Jak lisovat květiny

Udržujte krásné květiny po celá léta jejich lisováním, aby byly zachovány jejich zářivé barvy a jedinečné tvary. Lisované květiny můžete použít jako ozdobné doplňky ke kartám, deníkům nebo zápisníkům, nebo je můžete zobrazit v rámečcích. Existuje několik různých způsobů, jak můžete lisovat květiny, od jednodenního procesu jejich žehlením až po týdenní proces pomocí těžkých knih nebo dřevěného lisu. Ať už si vyberete jakýkoli způsob, z lisovaných květin si budete moci užívat ještě dlouho.Metoda 1 z 5: Řezání a příprava květin

 1. 1 Vyberte si čerstvé květiny, na kterých není žádná ranní rosa. Použijte květiny, které jste získali v květinářství nebo v obchodě s potravinami, nebo si vyberte své vlastní ze zahrady. Pokud udelasvyberte si ten svůj„Rozřízněte je ráno po odpaření ranní rosy a vyhněte se jejich sběru v deštivých dnech - chcete, aby byly co nejsušší. Květy s plochými květy, jako jsou fialky, sedmikrásky a keřové růže, se lisují nejsnadněji, ale můžete použít i hustší květy, jako jsou pivoňky a orchideje.
  • Vyhněte se používání opravdu hustých květin, jako jsou netrpělivci a begónie. Jsou tak silné, že obecně začínají plesnivět, než skutečně vyschnou.

  Spropitné: Pokud mají vaše květiny tyčinky (dlouhé, štíhlé stonky vyčnívající ze středu květu), použijte ostré nůžky, abyste je odstřihli co nejblíže jejich základně, aby neznečistili květ.

 2. 2 Ořízněte stonky na velikost, kterou chcete pro svůj projekt. To je zcela na vás a na co chcete květiny použít. Pamatujte, že po vylisování květů můžete vždy odstřihnout větší část stonku, ale po jejich oříznutí jim nemůžete přidat další délku.
  • Pokud vám jde hlavně o zachování skutečného květu, ořízněte stonek až na 2,5 až 5,1 cm (1 až 2 palce).
 3. 3 Odstraňte nízko visící nebo ošoupané listy, které zůstávají na stonku. Použijte ostré nůžky a odstřihněte listy co nejblíže stonku, než je jen vytrhávejte. Pokud chcete, nechte několik listů na místě pro estetiku.
  • Pokud si nejste jisti, kterému vzhledu dáváte přednost, zkuste uschnout jednu květinu, které na stonku zbylo několik listů, spolu s jednou květinou, která byla zcela oříznuta.
 4. 4 Silné květy rozkrojte na polovinu, aby se daly sušit naplocho. Orchideje, pivoňky a růže jsou notoricky těžké lisovat, protože jsou tak silné. Pomocí nůžek nebo ostrého nože rozřízněte květ a stonek podélně na polovinu. Položte květinu na rovný povrch a odřízněte polovinu květu podobným pohybem, jako byste jablko rozkrojili na polovinu. Udělejte vše pro to, abyste stonek rozřízli na polovinu stejně. Pokud provedete rovnoměrný řez, můžete při lisování použít obě strany květiny.
  • Je to v pořádku, pokud skutečný řez nevypadá perfektně nebo pokud na zadní straně květiny zůstaly malé kousky okvětních lístků. Tyto nedokonalosti nebudou po stisknutí květiny viditelné.
  ODBORNÁ TIP

  Jeanne Walker  Květinářka Jeanne Walker je květinářka a majitelka společnosti Fringe Flower Company, obchodu s květinovým designem, který se specializuje na svatby, speciální akce a každodenní dodávky. Společnost Fringe Flower Company se sídlem ve Walnut Creek v Kalifornii poskytuje ručně šité a vázané kytice na míru spolu s hrnkovými rostlinami, šťavnatými zahradami, francouzskými kbelíky s tulipány a věnci. Jeanne také pořádá workshopy a večírky s květinovým designem v oblasti San Francisco Bay Area. Jeanne Walker
  Květinář

