Jak se neopálit

Kdykoli je vaše pokožka vystavena slunci, existuje šance, že byste se mohli opálit. Vyhnout se nadměrnému vystavení slunečním paprskům je dobrý způsob, jak se vyhnout opálení, a navíc pomáhá předcházet rakovině kůže a předčasnému stárnutí. Pokud trávíte čas venku a přesto se chcete vyhnout opalování, investujte do oblečení odolného proti UV záření, natírejte se opalovacím krémem pravidelně každé 2 hodiny a snažte se naplánovat své aktivity mimo nejjasnější hodiny od 10 do 16 hodin. Existuje mnoho malých návyků, které můžete začlenit, abyste pomohli chránit pokožku před sluncem!

Metoda 1 ze 2: Vyhýbání se slunečnímu světlu

 1. Obrázek s názvem Not Tan Tan Krok 1

  1 Používejte opalovací krém SPF 30 nebo vyšší každý den, bez ohledu na počasí. Sluneční paprsky mohou stále zranit vaši pokožku, i když je venku chladno, deštivo nebo zataženo. I když neplánujete být dlouho venku, vaše pokožka může stále těžit z pravidelné aplikace opalovacího krému. Vyberte si produkt, který má SPF 30 nebo vyšší a který nabízí ochranu před UVA i UVB zářením. Naneste ho na obličej a všechny ostatní části těla, které nebudou zakryty oblečením.
  • Nezapomeňte na rty! Používejte každý den balzám na rty, který obsahuje SPF, aby se vaše rty nespálily.
  • Mnoho kosmetických značek nabízí zvlhčovače s pravidelným nebo tónovaným SPF, které můžete denně používat k ochraně pokožky. Ty mohou být pro vaši pokožku lepší, pokud jste náchylní k akné.


 2. Obrázek s názvem Not Tan Tan Krok 2

  2 Vyhněte se pobytu venku, když je slunce nejsilnější. Hodiny od 10 do 16 hodin jsou obvykle hodiny, během nichž jsou sluneční paprsky nejsilnější. Pokud budete trávit čas venku, zkuste to udělat brzy ráno nebo pozdě večer, abyste se neopálili.
  • Dávejte pozor na délku svého stínu - pokud je kratší než vy, slunce silně svítí. Pokud je delší než vy, znamená to, že paprsky nejsou tak nebezpečné.
 3. Obrázek s názvem Not Tan Tan Krok 3

  3 Když jste venku, noste velký, floppy klobouk a sluneční brýle. Toto příslušenství pomůže chránit vaše oči, obličej a dokonce i ramena před nežádoucím slunečním zářením. K popálení nebo opálení může dojít do 15 minut od pobytu venku, i když účinky necítíte hned, proto proveďte opatření, i když si uděláte krátkou procházku nebo strávíte trochu času venku.
  • Nezapomeňte si během jízdy nasadit sluneční brýle. Odraz slunce od asfaltu nebo betonu vám může skutečně spálit oči!
 4. Obrázek s názvem Not Tan Tan Krok 4

  4 Najděte si stín nebo použijte deštník, pokud musíte být venku. Pokud se chystáte být venku v těchto špičkách od 10 do 16 hodin, věnujte pozornost tomu, abyste trávili čas ve stínu. Pokud se nemůžete dostat na stinné místo, vezměte si s sebou deštník, který zablokuje sluneční paprsky. To pomůže zabránit nechtěnému slunění.
  • Stále se můžete opalovat, i když jste ve stínu, takže nezapomeňte na opalovací krém.
 5. Obrázek s názvem Not Tan Tan Krok 5

  5 Vyberte si tmavší, hustě tkané oblečení, aby vaše pokožka nesvítila. Můžete dokonce vyhledat oblečení s hodnocením UPF (Ultraviolet Protection Factor). Bílé nebo světlé oblečení propouští více UV paprsků než tmavší odstíny. I když je teplo, vybírejte oblečení, které je lehké, ale přesto bude pokrývat většinu vaší pokožky pro optimální ochranu.
  • Úplný pobyt mimo slunce je nejjistější způsob, jak se neopálit, ale je téměř nemožné mít nulové sluneční záření. Až budete na svůj den připraveni, věnujte trochu zvláštní péče výběru oblečení, které pomůže chránit vaši pokožku, bez ohledu na to, co vaše plány obnášejí.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Ochrana pokožky při venkovních aktivitách

 1. Obrázek s názvem Neopálit se Krok 6

  1 Opětovně aplikujte opalovací krém každé 2 hodiny, když jste aktivní venku. Pokud se hodně potíte nebo trávíte čas ve vodě, naneste opalovací krém každou hodinu. Vyberte si opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším a vyberte si takový, který poskytuje ochranu před paprsky UVA i UVB.
  • Pro optimální ochranu si naneste opalovací krém asi 30 minut, než vyjdete ven, a používejte ho kdykoli budete venku déle než 15 minut.
 2. Obrázek s názvem Neopálit se Krok 7

  2 Noste ochranný oděv, i když je venku teplo. Pokud můžete, noste oblečení, které poskytuje ochranu proti UV záření, a vybírejte předměty, které pokrývají co největší část vašeho těla. Samozřejmě se chcete vyhnout přehřívání, a tak podle svého nejlepšího úsudku vyberte, jaké oblečení je pro vás to pravé.
  • Pokud například v létě hrajete fotbal venku, můžete si místo tílka a šortek zvolit tričko s vysokým límcem a sportovní kalhoty.
 3. Obrázek s názvem Not Tan Tan Krok 8

