Jak odstranit Lily Pads

Lilie jsou často oceňovány pro dekorativní účely, ale příležitostně může populace liliových polštářů v rybníku nebo jezeře explodovat. Pokud je více než polovina vody zakryta podložkami, můžete mít problém s rukama. Lily lze odstranit buď fyzicky nebo chemicky, ale obě metody mohou být časově náročné. Nedoporučuje se také odstraňovat všechny polštáře lilie plovoucí na vodě, protože často slouží okysličování vody rybám a poskytují stín všem druhům podmořského vodního života.

cvičit tenis sám

Metoda 1 ze 2: Fyzické odstranění

 1. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 1

  1 Veslujte na lodi přes polštáře lilie. Pokud je dotyčným vodním útvarem jezero nebo velký rybník a chcete odstranit liliové polštářky, abyste vytvořili cestu pro lodě, často stačí veslování na lodi přes polníkové lišty, aby se otevřela cesta a udržela ji otevřenou. Nejlepší je to udělat na veslici než na motorové lodi, protože podložky by se potenciálně mohly zachytit do lopatek motoru.
 2. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 2

  2 Shrábejte polštáře lilie. Pokud je jezírko relativně nerušené a kořeny polštářků nejsou příliš zamotané, je shrabování povrchu životaschopným řešením k odstranění polštářů lilií. Veslujte lodí doprostřed rybníka, nebo se brodte do středu jezírka, pokud je voda dostatečně mělká. Pomocí standardního zahradního hrábě stáhněte podložky z hladiny vody. Některé odolnější odrůdy mohou mít odolné kořeny, které znesnadňují shrabování povrchu, a možná nebudete moci odstranit polštářky u kořene. Funguje to dobře jako krátkodobé řešení, ale polštářky z lilie často později znovu vyrostou.
 3. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 3

  3 Naplňte rybník rybníkem. Pokud podložky rostou ve vašem vlastním soukromém rybníku, přidání několika amurů (všimněte si, že amur je nepůvodní druh a může být invazivní) nebo jiné ryby, které večeří na leknínech, mohou přirozeně snížit množství polštářků, které se tvoří na hladině . Účinné množství je obvykle přidání dvou ryb na akr vody. Ryby by měly být mladé, protože mladé ryby jedí více než starší ryby.
 4. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 4

  4 Použijte rýč. Tato metoda funguje nejlépe u mělkých rybníků, do kterých se můžete brodit, a je obtížné ji dosáhnout u hlubších rybníků a jezer. Když stojíte ve vodě, zajeďte kovovým okrajem rýče pod kořen liliového polštáře. Uvolněte kořen z jeho místa a poté zvedněte uvolněný polštář z hladiny vody. Realizace tohoto řešení může trvat dlouho a pokud máte velký rybník a pracujete sami, může být obtížné ho použít. Ukazuje se však, že je účinný, a doslova odstraňuje polštáře lilie u kořene problému.
 5. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 5

  5 Zkuste vodní sekačku. Vodní sekačka je speciálně navržený nástroj, který funguje jako nůž na plevele, kromě toho, že odstřihává plevele a vegetaci, která roste na povrchu vodní plochy. Obvykle se používá proti řasám a mořským řasám, ale funguje i proti polštářkům lilií. Sekačku lze použít z lodi, funguje tedy v hlubokých rybnících i v mělkých rybnících. reklama

Metoda 2 ze 2: Chemické odstranění

 1. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 6

  1 Po skončení období primárního kvetení použijte chemikálie. Chemické ošetření je nejúčinnější a nejméně pravděpodobně způsobí trvalé poškození ekosystému vašeho rybníka, když v sezóně odumřela první várka květů lilie.
 2. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 7

  2 Zjistěte, kde použít léčbu. Chemické látky se obvykle nanášejí ze středu rybníka směrem ven, přičemž se dělají malé části najednou. Postřik celého rybníka najednou může způsobit rozklad příliš mnoha rostlin a může okrást vodní život žijící pod hladinou o cenný kyslík. Abyste tomu zabránili, naneste nejprve ošetření na nejvíce zarostlé oblasti rybníka, než se po několika týdnech pustíte do dalších malých částí.
 3. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 8

  3 Naneste zemědělskou povrchově aktivní látku. Aplikace herbicidu přímo na polštářek z lilie může fungovat, ale často budete muset předem použít povrchově aktivní látku, abyste rozpustili ochranný voskový povlak na vnějším povrchu polštářku. Povrchově aktivní látku nastříkejte na horní část podložky.
 4. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 9

