Jak zabalit spací pytel

Nesprávné zabalení může váš útulný spací pytel proměnit v mokrou, těžkou hrudku. Naučte se, jak ji chránit a pohodlně se vejde do batohu. Když se vrátíte ze svého dobrodružství, nezapomeňte věnovat své tašce malou pozornost, aby zůstala pohodlná pro vaši další cestu.

Část 1 ze 3: Balení spacáku na batoh

 1. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 1

  1 Zvažte pořízení pytle na věci, abyste si mohli spacák zabalit do menšího objemu. Jednou z možností je 'kompresní pytel', který má popruhy na cinch pro další stlačení vaku po zabalení.
  • Minimální množství váhy navíc z pytle může stát za snížení objemu a ochranu před slzami. Mnoho dálkových turistů však nepoužívá pytel na věci-prostě nacpe tašku do svého balíčku a nechá ji zabrat prázdná místa. Jediným důvodem, proč to nacpat do pytle, je, aby to bylo pohodlné. Kompresní pytle jsou dobrým způsobem, jak ušetřit místo, ale jsou trochu těžší než běžné pytle na věci.


 2. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 5

  2 Vložte pytel do pytle na věci. Žádné skládání, žádné válcování, vezměte jeden konec a začněte jej nacpat do tašky, dokud nebude úplně uvnitř. Začněte od konce nohou, takže je snazší vypustit veškerý vzduch. Tím, že ho „nacpeme“ tímto způsobem, zůstane izolace rovnoměrněji rozložená, protože se nikdy nesloží stejným způsobem. Pokud se jedná o kompresní pytel, zacvakněte popruhy a vak dále utáhněte. Vytáhněte šňůru na pytli na věci co nejtěsněji. Cílem je, aby tam byl otvor ne větší než čtvrtina, pokud je to vůbec možné.
  • Skládání a válcování má tendenci způsobovat opakované napětí na stejných částech a může způsobit hrudky v náplni nebo slzy v tkanině. Skládání také trvá déle a ztěžuje komprimaci.
 3. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 6

  3 Chraňte svůj vak před vodou. Udržování spacáku v suchu je hlavní prioritou, zejména u péřových vaků. Není nic nepříjemnějšího než spát v mokré tašce za chladné noci. Nepromokavé pytle a batohy jsou jednou z možností, ale mohou být drahé a ne vždy spolehlivé. Pro extra ochranu použijte kvalitní obal na obal a vnitřek balíku vyložte sáčkem na zhutňovače.
  • Tašky mohou zvlhnout nejen deštěm, ale také položením batohu na mokrou zem (protože jej často připoutáváte ke dnu tašky) nebo při přecházení potoků.
  • Pokud nemáte pytel na zhutňování odpadu, vyložte vnitřek pytle na odpad běžným pytlem na odpadky před nacpete tašku.
  • Sklopte horní část pytle na odpadky nebo odpadkový válec tak, aby byl utěsněný a nedostala se dovnitř voda. Pokud používáte pytel na odpadky uvnitř pytle na věci, otočte přebytečné konce pytle na odpadky a otočte ho pod okraj stahovací šňůrky, aby nic nevyčnívalo. Není třeba používat kravatu. Je příliš snadné je ztratit na stezce a přidat je do koše na stezce.
 4. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 7

  4 Sbalte pytel na dno svého balíčku. Protože spací pytel nebudete během dne potřebovat, zabalte jej pod vše ostatní. Tím se také sníží napětí na zádech a kolenou, protože taška je lehčí (objemově) než většina ostatních potřeb.
  • Pokud má vaše balení dvě přihrádky, uložte je ve spodní části horního oddílu.
  • Pokud do balíčku není možné vměstnat veškerou výbavu a větší předměty, jako je stan a/nebo spací pytel, musíte připoutat venku, připněte spací pytel k horní části batohu a stan ke dnu. Když batoh sundáte na odpočívadlech a postavíte ho na zem, je lepší mít místo spacáku v kontaktu se zemí, zvláště pokud je vlhký nebo bahnitý.
  • Pokud si připnete tašku k batohu, zkuste ji co nejlépe vycentrovat na batoh a přichytit co nejtěsněji. Jinak mnoho lidí skončí s tím, že se musí zastavit, aby si znovu zajistili tašku, protože vypadává.
  reklama

