Jak hrát na flétnu s rovnátky

Naučit se hrát na flétnu s rovnátky závisí na člověku. Mnoho lidí v kapele se často obává, jak rovnátka ovlivní jejich výkonnost jak dlouhodobě, tak krátkodobě. Ačkoli to bude zpočátku vypadat velmi zvláštně, budete vděční za to, že jste se brzy přizpůsobili svým rovnátkům.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Hrát na flétnu s rovnátky Krok 1

  1 Začněte cvičením se slámou. To vám může pomoci cítit se bez chomoutu na flétnu a pomůže vám to získat potřebnou flexibilitu vašich rtů.
  • Dokážete nakreslit kruh kolem brčka pomocí rtů? Zkuste to mnohokrát.


 2. Obrázek s názvem Hrát na flétnu s rovnátky Krok 2

  2 Další cvičení s hlavovým kloubem. Jakmile je tón zpět, cvičte na B a prodlužte.
 3. Obrázek s názvem Hrát na flétnu s rovnátky Krok 3

  3 Na desku na rty nalepte maskovací pásku. Podle potřeby můžete přidat až pět vrstev. To vám pomůže zázraky.
 4. Obrázek s názvem Hrát na flétnu s rovnátky Krok 4

  4 Začněte znovu hrát na flétnu. Posuňte horní čelist trochu dopředu, budete se muset přizpůsobit.
 5. Obrázek s názvem Zahrajte si na flétnu s rovnátky Krok 5

  5 Projděte všechny své škály, a pokud to dokážete, vezměte je o oktávu navíc. To pomůže vašemu dosahu dostat se zpět na to, co bývalo, ne -li ještě vyšší.
 6. Obrázek s názvem Zahrajte si na flétnu s rovnátky Krok 6

  6 Možná budete muset předem upravit embouchure (otvor mezi vašimi rty) a také ladění.
  • Vzhledem k tomu, že rovnátka mají tendenci uvolňovat koutky úst, běžnou úpravou je zajistit, aby rohy úst byly otočeny dolů a nebyly uvolněné.
 7. Obrázek s názvem Zahrajte si na flétnu s rovnátky Krok 7

