Jak hrát útok v ping pongu

Ping-Pong je úžasná hra, pokud se hraje profesionálně, učení trvá krátce, ale zvládnutí trvá roky. Výběr herního stylu od začátku vaší cesty je klíčem k vašemu úspěchu. Ping Pong zahrnuje tři hlavní styly hry: 1-útočný -2- Obranný -3-neutrální. V ofenzivním stylu chcete hlavně udeřit smyčky, top-spiny a smeče. Klíčem k úspěchu v tomto stylu je mít perfektní formu a elán, dobrou koncentraci a samozřejmě skvělé reflexy.Kroky

 1. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 1

  1 Před hraním se zahřejte.
 2. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 2

  2 Začněte tím, že se ve hře zahřejete tak, že budete pálkou odpalovat míč pomalu, poté umírnit a poté celkem rychle. Tímto způsobem přizpůsobujete své tělo tak, aby reagovalo na různé rychlosti míče. Nikdy nepoužívejte odstřeďování v rozcvičce.
 3. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 3

  3 Praxe. Získejte přítele, aby za vás odpálil míč bez zatočení. Jakmile se míč odrazí na vaši stranu stolu a dosáhne vrcholu svého odrazu, spusťte forhendovou topspinovou jízdu, abyste míč zasáhli. Díváte se hlavně na odpal míče v úhlu 1 hodiny nebo 2 hodiny. Zasažení míče tímto způsobem ve skutečnosti způsobí, že se míč rychle roztočí. Ujistěte se, že trefíte míč se zavřenou a částečně nakloněnou raketou, protože to způsobí, že se míč také roztočí.
 4. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 4

  4 Vězte, že smyčkový pohon je dnes primárním útočným úderem vážných hráčů. Smyčka je v podstatě spinneyovým protějškem pohonu, který zdůrazňuje špičkové otáčení nad pohybem vpřed. Stejně tak je při švihu zapotřebí silnějšího pohybu vzhůru, místo aby míč trefoval, spásá míč. Navzdory povaze smyčky dokážou jet stejně rychle jako jízda a přiblížit se 160 km/h na smyčku nad stolem od talentovaného hráče. Pokud existují nějaké pochybnosti o vytrvalostních požadavcích stolního tenisu, zkuste znovu a znovu trefit slušné smyčky proti extrémnímu backspinu. Hráči, kteří na tento úder nebyli zvyklí, jej mohou napoprvé považovat za nejvíce únavný.
 5. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 5

  5 Pochopte, že v závislosti na charakteristice přicházejícího míče musí být smyčka upravena tak, aby správně zasáhla míč. Pokud míček přichází rychle a vysoko s těžkým topspinem, pádlo by mělo být více uzavřené a švih by měl jít více dopředu. Pokud by vám ale poletovala kotleta, pak by bylo správné trochu pádlo otevřít a provést silný švih nahoru. Představte si to jako „tahání míče vzhůru pádlem“. Díky tomu je smyčka tak těžkým úderem. Vzhledem k tomu, že se míč dotkne pádla jen na krátkou dobu, stejně jako při setkání na kolmější dráze (na rozdíl od vysoce paralelních drah během jízdy), je důležité správné načasování, aby se předešlo úplnému vynechání míče. To znamená, že je důležité mít ostrý zrak na míč po celou dobu úderu, stejně jako pro všechny ostatní údery.
 6. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 6

  6 Forhendová smyčka: Z připravené polohy vraťte pravou nohu mírně dozadu (přičemž na ni přenesete váhu). Současně otočte tělo dozadu a pádlo by mělo být staženo zpět a mírně dolů, podle toho, proti jakému spinu narazíte. Mírně pokrčte kolena. Začněte úder otáčením pasu a boků dopředu a začněte narovnávat kolena, abyste přidali větší sílu. Předloktí by se mělo postupně zrychlovat od zpětného švihu ke kontaktu a při setkání s míčem prasknout na maximální rychlost. Udeřte topspinové míčky v horní části odskoku nebo při dopadu. Během hodu odpalujte koule backspin. Následujte více dopředu pro horní otočení a více nahoru pro otočení zpět. V tomto okamžiku by měla být váha zcela přenesena zpět na levou nohu.
 7. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 7

