Jak naplánovat dovolenou pro více rodin

Sejít se jako rodina na dovolenou je těžké a dostat více rodin dohromady na dovolenou je ještě těžší. Většina lidí žije stále rušnějším životem a rostou náklady téměř na každý způsob cestování. Je důležité zajistit, aby se vaše rodina co nejlépe setkala. Vše začíná plánováním dopředu. Pokračujte od kroku číslo jedna níže.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 1

  1 Při rozhovoru se členy své rodiny dejte někomu na starost dovolenou. Při plánování dovolené pro více rodin svěřte dovolenou někomu jinému. I když je každý zodpovědný za své vlastní itineráře (například lety letadly) a speciální potřeby, někdo organizuje hlavní plán, aby všichni mohli být na stejné stránce. Tímto způsobem lze rychle přijímat rozhodnutí, pro většinu věcí existuje centrální kontaktní místo a snižuje zmatek a malátnost.
 2. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 2

  2 Rozhodněte se o datech, místě a místě konání a začněte se zavazovat brzy. Každý má obvykle několik míst, kam by chtěl opravdu jít. Jiní mají určitá místa, na která absolutně nemohou nebo nemohou jít. Každý má určitou úroveň rozpočtového omezení. Osoba odpovědná za dovolenou by měla všechny tyto informace požadovat od všech a dokonce by měla část výzkumu delegovat na rodinné příslušníky. Včasné rozhodování je opravdu důležité, pokud chcete získat první volbu za rozumnou cenu.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 3

  3 Vyberte si typ ubytování. Několik ukázkových nápadů pro společná místa:
  • Pronájem vily / dovolené - získání jednoho velkého domu s jednou velkou kuchyní / obývacím pokojem je skvělý způsob, jak strávit kvalitní čas s rodinou. Není nic lepšího než se projít do obývacího pokoje a sledovat film v pozdních nočních hodinách s kýmkoli, kdo zůstane vzhůru. Konverzace nemusí být předčasně přerušována a navíc vždy existuje centrální základna, která je centrem činnosti. Sdílení nákladů na tento typ ubytování je praktické a také nákladově efektivní.
  • Cruise - maximální pohodlí. O jídlo si nemusíte dělat starosti a vybalíte ho pouze jednou. Ujistěte se, že máte kabiny přiměřeně blízko sebe, jinak riskujete rozšíření centra činnosti.
  • Prohlídky - Některé cestovní společnosti mohou přizpůsobit zájezd vaší rodině, pokud máte ve skupině minimální počet lidí. Mnozí považují zájezdy za skvělý způsob, jak se o místě dozvědět více, zatímco jiní mohou považovat zájezdy za příliš omezující.
  • Hotely / střediska - apartmá jsou skvělý způsob, jak sbalit více lidí a ušetřit náklady. Pro velká setkání to může být poněkud neosobní, protože hotelové pokoje jsou příliš malé na to, aby se do nich každý mohl dostat na chat nebo hraní her, a tak skončíte s rozptýlenými mini skupinami v rámci setkání. Pokud si musíte rezervovat více hotelových pokojů, zkuste je dostat všechny do jednoho křídla nebo dokonce do apartmánů, které se pokud možno spojí. Podívejte se také na skupinové slevy - v závislosti na velikosti vaší skupiny se můžete kvalifikovat.
  • Rodinný dům - vybrat si jeden rodinný dům, ve kterém se budete scházet, je rozhodně nejlevnější varianta. Už nikdy si nemusíte dělat starosti s výběrem správné restaurace a doplnění zásob je snadné.
  • Existují další možnosti, jako jsou pracovní farmy/farmy, Disneyland, Disney World, RV, hausbót, kempování, pronájem a cesta po Americe na Amtrak.
   Klíčem je dostat závazek jako první. Jakmile souhlasíte, začněte s rezervací. Jakmile jsou lidé odhodlaní, smysluplné plánování jde mnohem rychleji a snadněji.


 4. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 4

  4 Uspořádejte základy online pomocí Dokumentů Google. Můžete to provést e -mailem, ale budete zaplaveni nesčetnými e -maily, které způsobí ještě větší zmatek. Jeden zdroj, který vám může připadat užitečný, je použít skupinový web, jako je PBWiki, kam mohou členové rodiny přidávat vlastní informace
  • Nechte každého, aby dal své lety do skupinového kalendáře - to usnadňuje koordinaci vyzvednutí na letišti a konfigurace pronájmu auta.
  • Umístěte místní zdroje a mapy na skupinový web, aby každý měl nejnovější a nejlepší informace
  • Umístěte všechny e -mailové adresy, telefonní a/nebo mobilní čísla na OBOU váš mobilní telefon a počítač pro rychlou komunikaci. Přidejte jakékoli další důležité informace, jako jsou očkování, pasy, teplotní a povětrnostní vzorce a poskytněte tyto informace všem členům rodiny.
  • Před cestou zvažte rezervaci několika rezervací v restauraci. Pokud máte velkou skupinu, pokus o nalezení slušné restaurace na poslední chvíli, která by pojala velkou párty, může být nemožný.
  • Vytvořte si online nákupní seznam a nechte všechny členy rodiny, aby přidali věci, které by chtěli jíst, svačinu, hračky na pláž atd. Přemýšlejte o tom, že když se tam dostanete, zřídíte obchodní dům jako první pracovní místo, abyste si mohli udělat zásoby na věci, které potřebujete brzy.
 5. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 5