  7 Praxe. Poté, co se vaše rty trochu přizpůsobí na objemný kov v ústech, zkuste cvičit více než obvykle. I když nemůžete získat dobrý zvuk, cvičte, cvičte, cvičte! Díky tomu si vaše rty znovu zvyknou hrát. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokaždé, když hraji na flétnu s rovnátky, vysoké tóny stále klesají k nižším tónům. Co mám dělat? Musíte se ujistit, že foukáte silný, stálý proud vzduchu. Zkuste se vklouznout dovnitř nebo ven otáčením zápěstí dopředu nebo dozadu. To může pomoci při trefování vyšších tónů a také při stoupání. Pokud problém přetrvává, přejděte ke svému učiteli hudby nebo do hudebního obchodu a zkontrolujte svoji flétnu.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby moje poznámky byly vzdušné? Zkuste zvednout úhel rohu. To obvykle hodně pomáhá. Pokud jste v pochodové kapele, vaše flétna by měla mít 90 stupňů (rovnoběžně se zemí). Pokud jste v koncertní kapele, zkuste asi 80 stupňů. Koncentrujte svůj vzduch.
 • Otázka Začal jsem hrát na flétnu s rovnátky. Obávám se, že až se zbavím rovnátek, bude těžké se přizpůsobit. Může to trvat několik týdnů, než se přizpůsobíte, ale po nějaké době to určitě zvládnete! (Důvodem je, že se vaše embouchure změní, protože už nebudete mít v ústech dráty a bude chvíli trvat, než si na to zvyknete - ale opravdu záleží na tom, jak moc to cvičíte poté, co vám vyjmou rovnátka, takže se toho držte. )
 • Otázka K čemu je maskovací páska? Maskovací páska obvykle pomáhá sklouznout spodnímu rtu, když je na náustku, což pomáhá budovat emblém.
 • Otázka Pokaždé, když se pokusím zahrát vysoké E (mám na to rovnátka), vždy to zní jako vysoké A. Ale vysoké F dokážu zahrát v pohodě. Nějaké tipy? Praxe. Jakmile se zbavíte rovnátka, mělo by se to vrátit do normálu, pokud je to opravdu problém. Pokud ne, může to být spíše vaše flétna, než vaše chyba. Zkontrolujte, zda nejsou uvolněné šrouby nebo zda nemáte lepivé podložky, které by vás mohly zmást. Hraji také na flétnu a vysoký E natural zní vždy divně, ale bez větších problémů mohu jít výš. Pokud se nejedná o chybu flétny, zkuste neposílat stejné množství vzduchu jako obvykle, protože by to mohlo pomoci. Výměna vzduchu a dokonce i tónování kloubu hlavy může pomoci.
 • Otázka Když hraji na flétnu s rovnátky, nevychází vůbec žádný zvuk. Co mohu udělat, abych tomu pomohl? Přibližně měsíc nebo měsíc poté, co jste si vzali rovnátka, možná nebudete schopni vydat zvuk s vaší flétnou. Postupně, jak si na rovnátka zvyknete, budete pak moci znovu hrát. Nepotřebujete měnit pozici embouchury ani nic.
 • Otázka Právě jsem dostal rovnátka, ale musím hrát na flétnu na soutěž, co mám dělat? Prostě cvičte co nejvíce. Pusťte si svou soutěžní hudbu. Vytáhněte flétnu. Experiment. Rozviňte hlavový kloub a zjistěte, zda to pomáhá s vysokými tóny. Pokud ne, přidejte se. Totéž s nízkými tóny. Jen cvičit, cvičit, cvičit. Řiďte se také tipy v tomto wikiHow. Jsou velmi nápomocní. Nezapomínejte si pohrávat s rovnátky, protože to může způsobit větší bolest. Pokud máte horní rovnátka, usmějte se a poté překrývejte rty přes rovnátka. To pomáhá s vysokými notami. Pokud máte nižší rovnátka, použijte maskovací pásku. Pokud máte obojí, udělejte obojí.
 • Otázka Dostal jsem rovnátka před několika měsíci a bez ohledu na to, jak moc cvičím, působím vzdušně a můj tón zní hrozně. Co můžu dělat? Heiday Cvičte dál a zeptejte se svého učitele na různá cvičení. Nezapomeňte mít volnou a uvolněnou čelist a správně nasměrujte proudění vzduchu. Pokud máte problémy s poškrábáním rovnátek v ústech, zkuste si na rovnátka vložit vosk.
 • Otázka Mohu přejít na hoboj z flétny s rovnátky? SodaToast Můžete však, byla by to dlouhá cesta, protože hoboj je nástroj z rákosu, flétna nikoli. Nebylo by těžké se s rovnátky učit, ale musíte pochopit, že až si ty rovnátka sundáte, těžko se vám budou ty hřiště vracet. Nenechte se odradit, prostě vězte, že to bude těžký přechod z flétny na hoboj.
 • Otázka Jak získám dobrý zvuk i bez rovnátek? Heiday je to složité, ale dá se to zvládnout. Ujistěte se, že jste uvolněni a nechte své rty volné. A nebuďte na sebe příliš tvrdí. Může to být frustrující, ale zvuk se vám vrátí.

Populární Problémy

Rogera Federera omráčil Jeremy Chardy ve 2. kole Rome Masters 1: 6, 6: 3, 7: 6.

Zde je návod, jak sledovat novou sérii Showtime „On Becoming a God in Central Florida“ online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Bengals vs Rams online bez kabelu. Zahrnuje možnosti pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi i mimo trh.

Jak vyrazit na kondiční cvičení. Fitness pobyty mohou být skvělým způsobem, jak si odpočinout, relaxovat a pořádně si zacvičit v novém prostředí. Tyto pobyty jsou také oblíbeným způsobem, jak zlepšit své celkové zdraví a pohodu na novém místě. Můžeš...

Jak zabalit Achillovu šlachu. Vaše Achillova šlacha, která probíhá od lýtkového svalu k patě, vám umožňuje chodit, běhat, skákat a ohýbat nohu. Pokud je vaše Achillova šlacha bolestivá nebo zraněná, můžete ji zabalit, dokud se hojí. Obal...

Roger Federer získal v Kanadě dva tituly, ale co třeba Rafael Nadal a Novak Djokovic?