Část 2 ze 3: Balení tašky sbalením

Tato metoda je vhodná pro zkomprimování spícího zpět na vhodnou velikost v situacích, kdy objem není tak velký problém, jako je kempování v autě nebo přespávání.

 1. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 2

  1 Přeložte pytel na polovinu. Přeložte ho na šířku, aby se při srolování stal poloviční šířkou a dvakrát tlustším. V závislosti na velikosti tašky a pytle na věci ji možná budete muset složit podruhé.
 2. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 3

  2 Srolujte spacák. Začněte rolovat na konci bez připevněných popruhů. Sbalte tašku co nejtěsněji, poté přetáhněte popruhy přes svazek, aby držely pohromadě.
  • Chcete -li jej co nejpevněji srolovat, klekněte si koleny na konec vaku a převalte ho proti horní části nohy.
 3. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 4

  3 Vložte tašku do pytle. Obvykle to není vak na věci, ale pytel, do kterého se spacák vejde, když je srolovaný.
  • Pokud nemáte pytel na věci, svinutou tašku zacvakněte opaskem nebo provázkem nebo provazem jako poslední možnost. Možná budete potřebovat přítele, aby držel tašku, zatímco ji zavazujete.
  reklama

Část 3 ze 3: Uložení spacího pytle doma

 1. Obrázek s názvem Sbalit spací pytel Krok 8

  1 V případě potřeby sáček vyperte. Pokud se spacák zašpiní, vyperte jej v pračce s předním plněním. Projděte sušičkou, dokud úplně nevyschne. Pokud máte syntetický spací pytel, zkontrolujte si na štítku speciální pokyny, než to uděláte.
  • Péřové spacáky jsou při praní neohrabané. Aby byly znovu rovnoměrné a nadýchané, přidejte ke konci cyklu do sušičky tenisový míček.
  • Nikdy neperte spacák v pračce s vrchním plněním. Míchadlo může látku roztrhat.
 2. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 9

  2 Po každé cestě spacák vyvětrejte. Spací pytel nikdy neskladujte, když je mokrý nebo dokonce trochu vlhký. Pokud spací pytel nepotřebuje návštěvu prádelny, jednoduše ji rozložte a usušte.
  • Někteří lidé tašku otočí naruby a zavěsí, aby vnitřek vyvětral (to je často to, co časem zapáchá).
 3. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 10

  3 Během skladování jej nechte nekomprimovaný. Uložení spacího pytle do pytle na materiál může materiál trvale stlačit (uvnitř se může nacpat, kde je složený, a proto je spaní chladnější a méně teplé). Nechejte ji mezi výlety rozšířit pomocí jedné z následujících metod úložiště:
  • Umístěte jej do nadměrného, ​​prodyšného úložného vaku vyrobeného z bavlny nebo nylonu.
  • Rozložte ho pod postel.
  • Zavěste syntetické (ale ne dolů) spacáky na velký věšák na oblečení.
 4. Obrázek s názvem Zabalit spací pytel Krok 11

