Jak vyrobit větrný mlýn

Větrné mlýny se po staletí používají k využití síly větru. Jsou také okouzlujícím dekorativním doplňkem na zahradě nebo zahradě. Přestože tyto větrné mlýny nedokážou přeměnit větrnou energii na elektřinu, mohou vaší krajině přidat trochu rozmarů. Pomocí základních materiálů, které najdete v každém železářství, můžete snadno postavit malý osmiboký větrný mlýn v holandském stylu nebo větrný mlýn ve stylu ranče, který by vám zpestřil trávník.

loketní kompresní pás

Metoda 1 ze 2: Výroba miniaturního větrného mlýna v holandském stylu

 1. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 1

  1 Vytvořte si boční šablony. Nakreslete tvar mnohoúhelníku na velký list lepenky nebo papíru. Pokud používáte papír, použijte těžký papír, například řeznický papír nebo lepenku. Tvar by měl být 9 palců nahoře, 12 palců dole a 20 palců vysoký. Vystřihněte šablonu. To bude použito k vytvoření boků vašeho větrného mlýna.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 2

  2 Vytvořte šablonu pro horní část. Na list lepenky nebo silného papíru nakreslete šestiúhelník o stranách 9,5 palce. Vystřihněte šablonu šestiúhelníku. To bude použito k vytvoření platformy v horní části vašeho větrného mlýna.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 3

  3 Vytvořte šablonu pro čepele. Nakreslete tvar „X“ na velký list lepenky nebo těžkého papíru. Každé rameno „X“ by mělo být 16 ”dlouhé a 2” široké.
  • Změřte 2 “od přesného středu tvaru„ X “na čtyřech stranách a vytvořte čtvercový tvar kolem středu„ X “.
  • Šablonu vystřihněte jako jeden kus, dbejte na to, abyste nezařezali do čtvercového tvaru.


 4. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 4

  4 Přeneste tvary šablony do překližky. Umístěte šablony na listy překližky. Na boky, horní část a kruh o průměru 2 ”použijte překližku 1”. Na „X“ použijte ½ ”překližku. Pomocí tesařské tužky vysledujte tvar každé šablony na dřevo. Budete potřebovat šest bočních kusů, jeden šestihranný vršek, jeden kruh o průměru 2 ”a jeden„ X “.
  • Pomocí kreslícího kompasu snadno nakreslete na překližku kruh o průměru 2 ”. Pokud máte sklenici nebo plechovku, jejíž průměr je 2 ”, můžete ji také použít ke sledování kruhu.
  • Před řezáním je nejlepší vysledovat všechny potřebné kousky na překližku. Tímto způsobem se ujistíte, že jste efektivně rozložili kusy a měli dostatek dřeva k dokončení projektu.
  • Nepoužívejte „dřevotřísku“ nebo MDF, protože se pravděpodobně rozpadne, když zvlhne.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 5

  5 Vystřihněte své tvary z překližky. Kvůli stabilitě umístěte překližku na dva pily. Pomocí skládačky vyřízněte všechny kusy: šest bočních dílů, jeden šestihranný vršek, jeden „X“ (pro čepele) a jeden 2 ”kruh.
  • Kotoučové pily jsou rychlejší než přímočaré pily na dlouhé rovné řezy, ale nemohou vytvářet malé tvary. Pokud máte obojí, pomocí kotoučové pily vystřihněte boky a skládačku na ostatní kousky.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 6

  6 Odřízněte 1 stopu délky z 1/2 “dřevěné hmoždinky. Nejsilnější budou hmoždinky z masivního dřeva, jako je dub nebo topol. Krátké hmoždinky často najdete v obchodech s řemeslnými potřebami, ale můžete použít i hmoždinky z železářství.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 7

  7 Vyvrtejte ½ ”otvory do středu tvaru„ X “a kruhu. Pokud nemáte vrták o průměru 1/2 ”, použijte kreslící kompas a nejprve na dřevo nakreslete ½” kruh, abyste mohli posoudit, kdy je otvor dostatečně velký. Dřevěná hmoždinka by měla být schopna těsně zapadnout do těchto otvorů.
 8. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 8

