Jak neužívat drogy

Mnoho lidí láká na drogovou scénu vrstevníci a dokonce i přátelé. Brzy zjistí, že užívání drog není tak cool, jak si mysleli, že by bylo, nebo někdy dokonce tak zábavné. Někteří se stanou závislými a strašně se jim to zlobí. Ostatní zneužívají drogu a umírají. Pokud jste dost chytří na to, abyste věděli, že dostat se k drogám je špatná věc, pomůže vám tento článek, abyste se od něj mohli úplně držet stranou. I když to chce vůli, říct „ne“ drogám je ve skutečnosti docela snadná věc, jakmile to pochopíte.

Metoda 1 ze 3: Moudrá rozhodnutí

 1. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 1

  1 Vybírejte své přátele moudře. Skuteční přátelé by neohrozili život jiného přítele tím, že by na ně tlačili, aby užívali drogy. Můžete se zeptat: Jak si mohu vybrat dobrého přítele? Jednoduchý. Pozorujte lidi a jejich zvyky, než se stanete jejich přáteli. Ujistěte se, že mají morálku a zdají se být upřímní a mají dobrou osobnost. Tímto způsobem, než se stanete jejich přítelem, už můžete mít představu o tom, jací jsou.
  • Skuteční přátelé vám nedělají špatný pocit, když se vyhýbáte drogám. Skuteční přátelé vás budou respektovat. Chtějí vás vidět šťastné a úspěšné. Pokud jeden z vašich „přátel“ nechápe, že drogy pro vás nejsou to pravé, pravděpodobně byste měli znovu zvážit, zda skutečně nejsou jedním z vašich přátel.


 2. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 2

  2 Pomozte svým přátelům vyhnout se drogám a špatným rozhodnutím. Řekněte jim jednoduché kroky, které mohou udělat, aby se jim vyhnuli, a řekněte jim, že vám na nich opravdu záleží. Také buďte vůči rodičům otevření ohledně drog. Pokud si nemůžete pomoci sami, určitě vám pomohou.
 3. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 3

  3 Pokládejte otázky a učte se odpovědi. Čím více budete klást otázky o drogách, tím těžší bude jejich racionální užívání. Buďte tedy informováni o drogách, o tom, co dělají s těly lidí a jak fungují. Vědění je moc.
  • Věděli jste, že metamfetamin způsobuje vředy na těle, vážné halucinace a hnilobu zubů známých jako „pervitin v ústech“?
  • Věděli jste, že v Americe je 27% nosičů HIV/AIDS závislých na heroinu? Lidé, kteří střílejí z heroinu jehlou, mají výrazně vyšší riziko vzniku řady nemocí, jako je AIDS.
  • Věděli jste, že po smrkání nebo kouření kokainu narůstá riziko infarktu uživatele téměř na 24násobek normálního množství?
 4. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 4

  4 Pamatujte, že takzvané „měkké drogy“ jsou také drogy. Drogy jako alkohol, marihuana a tabák, i když mohou být společensky přijímány, mohou být stále silnými drogami. Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že každý rok zemře na alkohol více než 2,5 milionu lidí. To je spousta lidí, přestože alkohol je na mnoha místech pro dospělé legální. Jde o to, pamatovat si, že i měkké drogy nebo sociálně uznávané drogy mohou být škodlivé.
  • O měkkých drogách se často mluví jako o „branných drogách“. Gateway drogy jsou drogy, které po vyzkoušení způsobí, že uživatelé experimentují a ve výsledku zneužívají jiné drogy.
  • Je jasné, že alkohol, marihuana a tabák mohou vést ke zneužívání jiných drog. Ačkoli alkohol a tabák mohou být legální a marihuana nemusí, dávejte si na jejich užívání pozor, abyste začali zneužívat jiné drogy.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Naučit se říkat „ne“

 1. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 5

  1 Naučte se, jak správně říci drogám „ne“. Říct lidem, že nechcete brát drogy, může být opravdu těžká věc. Chcete mít jasno a nikoho neurazit. Udělejte si čas na přemýšlení o tom, jak byste mohli říci „ne“ někomu, kdo se vás snaží přimět, abyste zkusil drogy. Zde je několik příkladů, jak začít:
  • 'Ne, díky. Cestou, kterou jdu, potřebuji všechny mozkové buňky, které mohu získat. '
  • „Vlastně jsem právě mířil domů. Moji rodiče mě požádali, abych se postaral o moji malou sestru. Uvidíme se zítra, lidi? '
  • 'Mám hlad. Pojďme si místo toho dát něco k jídlu v mém domě. '
 2. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 6

  2 Naučte se říkat „ne“, aniž byste se cítili provinile . Nejprve si zapamatujte, proč jste řekli „ne“: Staráte se o své zdraví; chcete si dát největší šanci uspět; vaše zraky jsou nastaveny výše než drobné rozptýlení. Pokud si pamatujete všechny důvody, proč pro vás drogy nejsou to pravé, je méně pravděpodobné, že se budete cítit provinile, když řeknete „ne“. Když se necítíte provinile, je méně pravděpodobné, že se dostanete do tlaku vrstevníků.
 3. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 7

