Jak řídit zadní práci

Porodní bolest nastává, když je většina bolesti porodní soustředěna v dolní části zad. Pokud dítě vstoupí do porodních cest lícem nahoru, nikoli lícem dolů, je porodní záda pravděpodobnější, ale může k němu dojít i samostatně bez ohledu na polohu dítěte. Existuje celá řada způsobů, jak se vypořádat se zpětným porodem, od přírodních prostředků po léky.

Metoda 1 ze 3: Přirozené řízení zpětné práce

 1. Obrázek s názvem Spravovat zpět práci Krok 1

  1 Zkuste masáž. Pokud začnete pociťovat bolest spojenou s porodem zad, požádejte svého partnera, porodní trenéra nebo kohokoli jiného, ​​kdo s vámi může být v místnosti, aby vám udělal masáž zad. To může pomoci zmírnit část bolesti spojené s porodem zad.
  • Nechte svého partnera sevřít pěst v protitlaku na spodní část zad. Pomoci může také převalování něčeho po zádech, například tenisový míček.
  • Dvojité stlačení kyčle je masážní poloha, která mnoha ženám pomáhá při zadních porodech. Nakloňte se dopředu a nechte dva lidi tlačit na vaše boky.


 2. Obrázek s názvem Zastavte říhání během těhotenství, krok 15

  2 Udělejte si krátkou procházku. Pohyb během porodu může pomoci zmírnit bolest zad. To by také mohlo zlepšit polohu plodu, což by zredukovalo porod zpět. Většina nemocnic vám umožní chodit na chodby během porodu, pokud neexistují žádné specifické komplikace související s vaším těhotenstvím, které by ztěžovaly chůzi.
 3. Obrázek s názvem Zastavte říhání během těhotenství, krok 16

  3 Změňte pozice. Posunutí toho, jak sedíte během porodu, může pomoci změnit polohu plodu a zmírnit bolest zad.
  • Pokud je to možné, zkuste se rozkročit nad židlí a mírně se předklonit. Můžete také klečet na hromadě polštářů nebo, pokud je k dispozici, porodní kouli.
  • Můžete se také dočasně dostat na ruce a kolena, protože to zmírňuje tlak na páteř, což je hlavní faktor, který přispívá k bolestem a nepříjemným pocitům zad.
  • Při ležení zkuste ležet na boku místo na zádech, protože to může pomoci změnit polohu vašeho dítěte a zmírnit bolesti zad.
 4. Obrázek s názvem Spravovat zpět práci Krok 8

  4 Použijte teplo. Působení tepla na záda, boky a boky může pomoci zmírnit bolesti spojené s porodem zad.
  • Můžete použít vyhřívací podložku, pokud to vaše nemocnice dovolí a někde v pracovní místnosti je k připojení.
  • Můžete si také přinést domácí horký obklad. Obvykle můžete na ručník nanést teplou vodu, dokud není vlhká, a přiložit ji na oblast, která zažívá bolest. Sestra vám může poskytnout kompresi.
  • Chlad také pomáhá zmírnit bolest. Pokud aplikace tepla nefunguje, zkuste ledový sáček nebo studený vlhký ručník.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyhledávání lékařské péče

 1. Obrázek s názvem Zastavte vaginální krvácení během těhotenství, krok 7

  1 Používejte analgetika. Analgetická léčiva jsou oblíbenou formou úlevy od bolesti během těhotenství. Takové léky se obvykle injektují do žíly nebo svalu, aby pomohly zmírnit bolest během porodu.
  • Tyto léky se obvykle používají velmi brzy během porodu a jsou navrženy tak, aby vám pomohly odpočívat a šetřit energii pro pozdější porod. Pokud se však setkáte s bolestí zad, můžete se zeptat svého lékaře na používání léků proti bolesti a zjistit, zda má nějaké návrhy.
  • Při užívání analgetik je obvykle nízké riziko komplikací.
 2. Obrázek s názvem Zastavte vaginální krvácení během těhotenství, krok 10

  2 Zeptejte se na regionální anestezii. Mnoho žen používá k léčbě porodních bolestí regionální anestezii, zejména ty, které přicházejí v pozdějších fázích porodu. Zeptejte se svého lékaře, jaké možnosti jsou pro vás bezpečné.
  • Během porodu se obvykle používají tři typy regionální anestezie: epidurální, spinální a kombinovaná spinální a epidurální.
  • V epidurálu je tenká plastová trubička umístěna vzadu a v případě potřeby se uvolňuje lék. Zkumavka je ponechána na místě během porodu a může být použita k injekci silnější dávky léků, pokud je nutná císařská sekce.
  • Spinály se obvykle používají pouze v případě císařského řezu. K podání léků se používá jedna injekce do páteře.
  • V kombinaci těchto dvou se používá spinální injekce, ale trubička zůstává na místě pro případ, že je zapotřebí více léků.
  • Regionální anestezie obvykle trvá 10 až 20 minut. Bylo provedeno mnoho výzkumů o účincích regionální anestezie na dítě a je pro vás a vaše dítě velmi bezpečné.
  • Porodník může také podávat pudendální nervový blok, ale to se obvykle provádí bezprostředně před tlačením a není tak účinné jako epidurální.
 3. Obrázek s názvem Spravovat obecnou anestezii Krok 15

