Jak osvěžit romantiku

Někdy romantika může ztratit část své jiskry, když spolu trávíte více a více času, a vnější faktory začínají vážit váš vztah. Je důležité snažit se udržet romantiku ve vztahu tím, že si najdete čas na společné zábavné věci. Malé romantické činy mohou narušit monotónnost a tlak na každodenní práci a životní problémy a pomohou vám znovu oživit romantiku. Ukažte, jak vám na tom záleží, ale pochopte, že vztahy vyžadují práci a trpělivost, stejně jako lásku.pěkné tenisové rakety

Metoda 1 ze 2: Obnovení vašeho vztahu

 1. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 1

  1 Překvapte svého partnera. Se všemi stresy a nástrahami každodenního života může být těžké najít si čas a příležitost dělat pro svého partnera pěkné věci. Nikdy byste ji neměli brát jako samozřejmost, ale provádět romantická gesta není vždy praktické. Zkuste každou chvíli partnerku překvapit drobnými gesty, abyste jí ukázali, jak se cítíte.
  • Zkuste něco jednoduchého a neočekávaného, ​​jako je vložení poznámky na ledničku s nápisem „Miluji tě“ nebo strčení poznámky do její kapsy s nápisem „Nemůžu se dočkat, až se dnes večer uvidíme.“
  • Najít poznámku, když ji nečekáte, může vytvořit velmi vřelý a láskyplný pocit.
  • Ukazuje to, že na svého partnera myslíte i přes všechny tlaky každodenního života.
 2. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 2

  2 Obnovte svůj sexuální život. Každý vztah je jiný, ale často se romantika ponoří, protože váš sexuální život se stává rutinnějším a méně vzrušujícím. Zkuste si vyzkoušet nové věci a promluvte si se svým partnerem o svém sexuálním životě. Snažte se nedělat ostudu a buďte upřímní ke svým touhám a věnujte pozornost svým partnerům. Udržujte věci uvolněné a zábavné a nedělejte z toho inkvizici.
  • Zkuste svůj sexuální život považovat za zásadní součást vašeho vztahu a za způsob, jak se s partnerem spojit a sblížit.
  • Ujistěte se, že máte čas být spolu, ale nemyslete na to jako na součást své rutiny jako na všechno ostatní.
 3. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 3

  3 Udělejte si týdenní rande. Jakmile žijete se svým partnerem, budete pravděpodobně trávit hodně času společně v domě, ale tentokrát to nebude nutně příliš romantické ani intimní. To platí zejména v případě, že kolem pobíhají děti. Když si uděláte čas na týdenní rande, umožní vám to mít zaručený společný čas, kdy můžete být jen pár a užít si společně strávený čas.
  • Zjistíte, že začnete vést konverzace, jaké jste měli, a začnete se jeden o druhém učit nové věci.
  • Osvobození od rušení každodenního života vám umožní soustředit se jeden na druhého.
  • Obnovení tohoto intimního spojení se může promítnout do vašeho sexuálního života.
 4. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 4

  4 Mluvte spolu hluboce. Jakmile začnete mít více času na připojení, s menším počtem přerušení z vnějšího světa, možná zjistíte, že jste schopni vést hluboké a smysluplné konverzace. Mluvte o svých obavách, svých ambicích a vašem vztahu. Tyto konverzace vás mohou sblížit a pomoci vám i nadále objevovat nové věci o sobě navzájem. Pamatujte si, co v první řadě vyvolalo vaši romantiku, a promluvte o tom.
  • I když si možná uvědomíte, že už nemáte tolik volného času, jaký jste měli, budete si navzájem připomínat, co vás spojilo.
  • Mluvení o zábavných věcech, které jste spolu v minulosti dělali, posílí spojení mezi vámi a vaším partnerem.
  • Tyto hlubší konverzace můžete vyvolat vzájemnými otázkami. Výzkum naznačil, že určité otázky vás a vašeho partnera mohou sblížit.
  • Otázky, které si musíte položit, zahrnují: „Za co se v životě cítíte nejvíce vděční?“ a 'jaká je tvoje nejcennější vzpomínka?'
 5. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 5

