Jak se připravit na krevní test

Zdravotníci objednávají krevní testy z různých důvodů. Od monitorování hladin léků po vyhodnocení vašich výsledků v průběhu diagnostiky zdravotního stavu může být krevní práce nezbytnou součástí vaší zdravotní péče. Konkrétně se provádějí krevní testy k vyhodnocení funkce určitých orgánů, jako jsou játra nebo ledviny, diagnostika onemocnění, určení rizikových faktorů, kontrola léků, které užíváte, a zhodnocení srážlivosti krve. V závislosti na objednaném typu krevního testu vám krev odeberou buď v jejich kanceláři, nebo v jiné laboratoři ve vaší oblasti. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se připravili na krevní test, duševně i fyzicky.

Metoda 1 ze 4: Fyzická příprava na krevní test

 1. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test Krok 1

  1 Promluvte si se svým lékařem. Nechte svého lékaře vědět o všech příznacích, se kterými jste se setkali, a zeptejte se, zda existují nějaké specifické krevní testy, které by mohly pomoci při vyšetřování příčiny. Musíte vědět o konkrétních krevních testech, které vám lékař objednává. Některé krevní testy budou vyžadovat speciální přípravu, aby byly získány přesné výsledky.
  • Některé testy vyžadují půst. To znamená, že po dobu nejméně 8 hodin nebudete mít žádné jídlo ani pití, kromě čisté vody. Šťávu, čaj nebo kávu byste neměli konzumovat, protože cukry a kalorie v těchto nápojích mohou způsobit nepřesné výsledky testů.
  • V některých případech testy na glukózu (krevní cukr) a sérové ​​lipidy (cholesterol) vyžadují hladovění, ale v jiných případech nemusí být nutné. Váš lékař může nařídit tyto testy jako náhodné, což znamená, že není nutné hladovění.
  • Orální test tolerance glukózy (OGTT) nejprve zahrnuje odebrání základního vzorku nalačno. Poté budete konzumovat ochucený nápoj obsahující určité množství glukózy a podstoupíte další odběry krve po dobu několika hodin. Účelem je zjistit, jak rychle vaše tělo metabolizuje glukózu a je často součástí vyšetřování před cukrovkou. Ujistěte se, že jste schopni zůstat v laboratoři po celou dobu.
  • Některé hormonální testy, jako je kortizol, aldosteron a renin, vyžadují, abyste se den před cvičením zdrželi, 30 minut si před testem lehli a 1 hodinu před testem nejedli ani nepili.
  • Testy je třeba provést v konkrétní den nebo hodinu. Například testosteron může být objednán jako čerpaný ráno před 10 hodinou a progesteron by měl být testován v konkrétní den menstruačního cyklu ženy.
  • Testy pro sledování určitých léků, jako je takrolimus, se objednávají buď před dávkou (před další dávkou), nebo po dávce (2 hodiny po užití léku). Buďte připraveni sdělit laboratornímu personálu datum a čas vaší poslední dávky a frekvenci, s jakou léky užíváte.


 2. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test Krok 2

  2 Diskutujte o svých lécích. Existují určité látky, které mohou změnit krevní testy, což budete možná muset před krevním testem zastavit. Léky na předpis, rekreační drogy, příjem alkoholu, vitamíny, léky na ředění krve nebo volně prodejné léky mohou často změnit výsledky krevního testu podle toho, k čemu krevní test slouží.
  • Váš lékař může určit, zda byste měli na odběr krve počkat 24 až 48 hodin, nebo zda to, co jste užili, významně nezmění výsledky krevních testů.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test Krok 3

  3 Zdržte se určitých činností. Existuje několik krevních testů, které mohou být kompromitovány na základě vašich aktivit. Tyto testy lze změnit nedávnou fyzickou aktivitou nebo těžkým cvičením, dehydratací, kouřením, pitím bylinných čajů nebo sexuální aktivitou.
  • Před provedením krevního testu můžete být požádáni, abyste se zdrželi některých z těchto činností.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test Krok 4

  4 Požádejte svého lékaře o pokyny. Mnoho rutinních testů nevyžaduje speciální přípravu před odebráním krve. Pokud však máte pochybnosti, zeptejte se. Pokud vám lékař neposkytne žádné zvláštní pokyny, je důležité, abyste o to požádali, abyste snížili potenciál, že na test dorazíte, aniž byste se dostatečně připravili.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test Krok 5

