Rafael Nadal poprvé od roku 2017 opustí první tři místa v žebříčku ATP, Stefanos Tsitsipas se stane novou světovou jedničkou

Rafael Nadal

Rafael Nadal

který mužský hráč jako první vyhrál turnaje 100 atp (Asociace tenisových profesionálů)?

20násobný vítěz Major Rafael Nadal zahájil svou severoamerickou sezónu hardcourt zklamáním, když ve třetím kole 2021 Citi Open prohrál s Jihoafričanem Lloydem Harrisem. Na základě prohry Nadal vypadne ze tří nejlepších žebříčků ATP poprvé od roku 2017, kdy se pořadí aktualizuje v pondělí.

Nadal, který aktuálně vlastní 8270 bodů do žebříčku, nasbíral ve Washingtonu 45 bodů. V pondělí však body, které získal vítězstvím v Torontu Masters v roce 2019, z jeho součtu vypadnou (500 podle váženého systému hodnocení COVID-19), čímž se sníží na 7815 bodů.

To znamená, že se Španěl vzdá světového žebříčku 3 Stefanosu Tsitsipasovi, který momentálně dosahuje 8 115 bodů.

bodování tenisových tiebreakerů

Předčasný odchod Rafaela Nadala z Washingtonu nevěstí nic dobrého pro jeho šance na US Open, kde je čtyřnásobným šampionem. Španěl v současné době bojuje s problémem nohou a závodí s časem, aby našel svou nejlepší formu před závěrečným grandslamem roku.

Stefanos Tsitsipas se stane teprve 13. aktivním hráčem, který dosáhne top 3, když předběhne Rafaela Nadala

Stefanos Tsitsipas byl odměněn za konzistentní sezónu, ve které se dostal do obchodního konce většiny turnajů. Řek dosáhl svého prvního finále Major na Roland Garros, kde prohrál s Novakem Djokovičem. V Monte Carlu také získal první titul ATP Masters 1000 v kariéře, navíc se dostal do semifinále Australian Open.

Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas

Celkově Tsitsipas do roku 2021 nashromáždil rekord 42–12 vítězství a ztrát a získal dva tituly. Přestože Řek utrpěl předčasné ztráty ve Wimbledonu a na olympiádě, může se pyšnit tím, že příští týden dosáhne nového kariérního milníku.

Tsitsipas se stane teprve 13. aktivním hráčem, který dosáhne na první 3 místa žebříčku ATP, čímž se připojí k elitnímu seznamu, který tvoří Novak Djokovič, Rafael Nadal, Roger Federer, Andy Murray, Juan Martin del Potro, Stan Wawrinka, Marin Cilic, Dominic Thiem , Miloš Raonic, Grigor Dimitrov, Alexander Zverev a Daniil Medveděv.

nejlepší náramek na tenisový loket

Řek však bude mít jen velmi málo času na to, aby se mohl radovat ze svého průlomu, přičemž sezóna amerického hardcourt je v plném proudu. Tsitsipas se plánuje zúčastnit Toronta a Cincinnati, než bude pokračovat ve svém pátrání po rodném grandslamovém titulu na US Open.

Populární Problémy

Jak hrát squash. Squash je hra, která byla vyvinuta v Anglii 19. století, ale stále si získává popularitu po celém světě. Abyste mohli hrát, budete potřebovat pouze přístup na squashové hřiště a raketu a squashový míč. Jakmile máš...

Federer nastoupí proti mladíkovi z USA ve druhém zápase dne v Rod Laver Arena.

Australská série The Gloaming má v USA premiéru v neděli. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online.

Průvodce, jak sledovat předsezónní hru Lions vs Steelers online, pokud nemáte kabel, s možnostmi pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi a mimo trh.

Pokud se snažíte ze svého domu dostat bloudící okolí, můžete udělat pár jednoduchých kroků, abyste je nedostali. Pachové zábrany, stejně jako elektronická zařízení a odstrašující prostředky proti vodě dokážou udržet kočky v určité vzdálenosti. Může také pomoci podívat se ...