Jak hrát na housle

Housle jsou jedním z nejcennějších a nejkrásnějších nástrojů, na které lze hrát. Cesta k učení se houslím je dlouhá, ale s trpělivostí, disciplínou a nadšením vám tyto kroky pomohou vydat se na cestu úspěchu s tímto legendárním nástrojem.

Část 1 ze 2: Shromažďovací zařízení

 1. Obrázek s názvem Hrát na housle Krok 1

  1 Kupte si nebo si půjčte housle. Pokud s nástrojem teprve začínáte, není nutné utrácet nadměrné množství peněz za housle, ale jako většina nástrojů kvalita houslí obecně stoupá s rostoucí cenou. Počítejte s tím, že utratíte pár stovek dolarů za slušné začátečnické housle.
  • Kupte si plnou velikost nebo 4/4, pokud jste dospělí. Housle jsou malý nástroj, ale jsou k dispozici speciálně navržené menší velikosti. Ty jsou obecně určeny pouze pro mladší děti, takže se ujistěte, že kupované housle jsou v plné velikosti, pokud nejste velmi malí. Pokud si nejste jisti, můžete požádat obchod o doporučení.
  • Můžete také požádat obchod, aby změřil vaši délku paže a zjistil, jakou velikost houslí potřebujete. Když držíte housle v hráčské pozici, narovnejte levou paži a konečky prstů by měly být blízko horního svitku houslí. Pokud je vaše paže přes vrchol, housle jsou příliš malé.
  • Nakupujte u renomovaného prodejce. Hudební obchody vsadily na svou pověst prodejem solidních nástrojů, které neobsahují zjevné nedostatky a poškození. Jako začátečník už nějakou dobu nebudete moci z vašeho nástroje vylákat velmi příjemný zvuk, takže vady v soukromě prodávaných houslích vám nemusí být zřejmé, dokud není příliš pozdě na stížnost. Nakupujte pouze v obchodě nebo u jednotlivce, kterému můžete věřit.


  ODBORNÁ TIP

  Dahlia miguel  tenisové boty pro artritické nohy
  Zkušená houslová instruktorka Dalia Miguel je houslistka a houslová instruktorka se sídlem v San Francisco Bay Area. Studuje hudební výchovu a housle na San Jose State University a hraje na housle více než 15 let. Dalia učí studenty všech věkových kategorií a vystupuje s řadou symfonií a orchestrů v Bay Area. Dahlia miguel
  Zkušený instruktor houslí

  Co dělá náš expert : „Se svými studenty obvykle doporučuji rodičům půjčit si housle, dokud jejich dítě nedosáhne své plné velikosti. Pokud koupíte housle pro malé dítě, budete je muset každý rok zhruba vyměnit, dokud dítě roste, což se může velmi rychle velmi prodražit. ' 2. Obrázek s názvem Hrát na housle Krok 2

  2 Zkontrolujte příslušenství. Pokud jste si nezakoupili pouze nástroj, vaše houslové oblečení by mělo obsahovat housle se čtyřmi strunami, mašličku a pouzdro na přenášení a většinu času opěrku brady a kalafunu pro svůj luk. Ve většině případů vám osoba, která vám housle prodá, ráda navlékne, což má navíc bonus dvojité kontroly, aby se ujistil, že ladicí kolíky (knoflíky na svitku nebo nahoře na houslích) jsou správně zapadají do svitku. Tvrdý obal je důležitý, protože housle jsou tak delikátní nástroje.
  • Řetězce se dodávají ve třech základních variantách: střevo, které je drahé a náročné na péči, ale které nabízí komplexní škálu zvuku; ocel, která je hlasitá a jasná, ale může znít škrábavě, a syntetická, která je hladká, jasná a není tak nepředvídatelná jako střeva. Název každého typu odkazuje na materiál jádra, kolem kterého je obalen kovový drát, aby se vytvořil řetězec. Většina začátečníků by měla jít se syntetickými jádrovými strunami, jako je nylonové jádro.
  • Mašle by měla být nová, nebo nově převlečená. Můžete to zkontrolovat tak, že se podíváte na vlasy luku (jemná, bílá nebo špinavě bílá vlákna) a zajistíte, aby byla barva po celé délce rovnoměrná a jasná. Vlasy luku by měly mít od konce ke konci jednotnou šířku.
   • Mašle se časem opotřebovávají. Ve většině hudebních obchodů můžete za malý poplatek nechat převléknout svůj luk.
 3. Obrázek s názvem Hrát na housle Krok 3