  5 Pijte dostatek vody Dostatečná hydratace usnadňuje odběr krve, protože zvyšuje objem krve a zvýrazňuje vaše žíly na dotek. Pokud potřebujete postit i z vody, ujistěte se, že jste den předem velmi hydratovaní.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 6

  6 Zahřejte své končetiny. Než se připravíte na krevní test, zahřejte končetinu, kde bude krev odebrána. Použijte teplý obklad na oblast po dobu 10 až 15 minut, abyste zlepšili průtok krve do této oblasti.
  • Když jdete dovnitř, vezměte si krev, noste na sezonu teplejší než běžné oblečení. To zvyšuje teplotu pokožky, zvyšuje průtok krve do oblasti a usnadňuje flebotomistovi (osobě, která vám odebírá krev) najít dobrou žílu.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test Krok 7

  7 Komunikujte s flebotomistou. Pracovníci laboratoře jsou vyškolení zdravotničtí pracovníci a pomohou vám bezpečně provést tento postup. Pochopte, že kvůli získání přesných výsledků testů nemusí být zaměstnanci schopni pokračovat v odběru krve, pokud jste se odchýlili od jakýchkoli požadavků na přípravu.
  • Uveďte, zda jste alergičtí nebo citliví na latex. Latex lze nalézt v rukavicích, škrtidlech a obvazech a expozice může být život ohrožující u osoby s alergií nebo citlivostí. Je důležité informovat lékaře i flebotomistu, aby mohli používat zařízení bez latexu.
  • Informujte zaměstnance, pokud užíváte léky na ředění krve, jako je warfarin (Coumadin) nebo apixaban (Eliquis). Vzhledem k tomu, že tyto léky prodlužují dobu srážení krve, budete vy a/nebo váš flebotomista muset po zákroku alespoň 5 minut na gázu velmi silně tlačit, aby se krvácení zastavilo.
  • Pokud máte v anamnéze pocit slabosti, nevolnosti nebo mdloby během krevních testů nebo po nich, měli byste tyto informace rozhodně sdělit personálu laboratoře. Křesla phlebotomy jsou navržena s robustní loketní opěrkou, která se otáčí přes klín, aby zabránila tomu, aby mdloby spadly na podlahu. Většina laboratoří má postele, takže můžete požádat o odebrání krve vleže.
  • Nebojte se nabídnout užitečné rady, pokud víte, že jste „tvrdý klacek“ nebo se vám žíly těžko hledají. Flebotomisté mají technické znalosti a dovednosti, ale nakonec znáte své tělo více než kdokoli jiný. Pokud víte, dejte personálu vědět, která paže nebo ruka s největší pravděpodobností spolupracuje, ze které žíly se snáze hledá a čerpá, nebo který typ jehly bývá nejúčinnější.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Duševní příprava na krevní test

 1. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 8

  1 Stabilizujte svůj stres. Krevní testy mohou zvýšit úroveň stresu nebo úzkosti, když jste z testu nervózní. Stresování bohužel zvyšuje váš krevní tlak, stahuje vám žíly a ztěžuje odběr krve. Pokud vypadáte a zníte úzkostlivě, pravděpodobně ve svém flebotomistovi vyvoláváte také větší tlak a úzkost.
  • Vědět jak snížit stres může pomoci zlepšit vaši přípravu na test a zvýšit pravděpodobnost, že flebotomista poprvé najde žilu.
  • Mohl bys zkusit hluboká dechová cvičení nebo opakování uklidňující fráze, jako například „Tomu bude velmi brzy konec. Spousta lidí má odebranou krev. Zvládnu to. ' Další tipy najdete v tomto článku v části Techniky snižování stresu.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 9

  2 Rozpoznejte své obavy. Než si půjdete k lékaři odebrat krev, uvědomte si, že byste se mohli obávat odebrání krve. Můžete mít také strach z jehel. Tři až deset procent populace má strach z jehel (Belonephobia) nebo strach ze všech injekcí (Trypanophobia).
  • Je zajímavé, že 80% lidí s fobií z jehel uvádí, že mají příbuzného prvního stupně, a také mají silný strach z jehel. Je možné, že tento strach je částečně genetický.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 10

