Roger Federer může hrát i v padesáti, říká Andreas Seppi

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer byl ztělesněním trvalé excelence a dlouhověkosti během hvězdné 22leté profesionální kariéry.

Poté, co Federer debutoval na ATP Tour v roce 1998, vytvořil ve sportu spoustu rekordů. Švýcarská legenda získala rekordních 20 grandslamů a šest titulů ve finále ATP končícího sezonu.

Roger Federer je jediným hráčem, který zaregistroval 100 zápasových výher na ne jednom, ale dvou různých turnajích. Vyhrál 102 zápasů na Australian Open a 101 ve Wimbledonu; žádný jiný hráč nevyhrál více než 98 na jednom turnaji.

V minulé sezóně se Federer stal prvním hráčem v historii, který získal 10 titulů na turnaji na trávě (Halle). Poté, když vyhrál svůj 10. titul na turnaji svého rodného města v Basileji, se stal prvním hráčem, který dokončil dvoucifernou sadu na dvou různých površích (tráva a tvrdý kurt).

Italský veterán Andreas Seppi ocenil Rogera Federera za jeho konkurenceschopnost ve věku, kdy je již mnoho hráčů v důchodu, a domníval se, že švýcarský hráč může hrát ve věku 50 let kvůli své lásce ke sportu.

jak rychleji vyléčit tenisový loket
„Myslím, že má stále velkou touhu hrát. Pokud tělo vydrží, může hrát i na 50, “řekl Seppi.

Mimochodem, Seppi je jediným hráčem od Arnauda Clementa v roce 2001, který porazil Rogera Federera před čtvrtým kolem na Australian Open.

Roger Federer nechce skončit: Andreas Seppi

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer zahájil sezónu 2020 rozběhem do semifinále Australian Open, kde prohrál ve dvou setech s eventuálním šampionem Novakem Djokovičem. Tento zápas se ukázal být jeho posledním v sezóně, protože následně podstoupil dvě operace na pravém koleni, které ho vyloučily do konce roku 2020.

Během nedávných rozhovorů Roger Federer přiznal, že mu obávané R-slovo prolétlo hlavou; chápe, že do důchodu není daleko. Ale švýcarská legenda zatím nechce jít do západu slunce, protože stále miluje sport, který mu dal jméno a slávu, kterou má dnes.

Andreas Seppi řekl, že je pro tenisový sport výsadou mít někoho, jako je Roger Federer, hrát tak dlouho, jak to dělá.

'Nedávno řekl, že opravdu nechce přestat.' Myslím, že je pro tenis příjemné vidět někoho jako on, kdo chce hrát tak dlouho, jak jen může. Doufám, že to také dokážu, “řekl Seppi.

Populární Problémy

49ers dali v neděli svůj neporažený rekord na řadu proti 4-2 Panthers. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jon Jones v sobotu na UFC 239 obhajuje titul v polotěžké váze proti Thiagu Santosovi. Zde je návod, jak si objednat UFC 239 a sledovat boj online naživo.

Boty jsou zábavné a samozřejmě praktické, ale obvykle zabírají spoustu místa ve skříni. Netrvá dlouho a dokonce i pár párů může začít zaplňovat váš šatník nebo domov. Se správným systémem organizace obuvi to může být hodně ...

French Open, která se hraje na nejnáročnějším povrchu, často v ženské sekci vyvolá nějaká překvapení.

Novak Djokovic je pravděpodobně nejslavnější polyglot na světě se schopností mluvit mnoha jazyky. Djokovič má neustálou touhu se stále zlepšovat, což se projevuje i v jeho lásce k učení se novým jazykům.