  3 Zakoupit další položky. Téměř všichni houslisté používají opěrku brady, což je levný, ergonomický kus (obvykle černého) plastu, který se upíná poblíž základny houslí a umožňuje bezpečné držení za bradu. To je obvykle připevněno k houslím, když jsou housle postaveny. Kromě toho se ujistěte, že máte kalafunu (koagulovanou mízu) na luk, hudební stojan a knihu lekcí pro začátečníky nebo písničky, nejlépe ve formátu, který se otevře naplocho.
  • Někteří houslisté, zejména začátečníci, si také pořizují ramenní opěrku, což je podložka o šířce houslí, která sedí na vašem rameni pod houslemi a usnadňuje držení. Mnoho lidí začíná s ramenní opěrkou a nakonec ji po několika letech sundá. Pokud se vám zdá, že vám housle při hraní zarývají, zvažte pořízení.
  • Fiddlers, pokud zpívají při hraní, často drží při hraní housle v ohybu paže, pažbou opřenou o rameno. Opěrky brady a ramen jsou pro ně obecně nesmyslné.
  • Tuner je malé zařízení, které se připíná na svitek nebo kolíčky houslí. Je to užitečné pro začátečníky, pokud učíte sami, protože to může být použito k zajištění správného hraní not. Ale jakmile víte, jak hrát noty, tuner již není k ničemu, kromě ladění samotného nástroje. Před velkými výkony to ale určitě sundejte, protože to vypadá neprofesionálně.
  reklama

Část 2 ze 2: Naučit se základní techniku

 1. 1 Utáhněte příď. Jakmile nastavíte hudební stojan a noty, otevřete pouzdro a sejměte příď. Vlasy luku by měly být kulhavé. Utáhněte příďové vlasy otáčením koncového šroubu ve směru hodinových ručiček, dokud není prostor mezi vlasy a tyčinkou dostatečně velký na to, aby tužkou projel čistě od špičky ke špičce.
  • Vlasy by neměly být příliš křehké ani příliš těsné. Vlasy by neměly být rovnoběžné s dřevěnou částí luku, ale s dřevěnou částí zakřivenou mírně směrem k vlasům.
  • Nepoužívejte svůj růžový prst jako měřidlo, protože olej z vaší pokožky se přenese do vlasů, které musí zůstat bez oleje, aby ze strun získal nejlepší zvuk.
 2. 2 Rosin luk. Kalafuna se dodává ve dvou typech, tmavá a světlá; použití je v pořádku a ani není drahé. V teplejším podnebí je upřednostňováno světlo, v severnějších oblastech se doporučuje tma. Pokud žijete v nepředvídatelném klimatu, je vhodné mít obojí. Obvykle je to obdélník z tvrdého, průsvitného materiálu v papírovém nebo lepenkovém obalu, který je otevřený ze dvou stran. Uchopte kalafunu za papírové strany a třikrát nebo čtyřikrát ji jemně, ale energicky vetřete nahoru a dolů po délce vlasů. Cílem je přenést část „kalafuny“ kalafuny na vlasy, aby byla lepkavější. Pokaždé, když cvičíte, budete muset svůj luk rosinovat.
  • Pokud si myslíte, že kalafuna nevytváří žádný 'prach', vezměte klíč, smirkový papír, minci nebo jakýkoli jiný ostrý předmět a kalafunu lehce poškrábejte. Pokud se dostatečně škrábete, uvidíte nějaké světlé pruhy.
  • Příliš mnoho kalafuny způsobí, že luk příliš dobře přilne a vytvoří škrábavý zvuk. Pokud svůj luk přemažete, je to v pořádku; Bude to trvat jen několik hodin hraní, než se dostanete zpět na správnou úroveň.
  • Pokud se jedná o novovlasý luk, může potřebovat více kalafuny než obvykle. Nakreslete plochou stranu přídě přes šňůru, abyste zjistili, zda vydává jasný zvuk po třech nebo čtyřech úderech kalafuny. Pokud ne, přidejte pár dalších.
 3. 3 Nalaďte housle. Odložte na chvíli luk stranou a vyjměte housle z pouzdra. Řetězce, od nejnižšího po nejvyšší, by měly být naladěny na G, D, A a E. Elektrický tuner lze obvykle zakoupit od 15 do 20 dolarů v závislosti na kvalitě a značce. Zásadní úpravy lze provést pomocí ladicích kolíků ve svitku houslí, ale pokud se vám tón zdá jen trochu mimo, použijte malé kovové ciferníky v dolní části, tzv. jemné tunery , místo toho provést úpravy. Jakmile budete spokojeni, vraťte housle na okamžik do otevřeného pouzdra. Pravděpodobně byste nejprve chtěli mít profesionální ladění houslí.
  • Spolehněte se na píšťalku, abyste našli správné poznámky, nebo jednoduše vyhledejte zvukové soubory na internetu.
  • Ne všechny housle mají jemné tunery, ale mohou být instalovány v obchodě. Některé housle mohou mít pouze jeden jemný tuner na struně E. Někteří houslisté si vystačí s jedním jemným tunerem, zatímco jiní dávají přednost získání zbytku.

