Jak zmenšit nohy

Pokud jsou vaše chodidla větší než většina ostatních, pak možná zjistíte, že chcete způsoby, jak vaše nohy vypadat proporcionálněji ke zbytku těla. Zatímco fyzicky zmenšit nohu není možné bez riskantní kosmetické chirurgie, existuje spousta snadných věcí, které můžete udělat, abyste si udělali nohy objevit menší.Metoda 1 ze 2: Nosit správné oblečení

 1. 1 Noste rozšířené džíny a kalhoty. Můžete se obávat, že rozšířená noha ve spodní části kalhot dodá spodní části nohy větší váhu a důraz, a v jistém smyslu je toto hodnocení přesné. Tím, že na tuto část nohy přehodíte více materiálu, můžete ve skutečnosti vyrovnat velikost nohy s velikostí nohy. Přebytečný materiál kalhot přiměje oko, aby očekávalo „více“ ve spodní části nohy, takže vaše větší noha nakonec vypadá proporcionálně.
  • Podobně byste se měli vyvarovat džínům a kalhotám se zúženými nohavicemi. Zúžené nohy se na vás lepí a trénují oko, aby hledalo méně ve spodní části nohy místo více. Výsledkem je zdůraznění velikosti každé nohy.
 2. 2 Vyhněte se dnu, které zvýrazní vaše lýtka. To znamená přeskočit ostříhané kalhoty, capris a mini sukně. Když se látka vašich kalhot nebo sukní zastaví těsně nad lýtkem, zvýrazní se spodní část nohy a chodidlo. Tento důraz obecně způsobuje, že vaše lýtka a chodidla vypadají zavalitější a větší.
  • Zkuste si obléknout šortky a sukně, které se zvedají těsně nad kolena. Tím se prodlouží celkový vzhled vaší nohy. Možná vás láká myšlenka, že prodloužení vzhledu vaší nohy také prodlouží vzhled vaší nohy, ale tím, že se samotná noha bude zdát delší, ve skutečnosti můžete udělat, aby vaše noha vypadala více proporcionálně ke zbytku nohy.
  • Případně noste sukně po podlahu, abyste zamaskovali co nejvíce své nohy. Toto je platná volba, zvláště pokud se sukně rozzáří a zakryje vám kotníky, protože přebytečný materiál ve srovnání s vámi převyšuje velikost vaší nohy. Vyhněte se však sukním, které ulpívají na vaší spodní noze, a těm, které se zastavují těsně nad kotníkem, protože tyto možnosti více zdůrazní vaše chodidla.
 3. 3 Vyvažte nohy širokým pásem. Velký, robustní pás může svým nohám konkurovat, pokud jde o velikost. Hubený pás způsobí, že si oko všimne hmoty ve spodní části vašich nohou, ale široký pás přidá srovnatelné množství hmoty k horní části nohy. Výsledkem je, že oko vidí celou nohu, od pasu po chodidlo, ve vyváženějším a proporcionálnějším světle.
  • Obecně platí, že díky štíhlým opaskům vaše nohy vypadají delší, zatímco se širokými pásy vypadají kratší tím, že váš trup vizuálně „rozříznete“ na polovinu. I když nechcete, aby vaše nohy vypadaly podsaditě, extra délka chodidla obvykle znamená, že si můžete dovolit odstranit část vizuální délky nohy, aniž by vypadaly příliš kratší.
 4. 4 Vyhněte se přilnavým sukním. Tužkové sukně a další styly přiléhající k tělu nijak nepomáhají vyvážit vaše nohy a chodidla. Výsledkem je, že velké nohy jsou snadněji rozpoznatelné, zvláště pokud jsou doprovázeny tlustými lýtky.
  • Není však nutné sukni úplně vynechávat. Vyzkoušejte sukni áčkové nebo kruhové sukně. Tyto styly vzplanou v kolenou a díky výslednému efektu celkový vzhled vašich nohou a chodidel vypadá vyváženěji a proporčněji.
 5. 5 Upozorněte na svůj top. Dobrým způsobem, jak udržet pozornost od nohou, je odvést pozornost co nejdále. Noste košile ve světlejších, jasnějších barvách a vzorech. Rozhodněte se pro poutavé „svrchní“ doplňky, jako jsou šály, náhrdelníky a náušnice, které přitáhnou oko k horní části těla.
  • Na druhé straně noste tmavší barvy ve spodní části a přeskočte tam všechny výtisky nebo vzory. Vyvarujte se příslušenství, které přitahuje oko dolů, jako jsou kotníky, náramky a prsteny.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Nosit správné boty