  3 Plánujte dopředu na základě činnosti, kterou budete dělat. To, co nosíte, kde si nanesete další opalovací krém a jak často opalovací krém nanášíte, může být dáno skutečnou venkovní aktivitou, které se chystáte zúčastnit. Například:
  • Cyklistika: zadní část krku, předloktí a stehna budou vystaveny slunci mnohem více než zbytek těla. Noste delší cyklistické šortky, zvažte přiložení šátku kolem krku a zastavte se znovu použít opalovací krém na odhalenou pokožku každou hodinu, pokud se hodně potíte, nebo každé 2 hodiny, pokud jedete volnějším tempem.
  • Běh, turistika, tenis, golf, volejbal a další podobné aktivity: Je pravděpodobné, že se při těchto aktivitách hodně zapotíte. Nastavte si v telefonu časovač, který vám připomene, abyste si každé 1 až 2 hodiny znovu natřeli opalovací krém. Kromě toho byste si mohli zkusit hrát nebo se účastnit těchto aktivit, když není tak slunečno, jako před 10 hodinou nebo po 16:00 hod.
  • Plavání nebo plavba lodí: Slunce se bude od vody odrážet, takže pokud je to možné, noste sluneční brýle a zvažte výběr vodotěsného opalovacího krému. I když použijete voděodolný opalovací krém, budete ho muset znovu aplikovat každé 1 až 2 hodiny.
 4. Obrázek s názvem Neopálit se Krok 9

  4 Chraňte svou pokožku, i když venku fouká, je zataženo nebo chladno. Můžete si myslet, že je vaše kůže chráněna a neopálí se, když není slunečné počasí, ale to je mýtus. Sluneční paprsky mohou stále perforovat mraky nebo ovlivňovat vaši pokožku i v zimě. Pěší turistika, lyžování, snowboarding a další zimní aktivity vyžadují stejnou ochranu jako letní.
  • Nevynechávejte opalovací krém a noste ochranné UV brýle, když jste venku, a to i za chladného nebo zamračeného počasí.
 5. Obrázek s názvem Neopálit se Krok 10

  5 Dávejte pozor na povrchy, které odrážejí sluneční světlo silněji. Slunce se odráží od sněhu, ledu, vody, písku a betonu. Hraní basketbalu na betonu nebo hraní volejbalu v písku jsou skvělé činnosti, ale zvyšují sluneční záření, které se vaší pokožce dostává. Noste sluneční brýle, opalovací krém, balzám na rty SPF a ochranný oděv, abyste zabránili opálení.
  • Zkuste si naplánovat aktivity na ranní nebo večerní hodiny, abyste měli optimální ochranu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je nejúčinnější opalovací krém, který zabraňuje opalování? Mohiba Tareen, MD
  Certifikovaný dermatolog FAAD Board Mohiba Tareen je dermatologem certifikovaným na palubě a zakladatelem Tareen Dermatology se sídlem v Roseville, Maplewood a Faribault, Minnesota. Dr. Tareen dokončila lékařskou školu na University of Michigan v Ann Arbor, kde byla uvedena do prestižní čestné společnosti Alpha Omega Alpha. Jako rezidentka dermatologie na Columbia University v New Yorku získala cenu Conrada Stritzlera z New York Dermatologic Society a byla publikována v The New England Journal of Medicine. Dr. Tareen poté dokončil procedurální stáž, která se zaměřila na dermatologickou chirurgii, laser a kosmetickou dermatologii. Mohiba Tareen, MD FAAD Board Certified Dermatologist Expert odpověď Dermatologové rádi doporučují opalovací krémy na minerální bázi, věci s titanem a zinkem. Tyto produkty se nám líbí, protože místo aby se vstřebávaly do pokožky, ve skutečnosti fungují jako bariéra nad pokožkou a pomáhají odrážet slunce.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Věnujte pozornost varováním o všech lécích, které užíváte. Některé mohou způsobit, že vaše pokožka bude na slunce ještě citlivější.
 • Pokud se náhodou opálíte, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se pokusili opálení odstranit nebo vyblednout.

reklama

Varování

 • Pokud si na kůži všimnete jakýchkoli abnormálních skvrn nebo nových, nepravidelných krtků, naplánujte si ihned návštěvu dermatologa.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Vyhýbání se slunečnímu světlu

 • Opalovací krém
 • Sluneční brýle
 • Deštník
 • Vhodné oblečení
 • SPF chapstick

Ochrana pokožky při venkovních aktivitách

 • Opalovací krém
 • Vhodné oblečení
 • Sluneční brýle
 • Bandana
 • SPF chapstick

Populární Problémy

Toni Nadal nedávno vysypal bohatou chválu na Nicka Kyrgiose a nazval Australanku jednou z největších tenisových atrakcí po Rogerovi Federerovi, Rafaelovi Nadalovi a Novakovi Djokovicovi.

Rafael Nadal se ohlédl za emocionálním okamžikem, kdy Španělsko přivezlo domů mistrovství světa FIFA 2010. Nadal také vysvětlil, jak velký význam má fotbal nejen ve Španělsku, ale v celé Evropě.

Nebyl to skvělý zápas, který by se dal povýšit na klasický status. Ale za a.

Nadal se kvalifikuje 14. rok za sebou na finále ATP Tour.

Alexander Zverev zaznamenal své 40. letošní vítězství na turnaji ATP Tour, když v semifinále Citi Open porazil Stefanose Tsitsipase.

Jak se zahřát na cvičení na vzpírání. Zahřátí před zahájením rutiny zvedání je důležité, aby bylo vaše tělo připraveno na trénink a mohlo by předcházet zraněním. Po řádném zahřátí budou vaše svaly poddajnější, uvolněte se ...