  Zde je mnemotechnická pomůcka k zapamatování pořadí ladění od nejnižší po nejvyšší:
  G ood D ogs NA vždy A na

  inzerovat tenis
 4. 4 Uchopte luk. Pomocí rovnovážného bodu se naučte držet luk a vyrovnat váhu. Když si myslíte, že jste připraveni uchopit luk jako profesionál, začněte jemným položením střední části ukazováčku na rukojeť (mírně polstrovaná část hole, obvykle několik palců nad utahovacím knoflíkem). Umístěte špičku malíčku na plochou část tyčinky poblíž základny a nechte ji mírně zakřivenou. Prsten a prostřední prsty by měly spočívat tak, aby jejich střední části byly v souladu se špičkou vašeho malíčku a jejich špičky na boku žabky (černý kousek, který spojuje stahovací knoflík s vlasy). Palec by měl spočívat pod holí, v přední části žáby, v blízkosti nebo na vlasech luku.
  • Zpočátku to může být trochu nepříjemné, ale postupem času se z toho stane zvyk.
  • Vaše ruka by měla být uvolněná a volná a poněkud zaoblená, jako byste drželi malou kouli. Nedovolte, aby se vaše dlaň zavřela nebo spočívala na přídi. Tím se snižuje kontrola, kterou máte nad pohybem luku, což je s rostoucí schopností stále důležitější.
 5. 5 Držte housle. Postavte se nebo si sedněte s rovnými zády. Levou rukou jej uchopte za krk a přitáhněte pažbu nástroje ke krku. Opřete spodní část houslí o klíční kost a držte ji na místě čelistí. Chcete -li se naučit poznámky, měli byste držet kytarový styl a koupit si hudební knihu. Hodně to pomáhá.
  • Vaše čelist, těsně pod ušním lalůčkem (ne bradou), by měla spočívat na opěrce brady. To pomáhá zabránit sklouznutí nástroje z ramene. (To je také důvod, proč houslisté v televizi vždy vypadají, že se dívají dolů a doprava.
 6. 6 Zdokonalte polohu své ruky. Položte ruku pod horní část krku a podepřete housle tak, aby svitek směřoval od vás. Držte ji pevně opřenou stranou palce o krk a nechte své čtyři prsty vyklenout se přes hmatník, což je černá destička pokrývající přední část krku.
  • Dávejte si pozor na „číšnickou ruku“, kde se vaše levé zápěstí dotýká hmatníku, stejně jako někteří číšníci drží talíře s jídlem. I to by se mohlo stát zvykem, pokud to neopravíte.
  • Jako začátečník by vaše ruka měla být tak vysoko na krku, jak je to jen možné, a přitom by měla umožnit, aby váš ukazováček sestoupil na hmatník. Nakonec se naučíte klouzat rukou nahoru a dolů, abyste rychle dosáhli vyšších not.
 7. 7 Hrajte na struny. Umístěte plochou stranu vlasů na příď přibližně do poloviny mezi můstek (tenký dřevěný stojan 3/4 cesty dolů po strunách, které je drží ve stanu) a hmatník tak, aby byl přímo přes břicho (přední tělo) housle. Vytáhněte příď podél struny co nejrovněji, rovnoběžně s můstkem, malým tlakem. Z houslí by měl vycházet zvuk. Také nakloňte příďové vlasy směrem k můstku pod úhlem 45 stupňů.
  • Větší tlak se rovná hlasitějšímu zvuku, ale příliš velký tlak způsobí jeho poškrábání. Mírný tlak by měl vytvářet souvislý tón od konce ke konci luku; pokud existují mezery, luk potřebuje více kalafuny.
  • Pokud hrajete příliš blízko k můstku, může to také znít škrábavě.
  • Mírně nakloňte luk směrem k svitku a váš tón bude více soustředěný a bude produkovat profesionálnější zvuk.
 8. 8 Procvičte si hru na otevřené struny (G, D, A a E v pořadí od shora dolů). Otevřené struny jsou jednoduše struny hrané bez konečků prstů. Opřete krk houslí v prostoru mezi levým palcem a prvním prstem. Držte luk zápěstím, loktem, ramenem a kontaktním bodem na provázku v jedné rovině. Změňte struny zvednutím nebo snížením lokte, aby luk dosáhl správné výšky. Zkuste nejprve krátké údery o 15,2 cm (6 palců) doprostřed luku, poté zkuste poloviční tahy od žáby do středu a zpět. Dopracujte se k celovečerním tahům.
