Grigor Dimitrov stále pracuje na maximálním využití svého kdysi legendárního potenciálu

'Mám pocit, že začínám být pohodlnější ve své vlastní kůži, ať už vyhrávám nebo prohrávám,' řekl 32letý hráč.Když jsem v roce 2011 podnikl svou první cestu na Australian Open, Grigor Dimitrov byl mladý muž, kterého chtěl každý v Melbourne Parku vidět. Bylo mu 19, byl juniorskou jedničkou na světě, hrál stejně jako Roger Federer a debutoval v hlavní losování na Australian Open.Místní bulharští fanoušci skandovali jeho jméno – „GREE-gor Di-MEE-trov“ – tak hlasitě, že jste je slyšeli o pět kurtů dál. Fanoušci, agenti a spisovatelé se houfně shromáždili, aby ho sledovali při cvičení. Jedna žena, která ho viděla připraveného sloužit, řekla příteli: „Dokonce stojí jako Fed.'

Když vyhrál svůj zápas v prvním kole – jeho vůbec první na majoru –, reportéři se nacpali do jedné z malých, vedlejších místností pro rozhovory, aby slyšeli, co předpokládaná budoucnost tenisu říká. Když jsme vycházeli ven, jeden z těch reportérů mi zašeptal: 'Tenhle den si budeš pamatovat.'

Samozřejmě si to pamatuji, ale ne přesně z důvodů, které měl na mysli můj kolega. Dimitrov, jak už víme, se neukázal jako Federer, ani budoucnost tenisu. (Ačkoli se mu podařilo sladit se s Maestrem ve skupině zvané One-Hand Backhand Boys.) Má za sebou velmi dobrou kariéru – trojnásobný grandslamový semifinalista, vítěz ATP Finals, číslo 3 – ale strávil většina z toho hodně mimo Top 10. Dimitrov se zdál být živoucím důkazem toho, že k tomu, abyste se stali jedním z KOZŮ hry, potřebujete víc než jen dokonalé, Federerovy údery.Nebo jsme si to alespoň mysleli. Nyní, 13 let a 700 zápasů po svém debutu Down Under, je z 32letého Dimitrova najednou opět muž, na kterého se dá dívat. Má za sebou překvapivě konzistentní rok 2023. Právě vyhrál svůj první turnaj po šesti letech, v Brisbane. (To nejlepší výše.) V žebříčku je zpět na 13. místě. Slouží lépe než kdy jindy, díky úpravě házení. I když stěží není tou žhavou komoditou, jakou byl v roce 2011, davy byly zpět a skandující skandovali jeho jméno, když vcházel do John Cain Areny, aby v úterý odehrál svůj zápas prvního kola proti Martonu Fuscovicsovi.

kde mohu koupit tenisové rakety

Být mužem, na kterého se dívat, je jen jeden problém: očekávání, která s tím přicházejí. Po jeho titulu v Brisbane by prohra v prvním kole v Melbourne byla velkým zklamáním, a to i proti Fucsovicsovi, svalovci, který vyhrál dva z předchozích tří zápasů.

Zdálo se, že Dimitrov na začátku cítil tíhu tohoto nového tlaku. Ztratil prvních osm bodů a sešel dva rychlé brejky. Dvojitá chyba, zkrachovalé údery ze země a v horkém počasí měl problémy s kontrolou míče. Byl ještě fyzicky připravený na to, aby si to v letním vedru odbyl proti chlápkovi tak pevnému jako Fucsovics?Dimitrov využil víc než jen svůj slavný bekhend, aby Fucsovicse sesadil ve čtyřech setech.

Odpověď, kterou jsme zjistili o tři a půl hodiny později, byla ano. Po setu a přestávce se Dimitrov prodral a vyhrál 4-6, 6-3, 7-6 (1), 6-2. Ve skutečnosti to byl Fucsovics, kdo fyzicky zkolaboval a v rozhodujícím tiebreaku třetího setu se snažil zůstat vzpřímený. Dimitrov promarnil 16 brejkbolů, ale zůstal trpělivý a podle Federerovy tradice použil celý svůj arzenál úderů – plátky, voleje, dropy, forhendové jízdy – aby Maďara unavil.