 1. 1 Vyberte si podpatky před byty. Vysoké podpatky znovu zarovnají vaši nohu, aby se více její délky zobrazovalo svisle než vodorovně. Protože jsou nohy ve svém přirozeném stavu horizontální, mysl automaticky vnímá délku chodidla jako horizontální měření. Když je tedy skutečná délka natažena směrem k vaší noze, vnímaná délka se zkrátí.
  • Rozdíl může mít i typ podpatku, který si vyberete. Chunky paty a klínky jsou obvykle lepší volbou než jehlové podpatky. Myšlenka je taková, že silnější pata lépe vyváží vaši nohu, zatímco tenká pata může na velké botě vypadat ohromeně a může zdůrazňovat velikost chodidla.
 2. 2 Vyhněte se skrovným sandálům. Skromné ​​sandály, které odhalí příliš mnoho z vaší nohy, způsobí, že noha někoho bude vypadat větší. Chcete nosit více stylových bytů, které odhalí méně vašich nohou, aby nevypadaly tak vpředu a uprostřed.
  • Udržujte kotník nezakrytý, když nosíte byty. Když se poohlížíte po bytech, rozhodněte se pro nízkopodlažní možnosti, které se nerozkládají příliš blízko kotníku. Nošení bot s popruhy kolem kotníků ve skutečnosti způsobí, že vaše nohy budou vypadat větší, než ve skutečnosti jsou.
  • Důležité je však kromě podpatku obout i ploché sandály. Pokud vám záleží na zdraví vašich nohou, budete muset přepínat tam a zpět mezi patami a byty s odpovídající podporou klenby.
 3. 3 Rozhodněte se pro boty s tupými, zaoblenými prsty. Vaše skutečné prsty se nevejdou do špičaté špičky na botě, takže většina z toho bodu je místo navíc. Tento extra prostor pouze prodlouží vaši nohu, a díky tomu bude vaše noha vypadat větší. Přeskočte špičaté prsty a jděte na botu s přirozenějšími zaoblenými špičkami, abyste minimalizovali přebytečnou délku.
  • Obecně platí, že si zkuste vybrat boty, které jsou střižené blízko vaší nohy po celém obvodu. To zahrnuje oblast prstů a oblast kotníků, jakož i podrážku. Vyhněte se botám, které mají těžkou, prodlouženou podrážku po okrajích, protože díky tomu mohou vaše nohy vypadat těžší a neohrabanější.
 4. 4 Noste boty na podpatku. Pokud máte velké nohy, můžete se obávat, že těžká obuv, jako jsou boty, může noze přidat vnímanou váhu. Správná bota ve skutečnosti zamaskuje část vaší velikosti chodidla tím, že ji zakryje lichotivými způsoby a vyváží celkový vzhled vaší nohy.
  • Seznamte se s kotníčkem. Přesněji řečeno, investujte do páru kotníkových bot na podpatku. Pata zvyšuje nohu a zmenšuje její vnímanou horizontální délku, zatímco bota více zakrývá nohu a maskuje její velikost pod materiálem.
  • Experimentujte s objemnými botami. Užitečnost objemných bot je mezi módními odborníky diskutabilní. Existují dva protikladné směry myšlení: někteří se domnívají, že díky viditelně velkému množství přebytečného materiálu vypadá noha ve srovnání menší, zatímco jiní tvrdí, že jakýkoli přebytečný objem kolem chodidla způsobí, že se tato noha bude zdát větší, i když tato objemnost vypadá pozoruhodně volný. Vyzkoušejte tento styl a uvidíte výsledky sami.
 5. 5 Skrýt prsty na nohou Peep toe a podobným stylům je třeba se vyhnout. Když vám špičky prstů na noze vykouknou z obuvi, může to působit vizuálním dojmem, že se vaše noha snaží vytlačit z příliš malých bot, čímž vaše noha vypadá větší. Pokud chcete, aby vaše nohy vypadaly menší, vyhněte se plochým botám nebo botám s vykukovanými prsty.
 6. 6 Noste sandály s širšími pásky. Když se rozhodnete nosit sandály, hledejte možnosti, které mají širší ramínka. Projděte boty s tenkými ramínky a zamiřte do těch, které mají několik pozoruhodně silných. Odhalením příliš mnoho nohy můžete zvýraznit její velkou velikost, takže ukrytí větší části chodidla pod velkými popruhy může pomoci minimalizovat její vzhled.
  • Pokud dáváte přednost vzhledu tenčích popruhů, zvolte styly, které mají mnoho malých popruhů, před těmi, které mají jen pár. Několik tenkých popruhů může stále pokrýt více bosé nohy a maskovat její velikost.