  3 Zamyslete se znovu nad možnými dlouhodobými účinky drog a alkoholu. Ať se vám to líbí nebo ne, celý váš život lze změnit jediným rozhodnutím. Často stačí jedenkrát, než se něco strašně pokazí. Jste ochotni vsadit svůj život na to, že tentokrát to bude jiné?
 4. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 8

  4 Respektujte sami sebe . Lidé, kteří berou drogy, si často neváží sami sebe. Chápou, že ubližují svému tělu a své rodině, ale nejsou schopni to zastavit, a někdy by to nechtěli, protože si hluboko uvnitř myslí, že si to zaslouží. (To je důvod, proč mnoho závislých musí jít na terapii, aby pomohlo nakopnout jejich závislost.) Jakmile si závislí začnou více vážit sami sebe, často si svůj návyk vyčistí.
  • Abyste měli sebeúctu, musíte vědět, kdo jsi . Je to neuvěřitelně osvobozující cesta, pokud jste ji ještě nevybrali. Jde o to, mít se rád zevnitř. Pokud toho dosáhnete, nejmocnější droga na světě se nebude srovnávat s láskou, kterou k sobě máte.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Udržování aktivního a zdravého životního stylu

 1. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 9

  1 Zůstaňte aktivní se sportem. Je opravdu těžké užívat drogy a současně myslet vážně na sport. Všechno to běhání a koordinace a týmová práce jsou docela těžké, když je vaše tělo pomalé a vaše mysl zakalená. Zůstat aktivní u sportu je proto skvělý způsob, jak se v první řadě vyhnout světu drog. Nejen to, ale být aktivní způsobí, že vaše tělo uvolní takzvané endorfiny, díky kterým se budete cítit lépe a zbavíte se určitých druhů stresu.
  • Účastnit se týmových sportů. Mezi tyto sporty patří fotbal, americký fotbal, ragby, lakros, baseball, basketbal, hokej, pozemní hokej, badminton, kriket, volejbal, vodní pólo a další. Týmové sporty učí účastníky vzájemnému respektu, hodnotě společné práce a sebeobětování.
  • Účastnit se individuálních sportů. Mezi tyto sporty patří: lyžování, zápas, skateboarding, bowling, golf, šipky, šachy, šerm, atletika, tenis, surfování, plavání a další. Jednotlivé sporty učí účastníky hodnotě odvahy, odhodlání a tvrdé práce.
 2. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 10

  2 Vyrazte si ven a užijte si přírodu. Možná důvodem, proč mnoho lidí sáhne po drogách, je nuda. Nedá se nic moc dělat, tak proč si neužít zábavu a zažít vzrušení? I když existují jiné léky na nudu, můžete se v první řadě vyhnout tomu, že se začnete nudit tím, že půjdete ven a užijete si přírodu, i když nesportujete.
  • Najděte si čas na a túra . Mnoho městských nebo příměstských čtvrtí se nachází v blízkosti parků nebo přírodních rezervací, kam můžete vyrazit zažít kousek přírody. Pokud se nemůžete dostat ze své městské oblasti, vydejte se na průzkum na bezpečném místě ve vašem městě.
 3. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 11

  3 Cvičte meditaci, jógu nebo pilates. Můžete si tedy myslet, že tyto tři aktivity jsou pro vaše rodiče, nebo vyplavené hipíky, ale propojit váš mozek a tělo v rámci jednoho cvičení má nějakou hodnotu. Všechny tři tyto činnosti o to usilují. Osoba, která je více v kontaktu se svým tělem, je méně pravděpodobné, že ho zneužije užíváním drog.
  • Existuje několik různých druhů rozjímání . Možná nejjednodušším meditačním cvičením je zavřít oči, zhluboka dýchat a vydechovat a snažit se získat povědomí o každé části svého těla - najednou. Někdy se tomu říká zprostředkování povědomí .
  • Existuje desítky a desítky druhů jógy. Je tu Hatha jóga, Bikram jóga, Ashtanga jóga, Vinyasa jóga, nemluvě o mnoha dalších. Prozkoumejte různé postupy s různými učiteli. Každý má svůj jedinečný soubor póz a dechových postupů.
  • Pilates vyvinul německý fyzikální kulturista v první polovině 20. století. Jedná se o rutinu tělesného stavu, která klade důraz na sílu jádra a zarovnání páteře a pánve. Mnoho nadšenců Pilates hlásí, že se po cvičení cítí mnohem lépe. Když už se cítíte dobře, k čemu je užívání drog?
 4. Obrázek s názvem Nedělejte drogy Krok 12