  3 Zeptejte se na možnosti lokální anestézie. Pokud vám již byla odebrána krev a víte, že je to pro vás obzvláště bolestivé, požádejte svého lékaře o EMLA (eutektická směs lokální anestetiky). Jedná se o krém, který se nanáší na místo odběru 45 minut až 2 hodiny před odběrem krve k znecitlivění oblasti.
  • Pokud víte, že jste náchylní k bolesti, zeptejte se, zda je pro vás EMLA volbou.
  • EMLA se běžně používá pro děti, ale pro dospělé je mnohem méně běžná kvůli tomu, jak dlouho trvá, než léky začnou účinkovat ve srovnání se skutečným trváním odběru krve.
  • Můžete se také zeptat na 'Numby Stuff', patentovaný topický přípravek, který obsahuje kombinaci lidokainu a epinefrinu a mírný elektrický proud k znecitlivění oblasti. Funguje to asi za 10 minut.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 11

  4 Pochopte, jak postup začíná. K lepšímu duševnímu pocitu z odběru krve vám pomůže porozumět postupu. Flebotomista jim v rámci standardního postupu kontroly infekce dezinfikuje ruce a nasadí si nové rukavice. Dále je kolem vaší paže pevně svázán plochý elastický pásek (škrtidlo), aby se vám stlačily žíly a prokrvily je krví, což je usnadní nalezení. Během typického krevního testu se krev obvykle odebírá z žíly na vnitřní části lokte, spodní části předloktí nebo hřbetu ruky.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 12

  5 Zjistěte, jak se odebírá krev. Krev se odebírá podobným způsobem, bez ohledu na to, kde to provedete. Do žíly vám půjde jehla, která je obvykle připevněna k malé trubičce. Když je dostatek krve, zkumavka se vyjme a automaticky uzavře.
  • Pokud je zapotřebí více zkumavek, jehla zůstane na svém místě a na konec jehly se nasadí další zkumavka. Jakmile jsou naplněny všechny zkumavky potřebné pro vaše krevní testy, flebotomista vyjme jehlu a na oblast nanese malou gázu. Požádá vás, abyste na oblast tlačili, zatímco připravují zkumavky do laboratoře.
  • Po vyjmutí jehly se na místo vpichu položí obvaz nebo kousek gázy, aby se zastavilo krvácení.
  • Celý proces obvykle trvá 5 minut nebo méně.
  • Pokud váš lékař požadoval hemokultury, postup při jejich sběru je mírně odlišný: čištění vaší paže zabere více času, použijí se různé lahvičky a na každé paži je potřeba jeden šťouch.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Pomocí technik redukce stresu

 1. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 13

  1 Dýchej z hluboka. Pokud máte těžké myšlenky na odběr krve, musíte si odpočinout. Zhluboka se nadechněte a zaměřte veškerou svou pozornost na dýchání. Hluboké dýchání aktivuje relaxační reakci těla. Pomalu se nadechněte do počtu čtyř a poté pomalu vydechněte do počtu čtyř.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 14

  2 Přijměte, že jste nervózní. Úzkost je jen pocit jako každý jiný pocit. Pocity mají kontrolu jen tehdy, když jim ji dáte. Když přijmete, že jste nervózní, odeberete sílu pocitu. Pokud se ho pokusíte zbavit, stane se zdrcujícím.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 15

  3 Uvědomte si, že vaše mysl s vámi hraje triky. Úzkost je trik mysli, který má skutečné fyzické důsledky. Dostatek úzkosti může vyvolat panický záchvat, který může napodobovat infarkt. Když pochopíte, že vaše úzkost, bez ohledu na to, jak malá nebo velká, je něco víc než trik mysli, pomůže vám to snížit tlak a zodpovědnost za péči o sebe.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 16

  4 Položte si otázky. Když jste nervózní, položte si několik otázek, abyste přesně určili, jak špatná situace ve skutečnosti je. Úzkost může zvýšit počet pobuřujících nápadů, které máte, zatímco kladení si konkrétních otázek, které vyžadují realistické odpovědi, může zvýšit vaše povědomí. Položte si otázky jako:
  • Co nejhoršího se může stát, když mi odeberou krev?
  • Je to, čeho se obávám, realistické? Opravdu se mi to může stát?
  • Jaká je pravděpodobnost, že se stane to nejhorší?
 5. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 17

