Jak změřit špagety

Většinu času při vaření špaget je lákavé nechat si jen naservírovat velikost porce, než pečlivě měřit. Někdy je ale důležité získat přesné množství porcí, jako když se řídíte receptem a snažíte se zachovat dobrý poměr omáčky k těstovinám nebo si vystačíte pro skupinu lidí, nebo pokud se snažíte dodržovat určitou dietu, která vyžaduje přesné množství porcí. Bez ohledu na důvod existují různé metody využívající kuchyňské nástroje nebo předměty pro domácnost k měření dokonalých nebo přibližných velikostí špaget.

dívčí tenisové rakety

Metoda 1 ze 2: Měření pomocí kuchyňských nástrojů

 1. Obrázek s názvem Změřte špagety Krok 3

  1 Vyplňte otvor v těstovinové lžíci, abyste rychle přešli od měření k vaření. Pokud vás vždy zajímalo, k čemu je ta dírka ve vařečce na těstoviny, funguje stejně jako nástroj na měření špaget! Malé množství suchých špaget dejte skrz otvor uprostřed lžíce a přidejte, poté přidávejte nudle, dokud se díra nezaplní. Jakmile jsou špagety naplněné, uvolněte je do hrnce. Pokud děláte více než jednu porci, opakujte to podle potřeby.
 2. Obrázek s názvem Změřte špagety Krok 1

  2 Na kuchyňské váze odvažte 2 unce (57 g) suchých špaget. Toto je nejpřesnější metoda měření velikostí porcí. Pokud máte kuchyňskou váhu, vyjměte ze krabice některé suché špagety, položte je na váhu a podívejte se, jaké je počáteční měření. Poté přidejte nebo odeberte podle potřeby, abyste dosáhli požadovaného množství porcí těstovin.
  • Pokud nemáte kuchyňskou váhu, lze ji zakoupit u mnoha prodejců. Jsou to velmi užitečná zařízení pro lidi, kteří rádi vaří.


 3. Obrázek s názvem Změřte špagety Krok 2

  3 Pokud je k dispozici, použijte nástroj na měření špaget. Jedná se o malá zařízení, do nichž jsou vyřezány otvory různých velikostí a každý otvor odpovídá jinému počtu porcí, obvykle 1 porce až 4 porce. Vyjměte malé množství suchých špaget z krabice a protáhněte ji otvorem, který odpovídá počtu porcí, které chcete udělat. Přidejte špagetové nudle, aby se díra úplně zaplnila.
  • Pokud ještě jeden z těchto praktických nástrojů nevlastníte, jsou k dispozici v mnoha maloobchodních prodejnách kuchyňského nádobí
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Odhadování porce bez konkrétních nástrojů

 1. Obrázek s názvem Změřte špagety Krok 4

  1 Porovnejte velikost malé svazky nudlí s USA čtvrťák. 1 porce špaget ve svazku do kruhu má průměr 7/8 palce (22 mm). To je stejná velikost jako čtvrtletí USA. Pokud máte někoho z těch kolem, shromážděte malou hromadu špaget a seřaďte je na čtvrtinu. Přidejte nudle, dokud není čtvrtina zcela zablokována špagetami, ale ne více, než se vejde na vrchol.
 2. 2 Nalijte porci nudlí přes horní část láhve sody. Díra v horní části lahve sody má shodou okolností také přibližně stejný průměr jako porce špaget. Chcete -li měřit tímto způsobem, postavte láhev svisle na stůl a vložte do ní malé množství nudlí. Měli byste i nadále držet nudle, aby se neroztáhly a nezkazily měření. Přidejte další špagety, dokud není naplněn otvor lahve.
  • Pokud se vám tato metoda líbí, ale nechcete, aby vám prázdná láhev sody zabírala pult nebo úložný prostor, odřízněte horní část a uložte ji do zásuvky. Použijte jej stejně jako nástroj na měření špaget.
 3. Obrázek s názvem Změřte špagety Krok 6

  3 Přibližnou porci vytvořte prstem kruh. Tato metoda je méně přesná než ostatní, protože každý má ruce jiné velikosti, ale pokud pro ostatní metody nemáte potřebné nástroje, může to být dobrý hrubý odhad. Vytvořte kruh palcem a ukazováčkem; zkuste přiblížit velikost víčka lahve. Druhou rukou, aby nedošlo k narušení kruhu, vložte špagetové nudle mezi prsty, dokud se kruh nezaplní.
 4. 4 Rozdělte krabici špaget na množství porcí, které obsahuje. Na krabicích špaget bude uveden celkový počet porcí na nutričním štítku. Opatrně nalijte všechny špagety na rovný povrch a rozdělte tuto hromádku na stejné části, které odpovídají počtu porcí, jak je uvedeno na štítku. Nakládejte hromádky do pytlů nebo nádob a používejte je podle potřeby. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak hrát ping pong (stolní tenis). Stolní tenis, také známý jako ping-pong, je vzrušující hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči. I rekreační hráči se mohou poměrně rychle stát vysoce kvalifikovanými; ping pong na ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos z každé hry basketbalového turnaje Missouri Valley Conference 2020, i když nemáte kabel.

Jak nosit tenisky Alexander Mcqueen. Tenisky Alexander McQueen jsou designové tenisky, které jsou bílé s barevným pruhem v patě a přicházejí v několika různých odstínech. Je známo, že jsou velmi pohodlné a snadno se nosí ...

Může Sharapova dobře zahájit sezónu 2020 navzdory těžkému prvnímu soupeři v Jennifer Brady ?.

Získání náhrady kyčle může změnit váš život k lepšímu, ale zotavení po operaci bude nějakou dobu trvat. Vaše cvičení hip terapie posílí vaše kyčle, pomůže vám získat zpět rozsah pohybu a zabrání vzniku krevních sraženin. Na...

Tým basketbalu USA se v pondělí večer utká se Španělskem ve olympijském čtvrtfinále. Zde je návod, jak můžete hru sledovat online zdarma naživo.