  8 Brousit kousky. Ruční bruskou nebo brusným papírem zbrouste všechny kousky kromě hmoždinky. Tento krok dodá vašemu dřevu hladký a rovnoměrný povrch. Rovněž připraví dřevo na malování nebo barvení.
 9. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 9

  9 Kousky natřete barvou nebo skvrnami. Můžete si vybrat živou barvu pro své holandské větrné mlýny, nebo můžete použít přírodní mořidlo a ukázat krásu svého dřeva. Jakmile své kousky namalujete nebo obarvíte, nechte je úplně zaschnout. V závislosti na vlhkosti ve vaší oblasti to může trvat 24–48 hodin.
  • Pokud používáte barvu, zvolte venkovní latexovou barvu. Pokud používáte mořidlo, naneste ho alespoň jednou vrstvou čirého polyuretanu, aby byla zajištěna odolnost proti povětrnostním vlivům.
 10. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 10

  10 Postavte tělo větrného mlýna. Položte jednu ze svých šesti stran na rovný povrch, například na pracovní stůl nebo rovnou podlahu. Krátký konec by měl být nahoře a dlouhý konec dole. Umístěte další boční díl vedle tohoto, také krátkým koncem nahoře a dlouhým koncem dole.
  • Mezi tyto kousky položte tužku a přitlačte dřevo k sobě, aby vznikla mezera na šířku tužky.
  • Tento postup opakujte se zbývajícími bočními díly, dokud nepoložíte všech šest vedle sebe.
 11. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 11

  jedenáct Pomocí malířské pásky spojte části těla. Umístěte proužky malířské pásky do horní, střední a dolní části každého spoje vytvořeného v předchozím kroku. To udrží vaše boční části pohromadě, zatímco budete tvarovat tvar těla.
 12. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 12

  12 Postavte tělo větrného mlýna vzpřímeně. Možná budete chtít, aby vám s tímto krokem pomohl přítel. Přilepenou stranou směrem ven spojte okraje těla k sobě a vytvořte uzavřený tvar věže. Zajistěte konečný spoj malířskou páskou. Otestujte na rovném povrchu, abyste se ujistili, že tělo sedí v rovině.
  • Pokud tělo není ve vodorovné poloze, označte, které kusy jsou příliš dlouhé, a pískujte je, aby se tělo stabilizovalo. Pískujte postupně a často kontrolujte svou práci.
 13. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 13

  13 Na horní okraj těla naneste lepidlo na dřevo. Umístěte šestihranný vršek na tělo. Pevně ​​zatlačte a dávejte pozor, abyste netlačili tak silně, abyste složili části těla. Odložte a nechte lepidlo úplně zaschnout.
 14. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 14

  14 Otočte tělo větrného mlýna vzhůru nohama. Naneste lepidlo na dřevo na všechny švy uvnitř těla. Nebojte se, pokud máte na spojích přebytečné lepidlo; můžete ho seškrábat, jakmile bude suchý. Odložte stranou a nechte lepidlo úplně zaschnout.
  • Jakmile lepidlo zaschne, malým dlátem seškrábejte přebytečné lepidlo.
 15. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 15

  patnáct Naneste lepidlo na dřevo do středového otvoru v „X“. Zasuňte 12 “hmoždinku asi 2“ do otvoru. Kolem švu naneste lepidlo na dřevo. Nechte úplně zaschnout a poté seškrábejte přebytečné lepidlo.
 16. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 16

  16 Na šestiúhelník nakreslete 6 “přímku. Vycentrujte čáru uprostřed šestiúhelníkového vrcholu. Předvrtejte otvor na každém konci této linie. Zašroubujte dva háčky se šroubovacími oky a upravte je tak, aby byly oči rovnoběžné.
 17. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 17

  17 Připojte čepele k tělu. Protáhněte dřevěnou hmoždinku oběma očky. Čepele by měly mít od těla dostatečnou vůli, aby se mohly volně otáčet. Do středu středového otvoru v malém dřevěném kruhu naneste lepidlo na dřevo a přiložte ho na druhý konec hmoždinky.
 18. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 18

  18 Malování na konečné detaily. Nizozemské větrné mlýny někdy mají dveře nebo okna, takže pokud chcete, můžete tyto drobnosti doplnit malým štětcem. Můžete také malovat na květiny, zvířata nebo jiné věci, které považujete za přitažlivé. reklama