  4 Vyberte správný typ herbicidu. K odstraňování liliových polštářků se nejčastěji používají herbicidy na bázi glyfosátu, ale fungovat budou i herbicidy na bázi imazapyru. Oba jsou širokospektrální, neselektivní herbicidy, které v podstatě zabíjejí jakoukoli povrchovou rostlinu, se kterou přijdou do styku, ale ani nezabíjejí rostliny, které žijí pod hladinou vody.
 5. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 10

  5 Aplikujte herbicid na horní část polštářků. Při určování vhodné dávky postupujte podle pokynů na etiketě herbicidu. Vodní herbicidy se obvykle stříkají přímo na vršek lilie, dokud není povrch důkladně a rovnoměrně potažen.
 6. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 11

  6 Shrábejte mrtvé polštáře lilie. Herbicid zabije rostlinu a zanechá mrtvou rostlinnou hmotu plovoucí na povrchu. Brodit se nebo veslovat do vody a shrabávat mrtvé polníčky. Pokud je to možné, vytáhněte kořeny. I když měl herbicid zabít kořeny, vašemu jezírku neprospěje, pokud se na dně zdržuje příliš mnoho mrtvých kořenů a nechá se rozložit.
 7. Obrázek s názvem Remove Lily Pads Krok 12

  7 Tento postup opakujte několik týdnů. Mezi aplikacemi počkejte dva až tři týdny a stříkejte po jedné malé části, abyste zabránili nerovnováze ekosystému rybníka. Poté, co byl celý rybník zakryt, vraťte se zpět na oblasti, které již byly ošetřeny, pokud příliš mnoho polštářů z lilie přežilo počáteční aplikaci. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Dostanou se kořeny na vrchol a budou vypadat jako bláto? Ano. Velké kořenové systémy rostou, protože umírají a v nich se hromadí plyny, které se vznášejí a přinášejí s sebou bláto. To může vytvářet kly a může být velmi velké a těžko odstranitelné.
 • Otázka Můj rybník je právě kvůli opravám prázdný a jsou vidět polštáře lilie. Kořeny je velmi těžké vytrhnout. Existuje něco bezpečného na zabití podložky? Pokud odstřihnu lilii na základně, zaroste znovu? Milovník knih 6 Možná budete chtít použít chemikálie k zabití kořenů. Pokud lilii připnete na základnu, znovu se rozroste.
 • Otázka Pokud podložky ručně vytažené a odplují, dojde k jejich opětovnému zakořenění a růstu? Ve většině případů ne, ale pokud nedodržíte všechny kroky, může to mít za následek opětovný růst.


Nezodpovězené otázky
 • Musím k odstranění polštářů z lilie použít herbicid?
 • Mohu použít chemikálie k odstranění polštářů lilie, aniž bych zabil ryby?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Znáte zákony svého státu týkající se odstraňování vodních rostlin. Za nezákonné odstranění může být uložena pokuta. Pokud odstraňujete polštáře z lilie v zahradním jezírku, který sedí na vašem pozemku, budou předpisy upravující tento proces obvykle poměrně volné, ale povolení může být vyžadováno v závislosti na tom, jak velká je vodní plocha. V mnoha státech však není odstranění polních lilií nebo jiných vodních rostlin z veřejných vod povoleno.
 • Při odstraňování polštářů z lilie z rybníka nebo jezera noste ochranné pomůcky. Minimálně byste měli nosit nepromokavé boty a přikrývky, kdykoli se budete brodit do jezera, abyste provedli ošetření. Při používání chemického ošetření byste měli také nosit ochranné rukavice a brýle.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Loď
 • Hrábě
 • Ryba
 • Rýč
 • Vodní sekačka
 • Zemědělská povrchově aktivní látka
 • Vodní herbicid

Populární Problémy

WWE NXT se ve středu stěhuje do USA Network. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Top 5 nejžhavějších tenistů na ATP Tour

Zajímá vás, jak přesně sledovat Sling TV na iPadu? Připravili jsme pro vás tohoto snadného průvodce krok za krokem.

Pokud si myslíte, že jste narcis nebo vám byla diagnostikována narcistická porucha osobnosti (NPD), můžete se potýkat se sebeúctou, zneužíváním návykových látek nebo mít problémy s vytvářením a udržováním zdravých vztahů. Řízení může být náročné ...

Butternut squash je zdravá, vydatná zelenina jako příloha nebo lehké jídlo. Zde je několik metod, které můžete použít k snadnému vaření máslové dýně v troubě. Předehřejte troubu na 350 stupňů Fahrenheita (180 stupňů Celsia). Připravte si ...

Zde je návod, jak sledovat Vikingy vs Lvi online bez kabelu