Jak moc pomohl nový trenér a raketa Rogera Federera při jeho oživení?

Roger Federer

Roger Federer zpět do svého nejlepšího?

17násobný grandslamový vítěz Roger Federer stále tvrdě tlačí na to, aby byl na předních místech světového žebříčku ATP, a jeho obnova v posledních dvou letech všechny zaskočila. Čtyřiatřicetiletý maestro byl na posledním místě na světovém žebříčku číslo 1 v říjnu 2012 a od té doby klesl až na 8. místo v březnu 2014. Nyní však od tohoto minima uplynulo 17 měsíců a švýcarské eso se prosadilo zpět na 2. místo, těsně pod Novaka Djokoviče, který je od července 2014 na špici tabulky.

Stoupání švýcarské internacionály na číslo 2 z 8 v relativně krátkém období je pro 34letého muže pozoruhodným úspěchem. Je dobře a opravdu zpět mezi tenisovou elitou a svůj návrat do formy si může připsat hlavně dvěma věcem-za prvé svému novému trenérovi, šestinásobnému grandslamovému vítězi dvouhry Stefanu Edbergovi a za druhé nové raketě Wilson. .

Dvojnásobný hráč roku ATP Edberg začal pracovat s Federerem na začátku sezóny 2014. Federer možná od té doby nevyhrál Grand Slam, ale vypadal jako hráč vyrovnanější a jistější v postupu na síť.

Jednou z hlavních změn ve Federerově hře za poslední dva roky je jeho práce nohou - jeho sprinty po hřišti se zrychlily a přesnější při řezání úhlů. Tento nový, změněný Federer se rozhodl přijít šikmo vpřed, když je míč odehráván napříč na základní čáře a zachytí míč, dokud je ještě uvnitř hřiště, načež trefí přibližovací střelu po čáře a přijde k síti.

Federerův bývalý trenér Paul Annacone chtěl, aby vylepšil svůj herní styl v jejich poslední společné sezóně, ale kvůli těžkému zranění zad to švýcarská hvězda nedokázala. Edberg, který nahradil Annaconeho, byl při vyhlazování Federerovy přibližovací hry techničtější a výsledky už plynou.

Další hlavní změnou, kterou Federer provedl na začátku roku 2014, byla výměna rakety - jeho nová raketa Wilson byl přizpůsoben jeho preferencím. Nová raketová hlava, která má oproti předchozím 90 čtverečním palcům 95 čtverečních palců, mu dodává extra sílu, takže nepotřebuje tolik zpětného švihu jako dříve.

Federer měl vždy jeden z nejlepších forhendů v oboru, ale kvůli nové velké hlavě rakety posledních pár let zkrátil svůj švih. Také to nezměrně pomohlo jeho bekhendu, který je nyní mnohem důslednější a silnější než kdykoli předtím.

Wilson-Federer

Federerovy nové detaily výroby rakety (obrazový kredit: Wilson)

Protože jeho švih je nyní tak kompaktní, Federer může soupeři pospíšit a dát si více času na to, aby se dostal k síti a zahrál svou oblíbenou střelu z voleje.

Je překvapivé, že US Open 2015 byl jeho 60. Grand Slam za sebou, a zatímco jeho naděje na další velkou trofej pro jeho děti byly zmařeny světovou jedničkou Novakem Djokovičem ve finále, nelze popřít Federerův pokrok za poslední dva roky. Vzhledem k tomu, že před dvěma lety mnozí volali po jeho odchodu do důchodu, vytvořil švýcarský maestro skvělou hru, která všechny jeho pochybovače důrazně umlčela.

Stačila jen výměna rakety a nový trenér a Roger Federer je nyní zpět ve svém nejlepším stavu, a to i ve zralém věku 34 let!

Populární Problémy

Oblíbená domácí Coco Gauff zahájí svou kampaň US Open proti World 51 Magda Linette. Půjde o vůbec první setkání obou hráčů.

Zde je návod, jak bezplatně sledovat soutěž All-Star Skills NHL 2019 v počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.

Mod nebo moderní subkultura získala popularitu v šedesátých letech v Londýně v Anglii. Mezi rané vlivy patří jazzová hudba a evropské umělecké filmy a mnoho módů jelo na skútrech Vespa nebo Lambretta. Oblékat se jako na mod znamená nosit stylové a ...

Jak napsat nebo zavolat svému milenci, aniž byste se báli. Většina lidí znervózní, když pomyslí na rozhovor se svou zamilovaností. Je těžké vést rozhovor s někým, kdo se vám líbí, když vám motýlky vlají v žaludku! ...

Jak dát masáž zad. Při provádění pokročilé, terapeutické masáže zad vyžaduje dostatek profesionálního tréninku, i přesto můžete někomu dopřát relaxační masáž stimulující tkáň. Tím, že se naučíte některé z ...

Zde je návod, jak můžete sledovat film „Ex on the Beach: Peak of Love“ od MTV online bez kabelu.