  • Krátké i dlouhé tahy jsou důležitou technikou hry na housle, takže se nemusíte cítit, jako byste si krátili čas cvičením s krátkými údery.
  • Pokračujte ve cvičení, dokud nebudete moci hrát na jednu strunu, aniž byste se dotkli ostatních strun. Je důležité rozvíjet ovládání, abyste omylem nezahráli notu, kterou jste hrát nechtěli.
 9. 9 Procvičte si hraní dalších not. Zvládnout tlak a umístění potřebné k tomu, aby vaše prsty vytvářely na hmatníku jasné poznámky, vyžaduje hodně cviku. Začněte nejsilnějším prstem, ukazováčkem. Pouze špičkou pevně zatlačte na nejvyšší strunu (struna E). Nepotřebujete použít tolik tlaku jako u kytarových strun; stačí skromné, ale pevné množství. Nakreslete luk přes strunu E a vytvořte o něco vyšší notu. Pokud správně držíte housle, měl by váš prst přirozeně klesnout asi půl palce pod matici (horní část hmatníku), čímž vytvoříte notu F.
  • Přidejte poznámky. Jakmile budete schopni vytvořit jasnou poznámku, zkuste položit špičku prostředníčku kousek pod ukazováček na hmatníku. Držte oba prsty dolů a zahrajte si další, vyšší notu. Nakonec nastavte prsten před prostředníček a postup opakujte. Pinkie se také používá, ale jeho zvládnutí vyžaduje podstatně více praxe. Prozatím si udělejte starosti s dalšími třemi prsty.
  • Přidejte řetězce. Zkuste zahrát čtyři noty (otevřené, ukazovátko, střed a prsten) na všech čtyřech strunách. Věnujte pozornost množství tlaku, který potřebujete k vytvoření jasné poznámky o každém z nich.
 10. 10 Procvičujte váhy. Stupnice je řada not, které stoupají a klesají po vzoru kroků (obvykle 8, někdy 5), které začínají na jedné notě a končí vyšší nebo nižší verzí stejné noty. Snadnou (a užitečnou) stupnicí pro začátečníky je stupnice D Major, která začíná na otevřeném řetězci D. Odtamtud položte prsty dolů (jak je popsáno výše) a zahrajte každou notu: D (otevřená), E, ​​F ostrá, G (která by měla být produkována vaším třetím prstenem nebo prstenem). K dokončení měřítka zahrajte další nejvyšší otevřený řetězec A a poté opakujte vzorec na řetězci A a zahrajte B, C ostře a nakonec D třetím prstem.
  • Při správném hraní by stupnice D dur (a vlastně každá hlavní stupnice) měla odpovídat zvuku slavné pěvecké stupnice „Do, Re, Mi, Fa, So, La, Ti, Do“. Pokud nevíte, co to je, podívejte se na to online nebo se podívejte na hudební film „The Sound of Music“, který obsahuje nezapomenutelnou a známou píseň s názvem „Do Re Mi“, která to vysvětluje.
  • Pokud se vám zdá, že zvuk není správný, pamatujte: položte první prst na šířku prstu od matice, druhý prst na šířku prstu od prvního a třetí prst se dotýká druhého. Pokud dáváte přednost, požádejte svůj hudební obchod nebo učitele, aby vám polohy prstů přelepili bílou páskou, abyste měli vizuálního průvodce.
  • Existují i ​​jiná měřítka, jako jsou menší, harmonická a dokonce pentatonická (5ti notová), ale ty lze studovat, procvičovat a internalizovat později.
 11. jedenáct Cvičte každý den. Začněte krátkou dobou (15 nebo 20 minut) a pracujte každý den o něco déle, dokud nedosáhnete hodiny, nebo si nemůžete najít další čas na hraní. Vážní houslisté často cvičí 3 a více hodin denně; pak opět mnoho houslistů na této úrovni dostává peníze za hraní. Cvičte tolik, kolik rozumně můžete, a pokračujte v tom. I když to zní dost dobře na to, abyste zahráli několik jednoduchých písniček, může trvat měsíce, ale nakonec se věci začnou dávat dohromady. reklama