  3 Zvažte drogy. Existuje celá řada léků proti bolesti, které lze bezpečně používat během porodu.
  • Různé opiáty jsou bezpečné pro použití během porodu. Obvykle se podávají ve formě injekce. I když jsou pro vás a vaše dítě bezpečné, mohou způsobit nevolnost a nespavost a dočasnou dechovou depresi.
  • Oxid dusný je plyn bez chuti a zápachu, který je vdechován a často se používá ke zmírnění bolesti během těhotenství ve Spojených státech.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence zpětné práce

 1. Obrázek s názvem Spravovat zpět práci Krok 6

  1 Cvičení před porodem. Během posledních fází těhotenství lze použít řadu cvičení, aby se zabránilo porodu.
  • Zkuste provést náklony pánve. Tady se dostanete na ruku a kolena, stočíte si záda a poté narovnáte. To pomáhá uvolnit vazy a zmírňuje bolesti zad některé zkušenosti během těhotenství. Může také pomoci umístit plod, aby se zabránilo zadnímu porodu.
  • Investujte do porodní koule a každý den věnujte trochu času sezení na míči a lehkým cvičením. Můžete sedět na míči a kolébat pánev ze strany na stranu, otáčet boky ze strany na stranu, nebo se naklonit nad míč v kleče a kolébat boky. Počkejte, až vám bude 35–36 týdnů, než to vyzkoušíte.
 2. Obrázek s názvem Zastavte říhání během těhotenství, krok 12

  2 Sledujte, jak sedíte. To, jak sedíte v měsících před porodem, může mít vliv na polohu vašeho dítěte. Pokuste se sedět v poloze, která zabrání tomu, aby vaše kolena byla níže než vaše boky, a vyhýbejte se příliš hlubokému sezení na gaučích a lehátkách.
 3. Obrázek s názvem Zrychlete práci Krok 9

  3 Pohybujte se v raných fázích porodu. Když začne porod, zkuste se co nejvíce pohybovat. To může zabránit tomu, aby se dítě dostalo do polohy, která by vedla k porodu.
  • V průběhu těhotenství se snažte příliš neležet na zádech. To může snížit riziko zpětného porodu při porodu. Během samotného porodu se snažte co nejvíce sedět. Pokud si potřebujete lehnout, zkuste si lehnout na bok.
  • Procházejte se po nemocnici v raných fázích porodu a proveďte náklony pánve.
  • Zkuste si sednout dozadu na židli nebo toaletu, když potřebujete sedět.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zvládnout bolest dolní části zad? Nemám žádné pojištění. To závisí na vašem věku. Můžete posoudit typ bolesti zad. Zkontrolujte držení těla a opravte jej tím, že se postavíte blízko zdi. Dále, pokud máte nějaké nedostatky, jako je vápník atd. Za třetí zkontrolujte svou postel, zda změnila tvar kvůli nadměrnému používání. Také pokud sedíte dlouhé hodiny na kancelářské židli, zkontrolujte držení těla. Čím je židle pevnější, tím lepší držení těla. Nadměrné používání zdvihu dvou kol a špatné tlumiče také přispívají k bolestem dolní části zad.
 • Otázka Co lze očekávat ve 35. týdnu těhotenství? Můžete zaznamenat mírné kontrakce, také váš žaludek bude na dně nižší a těžší. Pokud tomu můžete pomoci, snažte se nezůstávat příliš dlouho stát.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Požádejte ošetřující sestru nebo lékaře o léky proti bolesti, které pomohou zvládnout bolest, která se vyskytuje během kontrakcí a mezi nimi, v první fázi porodu.
 • Strávit nějaký čas ve vaně může být také užitečné během porodu.

reklama

Varování

 • U ohřívačů buďte opatrní. Pokud jsou příliš horké, mohou způsobit vážné popáleniny kůže.


reklama

Populární Problémy

Jak vyrobit jagerovou bombu. Jager Bomb je oblíbený výstřel na párty. Klasická Jager Bomb zahrnuje jeden výstřel (1,5 unce) Jägermeistera a polovinu 8,4 unce plechovky Red Bullu. Pusťte Jagera do sklenice Redball ...

Rus vyhrál 5 Majors, dokonce dokončil kariérní grandslam.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Magic vs Raptors Game 2 online bez kabelu.

Jak nosit černou sukni. Černá sukně může být jedním z nejvšestrannějších kousků ve vašem šatníku. Ať už jde o tužkovou sukni, áčkovou, midi, mini nebo maxi sukni, můžete ji nosit s řadou svršků a doplňků a vytvářet různé ...

Patriots se utkají s Panthers v předsezónní akci 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu na různých trzích.

Southern Miss hostí Western Kentucky v důležitém sobotním zápase C-USA. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.