Jak změřit šířku lokte

Šířka loktů je faktorem, který určuje velikost vašeho tělesného rámce. Může být použit spolu s vaší výškou a pohlavím k určení, jaké by mohlo být vaše ideální rozmezí hmotnosti. Je snadné získat přesné měření šířky lokte pomocí posuvného posuvného měřítka a pomocníka, nebo můžete provést poněkud méně přesné měření sami prsty a pravítkem. Poté stačí zadat data do online kalkulačky velikosti tělesného rámce.Část 1 ze 3: Umístění lokte pro měření

 1. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 1

  1 Postavte se rovně s nohama u sebe. V této vzpřímené poloze je snazší dostat paži a loket do správného vyrovnání, a proto získat přesnější měření.
  • Pokud vám nejde o přesnost, měření měření ze sedící polohy výsledky příliš nezmění.


 2. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 2

  2 Natáhněte dominantní ruku rovně, rovnoběžně se zemí. Pokud jste pravák, použijte pravou paži a levou ruku, pokud jste levák. Pokud však musíte použít nedominantní paži (například kvůli zranění), bude ve výsledném měření malý až žádný rozdíl.
  • Pokud máte dlouhé rukávy, vyhrňte je tak, aby byl váš loket plně odhalený.
 3. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 3

  3 Ohněte loket pod úhlem 90 stupňů a natáhněte prsty. Vaše paže by měla směřovat rovně dopředu a dolní část paže (a prsty) směřovat přímo nahoru. Umístěte zápěstí tak, aby dlaň směřovala k vám a hřbet ruky od vás.
  • Některé zdroje doporučují místo prodloužení zavřít prsty do volné pěsti, ale se zápěstím ve stejné poloze. V obou případech by vaše výsledná měření měla být v zásadě stejná.
  reklama

Část 2 ze 3: Měření šířky

 1. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 4

  1 Pokud je to možné, požádejte přítele, aby k měření použil posuvné měřítko. Posuvné měřítko je v podstatě pravítko se dvěma kleštěmi, které jsou k němu připojeny. Jeden klešť je na konci pravítka nehybný a druhý klouže, takže můžete měřit vzdálenost mezi kleštěmi. Můžete použít posuvné měřítko určené pro lékařské účely nebo dokonce takové, které je určeno pro domácí použití nebo pro použití v automobilovém průmyslu.
  • Měření můžete provádět pomocí posuvného měřítka sami, ale je mnohem snazší získat přesné měření, pokud to za vás udělá někdo jiný.
  • Pokud nemáte posuvné měřítko, budete muset improvizovat a pomocí palce a ukazováčku a pravítka provést méně přesné měření.
 2. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 5

  2 Změřte nejširší část lokte pomocí posuvného měřítka. Odsuňte kleště od sebe, aby byly pohodlně širší než loket. Držte třmen až k lokti, aby nepohyblivý kleště a základna třmenu přiléhaly k lokti. Posuňte pohyblivý kleště, dokud také nepřiléhá k lokti.
  • Kleště by měly směřovat rovně nahoru ve stejném úhlu jako spodní část paže.
  • Kleště by měly být pevně u kostí vašeho lokte, ale nemusíte je pevně sevřít. Měli byste být schopni posunout třmen přímo dolů z lokte, aniž byste uvolnili kleště.
 3. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 6

  3 V případě potřeby použijte druhý palec a ukazováček jako provizorní posuvné měřítko. Pokud potřebujete jen relativně přesné měření lokte, sevřete palec a ukazováček své nedominantní ruky proti kterékoli straně vašeho dominantního lokte. Váš palec a ukazováček by měly směřovat nahoru ve stejném úhlu jako spodní část paže a měli byste se pokusit měřit v nejširším bodě lokte.
  • Sevřete dostatečně pevně, abyste cítili kost v lokti, ale nemačkejte palec a ukazováček plným tlakem.
  • Na rozdíl od používání třmenů je pro vás stejně snadné provést toto méně přesné měření sami, než když to udělá váš přítel.
 4. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 7

  4 Změřte pomocí pravítka šířku mezi palcem a ukazováčkem. Snažte se udržet palec a ukazováček ve stejné poloze a sundejte je z lokte. Držte mezi nimi pravítko nebo je položte na pravítko umístěné na ploše. Zaznamenejte měření co nejpřesněji.
  • Je nemožné, abyste udrželi palec a ukazováček po celou dobu ve stejné poloze, takže toto měření nemůže být nikdy spolehlivě přesné se skutečnou přesností. Možná budete chtít měření několikrát zopakovat a použít průměr.
  reklama

