasů, chlupů a jiných odpadků. Kdykoli perete suchý zip, nechejte suché zipy při praní na suchý zip zavřené, aby nezachytávaly věci vznášející se v pračce. Pokud můžete, nechte suchý zip místo použití sušičky vyschnout na vzduchu, které jsou plné vláken, které suchý zip přitahuje. Pokud potřebujete použít sušičku, nechte chlopně zavřené a zkuste suchý zip sušit odděleně od ostatních položek.
 • Otázka Může se suchý zip opotřebovat?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Pokud udržujete suchý zip čistý a chráněný před špínou a nečistotami, může vydržet opravdu dlouho. V průběhu času však může váš suchý zip přestat být lepkavý, protože se háčky poškodí. Pokud k tomu dojde, čištění bude dělat jen tolik a možná budete muset vyměnit suchý zip, pokud nemůžete obnovit jeho uchopovací sílu. Naštěstí je čištění suchého zipu velmi jednoduché. Prsty a pinzetou vyberte velké kusy odpadu. Poté jemným ozubeným hřebenem hrabejte na suchý zip, abyste vytáhli menší kousky. Jakmile budete hotovi, použijte suchý kartáček na čištění zubů v 1 směru rovnoběžně s řadami háčků, abyste odstranili všechny zbývající kousky vláken a věcí, které tam mohou uvíznout.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat setkání Hocus Pocus online, premiéra v pátek 30. října ve 20 hodin. ET/17:00 PT.

Podívejte se na dokument HBO „Song of Parkland“, který vypráví příběh o tom, jak studenti divadla Stoneman Douglas inspirovali ostatní.Bravův „Million Dollar Listing Los Angeles“ je zpět na středu 12 ve středu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody MDLLA online, pokud nemáte kabel.

Jak zabalit kotník. Zavinutí kotníku je běžný způsob léčby podvrtnutí nebo stabilizace kotníku, který je náchylný ke zranění. Kotníky mohou být ovinuty kompresním obvazem nebo obalem vyrobeným z pásky. Zjistěte, jak se rozhodnout, jakým způsobem ...

Bývalý wimbledonský šampion Pat Cash ocenil Novaka Djokoviče za jeho schopnost neustále zlepšovat různé aspekty své hry.