  5 Používejte pozitivní sebepoznání. Uslyšíte, co si říkáme, i když si myslíte, že ne. Mluvit nahlas a opakovat, že jste silní, zvládnete situaci a že se nestane nic špatného, ​​pomůže snížit vaše pocity úzkosti. reklama

Metoda 4 ze 4: Vědět, co se stane po krevním testu

 1. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 18

  1 Jezte svačinu. Pokud jste před krevním testem museli postit, budete si chtít po testu přinést svačinu. Přineste také láhev vody a svačinu, která nevyžaduje chlazení. To vás přelévá, dokud nebudete schopni jíst jídlo.
  • Krekry z arašídového másla, sendvič s arašídovým máslem, hrst mandlí nebo vlašských ořechů nebo syrovátkový protein se snadno přepravují a dodají vám nějaké bílkoviny a kalorie, dokud nebudete mít jídlo.
  • Pokud jste zapomněli přinést něco k jídlu, zeptejte se personálu, kde vám odebrali krev. Za tímto účelem mohou uchovávat cookies nebo sušenky.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 19

  2 Zeptejte se, jak dlouho budete čekat na výsledky. Některé testy mohou být dokončeny do 24 hodin, zatímco jiné mohou trvat týden nebo déle, pokud musí být krev odeslána do speciální laboratoře. Promluvte si se svým lékařem o postupu použitém k doručení výsledků krevního testu. V některých případech vás úřad neoznámí, pokud jsou všechny výsledky v normálních mezích. Pokud je krev odeslána, zeptejte se také, jak dlouho bude trvat, než úřad získá výsledky z laboratoře.
  • Požádejte o upozornění, i když jsou výsledky normální. Tím zajistíte, že vaše výsledky „neprasknou“ a nebudete upozorněni, pokud výsledky nebudou normální.
  • Pokud nebudete informováni, zavolejte do ordinace 36 až 48 hodin poté, co by výsledky měly dorazit.
  • Zeptejte se svého lékaře, zda používá online oznamovací systém. Může vám být poskytnut web, přes který se můžete zaregistrovat, aby vám vaše výsledky mohly být doručeny digitálně.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 20

  3 Vědět, jak reagovat na modřinu. Nejčastějším vedlejším účinkem odebrání krve je modřina nebo hematom v místě vpichu jehly. Modřina se může objevit okamžitě nebo do 24 hodin po odebrání krve. Některé z faktorů, které přispívají k tvorbě hematomu, zahrnují únik krve z otvoru, když jehla prochází žílou, která prosakuje do okolní tkáně. Mohou být také způsobeny poruchami krvácení nebo antikoagulačními léky, což zvyšuje riziko vzniku modřiny nebo hematomu v místě odběru krve.
  • Pokud je modřina bolestivá, zabalte trochu ledu do látky a přidržte ji na místě asi 10 minut.
  • Abyste snížili šanci, že se vám udělá modřina, držte pevný tlak na gázu alespoň 2 minuty po odběru krve.
  • Hemofilie je nejznámější krvácivou poruchou, ale je také poměrně vzácná. Dodává se ve dvou formách - A & B.
  • Von Willebrandova choroba (VWD) je nejčastější krvácivou poruchou a ovlivňuje srážení krve.
  • Pacienti by měli nechat odebrat krev svému lékaři a flebotomistovi, aby věděli, že mají poruchu krvácení.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 21

  4 Zeptejte se na možné komplikace výsledků. Existují určité situace, které mohou vést k nepřesným výsledkům vašich krevních testů. Dlouhodobá aplikace škrtidla může vést ke shromažďování krve v paži nebo končetině, kde byla krev odebírána. To zvyšuje koncentraci krve a zvyšuje možnost falešně pozitivních nebo negativních výsledků krevních testů.
  • Škrtidlo by nemělo být na místě déle než jednu minutu, aby se zabránilo hromadění, nazývané také hemokoncentrace.
  • Pokud je k lokalizaci vybrané žíly zapotřebí déle než minutu, měl by být turniket uvolněn a znovu nanesen po dvou minutách a pouze bezprostředně před zavedením jehly.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na krevní test, krok 22