  7 Smyčka bekhendu: Tentokrát jde zpětný švih před vaše nohy, a proto byste měli trochu spustit pravé rameno. Nezapomeňte sledovat míč bez ohledu na to, co dělají ostatní části vašeho těla. Otočte pas doleva a přeneste váhu na levou nohu. Proti topspinu se uvolněte v pase a trefte míč v horní části odrazu (nebo během pádu) pohybem vpřed, ale nezapomeňte míč jen pást, na rozdíl od jeho řízení. Přitiskněte si zápěstí při kontaktu. Proti backspinu nezapomeňte použít více pohybu směrem nahoru, ale také přidat trochu síly vpřed, nebo byste se mohli při následném zásahu praštit do nosu! (Nic jako výchozí nastavení kvůli krvácení z nosu, které si způsobíte sami? :)
 8. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 8

  8 Poznámky ke smyčce: Vzhledem k tomu, že při tomto zdvihu je vyžadována velká rychlost pádla, je zapotřebí extra zpětný pohyb, ohýbání kolen a obvyklá rotace pasu a přenos hmotnosti, nemluvě o zápěstí při kontaktu. Dopředu spásání bude produkovat vyšší rychlosti, ale mohou být použity pouze na relativně vysokých míčích v horní části jejich odrazu. U většiny rallye použijte něco mezi totální smyčkou topspin a extrémním backspinem. Killer top spins jsou náchylné k síti nebo mimo koncovou čáru a nadměrné používání vysoké obloukové smyčky může vést k smrtelnému smeči vašeho ostražitého soupeře. Uvolněné držení těla je u smyček dvojnásob důležité, vaše rychlost i konzistence se zlepší, pokud dokážete projít švihem „přirozeně“. Udržujte gumu v dobrém stavu; kolik otáček a kontroly na smyčku použijete, závisí na lepivosti gumy. Špatná guma = slabé smyčky (pokud vůbec).
 9. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 9

  9 Forhendový pohon: Nadloktí držte blízko trupu, ale ne v jedné rovině. Předloktí (tvoří hrubý ohyb 90 stupňů s nadloktím) by mělo být zataženo zpět do polohy 3 hodiny a nechat pas přirozeně otáčet spolu s paží (zde je důležité uvolnění). Přesuňte váhu současně na pravou nohu. Při přesouvání váhy zpět na levou nohu se houpejte dopředu mírným pohybem nahoru, přičemž pas poskytuje při švihu další sílu. Použijte loket jako otočný bod; nemělo by se tolik pohybovat nahoru a dolů, ale také by se mu mělo umožnit pohybovat se mírně vpřed v návaznosti. Kontakt s míčem by měl být proveden mírně na stranu těla po horní části odrazu. Ujistěte se, že je pádlo poněkud zavřené (nebo směřující pod úhlem dolů) a zůstává tak po celou dobu zdvihu. Následování by mělo skončit, když je raketa rovnoběžná s levým ramenem. Okamžitě se vraťte do připravené polohy. Levá noha by měla být pro podporu mírně před pravou.
 10. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 10

  10 Bekhendový pohon: Z připravené polohy se pas otočí doleva s raketou mířící do polohy 9 hodin. Při sledování průchodu je kontakt s míčem proveden před tělem, mírně za vrcholem odrazu. Nechte loket znovu působit jako otočný bod a předloktí zacvakněte dopředu mírně vzhůru. Ujistěte se, že je pádlo zavřené. Sledování by mělo přirozeně skončit (asi 12 ~ 1 hodina) po kontaktu s míčem. Levá noha by měla být mírně před pravou.
 11. Obrázek s názvem Play Offensive in Ping Pong Step 11jedenáct Toto jsou pokročilé a základní termíny ping pongu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu knihu použít ve správné hře? Varangian11 V sankcionovaném turnaji ne. V rekreační hře s přáteli a rodinou ano.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Získejte dobrou raketu s dobrou gumou.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Před začátkem hry se protáhněte.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Stůl na stolní tenis
 • Raketa
 • Míč na stolní tenis

Populární Problémy

Video: Top 10 raketových úderů v tenise

'Squidbillies' se vrací pro sezónu 12 v neděli večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online bez kabelu.

Jak nahlásit školu za diskriminační kázeň. Federální zákon zakazuje státním školám (stejně jako mnoha soukromým školám, které přijímají federální financování) diskriminovat při podnikání ...

Manželka Rafaela Nadala Maria Francisca Perello, lépe známá jako „Xisca“, nedávno dlouze hovořila o dobře zdokumentované velkorysosti světové dvojky.

Rafael Nadal nedávno odstoupil z Miami Masters 2021 kvůli pokračujícímu zranění zad.