Jak změřit polévkovou lžíci

Nejjednodušší způsob, jak změřit polévkovou lžíci, je použít odměrku. Pokud žádnou nemáte, můžete stejnou částku získat pomocí jejího ekvivalentu v jiných měrných jednotkách. Pokud s sebou nemáte žádné měřicí nástroje, použijte porovnání objektů jako odkazy k rozdělení přibližně stejné části jako polévkové lžíce.

Metoda 1 ze 2: Hledání ekvivalentů měření

 1. Obrázek s názvem Změřte lžíci Krok 1

  1 Na přípravu lžíce použijte 3 zarovnané lžičky. Zapamatování ekvivalentů měření je skvělý způsob, jak urychlit dobu vaření v kuchyni. Nejjednodušší konverzí jsou lžíce na lžičky. Pokud vám chybí polévková lžíce, jednoduše místo toho odměřte tři zarovnané lžičky.
 2. Obrázek s názvem Změřte polévkovou lžíci Krok 2

  2 Změřte 1/16 šálku. Lžíce odpovídá 1/16 šálku, což vám umožní snadno změřit toto množství bez odměrky. Vzhledem k této malé porci je nejjednodušší odměřit 1/16 ve velké, jasně označené odměrce. Jinak by bylo nejlepší přiblížit jednu polévkovou lžíci pomocí poloviny 1/8 šálku, nejmenší odměrky v sadě.
 3. Obrázek s názvem Změřte lžíci Krok 3

  3 Nalijte 15 ml tekutiny na 1 polévkovou lžíci. Pro rychlé převody mějte na paměti, že 15 ml tekutiny odpovídá 1 polévkové lžíci. To znamená, že ve společné 250 ml porci tekutin bude 16 až 17 polévkových lžic, což odpovídá 1 šálku. Ujistěte se, že všechna měření jsou na stejné úrovni, aby byly zajištěny rovnoměrné převody.
 4. Obrázek s názvem Změřte polévkovou lžíci Krok 4

  4 Použijte uzávěry lahví změřit lžíci tekutiny. Některé lahve záměrně pojmou jednu polévkovou lžíci, což usnadňuje rozdělení tohoto množství při vaření nebo pečení. To může platit pro olej, aromatické extrakty a další podobné přísady. Změřte, kolik pojmou víčka lahví při prvním nákupu nové přísady na vaření, abyste měli v budoucnu na paměti konverze. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Pomocí porovnání objektů

 1. Obrázek s názvem Změřte polévkovou lžíci Krok 5

  1 Pamatujte, že 2 polévkové lžíce mají velikost pingpongového míčku. Pokud chceš sledujte své velikosti porcí když jíte v restauracích, vědět, jak vizuálně identifikovat lžíci, je cenná dovednost. Pro informaci je třeba mít na paměti, že pingpongový míč obecně představuje dvě polévkové lžíce. I když to může být obtížné identifikovat s kapalinami, pevné látky udělají srovnání docela jednoduché.
 2. Obrázek s názvem Změřte lžíci Krok 6

  2 Špičku palce použijte jako vodítko pro měření polévkové lžíce. Obecně platí, že špička prstu by měla měřit asi 1 čajovou lžičku, zatímco špička palce by se měla rovnat polévkové lžíci. Podržte palec vedle čehokoli, co měříte, abyste rozdělili podobné množství. Pokud je palec větší nebo menší než průměr, mírně upravte množství.
 3. Obrázek s názvem Změřte lžíci Krok 7

  3 Pomocí dlaně odměřte 2 lžíce tekutiny. Obecně platí, že do dlaně se vejdou asi 2 polévkové lžíce tekutiny. Pokud nemáte žádné odměrky nebo šálky, můžete přibližně lžíci tekutiny přiblížit tak, že do poloviny naplníte ruku. Pokud máte obzvlášť malé nebo velké ruce, můžete podle toho přidat nebo vynechat tekutinu.
 4. Obrázek s názvem Změřte lžíci Krok 8