  Expertní trik: Když vybíráte květiny k lisování, hledejte květiny, které mají celou řadu okvětních lístků všude kolem, místo řádků skládaných nebo rozvinutých lístků. Sedmikrásky, violy, macešky a petrklíče se velmi dobře lisují. Můžete také lisovat jednotlivé okvětní lístky z květů, které se hůře lisují, jako jsou pivoňky nebo růže.

  navrhnout si vlastní tenisové boty
 5. 5 Květiny, které nejste připraveni použít, uložte na 2–3 dny do lednice. Pokud připravíte své květiny a uvědomíte si, že z jakéhokoli důvodu nejste připraveni je začít lisovat, uchovávejte je čerstvé v lednici. Vložte je do plastového, znovu uzavíratelného sáčku.
  • To se také hodí, pokud na cestách najdete květiny, které chcete stisknout. Můžete je uchovávat v lednici, dokud se nevrátíte domů.
  • Pokud nemáte přístup k ledničce, uložte je do chladničky nebo na podobné místo a zkuste je uchovat, dokud je nebudete moci stisknout.
  reklama

Metoda 2 z 5: Používání těžkých knih

 1. 1 Připravené květiny položte mezi 2 listy pergamenového papíru. Pergamenový papír slouží k nasávání přebytečné vlhkosti z květů, když schnou. Uspořádejte květiny tak, aby se žádný z jejich okvětních lístků, listů nebo stonků nepřekrýval.
  • Pokud nemáte pergamenový papír, můžete ke stejnému efektu použít také kávové filtry.
 2. 2 Umístěte listy mezi stránky těžké knihy. Použijte knihu, která je dostatečně velká, aby úplně pokryla květiny. Pokud ze stránek knihy vyčnívají konce, nebudou tlačeny. Umístěte květiny k zadní části knihy tak, aby převážná část hmotnosti knihy spočívala na květinách.
  • Vyberte si knihu, kterou nebudete během následujících týdnů používat.
 3. 3 Umístěním dalších 2 až 3 knih získáte extra váhu. Opět si vyberte těžké knihy, abyste měli co největší váhu. Skládejte je někam, kam se jen tak snadno nedostanou.
  • Ke stejnému efektu můžete místo knih použít také cihly.
 4. 4 Nechte květiny 1 až 2 týdny samotné, aby mohly úplně vyschnout. Nastavte si v kalendáři připomenutí, abyste po několika týdnech zkontrolovali květiny a zjistili, zda jsou hotové. Měli by se cítit jako jemný hedvábný papír. Pokud ještě nejsou hotovi, opatrně je na týden zavřete zpět do knihy, abyste na ně dále tlačili.
  • Lisování květin těžkými knihami zabere méně času, než kdybyste použili dřevěný lis na květiny, protože z knih se aplikuje podstatně větší váha.

  Spropitné: Pomocí pinzety odstraňte květiny z pergamenového papíru. Sušené květiny budou velmi jemné a snadno se zlomí, pokud je omylem sevřete prsty.

  reklama

Metoda 3 z 5: Výroba dřevěného lisu na květiny

 1. 1 Kupte si nebo nařežte dva kusy dřeva o rozměrech 23 x 30 cm o rozměrech 9 x 12 palců. Vytváření vlastníchlis na květinynetrvá dlouho a dává vám určený tisk, takže se nebudete muset hrabat ve snaze najít těžké knihy nebo cihly. Každý kus dřeva by měl mít tloušťku 1 až 2 palce (2,5 až 5,1 cm). Můžete použít překližku nebo jiné kousky dřeva.
  • Pokud navštívíte svůj místní obchod s domácími potřebami, možná najdete kousky dřeva na prodej, které lze použít pro váš lis.
  • Pokud řezáte vlastní kusy dřeva, můžete si lis vyrobit libovolný tvar nebo velikost, kterou chcete. Někteří lidé dávají přednost kulatým lisům, zatímco někteří chtějí menší nebo větší lis, podle toho, kolik květin potřebují najednou uschnout. Lis 23 x 30 cm o velikosti 9 x 12 palců pojme 10 až 20 květů, záleží na tom, jaké květiny lisujete.
 2. 2 Připravené květiny položte mezi 2 kusy pergamenového papíru. Umístěte své květiny na kousek pergamenového papíru tak, aby se vůbec nepřekrývaly. Umístěte další kousek pergamenového papíru na vršek květů a lehce přitlačte rukama.

