Jak cvičit zenovou jízdu

Řízení může být stresujícím zážitkem, díky kterému se i mírný člověk stane za volantem netrpělivý, sobecký a nezdvořilý. Není to jen špatné pro vaše duševní a emocionální zdraví; může také způsobit riskantní řízení, které ohrožuje vás, vaše cestující a další řidiče. Použitím zásadZen, včetně většího povědomí a soustředění, můžete z jízdy udělat příjemný relaxační zážitek - bez ohledu na to, jak řídí všichni ostatní.Metoda 1 ze 3: Uklidnění

 1. 1 Nepospíchej. Nespěchejte.Být uvolněný. Pokud potřebujete být někde včas, odejděte brzy, abyste měli více než dost času se tam dostat. A pokud máte zpoždění, nedělejte si s tím starosti. Teď s tím opravdu nemůžete nic dělat, protože provoz, brzdová světla a silniční zákony tu stále jsou. Tak se uvolni.
  • Řiďte, jako byste měli celý čas na světě. Pokud přijdete pozdě, alespoň si užijete krásnou jízdu.
 2. 2 Vypněte rádio a další rušivé zvuky. Místo toho zkuste poslouchat zvuky vašeho auta - motoru, jak zní pneumatiky na silnici. Poslouchejte svůj dech a tlukot srdce. Je to skvělý čas naučit se užívat si (relativního) ticha, protože v našem hlučném světě může být těžké ho najít.
  • Zamyslete se nad tím, proč v první řadě posloucháte talk rádio nebo klasický rock. Je to pravděpodobně proto, že vás to odvádí od toho, co děláte, a dělá to řízení snesitelnějším. Co je ale na tom, co děláte, tak strašného, ​​že musíte věnovat pozornost něčemu jinému?
  • Tento typ poslechu vám dokonce může pomoci lépe detekovat problémy s autem, než se jejich oprava prodraží!
 3. 3 Dýchej z hluboka. S každým nádechem cítíte, jak se vám bříško zvedá a klesá (samozřejmě proti bezpečnostnímu pásu). Počítejte každý nádech a výdech, dokud se nedostanete k deseti. Začněte znovu v jednu. To je v jádruZazen (Zenová meditace)a pomůže ti zůstat v klidu.
 4. 4 Uvolnit se. Podívejte se na své ruce na volantu. Zatínáte je? Pusťte přebytečné napětí. K ovládání kola potřebujete jen tolik přilnavosti - nic víc, nic míň.
  • Poté nasměrujte pozornost na žaludek. Je to napjaté? Změkčete břicho , poté zjemněte ramena a vědomě uvolněte napětí kdekoli jinde ve vašem těle.
 5. 5 Být vděčný. Udělejte si chvilku a uvědomte si, že jste v tomto neuvěřitelném stroji, který byl speciálně navržen tak, aby vám usnadnil cestu. Stačí otočit klíčem, držet kolo a stisknout nohu. Buďte vděční za to, že právě teď vaše auto skutečně funguje, nikoli se porouchalo.
  • Uvědomte si, že ne každý má auto k řízení, místo aby vaše auto považoval za samozřejmost, jako by to bylo právo. Buďte rádi, že můžete jezdit po zpevněných, bezpečných silnicích.
  • A co je nejdůležitější, buďte vděční, že jste v tuto chvíli naživu a zdraví, abyste mohli řídit.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Navigace po silnici

 1. 1 Synchronizujte s tokem provozu. Doprava se pohybuje jako hejno ryb. Čím více se budete snažit dostat se před dav, tím větší je pravděpodobnost, že rozrušíte územní chování ostatních řidičů - a upozornění na „žraloky“ (policajti s radarovými děly!).
  • Synchronizace s tokem neznamená, že musíte být defenzivní - můžete podle potřeby procházet a pohybovat se a svůj prostor ovládat s vědomím a harmonií.
  • Při synchronizaci se budete cítit v pohodě a do cíle dorazíte s lepší náladou - zejména proto, že lístek pravděpodobně nikdy nedostanete!
  • Užijte si cestu stejně jako cíl a „buďte jako voda, příteli“.
 2. 2 Nasměrujte své vědomí na své okolí. Budete si více uvědomovat krásu kolem sebe a budete si více všímat nebezpečí. Tento typ povědomí chybí, když tlačíte na rychlost a/nebo se ztrácíte v myšlenkách.
  • Věnujte pozornost autům kolem vás. Jak jezdí? Zpomaluje ten člověk před vámi trochu? Spěchá ten člověk za vámi? Zdá se vám osoba po vaší levici zmatená nebo ztracená?
 3. 3 Snaž se hypermiling ke zlepšení palivové účinnosti. Je to skvělá příležitost procvičit si zenovou jízdu, protože je šetrnější nejen k vašemu autu, životnímu prostředí a vaší peněžence; také to vyžaduje velké povědomí a trpělivost.
  • Hypermiling zahrnuje strategie, jako je správná údržba vašeho auta a pneumatik, vyvážení a omezení nákladu, dojíždění (bezpečně), je -li to možné, mírné zrychlování a omezení volnoběhu.
  • Některé techniky hypermilingu, jako je kreslení za většími vozidly, mohou být nebezpečné a je třeba se jim vyhnout.
 4. 4 Uvědomte si, že rychlá jízda tolik nepomáhá. V místních ulicích je to úplně marné, protože všichni zastavují na stejných brzdových světelech - pokud máte štěstí, můžete získat 30 sekund. Pokud jedete 20 mil na dálnici, průměrná rychlost 137 km/h (skutečně agresivní jízda) vás tam dostane o 4,5 minuty rychleji než rychlostní limit.
  • Pokud budete mít štěstí, pokusíte-li se proplétat provozem typu stop-and-go, může se vaše průměrná rychlost zvýšit o 1,6 km/h. Tím se dostanete o několik sekund dříve.
  • Vyplatí se opravdu riskovat jízdenky a nehody, spojené s mimořádným úsilím, které je zapotřebí k uhýbání a proplétání se skrz ostatní auta, a přitom dávat pozor na policisty?
 5. 5 Nenechte svou meditací zapomenout na své okolí. Pokud to odstraní vaši pozornost od řízení, soustředění se na monotónní nebo opakující se věci, jako jsou zvuky silnic nebo dýchání, může být nebezpečné. To je obzvláště riskantní, pokud jste unavení a/nebo na dlouhé cestě. Skutečné povědomí zahrnuje soustředění na to, co se děje uvnitř i vně vašeho auta.
  • Pokud si musíte vybrat jedno nebo druhé, soustřeďte se na potenciální hrozby, jako jsou roztržití nebo oslabení řidiči, zvířata a děti, jejichž nepředvídatelné činy mohou vést k nehodě.
  • Časem, praxí a trpělivostí budete schopni vyvinout úplnější soustředění na své okolí i na sebe.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jednání s jinými ovladači

