Jak hrát pandemii

Pokud hledáte zábavnou deskovou hru na hraní s přáteli, Pandemic je skvělou volbou! V této hře budete spolupracovat s ostatními hráči, abyste zabránili šíření nemocí po celém světě. Popadněte 2 až 4 hráče a připravte si desku pro večerní zábavu ve spolupráci.jak zacházet s cvičením tenisových loktů

Metoda 1 ze 4: Nastavení

 1. Obrázek s názvem Play Pandemic Krok 1

  1 Umístěte herní plán doprostřed stolu. Vaše hra by měla obsahovat herní plán, karty rolí, pěšce, kostky nemocí, výzkumná centra, značku vypuknutí, značku míry infekce, značku vyléčení, karty hráče a karty infekce. Všechna místa na herním plánu jsou označena, takže nastavení by nemělo být příliš těžké.
 2. Obrázek s názvem Play Pandemic Krok 2

  2 Zamíchejte karty rolí a rozdejte 1 každému hráči. Vaše karta rolí určuje vaše speciální schopnosti a způsob, jakým můžete posílit své akce. Podejte každému hráči jeden a poté jej položte lícem nahoru vedle svého místa.
  • Každá karta je trochu jiná, takže je důležité, aby si každý hráč prostudoval tu svoji.


 3. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 3

  3 Nechte každého hráče, aby vložil svého pěšce do Atlanty. Každá hra Pandemic začíná v Atlantě ve státě Georgia. Zkontrolujte barvu na své kartě rolí a zjistěte, jakou barvu pěšce chytit.
  • Barva pěšce bude označena v horní části každé karty role.
 4. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 4

  4 Umístěte výzkumnou stanici v Atlantě. Výzkumné stanice jsou malé dřevěné dílky, které jsou součástí vaší hry. Popadněte jeden a postavte jej na Atlantu spolu se zbytkem svých pěšců.
  • Nechte ostatní výzkumné stanice na straně desky - budete je potřebovat později!
 5. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 5

  5 Nastavte značku Outbreak, Marker Rate a Cure Markers. Umístěte značku Outbreaks na pole '0' indikátoru Outbreaks, značku na hodnotu infekce na první místo na stopě míry infekce (označené '2') a 4 značky na vyléčení poblíž objevené oblasti léčí na desce.
  • Každá značka má na tabuli naznačený korelační prázdný prostor. Pokud jste zmatení, zkuste sladit figurky s jejich obrysem, abyste zjistili, kam jdou.
 6. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 6

  6 Kostky nemoci rozdělte podle barev. 4 barvy kostky nemoci jsou červená, žlutá, černá a modrá. Shromážděte je všechny a položte je na hromádku po straně desky.
 7. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 7

  7 Zamíchejte karty hráčů a rozdejte je. Počet karet pro každého hráče závisí na tom, kolik karet hraje. Můžete řešit:
  • 2 karty každá pro hru 4 hráčů
  • 3 karty, každá pro hru 3 hráčů
  • 4 karty každá pro hru pro 2 hráče
 8. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 8

  8 Zamíchejte 4 karty epidemie do zbývajících karet hráčů. Rozdělte zbývající karty hráčů na 4 sudé hromádky a poté do každé zamíchejte kartu epidemie. Poté naskládejte karty hráčů a položte je na desku, kde je uvedeno „Karty hráče“.
  • Jakmile se v Pandemic zlepšíte, můžete do hromádky přidat další karty Epidemic. Pro středně pokročilé hry byste použili 5 karet; pro hrdinskou hru použijte všech 6 karet.
 9. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 9

  9 Přidejte na desku první infekce. Zamíchejte karty s infekcí a položte je lícem dolů na hrací plochu, kde je napsáno „balíček infekcí“. Vytáhněte 2 karty a na každé kartě se podívejte na barvu nemoci a město. Umístěte 3 kostky nemoci z barvy karty na odpovídající město. Nakreslete 3 další karty infekce, poté umístěte 2 kostky nemoci do odpovídajících barev a měst. Nakonec nakreslete 3 další karty infekce, ale na každé město položte pouze 1 kostku nemoci.
  • Tím je zajištěno, že každá hra Pandemic začíná jinak, takže se nikdy nebudete nudit!
  reklama

Metoda 2 ze 4: Provádění opatření

 1. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 10

  1 Ať někdo, kdo byl v poslední době nemocný, půjde jako první. Aby byla tato hra trochu zajímavější, podívejte se, kdo v poslední době prochladl. Mohou jít první a začít hru.
  • Nebo můžete nechat hráče s nejvyšší kartou obyvatel města jít jako první. Je to na tobě!
 2. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 11