  5 Uvědomte si potřeby a touhy svého partnera. Důležitou součástí silného vztahu je mít dva lidi, kteří navzájem chápou potřeby a touhy, emocionální i sexuální. Měli byste se soustředit na to, abyste partnerku potěšili a udělali jí radost. Abyste to mohli udělat, musíte spolu opravdu komunikovat a poslouchat, co ten druhý říká.
  • Pokud máte romantický nápad, podělte se o to se svým partnerem.
  • Zaměřte se na to, abyste byli jasní a konkrétní a používali „prohlášení I“. Může to být: „Tento týden jsem opravdu unavený z práce. Mohl byste se postarat o domácí práce, abyste mi pomohli? '
  • Pokuste se vyjádřit potřebu, aniž byste zněli soudně. Neříkejte něco jako „měli byste dělat domácí práce, jsem unavený z práce“.
 6. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 6

  6 Aktivně poslouchejte. Měli byste se pokusit procvičit aktivní poslech, abyste se ujistili, že opravdu slyšíte a rozumíte tomu, co vám partner říká. Aktivní naslouchání je naslouchání se záměrem porozumět, nikoli se záměrem odpovědět.
  • Poskytněte zpětnou vazbu, která naznačuje, že posloucháte pozorně a přijímáte, co vám partner říká, například jen přikývnete nebo řeknete „ano“.
  • Nechte pauzy a krátká období ticha, ale zůstaňte pozorní a dejte jasně najevo, že posloucháte.
 7. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 7

  7 Zaměřte se na pozitiva. Je důležité zdůraznit pozitivní aspekty vašeho partnera a vašeho vztahu, aby byl silný a šťastný. Malé podráždění se může časem nahromadit a může se zdát důležitější pro váš vztah než pozitivnější věci, které můžete považovat za samozřejmost. Zkuste s tím bojovat tak, že se zaměříte na pozitiva a budete je často opakovat.
  • Výzkum naznačuje, že poměr pozitivních a negativních komentářů 5: 1 souvisí s dlouhodobou stabilitou manželství.
  • Poměr 0,8: 1 nebo nižší má tendenci předpovídat rozvod, takže si buďte jisti, že pozitivní převažuje nad negativním.
  • Časté komplimenty, bez ohledu na to, jak malé, mohou každému partnerovi pomoci cítit se milovanější.
 8. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 8

  8 Zvažte své „jazyky lásky“. „Pokud máte pocit, že se s partnerem stále více vzdalujete a špatně komunikujete, měli byste zvážit různé způsoby, kterými lidé vyjadřují náklonnost a lásku. Existuje teorie, která tvrdí, že existuje pět hlavních „jazyků lásky“. Rozpoznání toho, který z nich váš partner „mluví“, vám může pomoci lépe komunikovat a rozumět si. Pět „jazyků lásky“ je:
  • Slova povzbuzení nebo potvrzení.
  • Kvalitně strávený čas společně.
  • Dary a projevy náklonnosti.
  • Akty služby nebo pomoc s nezbytnými úkoly.
  • Fyzický dotek, například držení za ruce nebo sex.
 9. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 9

  9 Dotýkejte se a mazlete se navzájem. Být s někým fyzicky intimní není jen o sexu, ale také o dotyku a mazlení se s někým. Když se někoho dotknete nebo se k němu přitulíte, můžete se cítit bezpečně a v teple, ale také se můžete cítit šťastnější a zdravější. Výzkum ukázal, že fyzická blízkost někoho vede k tomu, že vaše tělo uvolňuje oxytocin, molekulu, která vám může pomoci cítit se více láskyplně a důvěryhodněji.
  • Udržování vztahu, který má častý fyzický kontakt, například mazlení a držení za ruce, je také spojeno s pozitivnějším sexuálním vztahem.
  • Obecnější fyzický kontakt byl spojen se zvýšenou celkovou spokojeností se vztahy.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Odpočinek od každodenního života