Metoda 2 ze 2: Výroba větrného mlýna ve stylu dvorku

 1. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 19

  1 Odřízněte osm plachet z ½ ”překližky. Tyto plachty by měly být obdélníky asi 2 “široké a 12“ dlouhé. Pomocí brusného papíru se středním zrnem obruste okraje do hladka.
  • Nepoužívejte MDF ani dřevotřísku, protože ve venkovním počasí nevydrží.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 20

  2 Pomocí kreslícího kompasu nakreslete na překližku 6 “kruh. Kruh by měl mít tloušťku 1 ”, proto použijte 1” překližku nebo slepte dva ½ ”kruhy překližky dohromady. Pomocí skládačky vyřízněte kruh.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 21

  3 Rozdělte kruh na 8 stejných částí. Tužkou a pravítkem nebo pravítkem nakreslete čáru, která rozdělí kruh na dvě poloviny. Nakreslete další čáru, která ji rozdělí na čtvrtiny. Poté nakreslete další dvě čáry a rozdělte tyto čtvrtiny na polovinu. Když skončíte, čáry v kruhu by měly připomínat nakrájenou pizzu.
  • Vyvrtejte ⅛ ”otvor ve středu kruhu. Toto by mělo být místo, kde se protínají všechny čáry, které jste právě nakreslili.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 22

  4 Na okraj kruhu nakreslete značky úhlu 45 stupňů. Začněte každou z čar, které jste nakreslili v kroku 3, a tužkou nakreslete přes okraj čáry pod úhlem 45 stupňů. Nejjednodušší může být použít úhloměr nebo „rychlostní čtverec“ (typ úhloměru používaný ve stavebnictví).
 5. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 23

  5 Otočte kruh. Opakujte krok 3 na této straně kruhu a položte pravítko na druhý konec 45stupňových šikmých čar, které jste právě nakreslili. Až budete hotovi, měli byste mít dvě sady čar, které jsou od sebe navzájem odsazeny asi o půl palce.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 24

  6 Pomocí skládačky prořízněte šikmé čáry. Každý řez by měl být asi 1 ”hluboký. Pomocí dláta nebo pilníku zajistěte, aby tyto řezy byly dostatečně široké, aby se vešly do plachet.
  • Aby byla kruhová stabilita při řezání, pravděpodobně ji budete chtít upnout na pracovní stůl nebo velký kus dřeva nastavený na dvou pilech. Podle potřeby přesuňte svorku.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 25

  7 Na vnitřní stranu každé drážky naneste lepidlo na dřevo. Vycentrujte každou plachtu do drážky a zapadněte na místo. Odložte stranou a nechte lepidlo úplně zaschnout. V závislosti na vlhkosti ve vaší oblasti to může trvat 24–48 hodin.
  • Jakmile lepidlo úplně zaschne, můžete pomocí dláta odstranit přebytečné lepidlo.
 8. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 26

  8 Vyřízněte ocas z překližky. Ocas bude mít tvar prodlouženého baseballového „domácího talíře“. Nakreslete čtverec 6 ”na kus ½” překližky.
  • Umístěte pravítko nebo pravítko na horní část čtverce 2 “od vnějšího okraje čtverce. Nakloňte jej do úhlu 45 stupňů.
  • Tužkou nakreslete přímku z horní části čtverce k vnějšímu okraji čtverce. Tím by měl vzniknout tvar trojúhelníku. Opakujte na druhé straně.
 9. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 27

  9 Vykrojte ocas skládačkou. Postupujte podle čar, které jste právě nakreslili, aby horní část ocasu směřovala dovnitř a spodní část ocasu byla čtvercová.
 10. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 28

  10 Připevněte ocas k jednomu konci 1 “dřevěné hmoždinky. Hmoždinka by měla být alespoň 16 palců dlouhá, protože bude tvořit „výložník“ vašeho větrného mlýna. Pomocí malých dokončovacích hřebíků a kladiva připevněte ocas.
 11. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 29

  jedenáct Větrný mlýn namalujte nebo obarvěte. K natření výložníku a větrného mlýna (kruh s připevněnými plachtami) použijte venkovní latexovou barvu nebo voděodolnou lazuru a čirý polyuretan. Nechte úplně zaschnout.
  • Můžete počkat, než to celé namalujete nebo obarvíte, dokud nebude kompletně sestaveno, ale to může být obtížnější.
 12. Obrázek s názvem Make a Windmill Step 30