  5 Diskutujte o hemolýze s flebotomistou. Hemolýza je problém se vzorkem krve a není komplikací, se kterou se setkáte. K hemolýze dochází, když červené krvinky prasknou a další složky se rozlijí do krevního séra. Hemolyzovaná krev není pro testování přijatelná a bude nutné odebrat další vzorek krve. Hemolýza je pravděpodobnější, když:
  • Po vyjmutí z jehly se zkumavka energicky promíchá.
  • Odběr krve z žíly poblíž hematomu.
  • Pomocí menší jehly, která poškodí buňky při jejich vtahování do zkumavky.
  • Nadměrné sevření pěsti během odběru krve.
  • Ponecháte -li škrtidlo déle než jednu minutu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdy je nejlepší si nechat udělat krevní test? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Obvykle je ráno dobré, zvláště pokud jste povinni se předem postit.
 • Otázka Bolí to stejně jako dostat ránu? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Je srovnatelné se střelbou, ale hůl (v závislosti na dovednosti flebotomisty) může být menší.
 • Otázka Jak zkontroluji hepatitidu C, pokud jsou mé žíly zhroucené? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Budete muset najít flebotomistu, který má zkušenosti s lidmi, kteří mají zhroucené žíly.
 • Otázka Jsou léky Lamictal a Risperadone přijatelné? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Ano, měli by být přijatelní pro standardní krevní testy, jako je CMP nebo BMP.
 • Otázka Jak se mohu vyhnout modřině po odebrání krve? Matt Garcia
  Phlebotomist Matt Garcia je zkušený flebotomista z kanadského Vancouveru. Je držitelem diplomu z lékařské laboratorní pomoci a je certifikován podle British Columbia Society of Laboratory Science. Předtím pracoval ve velkoobjemové ambulantní laboratoři a v současné době je zaměstnán v nemocnici pro akutní péči a traumatologickém centru úrovně III v centru Vancouveru. Matt Garcia Phlebotomist Expertní odpověď Některé modřiny jsou normální, ale pokud je chcete minimalizovat, držte na gázu pevný tlak nejméně 2 minuty poté - déle, pokud užíváte ředidla krve nebo máte diagnostikovanou hemofilii nebo jinou krvácivou poruchu. Poté, co flebotomista vytáhne jehlu, snažte se neohýbat paži, aby držela gázu na místě, protože by to narušilo proces srážení, a vyhněte se několik hodin namáhavému cvičení, protože by to mohlo způsobit otlaky.
 • Otázka Zkazí moje menstruace výsledky krevního testu? Ne, nemělo by to ovlivnit váš krevní test. Dobová krev nekoluje vaším tělem, jen vychází. Určitě by to však ovlivnilo vzorek moči.
 • Otázka Bude mě bolet paže poté, co mi udělají krevní test? Bude to bolet, ale bolest by neměla být příliš silná (v závislosti na výstřelu). Mělo by to zmizet do jednoho nebo dvou dnů.
 • Otázka Můžete z tohoto testu získat svou krevní skupinu? Můžete požádat svého lékaře o vyšetření vaší krevní skupiny a mnoha dalších typů krevních testů.
 • Otázka Bude to bolet více, pokud mám nízký krevní tlak? Nízký krevní tlak znamená, že krev bude obtížně protékat žilami a krev se do stříkačky nedostane snadno. Takže to může trochu bolet.
 • Otázka Jak mám předcházet záchvatu úzkosti při odběru krve? Buď v klidu. Zavřete oči, uvolněte celé tělo a přemýšlejte o něčem, co se vám líbí (jako film, kniha nebo aktivita), když vám flebotomista čerpá krev. Zhluboka se nadechněte těsně před tím, než flebotomista vloží jehlu. Tímto způsobem budete pravděpodobněji relaxovat.

Populární Problémy

Premiéra seriálu „This Is Us“ ve 4. sérii se bude vysílat 24. září 2019. Podívejte se, jak sledovat epizodu 1 spolu s dalšími novými epizodami online prostřednictvím živého přenosu.

Jak nalepit nohu na plantární fasciitidu. Plantární fasciitida je častou příčinou bolesti v patě a spodní části chodidla. Plantární fascie, také nazývaná oblouková šlacha, je tlustý pás tkáně, který spojuje patní kost s ...

USWNT se ve čtvrtek utká s Anglií v prvním zápase SheBelieves Cupu 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online bez kabelu.

5. sezóna seriálu Celebrity Family Feud má premiéru 9. června 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat show online, prostřednictvím možností přímého přenosu.

„Legacies“ je zpět pro 3. sezónu. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat živé online přenosy London Rugby Sevens zdarma, pokud žijete ve Spojených státech.