Navrhované písně, vybavení a technikyPísně pro začátečníky, které lze hrát na houslích


Vybavení potřebné ke hře na housle


Základní houslové techniky k ovládání

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou nejlepší housle pro začátečníka? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Obecně platí, že velikost je pro vás správná, protože ji nelze změnit a je nezbytná pro pohodlí a vaši schopnost hrát. Kupte si nejlepší kvalitu, jakou si můžete dovolit; pokud jsou peníze těsné, možná se podívejte na použité, ale ujistěte se, že jsou v dobrém stavu. Navštivte renomovaný hudební obchod s asistenty obeznámenými s houslemi a požádejte je o pomoc s držením různých houslí, abyste zjistili, co je pro vás nejpohodlnější; ještě lepší je, když vám je mohou zahrát, aby vám umožnily slyšet zvuk, nebo vzít s sebou svého nového učitele hudby! Nakonec existují seznamy „best of“ pro housle-proveďte online vyhledávání a přečtěte si několik z nich, protože možnosti se liší podle toho, kde žijete, a podle vlastních preferencí autorů.
 • Otázka Je těžké se naučit housle? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Housle jsou jedním z těžších nástrojů, jak se naučit dobře hrát. Zdokonalování techniky, zvuku a rozvíjení vlastního osobního stylu vyžaduje několik let pravidelného a oddaného cvičení. Také potřebujete ochotu neustále se korigovat, dokud nevydáte bez námahy jemný a melodický zvuk, což je jeviště, jehož dosažení vyžaduje hodně úsilí! To znamená, že s odhodláním, neustálým cvičením a schopností vizualizovat si svůj konečný cíl hrát dobře je to nejschůdnější.
 • Otázka Je jednodušší hrát na housle nebo na kytaru? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď V oblasti smyčcových nástrojů je kytara mnohými považována za snazší pro začátečníky naučit se hrát než na housle. Větší struny kytary a způsob držení usnadňují začátečníkům hraní i držení než housle. Oba nástroje však vyžadují oddanou praxi a ochotu postavit se sami sobě, abyste mohli dobře hrát. Kromě toho je pro začátečníka kytara často snazší hrát na kytaru opravdu dobře, jak postupujete, ale shledáte techniky stejně ošidné a rafinované jako housle.
 • Otázka Mohu se naučit hrát na housle? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Je to možné, ale toto je obzvláště obtížný nástroj k učení bez rady, instrukce a vedení dobrého učitele, který dokáže upravit váš postoj, polohu prstů, techniky úklonu atd. Bude pro vás mnohem těžší vězte, že takové věci děláte správně, pokud se snažíte naučit sami sebe. I když není možné se naučit sami, doporučuje se, abyste si na úvodní lekce pořídili alespoň učitele houslí, a pak možná pokračujte v samoučící části, až budete mít základy solidně seřazené.
 • Otázka Jak dlouho trvá být dobrý v houslích? To závisí na tom, kolik času strávíte cvičením. Čím více budete cvičit, tím budete lepší. Obvykle bude trvat jeden až dva roky neustálého tréninku a odhodlání, než se stanete „dobrými“ ve hře na housle, a déle, abyste se stali „vynikajícími“. Ale také to závisí na talentu, mít dobrý sluch pro hudbu a být ochotný každý den hodně cvičit.