 1. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 10

  1 Udělejte si společně volno. Někdy je váha každodenního života taková, že vy a váš partner potřebujete od všeho utéct, abyste si společně užili skutečnou kvalitu a intimní chvíle. Naplánujte si nějaký čas, kdy můžete být oba bez práce a ani jeden z vás nebude mít žádné jiné závazky a soustředit se jen jeden na druhého.
  • Nemusíte dělat nic zvlášť neobvyklého, ale když jste spolu, když oba víte, že nikoho z vás není možné odtáhnout, může vám to pomoci.
  • Dělejte společně jednoduché, ale zábavné věci, abyste se cítili blíže.
  • Pouhé zapnutí telefonu a strávení celého víkendu v posteli může osvěžit vaši romantiku.
 2. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 11

  2 Naplánujte si velký výlet. Pokud je to možné, měli byste se pokusit podniknout společný výlet, abyste opravdu unikli všemu. Vydat se někam, kde ještě nikdo z vás nebyl, vám umožní společně vytvářet nové společné zážitky. Dovolená vám může dát šanci společně relaxovat a oživit váš vztah tím, že vás vystaví novým věcem.
  • Můžete se znovu spojit, když se snažíte komunikovat v cizím jazyce, nebo vyzkoušet tajemné místní koktejly.
  • I když si nemůžete dovolit utéct, věnujte si nějaký čas plánování společné cesty snů. To vám dá něco, na co se můžete těšit a znovu potvrdíte, že to chcete společně zažít.
 3. Obrázek s názvem Refresh Your Romance Krok 12

  3 Udělejte něco neobvyklého. Dovolená je skvělý způsob, jak společně zažít nové zážitky, které mohou osvěžit váš vztah, ale můžete to udělat i v menších verzích. Zkuste společně udělat něco, co nikdo z vás předtím neudělal. Vyvede vás to z každodenního života a pomůže vám to znovu se připojit. Promluvte si pár nápadů a pak se do toho vrhněte. Můžete například společně absolvovat třídu.
  • Společné učení se novým věcem je skvělý způsob, jak se cítit více propojeni a bavit se.
  • Můžete jít na sportovní hodinu, jako je tenis nebo golf.
  • Můžete zkusit hodiny umění, jako je keramika nebo kresba životem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu obnovit pocity ve vztahu? Moshe Ratson, MFT, PCC
  Terapeut pro manželství a rodinu Moshe Ratson je výkonným ředitelem spiral2grow Marriage & Family Therapy, trenérské a terapeutické kliniky v New Yorku. Moshe je akreditovaná profesionální certifikovaná koučka (PCC) Mezinárodní federace koučů. Získal MS v manželské a rodinné terapii na Iona College. Moshe je klinickým členem Americké asociace manželství a rodinné terapie (AAMFT) a členem Mezinárodní federace koučů (ICF). Moshe Ratson, MFT, PCC Expert na manželství a rodinu Terapeut Odborný čas, kdy si navzájem otevřeně sdělíte své emoce, pomůže vašemu vztahu zůstat silný, ale také si zkusit naplánovat zábavná překvapení nebo aktivity, které si můžete společně užít,
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Švýcarští výrobci luxusních hodinek TAG Heuer v úterý představili trojnásobného grandslamového šampiona Naomi Osaka jako svého nového ambasadora značky.Hovězí dům, nová komedie od Tima a Erica, má premiéru v neděli pozdě večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Pistons vs Bucks Game 2 online bez kabelu.

French Open vyzvala k přezkoumání bezpečnosti soudu po zranění GoffinaSeznam všech dobových tenisových grandslamových vítězů v čele s Rogerem Federerem a Margaret Court a zahrnující spoustu dalších, jako jsou Novak Djokovic, Rafael Nadal, Serena Williams, Steffi Graf a Andre Agassi.