Okamžik pravdy přišel, když Dimitrov podával za stavu 3:4 ve třetím setu. Dvakrát čelil bodu zlomu; kdyby o jeden z nich přišel, Fucsovics by podával na vedení o dva sety ku jedné. Dimitrov se v minulosti možná v této situaci vykašlal na dvojchybu. Tentokrát bylo jeho podání spíše zbraní než překážkou. Při prvním brejku vypálil vítěz podání; na druhém předvedl další první podání a po něm následoval skákavý forhendový winner. V obou záběrech bylo vidět nově nabyté sebevědomí.

'Vždycky je to složité, když začínáte slam,' řekl Dimitrov. 'Tak trochu jsem doufal, že víš, že budu mít lépe hrající první zápas.' Ale je to tak, musíte projít těmito zápasy.'

'Musel jsem si opravdu vybrat a vybrat si momenty, kde bych mohl opravdu tlačit a kde bych mu mohl nejvíce ublížit.'

V roce 2011, na té první tiskové konferenci v Melbourne, si vzpomínám, jak mě překvapilo, že Dimitrov nebyl nafoukaný. Byl to přemýšlivý chlapík, který vážně odpovídal na otázky a často, ne vždy úspěšně, tápal po správných slovech, kterými by se vyjádřil. O třináct let později je stále takový a stále to zní, jako by ve svém tenise i životě usilovně hledal správné odpovědi.

V úterý, když byl Dimitrov požádán, aby se zamyslel nad svým úspěchem ve věku 32 let a nad tím, co by rád na své kariéře změnil, propustil dvě dlouhé odpovědi.

'V životě se toho děje tolik a na kurtu i mimo něj se toho děje tolik, že některé věci vyžadují čas,' řekl. „Musel jsem udělat ve svém životě celkově hodně změn. Musel jsem postavit nový tým. Musel jsem najít způsob, jak pracovat chytřeji. Musel jsem každý den procházet malými přesvědčeními.“

sada v tenise

„Cítím se mnohem skromnější, než jsem se kdy cítil,“ pokračoval, „a myslím, že se začínám cítit pohodlněji ve své vlastní kůži, ať už vyhraji nebo prohraju. A myslím, že odtud může vzejít spousta dobrých věcí.“

Dimitrov může stále znít jako nováček roku 2011 s vykulenýma očima, který se z každého zápasu snaží naučit něco nového a věří, že to nejlepší má stále před sebou. Svou kariéru začal jako okázalý podivín, který se zdál být předurčen být nedosažitelným, ale nyní se zdá, že je předurčen ji dokončit jako jeden z těch chlapů, kteří ze své hry vytěžili maximum.

V Melbourne to nebude snazší; dále hraje místního oblíbence Thanasiho Kokkinakise. Vyhraj nebo prohraj, ale zápas bude součástí jeho dlouhodobějšího procesu učení. Jak řekl na své tiskové konferenci, vyrůstání v éře Velké trojky ho připravilo na vše, s čím se nyní může setkat.

'Nestěžuji si, že jsem v té době hrál, miloval jsem to,' řekl Dimitrov se smíchem. „Nikdy bych to za nic nevzdal. Zkušenosti, které jsem během let nasbíral a hrál proti těmto klukům, můj bože, upřímně, potom už tě nic nemůže vyděsit.'

Populární Problémy

Po opětovném zachycení všech čtyř grandslamů v roce 2018 může někdo zastavit Velkou trojku v prvním grandslamu sezóny 2019?

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Lakers vs Nets online bez kabelu, ať už jste v Los Angeles, Brooklynu nebo mimo trh.

Jak spravovat trhliny ve čtvrtích koní. Čtvrtinová trhlina podle definice je jakákoli prasklina, která se objeví na čtvrtinách nebo na boku kopyta koně. Http://xwebapp.ustrotting.com/absolutenm/templates/hoofbeats.aspx? Articleid = 33935 & zoneid = 43 The ...

Zjistěte, jak sledovat nejnovější Hallmarkův film Aurora Teagarden online, i když nemáte kabel.

Zde jsou všechny různé způsoby, jak můžete sledovat každý fotbalový zápas Oregon online bez kabelového předplatného v roce 2021.