Jak měřit kapaliny bez odměrky

Odměrky jsou obecně považovány za základní položky ve spíži. Zejména jsou užitečné pro měření objemu tekutin. Naštěstí, pokud se ocitnete v situaci bez odměrky, existují další jednoduché způsoby, jak určit množství tekutiny, které potřebujete.

Metoda 1 ze 3: Odhad pomocí srovnání velikostí

 1. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 1

  1 Použijte objekt jako referenční bod. Pokud jste uvízli bez měřicího zařízení, může být užitečné mít v hlavě nějaké vizuální pomůcky jako referenci pro správné množství. Zde je několik dobrých na zapamatování:
  • Čajová lžička je přibližně o velikosti špičky prstu
  • Lžíce je velká přibližně jako kostka ledu
  • 1/4 šálku je přibližně velké jako velké vejce
  • 1/2 šálku je o velikosti tenisového míčku
  • Plný šálek je velký asi jako baseball, jablko nebo pěst


 2. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 2

  2 Vyberte vhodnou nádobu, do které nalijte tekutinu. V ideálním případě byste použili ruce, protože mohou být uzavřeny, aby vytvořily zaoblený tvar. To však nemusí být vhodné pro lepkavé kapaliny. Pokuste se vybrat průhlednou nádobu, do které si snadno dokážete představit, jak se vaše vizuální pomůcka právě vejde.
  • Pokud například měříte 1/4 šálku, může být užitečné použít vysokou sklenici, do které se vejde vajíčko. Širší sklenice, na druhé straně, může být vhodnější pro 1/2 nebo plný šálek.
 3. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 3

  3 Umístěte plavidlo na rovný povrch a posuňte se dolů do úrovně očí. To vám pomůže jasně vidět množství nalévaného. Nalijte tekutinu pomalu do nádoby.
  • Když si myslíte, že můžete mít správné množství, zastavte se a porovnejte jej s velikostí vaší vizuální pomůcky.
  • V případě potřeby upravte množství v nádobě.
 4. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 4

  4 Podívejte se na množství tekutiny v nádobě a zapište si ji do paměti. To usnadní budoucí odhady, protože vám poskytne referenční bod. Je užitečné pokračovat v používání stejných nádob pro určitá měření (např. Vysoká sklenice znovu pro 1/4 šálku). reklama

Metoda 2 ze 3: Použití kuchyňské váhy

 1. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 5

  1 Pomocí kuchyňské váhy změřte správné množství tekutiny. Obecně je dobré zvážit kapalinu pomocí běžné kuchyňské váhy s předpokládanou hustotou vody.
  • Většina tekutin, jako je mléko a pomerančový džus, bude mít podobnou hustotu jako voda. Mějte však na paměti, že některé kapaliny mohou být výrazně hustší (například med nebo sirup), takže pro ně nemusí být odečet vhodný.
  • Aby byla zajištěna vyšší přesnost, některé kuchyňské váhy vám dávají možnost výběru různých tekutin, například mléka. Váha poté vypočítá objem na základě hustoty vybrané kapaliny. Pokud máte váhu s touto funkcí, ujistěte se, že je nastavena na měření správné kapaliny.
 2. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 6

  2 Vypočítejte hmotnost své tekutiny. Pokud používáte běžnou váhu, budete muset vypočítat správnou hmotnost vaší kapaliny. Stojí za připomenutí, že jedna tekutá unce vody odpovídá přesně jedné unci ve vodě. Tato zásada platí také pro litry (1 mililitr vody má hmotnost 1 gram).
  • Toto použijte jako klíčovou metriku při měření kapaliny. Pokud například potřebujete půl šálku vody, měla by vážit 4 oz nebo 125 g.
 3. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 7

  3 Vyberte sklenici nebo nádobu, ve které budete kapalinu měřit. Umístěte nádobu na váhu a ujistěte se, že je ve střední poloze.
  • Do nádoby zatím nepřidávejte žádnou tekutinu. V této fázi je důležité mít prázdný kontejner, protože budete muset nastavit váhu, abyste z měření vyloučili hmotnost nádoby.
 4. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 8

  4 Kalibrujte svou váhu, abyste vyloučili nádobu z měření. Vyhledejte na tlačítku váhy tlačítko „tára“ nebo „nula“.
  • Jakmile toto stisknete, hmotnost vašeho kontejneru by se na vaší váze měla zobrazit jako nula. Tím zajistíte, že měření vaší kapaliny je přesné.
 5. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 9

  5 Nalijte tekutinu do nádoby. Udělejte to pomalu a zastavte se, abyste si všimli hmotnosti. Zastavte nalévání, jakmile vaše váha zobrazí požadovanou hmotnost nebo objem. Pokud překročíte správné množství, nalijte přebytek do dřezu.
 6. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 10