 • Otázka Proč by z nových houslí nevycházel žádný zvuk? Vzhledem k tomu, že vaše housle jsou nové, je pravděpodobné, že nový bude i váš luk. To znamená, že to nebude růžové. Bez kalafuny neexistuje žádná „přilnavost“, což má za následek nehlučný výsledek. Nové luky obvykle vyžadují hodně kalafuny, takže se očekává, že budou kalafunovat alespoň 30 až 40 úderů! Poté můžete luk vyzkoušet, abyste zjistili, zda potřebuje více kalafuny nebo ne.
 • Otázka Je nutné si opřít bradu? A jaký obchod byste doporučili? I když je možné hrát bez opěrky brady, není to ideální. Opěrky brady poskytují dobrou podporu při hře na housle a pomáhají chránit i vaše krční svaly. Vyzkoušejte místní hudební obchod, který by měl mít opěrky brady, nebo zkontrolujte online zdroje.
 • Otázka Jak naladím housle? Jedná se o pokročilejší techniku, kterou by vám měl učitel nebo někdo ukázat osobně. K naladění houslí můžete použít kolíčky nebo jemné ladičky. Spousta začátečníků má na houslích jemné tunery. Když si koupíte dražší housle, mnoho z nich přijde jen s jedním jemným tunerem.
 • Otázka Už mám své housle, ale jsem příliš stydlivý cvičit přede všemi. Co bych měl dělat? Zjistěte čas a místo, kde můžete cvičit bez lidí kolem vás. Nakonec po dostatečném tréninku pravděpodobněji budete ochotni hrát před ostatními. Pokud si nemůžete najít čas nebo místo na soukromé cvičení, zkuste si hrát s lidmi, kteří vás nebudou kritizovat příliš tvrdě, ale místo toho vám poskytnou konstruktivní kritiku.
 • Otázka Chcete -li se učit, musíte mít učitele, nebo to zvládnete sami? Není nutné mít učitele, pokud máte odhodlání soustředit se a pracovat na tom.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Až budete hotovi, uvolněte luk.
 • Po každém tréninku očistěte nahromadění kalafuny na houslích. Na struny, na a pod hmatník a kolem můstku použijte čistý, suchý a měkký hadřík. Neotírejte kalafunu z vlasů luku.
 • Použijte metronom k ​​procvičování, pokud máte potíže s udržením rytmu.
 • Získejte učitele a budete se učit mnohem rychleji. Vyhledejte učitele na místních univerzitách, komunitních vysokých školách, orchestrech a některých středních školách. Pokud pro sebe hned nenajdete nejlepšího učitele, pokračujte v hledání, dokud nenajdete někoho, s kým vám bude dobře.
 • Vezměte si lekce alespoň jednou týdně. I krátká týdenní lekce může poskytnout neocenitelnou zpětnou vazbu.
 • Můžete také požádat o pásky prstů ve vašem obchodě s houslemi. Hraní na housle bude mnohem jednodušší.
 • Zkontrolujte, zda se vám smyčec po smyčcích houslí klouže. To znamená, že buď váš luk není dostatečně těsný, nebo potřebujete kalafunu.
 • Pokud nemáte peníze na nákup houslí, půjčení je vždy možností. Půjčovny houslí by vždy měly být s lukem, pouzdrem a strunami.
 • Cvičte pomalu, pak se dopracujte k tempu. Stejně jako při psaní si nakonec vaše prsty zapamatují, kam jít samy.
 • Pokud si chcete housle jen vyzkoušet nebo ještě nejste v plné velikosti, zvažte pronájem houslí. Většina hudebních obchodů vám umožňuje půjčit si nástroj místo toho, abyste si jej rovnou koupili, a některé vám umožňují platit měsíčně a můžete jej kdykoli vrátit.
 • Před zakoupením houslí se ujistěte, že se věnujete učení, abyste neztráceli čas a peníze. Pamatujte, že průměrné housle jsou pět set dolarů (za dobré).
 • Při hraní mějte zápěstí rovné. Tímto způsobem se snáze dostanete k poznámkám.
 • Housle lze vyčistit trochou benzínu pomocí mušelínové utěrky.

