Jak namazat šicí stroj

Váš šicí stroj bude lépe fungovat, pokud jej budete pravidelně mazat a čistit. Bude také běžet tišeji. Většina šicích strojů vyžaduje, abyste odstranili textilní vlákna a nitě, které se hromadí při každém projektu, a poté naneste kapky oleje. Je důležité, abyste používali pouze olej do šicích strojů.

Část 1 ze 3: Příprava na naolejování stroje

 1. Obrázek s názvem Olej na šicím stroji Krok 1

  1 Řiďte se návodem k použití. Každý šicí stroj značka je odlišná, proto je dobré se podívat do příručky dodané s vaším šicím strojem, kde najdete pokyny, jak jej vyčistit a naolejovat. Zajistíte -li, aby byl váš šicí stroj naolejovaný, udrží mechaniku namazanou a běží hladce.
  • Někteří výrobci doporučují čistit stroj po každých 10 hodinách používání. Vyčistěte jej, když uvidíte, že se začínají shromažďovat žmolky. Některé starší stroje označují místa, kde byste měli kapat olej, červenou barvou. Ostatní vám řeknou, kam ho máte zahodit, pomocí obrázků, které vás provedou.
  • Pokud nemáte kopii návodu k použití, měli byste si jej pořídit na webových stránkách výrobce. Možná si ho dokonce budete moci stáhnout. Pokud to nefunguje, zavolejte výrobci a požádejte o něj. S největší pravděpodobností budete dotázáni na název počítače, model a sériové číslo. Můžete také požádat místního prodejce.
  • Některé stroje není nutné olejovat. Jsou samomazné. Takový stroj bude i nadále nutné udržovat, ale pokud říká, že jej nemusíte mazat doma, ne.


 2. 2 Jděte pomalu. Chcete se ujistit, že nepoužíváte příliš mnoho oleje. Je dobré použít trochu oleje a zjistit, jak to funguje. Pak použijte více. Při práci položte pod stroj kousek novin.
  • Olejujte malá místa najednou. Malé části stroje byste měli po částech rozebrat, abyste je naolejovali. Nejprve si prostudujte nákresy návodů, abyste porozuměli funkci a názvu každé části.
  • Na jehlu, cívku, přítlačnou patku nebo talířek nenalévejte olej, protože by vám ušpinil látku.
  • Demontujte součásti podle pokynů v příručce. Budete chtít sledovat proces čištění kusu, kartáčování a následné mazání každé oblasti.
  • Poté, co skončíte s každou oblastí šicího stroje, budete ji chtít znovu dát dohromady a poté přejít k další části. Jehly často vyměňujte. Pravděpodobně to budete chtít udělat s každým novým projektem.
 3. 3 Připravte stroj na čištění. Před naolejováním byste měli stroj vyčistit. Nejprve vypněte stroj a odpojte jej.
  • Odstraňte všechny nadbytečné kusy stroje, které budou překážet důkladnému čištění. Odstraňte například nit, pouzdra cívky, desky a přítlačnou patku.
  • Vyjměte stehovou desku. Pokud má váš stroj háček na cívku, měli byste jej odstranit, protože by se tam mohly sbírat vlákna. Z bezpečnostních důvodů vyjměte jehlu stroje.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Jak poznáte, že je třeba váš šicí stroj naolejovat?

Pokud začne blikat červené světlo.

Ani náhodou! Váš stroj pravděpodobně nebude mít kontrolku oleje. Existuje lepší způsob, jak s jistotou vědět, že váš stroj potřebuje naolejovat. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Pokud začne sbírat žmolky.

Ne nutně! Zatímco některé stroje bude nutné vyčistit a naolejovat, když začnou sbírat vlákna, není tomu tak u všech šicích strojů. Možná budete muset vyčistit váš stroj, i když tam není hromada shromážděných vláken. Zkus to znovu...

Pokud to začne vydávat legrační zvuky.

Zkus to znovu! Pokud váš stroj začne vydávat neobvyklé zvuky, je pravděpodobně větší problém. Zvažte, že vezmete svůj stroj k profesionálovi, aby problém vyřešil nebo vyřešil. Zkus to znovu...

Oleje odložte z návodu k použití.