  • Při nošení jakýchkoli sandálů se ujistěte, že se vaše noha pohodlně vejde do boty a nehrozí, že se „vymačká“ ven přes popruhy. Pokud se kůže vytlačí z popruhů, může vaše noha vypadat, jako by díky své velikosti z boty praskla.
 7. 7 Gravitujte k botám s tmavými barvami. Obzvláště skvělými možnostmi jsou černé, tmavě hnědé a tmavě modré boty, ale cokoli tmavšího, než je váš odstín pleti, bude fungovat dostatečně dobře. Tmavé barvy vypadají na vašem těle hubeně a mají stejný účinek na vaše nohy.
  • Nahé boty nebo boty, které jsou světlejší než váš odstín pleti, vám mohou splynout s nohou. Výsledkem je, že bota vypadá jako prodloužení nohy a prodloužení chodidla. To zdůrazňuje délku chodidla a dokonce může vypadat delší, než už je.
 8. 8 Oblečte si boty. I když byste si mohli myslet, že akcenty a ozdoby přitahují nechtěnou pozornost na velkou nohu, zajímavé detaily mohou ve skutečnosti poskytnout ohnisko, na které se oko může upnout, a odvést tak pozornost od jinak zjevné délky chodidla.
  • Držte se raději akcentů jednoho detailu než všech detailů. Například velká mašle nebo květina bude fungovat mnohem lépe než květinový vzor.
  • Nošení bot s přezkami může také způsobit, že vaše nohy budou vypadat drobněji.
  • Tento vzhled můžete vyzkoušet tak, že na špičku prostého páru podpatků připnete ozdobnou sponku na boty nebo sponku do vlasů. Pokud se rozhodnete, že se vám nelíbí, jak to vypadá na vaší noze, jednoduše odstraňte sponu a obujte si boty obyčejně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Zmenší moje boty na jeden den nohy? Ne. Vaše nohy budou vypadat jen menší. Pravidelné nošení příliš malých bot může způsobit puchýře.
 • Otázka Jak to zmenšuje mé nohy? To vaše nohy nezmenší. Toto jsou návrhy, jak zmenšit nohy.
 • Otázka Jak poznám, zda je moje velikost chodidla přirozená? Neexistuje žádná „přirozená“ nebo správná velikost nohy. Nohy přicházejí ve všech tvarech a velikostech.
 • Otázka Zmenšují menší boty chodidla? Vaše nohy se nezmenšují, ale v botách mohou vypadat o něco menší.
 • Otázka Jsem dívka a mám velké nohy. Jak je mohu zmenšit? Postupujte podle kroků v tomto článku.
 • Otázka Jaká je normální velikost nohy pro 10letého? Pro určitý věk neexistuje normální velikost chodidla. Každá noha má v jiném věku jinou velikost.
 • Otázka Jak přestanu růst? Nemůžeš. Ale není nic špatného na tom být vysoký, měl bys to přijmout.
 • Otázka Existuje způsob, jak mohu zmenšit nohy? Mám velikost 10, 5'5 a jsem v 7. třídě. Nemůžete zmenšit nohy, ale neměli byste se tím příliš znepokojovat, vyrostete v ně. Stejně se vám nikdo nedívá na nohy. To, co dělám, je nosit kalhoty střihu, takže moje nohy vypadají menší.
 • Otázka Jsem v 7. třídě a nosím botu velikosti 10. Co mohu dělat se svými velkými nohami? Jen se tím neobtěžuj. Pokud jsi malý, naroste ti do nohou; pokud jste vysoký, obejměte je. Kdo se vlastně dívá lidem na nohy?
 • Otázka Jak docílím toho, aby moje nohy vypadaly jako žena menší? Podle kroků v tomto článku. Používám kalhoty střihu, aby vypadaly menší, a obuvi se držím s podpatky a botami.

Populární Problémy

Angelique Kerber a Ann Li se v pátek setkají ve třetím kole na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání Kerbera a Li.

Paul Annacone pojednává o tom, jaké to bylo trénovat Federera a Samprase.Patnáctileté dívce, která poslala Wimbledon do šílenství, se účtují skvělé věci. Splní budoucí očekávání?

Jak přirozeně obnovit silné kosti z osteoporózy. Osteoporóza je chronický stav, kdy se vaše kosti stávají porézními v důsledku ztráty hustoty a kvality kostí. To oslabuje kosti a způsobuje, že jsou křehké a ohrožené ...

Dosáhli jsme obchodního konce turnaje, v losování zůstali pouze čtyři hráči v mužské i ženské části. V ženském segmentu došlo k mnoha rozčilením a během prvního týdne odešlo několik špičkových semen. Známá jména z losování mužů se dostala do čtvrtého kola a dále.24letý hráč hrál finále WTA Copa Las Condes.