Výsledkem je glazura na housle a veškerý kalafunový prach, který ulpívá na houslích, je odstraněn! • Nikdy nedávejte housle do pouzdra se zapnutou opěrkou ramen.
 • Nikdy nezvedejte housle za nitky. Je možné, že se struny přetrhnou a poškodí ořech houslí.
 • Kolíky příliš neutahujte, může se struna přetrhnout. Naučte se od odborníka, jak na to.
 • Udržujte své housle na místě, kde není příliš chladno ani příliš horko, abych se příliš nerozladil.
 • Stanovte si cíl, který chcete splnit do konce tréninku.
 • Nepohybujte ramenem na paži držící luk. Pohyb by měl být zahájen z lokte, zápěstí a prstů, nikoli z ramene. Pokud tak učiníte, posune luk nahoru a dolů po hmatníku a vytvoří nekonzistentní, skřípavý zvuk.
 • Držení těla je u houslí velmi důležité. Pokud máte špatné držení těla, může to ovlivnit způsob hraní (obvykle pohyb luku). Zkuste se postavit na délku ramen a mít rovná záda.
 • Rukama trhejte (Pizzicato) a poté použijte luk.
 • Na začátku používejte pásky s prsty, ale nespoléhejte se na ně. Jakmile se ve hře začnete zlepšovat, měli byste to zkusit bez kazet.
 • Při nákupu houslí online buďte opatrní. Obvykle nemají nikdy příliš vysokou kvalitu a mohou stát více, než by stálo za opravu.
 • Když používáte čtvrtý prst, pohybujte palcem tak, aby byl dále po krku a bude to mnohem jednodušší.
 • Vaše housle by měly být vždy poslední věcí z vašeho případu a první věcí ve vašem případě. Vaše housle jsou mnohem křehčí než luk, a když si housle dáte jako první a vyjmete je jako poslední, snížíte tím pravděpodobnost, že je upustíte a omylem zlomíte, protože nejsou tak dlouhé jako luk.

reklama

Varování

 • Pokud si nejste jisti používáním ladicích kolíků, požádejte někoho, kdo má větší zkušenosti (například učitele, obchodníka nebo přítele houslistu), aby za vás ladění kolíků provedl. Je snadné zacvaknout houslové struny (zejména struny s ocelovým jádrem) příliš dlouhým otočením na kolíčky, což je dráždivé a časově náročné na nápravu.
 • Zatímco cena houslí obvykle odráží tón, ne vždy. Nenechte se oklamat snahou utratit nejvíce peněz za housle, protože chcete ten nejlepší možný zvuk. Mnoho krásných houslí může být jedněmi z nejméně nákladných.
 • Se svým nástrojem vždy zacházejte s velkou péčí. Nevyhazujte jej, nevyhazujte ho ani jej nevystavujte extrémním teplotám nebo vlhkosti. To samé platí pro váš luk. Před vystoupením byste se neměli dotýkat části houslí, na které hrajete. Pokud se dotknete strun, pot na vašich rukou bude na strunách.
reklama

Populární Problémy

Gustavo Kuerten podpořil rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Roland Garros s tím, že Švýcar udělal „moudrý“ krok.Alexander Zverev si v neděli v Madridu připsal čtvrtý titul na turnaji ATP Masters 1000 v kariéře a předvedl komplexní výkon, aby ve třech těsných setech porazil Matteo Berrettini.

Finále ATP World Tour: Závod dokořán na cestě do LondýnaJak si užít návštěvu EWTN v Birminghamu v Alabamě. EWTN je zkratka pro Eternal Word Television Network. Je to katolický televizní kanál v Birminghamu v Alabamě. Lidem, kteří tam přicházejí, se říká poutníci. Podívejte se, jak si užít být poutníkem ...Williams je v současné době v sedmém měsíci těhotenství se svým prvním dítětem.