  4 Jezte správné druhy jídla. Co má jídlo společného s drogami? To, co jíte, má vliv na to, jak vaše tělo funguje a jak se cítíte. Pokud si zvyknete jíst nezdravé jídlo a zacházet se svým tělem, jako by vám na něm nezáleželo, nebude se cítit nejlépe. Pokud se vaše tělo necítí nejlépe, budete mít větší motivaci opřít se o drogy jako o berle.
  • Lékaři doporučují naplnit vaši dietu ovocem a zeleninou, chudými bílkovinami, celozrnnými produkty a spoustou vlákniny. Dieta bohatá na tato jídla dodá vašemu tělu energii a výživu, které potřebuje, abyste byli šťastní a bez drog.
  • Jezte zdravé tuky místo nezdravých. Mezi zdravé tuky patří omega-3 mastné kyseliny (lněné semínko, losos) a také mononenasycené tuky (avokádo, dýňová semínka). Mezi nezdravé tuky patří trans-tuky (částečně hydrogenované oleje) a nasycené tuky (živočišné tuky, například sádlo).
  • Místo kol a alkoholu pijte vodu a neslazené čaje. Dietní colou nebo sklenkou červeného vína není co pokazit. Vědci se ve skutečnosti domnívají, že červené víno s mírou může být pro vás skutečně dobré. Většina toho, co pijete, by však měla pocházet z vody. Voda vám pomůže zůstat zdravý a hydratovaný po celý den.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Byl jsem nucen ve škole kouřit trávu neznámým studentem z mé školy. Pokusil jsem se říci ne, ale on nezmizel, takže jsem trochu kouřil. Teď se bojím chodit do školy a pokaždé na to myslím. Co s tím mám dělat? Firestorm121410 Můžete o tom říct svým učitelům a rodině. Pokud na to stále nemůžete přestat myslet, zkuste se vyhýbat souvisejícím věcem a myšlenkám. Jen zůstat pozitivní je také dobrý způsob.
 • Otázka Co mám dělat, když moje máma kouří každý den? Mluvit s ní. Řekněte jí, že ji milujete a že se o ni bojíte a chcete, aby přestala kouřit. Řekněte jí, že chcete, aby žila dlouhý život a mohla se setkat s vnoučaty.
 • Otázka Mám několik zdravotních problémů a bylo mi předepsáno mnoho forem léků, nicméně po přečtení jsem si jistý, zda je to bezpečné. Co mám dělat? Daisy F. Lékaři předepíší z určitých důvodů léky a v těchto případech je naprosto v pořádku je užívat, pokud se užije správné množství.
 • Otázka Jak nepropustit tlak vrstevníků, když jsou zapojeny drogy? Zopakujte si důvody, proč zůstáváte bez drog. Řekněte svým blízkým, ať vás vezmou k odpovědnosti, a pokud vám bude nepříjemné říkat drogám, zakročte. Na konci dne nezapomeňte, že drogy jsou nebezpečné a nákladné a že když řeknete ne, potvrdíte tím svou hodnotu sobě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pamatujte, že jedna volba vám může buď zničit život, nebo zachránit život. Mějte však na paměti, že většina těch, kteří berou drogy, z toho nemá žádné závažné negativní důsledky.
 • Pokud víte, že někdo zneužívá drogy, uděláte nejlépe, když si s ním o tom promluvíte. Nahlásit je je velmi špatný nápad, protože jim to pravděpodobně přinese trestní rejstřík a způsobí jim mnoho budoucích škod. Musíte to velmi pečlivě zvážit proti škodě, kterou si mohou dělat s drogami. Pokud jsou náhodnými uživateli, trestní rejstřík jim způsobí mnohem trvalejší újmu. Pamatujte, že je rozdíl mezi užíváním a zneužíváním drog.
 • Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí pomoc, jak se vyhnout a jak přestat užívat drogy. Stačí zadat do Googlu a objeví se mnoho užitečných zdrojů. Uvědomte si, že míra selhání u všech metod ukončení závislosti je velmi vysoká a neexistuje žádná metoda, která by fungovala pro každého. V některých případech je řešením moderování učení, nikoli abstinence.

reklama

Varování

 • Nepodléhejte tlaku vrstevníků. Pokud se vás někdo snaží přinutit k drogám nebo vás škádlí, protože drogy brát nebudete, není to váš přítel.
 • Pamatujte, že tato maličkost vám může zničit život. Může vás to zavést na cestu smrti. Jen si řekněte, že brát drogy není něco, co v životě potřebujete.
reklama

Populární Problémy

Naučit se jezdit na kole je důležitým rituálem pro většinu batolat a také skvělou formou cvičení. Pokud se rozhodnete pořídit batole kolo, na kterém budete cvičit, je velmi důležité vybrat kolo, které mu sedí. Kolo, které je ...

Taylor Swift vydává v pátek své sedmé studiové album. Zde se dozvíte, jak streamovat a stahovat.

Epizoda 3 pořadu „The Bachelorette“ se bude vysílat v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat živý přenos pořadu online, pokud nemáte kabel.

Legendární rivalita mezi armádou a námořnictvem pokračuje v sobotu ve Philadelphii. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Snowboardisté ​​v zasněženém Coloradu, kajakáři na jihu Francie a horkovzdušní balónci ve Skandinávii si vybrali cestu za svým snem o dobrodružství. Je však stále možné být dobrodruhem ve věku, kdy většina světa ...