  6 Změřte další tekutiny, které potřebujete pro svůj recept. Pokud používáte běžnou váhu a plánujete míchat kapaliny dohromady, můžete je změřit ve stejné nádobě. Udržujte nádobu na váze a vypočítejte nové potřebné množství sečtením množství obou kapalin. Nalijte novou kapalinu do nádoby, dokud nedosáhnete správného kombinovaného množství.
  • Mějte na paměti, že pokud používáte kuchyňskou váhu, která poskytuje možnost měření různých kapalin, budete muset změnit nastavení a zahájit nové měření.
  • Pokud měříte vodu a chcete například měřit mléko, odložte si nádobu s vodou, na váze vyberte možnost mléka a začněte nové měření s jinou nádobou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Používání polévkových lžic a lžiček

 1. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 11

  1 Zjistěte, kolik polévkových lžic budete potřebovat. Snadný způsob, jak to udělat, je mít na paměti, že jeden šálek odpovídá 16 polévkovým lžícím. To lze použít jako jednoduchou metriku k výpočtu, kolik polévkových lžic potřebujete.
  • Pokud například potřebujete půl šálku, budete potřebovat 8 polévkových lžic tekutiny.
 2. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 12

  2 Pomocí polévkové lžíce odměřte potřebnou tekutinu. Změřte kapalinu nad nádobou, abyste předešli nepořádku. Nalijte pomalu a rovnoměrně, abyste zabránili nadměrnému rozlití do nádoby, naplňte svou lžíci tekutinou.
  • Přeneste do nádoby a opakujte, dokud v lžících nezměříte potřebné množství.
 3. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 13

  3 Pomocí čajové lžičky upřesněte objem. Některé recepty mohou vyžadovat přesnější měření. V takovém případě můžete použít čajové lžičky, abyste získali přesné potřebné množství.
  • Jedna čajová lžička odpovídá 1/6 tekuté unce nebo 4,7 ml.
 4. Obrázek s názvem Měření kapalin bez odměrky Krok 14

  4 Zapamatujte si množství tekutiny v nádobě. To pomůže rozvíjet vaši schopnost odhadovat měření.
  • Pokud používáte skleněnou nebo plastovou nádobu, můžete alternativně použít k označení měření značku na vnější straně nádoby. To vám v budoucnu ušetří přeměření množství polévkové lžíce. Pokud byste například změřili čtvrt šálku (4 polévkové lžíce), napsali byste na nádobu „1/4“.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud používáte starý recept, mějte na paměti, že jako referenci může být použit císařský pohár. Imperiální poháry jsou větší než standardní americké poháry, což odpovídá 9,6 uncím. To znamená, že byste odměřili 19 polévkových lžic místo 16.
 • Recepty z jiných zemí se také mohou v měření mírně lišit. Například standardní šálek pro Velkou Británii, Nový Zéland, Austrálii, Kanadu a Jižní Afriku je 250 ml (8,4 unce).
 • Pokud je recept v šálcích, např. dva šálky mouky, půl šálku cukru, šálek mléka, můžete použít šálek! Jakékoli recepty s díly nebo různými množstvími stejného množství můžete použít k měření všech svých přísad v jedné nádobě. Riskujete pouze větší nebo menší konečný výsledek.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Budování vlastních vložek do bot může ušetřit peníze a pomoci recyklovat položky, které již nepotřebujete, například lepenku nebo starou podložku na cvičení. Jako další bonus, pokud chcete změnit velikost stélky tak, aby vyhovovala vašim vlastním potřebám obuvi, bude vaše ...

Roger Federer se ve čtvrtek zúčastnil kontroverzního momentu během své čtyřsetové výhry nad Marinem Cilicem ve druhém kole na Roland Garros.

Většina akcí házené na olympijských hrách v roce 2021 nebude v USA přenášena živě, ale zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos z každého jednotlivého zápasu.

Jak řídit zadní práci. Porodní bolest nastává, když je většina bolesti porodní soustředěna v dolní části zad. Pokud dítě vstoupí do porodních cest lícem nahoru, nikoli lícem dolů, je porodní záda pravděpodobnější, ale může k němu dojít i samostatně ...

Sycení vlastních nápojů je zábavný a cenově výhodný způsob, jak přimět vaše oblíbené nápoje k šumění! Může být syceno mnoho různých nápojů, včetně vody, tonik, džusů, čaje, koktejlů a vína. Přidejte suchý led do svého oblíbeného nápoje pro ...

Všechno, co potřebujete vědět o dnešním zápase čtvrtého kola Nadal vs Cilic!