 1. 1 Nesledujte příliš pozorně. Nechte na dálnici před sebou asi deset aut a téměř nikdy nebudete muset brzdit. Případně můžete odpočítat čas mezi tím, kdy auto před vámi projede značením jízdního pruhu, a kdy jej míjíte - tři sekundy by měly být minimální interval.
  • Zvýšené riziko nehod je hlavním důvodem, proč je „kreslení“ za vozidly (při hypermillování) špatný nápad.
 2. 2 Vyhněte se nebo ignorujte fraky. Pokud vás čekají zadní dveře, je nejlepší přesunout se do jiného pruhu a nechat je tam. Pokud nemůžete přepnout na jiný jízdní pruh nebo jste na silnici s jedním jízdním pruhem, udělejte si před sebou další prostor, abyste nahradili nedostatek místa za ním, a ignorujte zadního nárazníka. Představte si, že vaše zrcadla jsou nastavena tak, že je vůbec nevidíte.
  • Neignorujte však úplně to, co se děje za vámi. Buďte si vědomi svého okolí ze všech stran; stačí zablokovat zadního nárazníka.
  • Také si pamatujte, že i když je to nepravděpodobné, osoba za vámi by mohla někoho vzít do nemocnice nebo mít jinou nouzovou situaci. Vždy je vhodnější nechat koníky volně procházet. Drží je to od vás a pomáhá to zabránit zadržování vzteku na silnici u ostatních.
 3. 3 Na vztek na silnici reagujte soucitem. Spěchají. Jsou zběsilí. Byl jsi tam. Víte, jaké to je. Buď můžete zvýšit jejich utrpení, nebo ho zmírnit. A nejlepší způsob, jak si ulevit, je dostat se jim z cesty, co nejbezpečněji a co nejdříve.
  • Pokud na ně odpovíte, budou stupňovat jejich agresivitu a budete uprostřed stresujícího konfliktu.
  • Odpusť jim. A nenechte je nakazit vás svou negativitou; proč nechat cizí osobu zničit vaši jízdu?
 4. 4 Procvičte si laskavost. Usmívejte se a dokonce mávejte ostatním řidičům. Nechte lidi splynout před vámi. Pokud někdo parkuje, zastavte a dejte mu místo. Obecně přemýšlejte o tom, co by ostatní mohli udělat, aby byla vaše jízda příjemnější, a udělejte to pro ně! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Pokaždé, když jdete na golf, pot a špína ve vašich rukou se mohou dostat do sevření. I když máte rukavice, pot může proklouznout skrz látku a znečistit a namočit vaši rukojeť. Z těchto důvodů je obecně dobré ...

Jak používat závaží. Možná jste viděli lidi v tělocvičně nosit opasky a při dřepech nebo mrtvém tahu vynakládali obrovské množství váhy a přemýšlíte, jestli byste to samé nedokázali i pomocí opasku. Se správným druhem ...Uchycení: (8) Roberto Bautista Agut vs (10) Denis Shapovalov

Posádka 'Ghost Adventures' ve čtvrtek vyšetřuje Joe Exotic Zoo ve 2hodinovém speciálu. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak rychle zabít mouchu. Trápné, otravné mouchy. Máte monstrózní bzučák nebo šikovného zippy 'lil gal (nebo chlapa), kterého prostě nemůžete vystopovat a vyjmout? Jsme vyškoleni v loveckém umění a můžeme vám pomoci vydáním hlubokých ...