Přesně! Přečtěte si návod k obsluze vašeho stroje, abyste zjistili, kdy a kde byste jej měli naolejovat. Pokud svůj návod nemáte, vyhledejte si jej online nebo zavolejte výrobci. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 3: Čištění stroje

 1. 1 Vezměte malý, tuhý kartáč na vlákna. Měli byste být schopni kartáč setřít tuhým kartáčem na vlákna. Očistěte vlákna, která můžete. Někdy tyto malé kartáče na vlákna a další čisticí materiály přicházejí se šicím strojem.
  • Chcete -li dosáhnout kousků žmolků, které je těžké smést, protože jsou zhutněné, zkuste je odstranit pinzetou. Před nanesením oleje je nezbytné důkladně vyčistit stroj.
  • Zkuste pomocí měkkého hadříku setřít všechny chuchvalce nebo zbytky na cívkovém háčku. Někteří lidé pro tento proces také používají čisté kartáče řasenky nebo čističe trubek.
 2. 2 Použijte stlačený vzduch. Části stroje můžete čistit plechovkou stlačeného vzduchu. Při používání stlačeného vzduchu jsou však nutná určitá opatření.
  • Problém s konzervovaným vzduchem je ten, že by mohl foukat vlákna hlouběji do stroje. Abyste tento problém odstranili, držte trysku alespoň 4 palce (10,2 cm) od části stroje a stříkejte vzduch pod úhlem do stroje, aby místo něj do něj vyfoukl vlákna ze stroje.
  • Pomocí vzduchu vyčistěte oblast pouzdra cívky a samotné pouzdro cívky. Toto je oblast, kde se cívka načítá. Měl by vypadnout toulavý prach. K čištění pouzdra cívky použijte také vzduch.
  • Vyčistěte také pod deskou jehly. Budete muset odšroubovat desku jehly. Vyjměte talíř. Uvnitř uvidíte prach. Místo postříkejte stlačeným vzduchem. Ostatní části očistěte podle pokynů v příručce k šicímu stroji.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Proč musíte být opatrní při čištění stlačeného vzduchu k čištění vláken ze šicího stroje?

Protože stlačený vzduch mohl vhánět vlákna dále do stroje.

Že jo! Stlačený vzduch je silný a mohl by místo toho ven vyfouknout vlákna hlouběji do stroje. Dávejte pozor na úhel trysky stlačeného vzduchu, abyste se ujistili, že stříká vlákna ze stroje. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Protože stlačený vzduch nemusí dosáhnout všech vláken.

Ne nutně! Dokud držíte a naklánějte stlačený vzduch správně, měl by být schopen dosáhnout všech vláken. K důkladnému vyčištění budete možná muset vyjmout části stroje, například desku jehly. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Protože stlačený vzduch nemusí být dostatečně silný, aby odstranil všechny chuchvalce.

Ne tak docela! Stlačený vzduch je natolik silný, že by měl být schopen odstranit všechny chuchvalce. K čištění pouzdra cívky, oblasti pouzdra cívky a desky jehly můžete použít stlačený vzduch. Existuje lepší možnost!

Vše výše uvedené.

Nepřesně! I když použití stlačeného vzduchu může být rychlý a snadný způsob, jak vyčistit vlákna z vašeho stroje, existují některé možné vedlejší účinky. Ne všechny předchozí odpovědi jsou však pravděpodobné. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Olejování stroje