  4 Všimněte si porcí jídla, které se vždy rovnají lžíci. Některá jídla mají konzistentní velikosti porcí a dají se snadno rozložit na lžíci. Mějte to na paměti pro rychlé měření při příštím vaření, pečení nebo počítání kalorií . Jedna polévková lžíce cukru se rovná 3 jednotlivým porcím cukru nebo 3 kostkám cukru.
  • Jako další příklad je tyčinka másla 8 polévkových lžic, takže 1/8 tyčinky másla se vždy rovná jedné polévkové lžíci.


  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám použít úroveň nebo vrchovatou lžíci? Obecně se doporučuje lžíce na úrovni, pokud váš recept nestanoví jinak.
 • Otázka Co znamenají T, tb, tbs a tbsp? To vše jsou běžné zkratky pro „polévkovou lžíci“. Nezapomeňte však pozorně číst, protože 't' a 'tsp' znamená čajovou lžičku, mnohem menší měření!
 • Otázka Co je 12,5 ml ve srovnání s čajovou lžičkou? Jedna čajová lžička = 5 ml, tedy 12,5 ml = 2 1/2 čajové lžičky nebo téměř polévková lžíce.
 • Otázka Co znamená 2/4T v receptu na pizzu? (Myslel jsem, že to bude 1/2T.) Znamená to 1/2. V tomto receptu, na který se odvoláváte, se domnívám, že tvůrce z nějakého důvodu prostě nezjednodušil.
 • Otázka Jak změřím 3/4 čajové lžičky? Savannah sullivan Můžete použít třikrát čtvrt lžičky. (Obvykle je to nejmenší lžíce ve vaší sadě.) Nebo si kupte sadu, která obsahuje 3/4 čajové lžičky.
 • Otázka Co je 10 ml ve srovnání s polévkovou lžící? 10 ml jsou asi dvě čajové lžičky; tři lžičky se rovnají lžíci. 10 ml je tedy asi 2/3 polévkové lžíce.
 • Otázka Kolik polévkových lžic je ve 2/3 šálku másla? Hibba Mohammad Podle amerického měřicího systému je ve 2/3 šálku másla asi 11 polévkových lžic.
 • Otázka Kolik polévkových lžic je na 10 uncí? Hibba Mohammad 10 amerických tekutých uncí je asi 283,50 gramů, takže se rovná asi 20 polévkovým lžícím.
 • Otázka Kolik čajových lžiček je v polévkové lžíci? 3 čajové lžičky dělají lžíci.
 • Otázka Kolik polévkových lžic v 1/2 šálku másla? Na půl šálku je 8 polévkových lžic.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak zabránit žloutnutí obuvi. Pokud vlastníte bílé nebo světlé boty, není nic otravnějšího než vidět známky stárnutí nebo žloutnutí po povrchu. Naštěstí ochrana vašich milovaných bot trvá jen pár minut ...

The Chiefs and Saints se potkají v potenciálním Super Bowlu v neděli. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.

V očích tenisových fanoušků Federer nemůže udělat nic špatného. Ale možná tímto kouskem několik naštval.

Bolesti svalů v určitém období svého života pociťuje téměř každý. Bolesti svalů mohou být mírné až nesnesitelné a mohou trvat jeden den až několik měsíců. Bolesti svalů mohou být lokalizovány na konkrétní svalové skupiny nebo zobecněny na celý váš ...

Krátká historie kariérní trajektorie Hsieh, jejího herního stylu a toho, co ji odlišuje od jejích vrstevníků.

Jak rozdělit a uložit koupelové bomby. Přestože jsou bomby do koupele zábavné a luxusní, jsou také drahé. Když je rozdělíte na polovinu, zdvojnásobí se počet koupelí, které můžete strávit, zatímco utratíte stejné množství peněz. Nejlepší ze všeho je, že potřebujete pouze ...