  2 Na svém tahu proveďte až 4 akce. Své akce můžete provádět v libovolném pořadí, od základních nebo speciálních akcí. Jak hra pokračuje, budete moci při sbírání karet a žetonů provádět další a další akce.
  • Nezapomeňte se podívat na svou kartu role, kdykoli dokončíte akci! Během hraní můžete vylepšit akci nebo si dát speciální schopnosti.
  • Pokud nechcete provádět žádné akce, můžete se také rozhodnout předat svůj tah.
 3. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 12

  3 Zkuste základní akcí pohybovat pěšcem po hrací ploše. Pokud chcete cestovat do jiného města, můžete si vybrat některý z pohybů základní akce, abyste se mohli pohybovat. Když začínáte, můžete se zaměřit na budování výzkumných stanic v různých městech k léčení nemocí. Vybrat z:
  • Drive/Ferry: přesuňte svého pěšce do jakéhokoli města spojeného bílou čárou s tím, ve kterém se nacházíte.
  • Přímý let: zahodit město z ruky a přesunout tam svého pěšce na hrací ploše.
  • Pronájem letu: odhoďte kartu města odpovídající městu, ve kterém se právě nacházíte, a poté přesuňte svého pěšce do libovolného města na mapě.
  • Let raketoplánu: přesunout z jakéhokoli města s výzkumnou stanicí do jiného města s výzkumnou stanicí.
 4. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 13

  4 Jděte na speciální akci k léčbě nemocí. Jak se na hrací ploše objevuje stále více infekcí, je načase začít s pohyby speciální akce. Vybírat můžete z:
  • Vybudujte výzkumnou stanici: odhoďte městskou kartu, která odpovídá městu, ve kterém se právě nacházíte, a poté do svého města umístěte výzkumnou stanici.
  • Léčba nemoci: odstraňte 1 kostku nemoci z města, ve kterém se nacházíte.
  • Objevte lék: být ve městě s výzkumnou stanicí a mít v ruce alespoň 5 městských karet, všechny vykazující stejnou nemoc. Zlikvidujte těchto 5 karet a poté přesuňte žeton léčby na symbol nemoci.
  • Sdílení znalostí: vy a další hráč jste ve stejném městě. Buď dejte, nebo si vezměte kartu města, která odpovídá městu, ve kterém jste oba. (Pokud jste v roli výzkumníka, můžete kartu dát jakémukoli pěšci na hrací ploše, i když ve vašem městě není) .
 5. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 14

  5 Pokud jste dispečer, přesuňte figurky ostatních hráčů. Pokud jste vytáhli kartu role dispečera, můžete přesouvat pěšce ostatních hráčů, jako by byli vaši vlastní (pokud druhý hráč říká, že je to v pořádku). Můžete také přesunout libovolného pěšce do jiného města, které obsahuje alespoň jednoho dalšího pěšce.
  • Pokud se chystáte Charter a Flight pro jiného pěšce jako Dispatcher, musíte zahrát kartu, která odpovídá městu, ve kterém se pěšec nachází.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Pokračování vašeho tahu

 1. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 15

  1 Vezměte horní 2 karty z balíčku hráčů. Než vaše řada skončí, vytáhněte si 2 nové karty, které si přidáte do ruky. Pokud pro vás není dostatek karet k vytažení toho, co potřebujete, všichni prohrávají!
  • Neztratíte pouhým vyprázdněním balíčku; je to jen tehdy, když si hráč nemůže vzít to, co potřebuje.
 2. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 16

  2 Pokud jste nakreslili epidemii, postupujte podle pokynů na kartě. Karty epidemie mají 3 kroky: zvýšení, nakažení a intenzita. Nejprve přesuňte značku rychlosti infekce o jedno místo doprava. Vytáhněte a odhoďte spodní kartu z balíčku infekcí a poté vložte 3 kostky nemoci této barvy do města na kartě. Nakonec zamíchejte všechny odhozené karty z balíčku infekcí a vložte je zpět do balíčku.
  • Pokud byla nemoc, kterou čerpáte z balíčku infekcí, vymýcena, nepokládejte na toto město žádné kostky nemoci.
  • Pokud vytáhnete 2 karty epidemie, proveďte postup na každé kartě jeden po druhém.
  • Pokud budete někdy potřebovat umístit kostky nemocí a nebudete mít dost, všichni hráči prohrají!
 3. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 173 Pokud máte více než 7, odhoďte města nebo hrajte karty. Na konci svého tahu sečtěte karty, abyste zjistili, kolik jich máte. Pokud máte více než 7, buď se zbavte některých městských karet, nebo hrajte události, dokud se nedostanete na 7 karet.
  • Pokud město zahodíte, nebudete jej moci použít k cestování ani k provádění speciálních akcí.
  • Události jsou obvykle dobré karty a mohou vám pomoci dostat se dopředu ve hře.
 4. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 18