 1. Obrázek s názvem Olej na šicím stroji Krok 6

  1 Koupit olej do šicího stroje . Nemůžete použít automobilový olej. Musíte si koupit olej, který je speciálně pro šicí stroje. Olej do šicího stroje je čirý a dodává se v malé lahvičce.
  • Když jste si šicí stroj zakoupili u prodejce nebo v obchodě, mohl být dodán s lahví oleje.
  • Tento olej najdete v šicích a textilních obchodech. To nelze dostatečně říci. Nemůžete použít jiný olej než olej doporučený ve vaší uživatelské příručce.
  • Olej pro domácnost nebo WD-40 nebude fungovat. Olej do šicího stroje má jinou konzistenci než olej, který byste dali do auta. Je jasný a lehčí.
 2. 2 Do částí šicího stroje nalijte kapky oleje. Měli byste potřebovat pouze malé množství oleje. Vaše uživatelská příručka vám řekne, kam jej vložit do stroje. Stačí pár kapek.
  • Obecně vám bude řečeno, abyste na bytovou jednotku, ve které sedí pouzdro cívky, vytlačili několik kapek oleje.
  • Většina strojů chce, abyste naolejovali háček (což je to, co se točí uvnitř pouzdra cívky). Často vám bude řečeno, abyste vypustili olej do háčku a krytu šicího stroje. To je stříbrný prsten, do kterého se hodí cívkový háček. Váš stroj bude fungovat lépe a bude tišší, pokud sem pustíte olej, protože se oba kusy o sebe tře.
  • Také můžete dostat pokyn, abyste na vnější kroužek cívkového háčku nanesli kapku oleje. Tady klouže podél hákového závodu.
 3. 3 Otřete přebytečný olej. Snažte se zabránit tomu, aby se na části vašeho šicího stroje dotýkal olej, který by se dotýkal látky. Pokud však na přítlačné patce nebo talíři nebo na jehle či cívce vidíte nějaký olej, otřete jej hadříkem. Jinak by ten olej mohl skončit na vaší tkanině a niti.
  • Pokud použijete příliš mnoho oleje, můžete mušelem projít mušelín a poté otřít vnější povrch stroje. Použijte vlhký, mýdlový ručník. Nech to sedět. Tak se bude olej shromažďovat. Potom to udělejte znovu. V následujících dnech to budete muset několikrát udělat, dokud ve stroji nebude veškerý přebytečný olej.
  • Vyzkoušejte stroj. Než začnete šít nový projekt, udělejte několik stehů na kus látky, který vás nezajímá. Chcete zjistit, zda přebytečný olej zůstává. Zašroubujte desku jehly zpět do šicího stroje.
 4. Obrázek s názvem Olej na šicím stroji, krok 9

  4 Naolejujte šicí stroj Singer. Vyjměte desku jehly. Otáčejte ručním kolem směrem k sobě, dokud se jehla zcela nezvedne, a otevřete odklápěcí přední kryt. Odšroubujte šrouby desky jehly. Se strojem přijde šroubovák.
  • Vyčistěte krmítko. Vyjměte cívku. K čištění oblasti použijte dodaný kartáč. Vyjměte pouzdro cívky. Zaklapněte dvě přídržná ramena háčku směrem ven. Sejměte kryt háčku a háček. Čistěte měkkým hadříkem.
  • Namažte body v návodu k použití 1-2 kapkami oleje do šicího stroje. Otáčejte ručním kolem, dokud není závěsný hák v levé poloze. Vyměňte háček. Nasaďte kryt háčku a zacvakněte zpět přídržná ramena háku. Vložte pouzdro cívky a cívku a vyměňte stehovou desku.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Pravda nebo nepravda: Je lepší použít příliš mnoho oleje než příliš málo.

Skutečný

Ani náhodou! Opak je pravdou: nechcete používat příliš mnoho oleje. Pokud tak učiníte, olej by mohl kapat na váš další šicí projekt! Zkuste jinou odpověď ...