  4 Chraňte jej před hmyzem a vodou. Pokud spací pytel skladujete ve vlhké místnosti, umístěte jej do vzduchem nepropustné vany vyschlé kostmi. Udržujte jej mimo oblasti se známým problémem s hmyzem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak to mám hodit? Složte ho jako deku, ale ujistěte se, že má tvar obdélníku a že se vejde, aby se vešel do jiného sáčku.
 • Otázka Jak bych to udělal, kdybych to spustil? Začněte s částí, která je otevřená, a když ji budete sjíždět dolů, stiskněte ji, aby se dostal veškerý vzduch a chmýří ven.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Péřové spací pytle lze stlačit dále než syntetické spací pytle. Můžete je vložit do menšího pytle na věci a efektivnější jsou kompresní pytle.
 • Pokud váš spacák nemá kapuci, noste do postele mikinu nebo kabát s kapucí. Díky tomu budete teplejší a ochráníte svůj obličej před brouky.
 • Pokud potřebujete ušetřit peníze, kupte si spacák v antikvariátu a šít trhliny se zavřely.
 • K dispozici jsou „koncové čepice“ pro pytle na spací pytle. Ty jsou umístěny na konec pytle na věci a poté pevně sevřeny, aby se zmenšila délka pytle/sáčku. Nejsou nutné, ale mohou být užitečné, pokud máte objemný spací pytel.
 • Pokud máte místo ve svém pytli na věci, uložte si další zásoby, které potřebujete jen na noc, například termoprádlo, čelovku nebo čtení před spaním. Vložka do spacáku je další dobrou volbou, která vám umožní přizpůsobit se teplým nebo chladným nocím. Nezahrnujte nic, co by mohlo vytékat nebo zvlhnout, například zubní pastu nebo stan.
 • Pokud očekáváte chladnější počasí, než na který je váš spacák hodnocen, vložte do většího krátký spacák. To není ideální kvůli hmotnosti, ale může to být dostupnější než spací pytel vysokého dosahu. Případně si můžete koupit levné vložky do spacáků. Jednoduše se vejdou do vnitřku tašky. Některé mají suchý zip, který jej zajišťuje, aby se v noci neposunul. Poskytují navíc několik stupňů tepla, chrání vnitřek hlavní tašky před ušpiněním a většina z nich je omyvatelná (hedvábné je třeba prát ručně), takže hlavní tašku snadno udržujete v čistotě.
  • Za teplých nocí, kdy potřebujete jen lehký spací pytel, můžete buď nosit vložku, nebo ji umístit na spací pytel a zajistit tak další odpružení.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Existuje mnoho typů a modelů spacáků, na které tyto pokyny nemusí být zcela použitelné. Nejbezprostřednějším příkladem by byly staré vojenské přebytečné „mumie“ tašky často k dostání v přebytečných obchodech. Ty jsou obvykle dosti obtížně komprimovatelné (vykreslování pytlů na věci méně než ideálně), protože bývají tužší než jejich moderní protějšky, a na vnitřní značce je konkrétně uvedeno „Neperte“.
 • Pokud se do vašeho spacáku dostane díra v blízkosti zipu, okamžitě to opravte. Celý spacák by se mohl rozpadnout.


reklama

Populární Problémy

Jak zlepšit svůj běh. Zlepšovat se jako běžec znamená víc než jen pořád běhat. S trochou pozornosti k detailům a chytrým tréninkovým plánem můžete jako běžci udělat velká vylepšení za relativně krátkou dobu, bez ...

Rafael Nadal porazil ve finále Marcovy ankety Pau Gasola, aby se stal nejlepším španělským sportovcem všech dob. Ankety se zúčastnili i další skvělí sportovci jako Fernando Alonso a Andres Iniesta.

Váš průvodce sledováním Spider-Man Unlimited online-včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Jak grilovat hamburger na grilu Foreman. Gril Foreman může být užitečným kuchyňským zařízením na desce, zvláště pokud si rádi vyrábíte vlastní hamburgery, ale nemůžete grilovat venku. Grily Foreman mohou vařit hovězí, krůtí nebo dokonce mražené ...

V sobotu se na roštu setkají dlouholetí nepřátelé Ivy League Cornell a Harvard. Zde je návod, jak sledovat fotbalový zápas online.

Celoživotní premiéra trilogie nových filmů v po sobě jdoucích nocích s názvem Obsession Thrillogy. Zde je návod, jak sledovat filmy online bez kabelu.