Jak hrát volejbal

Volleyballoon je zábavná variace na volejbal, kde místo míče používáte balón. Funguje to skvěle na oslavách narozenin a večírcích spánku, kde už pravděpodobně ležíte balónky. Je také zábavné a snadné hrát ve třídě nebo v obývacím pokoji za deštivého dne. Vyhoďte do vzduchu pár balónků, popadněte přátele a můžete hrát!Část 1 ze 2: Příprava hry

 1. 1 Najděte velký prostor uvnitř. Ujistěte se, že kolem není nic křehkého, co by hráči mohli omylem převrhnout a zlomit. Pokud hrajete v obývacím pokoji a máte konferenční stolek, měli byste jej přesunout z cesty, aby nikdo nezakopl. Pokud hrajete ve třídě, přesuňte stoly na dvě strany místnosti s mezerou uprostřed.
 2. 2 Prostor rozdělte na polovinu provázkem. Vezměte dlouhý kus provázku a přilepte jej ke každé zdi tak, aby byl přibližně vysoký jako síť na volejbal. Pro snazší obměnu, u mladších dětí, položte provázek na podlahu. Fungovat může i lano nebo dlouhá příze.
  • Také se rozhodněte, co bude mimo rámec. Můžete označit mimo hranice šňůrkou nebo maskovací páskou, nebo se pro ni rozhodnout jako skupina.
 3. 3 Vyhodit do vzduchu pár balónků. Pokud potřebuješ pomocvyhodit do vzduchu balónky, zeptej se dospělého. K hraní budete používat vždy jen jeden balón, ale je důležité mít rezervy pro případ, že by jeden z nich vyskočil!
  • Nepoužívejte helium, protože by to jen plavalo ke stropu a uvízlo by tam.
 4. 4 Rozdělte lidi hrající do sudých týmů. Pokud máte dvanáct lidí, získejte po šesti v každém týmu. Tolik jich používáte hrát volejbal . Ale nebojte se, pokud máte méně nebo více lidí! Volleyballoon je velmi neformální hra a lze ji hrát s libovolným počtem lidí. Rozhodněte, který tým bude sloužit jako první.
  • Pokud jsou někteří členové týmu mnohem vyšší než ostatní, například když hrajete se směsí dospělých a dětí, možná budete chtít, aby ti vyšší hráči hráli na kolenou.
  • Pokud hrajete ve třídě, nechte všechny sedět na stole a hrát si. Během hry nikdo nemůže opustit svůj stůl, ale po každé hře můžete stoly střídat.
 5. 5 Rozhodněte se, jak dlouho budete hru hrát. Je důležité se rozhodnout, než začnete, abyste věděli, kdo vyhraje. Můžete se rozhodnout hrát, dokud jedna strana nedosáhne 25 bodů, v takovém případě budou vítězi. Tolik bodů je zapotřebí k získání jedné sady skutečného volejbalového zápasu. Nebo se můžete rozhodnout hrát 10 minut a zjistit, který tým má na konci více bodů. Promluvte si se svými přáteli, abyste se rozhodli. Nyní jste připraveni hrát! reklama

Část 2 ze 2: Hraní volejbalu

 1. 1 Nechte jednu osobu obsluhovat balón přes dělící čáru. Naservírujte balón tak, že jej vyhodíte do vzduchu a praštíte ho patou přes čáru. Po podání balónu hra začala. Balón bude v držení druhého týmu. Budou si to mezi sebou předávat tam a zpět a pokusí se to trefit zpět přes čáru.
 2. 2 Projděte balón alespoň dvakrát, než jej zasáhnete přes čáru. To znamená, že nejméně tři samostatní spoluhráči se dotknou balónu, než překročí čáru. Toto pravidlo platí pouze v případě, že v každém týmu hrají více než tři lidé. To má zajistit, aby více lidí dostalo šanci zasáhnout balón.
  • Nechyťte balón a hoďte ho svému spoluhráči. Místo toho trefte. Pokud omylem chytíte balón, druhý tým získá bod.
 3. 3 Při hraní zůstaňte na své straně dělící čáry. Neběhejte na druhou stranu místnosti ani nesahejte přes síť! To je území druhého týmu. Musíte zůstat na své straně linie. Pokud omylem dosáhnete přes síť, druhý tým získá bod.
  • Pokud chcete, můžete mít pozice a otáčet každou hru. To je užitečné, pokud hrajete ve třídě a sedíte na stole. Nebo všichni spoluhráči mohou jen pobíhat po vaší straně sítě.
 4. 4 Zkuste použít balón k volejbalovým pohybům. Můžeš narazit balón sepnutím rukou a zasažením balónu oběma rukama mezi zápěstí a lokty. Pokud balón přichází shora, můžete soubor balón tím, že natáhnete ruce nad hlavu a umístíte je tak, aby mezi vašimi dvěma rukama bylo trojúhelníkové okno. Poté zlehka udeřte balón prsty.
  • Pokud nechcete dělat tyto fantastické volejbalové hity, jednoduše zasáhněte balón paží, loktem, hlavou, ramenem nebo kolenem. Funguje kdekoli, protože balón je dostatečně měkký, aby vám neublížil.
 5. 5 Sledujte body, které každý tým získal. Pokud se balón dotkne země na vaší straně, druhý tým získá bod. Pokud zasáhnete balón mimo hranice, druhý tým získá bod.
  • Pokud balón přejde pod dělící čáru, místo toho, aby skončil, druhý tým získá bod.
 6. 6 Hrajte, dokud jedna strana nedosáhne stanoveného počtu bodů nebo dokud nedosáhnete svého časového limitu. Ve skutečném volejbale trvá každá sada až 25 bodů a vítězí nejlepší ze tří sad. Volleyballoon je však více ležérní, takže jděte, dokud nerozhodnete čas nebo počet bodů, které jste vy a vaše skupina rozhodli. Ve skutečném volejbalu musíte vyhrát o 2 body, ale pouhý 1 bod je pro volejbal hodně. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udělejte ze hry extra výzvu tím, že budete hrát s více balónky najednou.
 • Další dobrou výzvou je, aby všichni hráli na kolenou.Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Několik balónků
 • Provázek nebo lano k rozdělení místnosti
 • Přátelé na hraní!

Populární Problémy

Pokud máte rádi kempování, trekking nebo horolezectví, je pravděpodobné, že váš spacák bude hodně využíván. Časem se váš spacák může zašpinit a začít zapáchat. Pravidelné čištění spacáku zajistí, že zůstane bez choroboplodných zárodků a udrží vás ...Po střetu Nadal-Federer se k boji na blízko přidá další hráč Velké 4, když debutuje IPTL Andy Murray.Úřadující šampion US Open Dominic Thiem získal kýžený titul rakouského sportovce roku 2020. Thiem porazil hvězdného fotbalistu Davida Alabu o 736 bodů, aby získal ocenění poprvé v kariéře.

Chcete streamovat díry právě teď? Máme pro vás průvodce, který obsahuje informace o tom, kam streamovat díry, obsazení, kritický příjem a další!