  4 Na konci svého tahu si doberte karty z balíčku infekcí. Zaškrtnutím značky na symbolu infekční rychlosti zjistíte, kolik karet si táhnete. Vytáhněte tyto karty a umístěte je na odkládací hromádku, poté na každou kartu přidejte 1 kostku nemoci odpovídající typu nemoci a městu.
  • Pokud jste vymýtili nemoc, nemusíte ukládat žádné kostky nemoci.
 5. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 195 Pokud jsou v 1 městě více než 3 kostky nemoci, uspořádejte vypuknutí. Pokud musíte umístit 4 kostky nemoci stejné barvy na 1 město, je to vypuknutí! Přesuňte značku 1 mezerou dolů na Outbreak trackeru na levé straně desky. Poté umístěte 1 kostku nemoci stejné barvy na každé město připojené k městu Outbreak.
  • Pokud značka Outbreak dosáhne posledního místa na Outbreak trackeru, všichni hráči prohrávají.
  • Jedno vypuknutí může způsobit další vypuknutí. Pokud během práce s ohniskem umístíte 4 kostky do města, musíte projít druhým ohniskem.
 6. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 20

  6 Přesuňte se na hráče po vaší levici. Jakmile váš tah skončí, pokračujte kolem stolu ve směru hodinových ručiček. Hrajte dál, dokud vám nedojdou karty hráčů, nedojdou kostky nemocí nebo nevymažete všechny nemoci.
  • Typická hra obvykle trvá přibližně 45 minut.
 7. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 217 Hrajte karty událostí kdykoli, nejen během svého tahu. Pokud máte v ruce nějaké karty událostí, můžete je použít kdykoli, pokud nepracujete s kartou epidemie. Používání karty události nevyžaduje žádnou z vašich akcí a po dokončení ji můžete zahodit.
  • Karty událostí vám mohou pomoci umístit výzkumné stanice, odstranit kostky nemocí nebo cestovat z města do města.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Dokončení hry

 1. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 22

  1 Odstraňte nemoci, jakmile jsou mimo hrací plochu. Pokud jsou všechny kostky nemoci jedné barvy mimo hrací plochu a vy jste našli lék na stejnou nemoc, otočte žeton léku na druhou stranu. Symbol, kruh s čárou uprostřed, ukazuje, že jste tuto konkrétní nemoc vymýtili.
  • Pokud jste nenašli lék na tuto nemoc, ještě není vymýcen! I když jsou všechny kostky mimo hrací plochu, stejně ji musíte vyléčit.
 2. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 232 Vyhrajte hru vymýcením všech 4 nemocí. Protože se jedná o společnou hru, vyhrává každý! Jakmile jsou všechny žetony nemoci převráceny, aby se kruh ukázal čárou, můžete oslavit své vítězství.
  • 4 barvy nemoci jsou žlutá, červená, černá a modrá.
 3. Obrázek s názvem Play Pandemic Step 24

  3 Pokuste se hru neprohrát žádným ze 3 způsobů. I když existuje pouze 1 způsob, jak vyhrát, existují 3 způsoby, jak prohrát hru: pokud značka Outbreak dosáhne posledního místa v Outbreak trackeru, pokud potřebujete více kostek nemoci, ale došly vám, a pokud potřebujete dobrat karty z balíčku hráčů, ale je prázdný.
  • Pamatujte, že protože tato hra je kolaborativní, všichni prohrávají současně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Spolupracujte při hraní a získejte větší šanci na výhru.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Dnešní premiéra 3. série „The Deuce“. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody pořadu online prostřednictvím živého vysílání s kabelem nebo bez něj.Novak Djokovič zvedl v neděli svůj 20. grandslamový titul, když ve finále Wimbledonu porazil Matteo Berrettiniho 6: 7 (4), 6: 4, 6: 4, 6: 3.Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Seahawks vs Falcons online bez kabelu.

Roger Federer nedávno hovořil o přestávce od tenisu a o tom, jak rád trávil čas se svou rodinou. Švýcarská hvězda si také posvítila na život poté, co jeho slavná tenisová kariéra skončila.'Unguarded' představuje skutečnou cestu horské dráhy bývalého středoškolského basketbalového standouta Chrise Herrena. Zde je návod, jak sledovat dokumentární film online.Pohled na skupiny a šance osmi hráčů na turnaji končícím v Londýně.