Nepravdivé

Přesně! K olejování vašeho stroje používejte pouze malé kapky správného oleje doporučeného výrobcem. Hadrem také setřete přebytečný nebo kapající olej, abyste se ujistili, že se nedostane na budoucí textilie. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč musím svůj šicí stroj naolejovat? Andrea Beaulieu
  Profesionální krejčí a módní návrhářka Andrea Beaulieu je profesionální krejčová, módní návrhářka a majitelka MOORE, brooklynského, newyorského obchodu a oděvní dílny pro genderově neutrální, současné streetové oblečení a výrobky šité na míru. Andrea má více než 20 let v módním designu a marketingu a specializuje se na výrobu vzorů, drapérie a konstrukci oděvů. Je držitelkou titulu BS v oboru módní design a merchandising na University of North Carolina v Greensboro. Andrea Beaulieu Profesionální krejčí a módní návrhář Expertní odpověď Je důležité dodržovat pokyny pro olejování vašeho stroje, protože udržuje mechaniku namazanou a běží hladce.
 • Otázka Co způsobuje uklouznutí stehů na povrchu materiálu? Může to být pár věcí. Možná není napětí správné? Horní i dolní napětí hraje přetahovanou. Pokud na spodním kusu látky získáte přímku, horní napětí je příliš volné. Pokud vidíte nahoře přímku nitě, napětí je příliš silné. Když je napětí správné, uvidíte pěkné rovnoměrné stehy, kde se setkají uprostřed látky jako arašídové máslo mezi 2 krajíci chleba. Zkontrolujte také jehlu, abyste se ujistili, že je plochá strana směrem dozadu, a také se ujistěte, že jehla není ohnutá. Takže s tím, co bylo řečeno, bych nejprve zkontroloval jehlu před nastavením napětí.
 • Otázka Proč se na mém šicím stroji Singer Brilliance láme nit? Některé možnosti zahrnují příliš silné napětí; nit je zachycena mezi napínacími kotouči; nit je zachycena v oblasti cívky; nebo používáte špatnou velikost jehly pro nit.
 • Otázka Proč je moje ruční kolo velmi těsné? Erin Binghamová Váš stroj má pravděpodobně nit uvázlou za pouzdrem cívky a může být nutné jej naolejovat.
 • Otázka Ruční kolo je velmi těsné. Co bych měl dělat? I když se jedná o nový stroj, dobře promažte všechny pohyblivé části.
 • Otázka Proč se horní steh stále láme? Napětí horní nitě může být příliš těsné. V opačném případě může být vaše nit příliš silná na jehlu (jako když na jemnou pleteninu používáte prošívací nebo knoflíkovou nit).
 • Otázka Proč je tak těžké otočit ruční kolečko? Zkuste každou pohyblivou část naolejovat tam, kde drhne o jinou pohyblivou část. Můj nový HD Singer se zamkl a našel jsem skvělého opraváře, který řekl, že musí být při nákupu naolejován.
 • Otázka Můžeme naolejovat mini šicí stroj se snadným stehem? Ano, mělo by být místo pro přidání oleje jako každý jiný šicí stroj.
 • Otázka Pokud horní steh vypadá perfektně, ale spodní nit je uvolněná a koulí se nahoru, znamená to, že je třeba můj šicí stroj naolejovat? Zkontrolujte, zda používáte správnou cívku. To se mi stalo a po mnoha pokusech a omylech jsem nakonec zjistil, že ne všechny čiré plastové cívky jsou vyrobeny stejně!
 • Otázka Mám naolejovat mini šicí stroj Easy Stitch? Ach ano! Olejování funguje jako mazivo mezi částmi stroje a pomáhá stroji běžet hladce, rychle a rychle.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Mám před mazáním stroje vyndat malé šrouby?
 • Stroj najednou jde jen dozadu, co mám dělat?
 • Musí být Elna Experience 540 naolejována?
 • Jak naolejujete vintage šicí stroj japonské výroby?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Malé vakuové nástavce mohou někdy fungovat k čištění vláken.
 • Je špatné použít dech, abyste se pokusili vyfouknout vlákna ze šicího stroje kvůli vlhkosti ve vašem dechu.
 • Posviťte si baterkou na jakékoli oblasti, které můžete mít problém vidět.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Olej do šicího stroje
 • Měkká látka
 • Noviny
 • Pinzeta
 • Návod na šicí stroj
 • Kartáč na vlákna

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Druhá epizoda 4 epizody „The Masked Singer“ se koná ve středu 16. října v 8/7c na FOX. Zde je návod, jak se dívat zdarma, pokud nemáte kabel.

Jak skartovat salát a zelí, styl restaurace. Strouhaný salát a zelí se používají jako příloha k mexickým pokrmům, základu zelného salátu a mnoha dalším restauračním specialitám. Klasický jemně drcený salát a zelí není ...

Weber State a James Madison se v sobotu střetnou ve fotbalovém semifinále FCS. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Donna Vekic vyšla na podporu Novaka Djokoviče s tím, že Srbovy úmysly byly vznešené. Vekic také řekl, že lidé v Srbsku a Chorvatsku nedodržují protokoly COVID-19, takže Djokovic by neměl být obviňován.

Jak vypadat dobře v šortkách. Když začne teplota stoupat, je nošení krátkých kalhot jednoduchým způsobem, jak se ochladit. Bohužel mnoho lidí má sebevědomí a vyhýbá se nošení šortek. Pokud se zdráháte nasadit pár, můžete si postavit ...

Za pouhých sedm měsíců od konce Roland Garros 2020 se tenisové turné vrátilo do Paříže na další vydání historického antukového hřiště Slam.