Část 3 ze 3: Použití měření k určení velikosti rámce

 1. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 8

  1 Změřte své výška těla . Pokud nemáte přístup ke stadiometru (nástroj pro měření výšky, který najdete spojený s váhami v šatnách a ordinacích), můžete použít prázdnou zeď, tužku a metr:
  • Postavte se rovně do bosých nohou, chodidla k sobě a paty, hýždě, lopatky a zadní část hlavy se dotýkají zdi.
  • Podržte tužku na úrovni hlavy a označte si polohu na zdi. (Vaše čtení bude přesnější, pokud to udělá váš přítel.)
  • Změřte vzdálenost po stěně od podlahy ke značce.
 2. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 9

  2 Hledejte online kalkulačku tělesných rámců. Zadejte do svého oblíbeného vyhledávače „kalkulačka rámů těla“ a podívejte se na několik výsledků. Kalkulačky tělesných rámců, které používají šířku loktů, vyžadují stejné informace: vaše pohlaví, výšku a šířku loktů.
  • Mezi kalkulačkami tělesných rámců, které se obvykle objevují ve výsledcích vyhledávání, není žádný znatelný rozdíl v kvalitě. V případě potřeby můžete do několika z nich zadat svá data a potvrdit výsledky.
  • Pokud však narazíte na web, který požaduje jakýkoli typ osobních údajů (nad rámec základních údajů), zvolte jinou kalkulačku.
 3. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 10

  3 Zadejte své pohlaví, tělesnou výšku a šířku loktů. Jednoduše zadejte požadovaná data do příslušných polí, klikněte na „vypočítat“ (nebo podobné) a výsledky budete mít během několika sekund!
  • Vaše pohlaví je povinné, protože pro muže a ženy existují různé stupnice tělesného rámce (ale stejné kategorie Malé, Střední a Velké).
  • Pro svá měření můžete použít stopy/palce nebo metry/centimetry, ale ujistěte se, že používáte stejnou stupnici pro svoji výšku i šířku zápěstí. Většina kalkulaček tělesných rámců vám umožní vybrat si buď měřítko měření.
 4. Obrázek s názvem Měření šířky lokte Krok 11

  4 Identifikujte svůj tělesný rámec jako malý, střední nebo velký. Vaše kategorie tělesných rámců pomáhá poskytnout obecného průvodce pro vaše ideální rozmezí hmotnosti, který může být také poskytnut s vašimi výsledky. Váš ideální rozsah hmotnosti se však může lišit v závislosti na zdravotním stavu nebo jiných faktorech, proto je nejlepší se o těchto informacích poradit se svým lékařem.
  • Loketní šířka je již řadu let doporučovaným měřicím nástrojem (spolu s výškou a pohlavím) pro určování velikosti tělesného rámce. Můžete také použít obvod zápěstí místo šířky loktů (mnoho kalkulaček tělesného rámce tuto možnost nabízí), ale toto měření může být více ovlivněno faktory, jako je věk a množství tělesného tuku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdy byla poprvé použita metoda šířky lokte? T. Chinsen Nejlepší odpověď An online search shows the paper Body Frame Measures and Perceptions of Frame Frame and Weight in September, 1987 in Blacksburg, Virginia.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Při příští návštěvě lékaře zvažte měření šířky lokte a zeptejte se také na velikost tělesného rámce a ideální rozsah hmotnosti.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Pravítko/měřicí páska
 • Posuvná měřítka (volitelně)
 • Online kalkulačka velikosti těla

Populární Problémy

Jak odstranit odizolovaný šroub. Pokud váš šroubovák stále klouže proti hlavě šroubu, budete muset zvýšit tření nebo točivý moment. Existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak lépe uchopit šroub pomocí domácích materiálů. Budete...Vidět obrovský počet dostupných kajakových pádel může být zastrašující, ale naštěstí můžete výběr zjednodušit tím, že vezmete v úvahu své potřeby. Délka, tvar a materiálové složení pádla ovlivňuje, jak dobře ...Manchester United se ve čtvrtek utká s Derby County v pátém kole FA Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.

Boris Becker nedávno přemýšlel o postoji svého bývalého svěřence Novaka Djokoviče, který nikdy neřekl. Becker počítá s tím, že Djokovič má neuvěřitelnou schopnost bojovat, dokud se nehraje poslední bod.Jak vyrobit výživné letní pamlsky pro svého psa. Existuje nespočet způsobů, jak pro svého psa připravit výživné letní dobroty. Většina pamlsků v létě budou zmrazené směsi, aby byl váš pes v pohodě. Můžete dát maso, ovoce nebo arašídy ...