  5 Nebuďte kontrolní blázen. Nic nemůže vysát zábavu z dovolené, než někdo, kdo se nemůže hýbat s údery - a zvláště pro osobu, která organizuje nebo pomáhá organizovat dovolenou. Žádná dovolená nefunguje tak, jak si naplánujete. Pamatujte, že máte dovolenou a to znamená bavit se, ne se ujistit, že je zaškrtnuto vše na plánovaném itineráři. Naplánujte si maximálně dvě aktivity za den. Zkoordinovat tolik lidí je již obtížné a jakékoli přechody mezi aktivitami vyžadují více času, než si myslíte. Někdo vždy chce navštívit obchod se suvenýry na chvíli navíc nebo se vyhnout té boční odbočce a vy se tomu musíte přizpůsobit.
 6. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 6

  6 Naplánujte si 2 aktivity denně. Účelem rodinné dovolené je, aby rodina trávila čas navzájem a zejména aby spolu jednali v rozhovoru. Několik nápadů, které zajistí, že zahrnete všechny a zvýšíte tyto nezapomenutelné okamžiky:
  • Vařte jídla společně. Jíst uvnitř je určitě levnější, ale větší výhodou je, že si lidé společně povídají v kuchyni. A neexistuje nic jako možnost sdílet svůj repertoár jídla se svými rodinnými příslušníky. Můžete také sestavit registrační list, aby se členové rodiny mohli střídat při vaření.
  • Stolní hry. Mnoho rodin se na dovolené vyhýbá sledování televize a hraní videoher a hraní her, jako jsou šachy nebo dáma, může být zábavný způsob, jak si mohou členové rodiny navzájem povídat.
  • Venkovní zábava. To je zvláště důležité během prázdnin, protože to dává rodinám příležitost dělat věci, na které obvykle nemají čas, pravidelně. Ať už je to golf, plavání, tenis nebo dokonce jóga, dává vašim rodinným příslušníkům příležitost relaxovat a bavit se.
 7. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 7

  7 Řešte různé finanční situace brzy. Někteří členové rodiny mohou chtít rozdělit náklady, zatímco jiní mohou chtít zaplatit za vše sami. Existují také preference pro utrácení peněz za vše samostatně nebo společně v rámci jedné platby. Musíte si promluvit se všemi členy své rodiny jednotlivě a udělat si poznámky do poznámkového bloku, jak chtějí utratit své vlastní peníze. Můžete také sestavit tabulku se jmény všech a nechat je vyplnit vlastními preferencemi.
 8. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 8

  8 Začněte mluvit o příští dovolené. Komunikaci tváří v tvář nemůžete porazit. Poslední den prázdnin věnujte chvilku rozhovoru o tom, co chcete dělat na příští dovolenou. Hodně toho zvládnete, když si o tom promluvíte osobně ve skupině, přes e -mail nebo po telefonu, a navíc budete mít čerstvé znalosti o tom, co fungovalo dobře a co ne.
 9. Obrázek s názvem Naplánujte si dovolenou s více rodinami Krok 9

  9 Udržujte ducha prázdnin naživu. Zajistěte, aby se každý dostal bezpečně domů odesláním e -mailu s telefonním kontaktem na něj. Proveďte nějaké sdílení fotografií a pokud jste podnikaví, dejte dohromady fotoalbum pomocí služeb jako http://www.shutterfly.com a http://www.blurb.com takže si můžete vždy pamatovat na dobré časy, které jste všichni měli společně jako rodina. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nejlepší je přejít na all-inclusive, takže za vše budete muset zaplatit pouze 1 cenu. Pokud někdo z vašich rodinných příslušníků nesouhlasí, můžete vysvětlit, že nejjednodušší způsob, jak naplánovat dovolenou, je zůstat organizovaný.

reklama

Varování

 • Nezlobte se, pokud se k vám někteří členové rodiny nemohou nebo nepřidají, protože je to stejně vaše rozhodnutí, jako je jejich.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Online formuláře, které mohou vyplnit vaši rodinní příslušníci
 • Poznámkové bloky
 • Telefonní a/nebo mobilní telefonní čísla
 • Emailová adresa
 • Nákupní seznamy
 • Rozpočet plánování
 • Itineráře
 • Rezervace letenek a letenky
 • Očkování (pokud cestujete do zahraničí)
 • Pasy (pokud cestujete do zahraničí)
 • Rezervace hotelu
 • Pokročilé rezervace pro restaurace
 • Stolní hry
 • Fotoaparáty
 • Sezónní oblečení

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním filmu „Můj oblíbený marťan“ online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Ve velkolepém večeru zábavného tenisu, který zaznamenal rekordní počet účastníků, Roger Federer a Rafa Nadal znovu zahájili svoji rivalitu!

Bucks čelí vyřazení, když se v sobotu utkají s Raptory. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Usman vs Masvidal tituluje naskládanou kartu UFC 251 se třemi souboji o titul. Zde je návod, jak koupit PPV.

Court, Goolagong, Clijsters a další: matky WTA, které se staly šampionkami