  12 Na dlouhý dřevěný šroub našroubujte 1 “kovovou podložku. Šroub by měl být alespoň 2 palce dlouhý a 3 mm v průměru (přibližně šroub č. 10). Zašroubujte otvor ve středu větrného mlýna. Na šroub našroubujte další 1 ”podložku.
 13. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 31

  13 Předvrtejte ⅛ ”otvor na druhém konci výložníku. Připojte větrný mlýn k výložníku zašroubováním do otvoru, který jste právě vyvrtali.
  • Nepřipevňujte větrný mlýn příliš pevně. Měla by být bezpečná, ale stále dostatečně volná, aby umožnila úplné otočení kruhu.
 14. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 32

  14 Najděte střed svého větrného mlýna. Vyvažte větrný mlýn přidržením výložníku na jednom prstu. Upravte jeho polohu, dokud nebudete schopni vyvážit větrný mlýn na prstu. Označte tento bod tužkou.
 15. Obrázek s názvem Vytvořte větrný mlýn Krok 33

  patnáct V místě, které jste označili, vyvrtejte otvor ⅛ ”skrz výložník. Větrný mlýn připevněte ke sloupku zašroubováním tohoto otvoru do sloupku. Mnoho železářství prodává předem nařezané plotové sloupky.
  • Jako sloupek můžete také použít zbytek dřevěné hmoždinky. Většina hmoždinek prodávaných v železářstvích má délku 48 palců, takže po odříznutí ramene by vám mělo zbýt asi 32 palců.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Metoda otázky 1, krok 16 říká, že na každém konci linky předvrtáme otvor, zašroubujeme dva háčky se šroubovacími oky a upravíme je tak, aby byla oka rovnoběžná. Co to znamená? Bobnpat60 Znamená to jen, že musíte nainstalovat dva háčky na oči na konec linky, aby otvory měly stejnou orientaci.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Mnoho železářství a online obchody prodávají prefabrikované soupravy větrných mlýnů k nákupu. Ty jsou již nařezány a připraveny k montáži.
 • Dvakrát měř, jednou řež. Před řezáním materiálů vždy dvakrát zkontrolujte svá měření a umístění vzoru. To vám ušetří zbytečné dřevo a zbytečné úsilí.
 • Požádejte o pomoc přítele! Tyto projekty budou rychlejší a jednodušší, pokud máte přítele, který vám pomůže.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • 1 'nebo 1/2' překližka (v závislosti na stylu větrného mlýna)
 • Pravítko, měřicí páska nebo pravítko
 • Přímočará pila (a kotoučová pila, pokud ji máte)
 • Smirkový papír
 • Tužka
 • Pilník nebo sekáč
 • Lepidlo na drevo
 • Ruční vrtačka
 • 1 'nebo 1/2' dřevěná hmoždinka (v závislosti na stylu větrného mlýna)
 • 1 'kovové podložky
 • Vruty do dřeva
 • 3/4 'šroubovací háčky
 • Malířská páska
 • Kreslení kompasu
 • Listový karton nebo silný papír
 • Malovat nebo barvit

Populární Problémy

Hravost se svým přítelem může váš vztah okořenit a dokonce může trvat déle. Pokud chcete být se svým přítelem hravější, přidejte do svého vztahu trochu flirtování a škádlení. Navíc buďte více ...

Osm sezónní show Arrowverse se chýlí ke konci. Takto můžete sledovat finále série online.

Andrey Rublev je nejkonzistentnějším hráčem letošního roku po Djokovičovi, což je na hony vzdálené jeho zápasům před 2 lety. Rublev prokázal neuvěřitelnou touhu zlepšovat se a za poslední rok do své hry přidal spoustu prvků.

V 1. kole Lexington 2020 se Aryna Sabalenka a Madison Brengle postaví proti sobě teprve podruhé. Sabalenka bude poprvé od začátku přestávky vynucené koronavirem toužit po soudu.

Chcete rychle a snadno stahovat a sledovat Disney Plus na svém iPadu? Připravili jsme pro vás krátkého podrobného průvodce sledováním Disney Plus na iPadech.