  Spropitné: Kávové filtry pro tento proces také fungují, pokud nemáte pergamenový papír. Dokud je papír savý, mělo by to stačit. 3. 3 Vložte pergamenový papír mezi 2 kusy lepenky. Použijte kousky lepenky, které jsou alespoň tak velké, ne -li větší než kousky pergamenového papíru. Vyberte si čistý a suchý karton, aby do vašich květin nevnikla nepotřebná vlhkost nebo bakterie.
  • Karton jen pomáhá poskytnout další poloabsorpční vrstvu pro květiny. Protože dokončení této metody trvá přibližně měsíc, je důležité, aby veškerá vlhkost z květů měla kam jinam jít, aby úplně vyschly.
 4. 4 Vložte lepenku mezi 2 kusy dřeva. Uspořádejte dřevo tak, aby se rohy zarovnaly co nejdokonaleji. Pokud potřebujete přemístit jednu z nich, zvedněte ji a položte zpět dolů, než abyste ji pohybovali, když je v kontaktu s lepenkou, protože by to mohlo posunout květiny pod nimi a zničit jejich umístění.
 5. 5 Zajistěte každý roh lisu pomocí svorky c. U c-svorek zůstává jedna strana svorky nehybná a druhou stranu lze nastavit otáčením rukojeti pro pohyb šroubu nahoru nebo dolů. Otevřete každou svorku dostatečně širokou, aby se vešly kusy dřeva. Začněte umístěním jedné svorky přes roh lisu. Upravte šroubový mechanismus tak, aby byly strany svorky co nejtěsněji spojeny. Opakujte to s dalšími 3 svorkami.
  • Navštivte místní obchod s domácími potřebami nebo nakupujte online a získejte c-svorky. Nepotřebujete nic fantastického, takže byste měli najít tyto svorky za přibližně 5 $ za kus.
  • Pokud jste si koupili dřevěný lis, než abyste si ho vyrobili sami, měly by existovat šrouby, které byste museli používat, místo abyste museli používat svorky.
 6. 6 Nechte květiny zaschnout asi 30 dní. Odolávejte zrušení tisku a kontrole svých květin, dokud neuplynou alespoň 3 týdny. Pokud to uděláte, mohlo by to narušit květiny a ztěžovat je dostat je zpět do stejné polohy, aby dokonale uschly. Abyste byli v bezpečí, počkejte 30 dní, než otevřete svorky a odstraníte květiny.
  • Pokud máte mezitím více květin, které chcete vylisovat, použijte druhý lis nebo jeden z dalších způsobů lisování, abyste nerušili právě zpracovávané květiny.
  • Toto je jedna z časově náročnějších metod, protože k lisování květin nepoužívá velkou váhu ani teplo. Pokud chcete urychlit lisování, přidejte na dřevo několik cihel nebo knih.
  reklama

Metoda 4 z 5: Zahřívání květin žehličkou

 1. 1 Zploštěte květiny těžkou knihou a spusťte proces lisování. Zatímco připravujete zbytek zásob, jednoduše vložte připravené květiny pod velkou knihu. To usnadní žehlení, protože nebudou tak silné, jako když je stříháte.
  • Můžete to udělat 1 až 2 dny předem nebo jen 10 minut před žehlením. Čím více času má květina uhladit, tím snáze se bude žehlit. Pokud máte obavy z vystavení knihy vlhkosti, použijte mezi knihu a květiny listy pergamenového papíru.
 2. 2 Vyprázdněte ze svého veškerou vodu žehlička a zapněte jej na nejnižší nastavení. Poslední věcí, kterou chcete při žehlení květin, je jakýkoli druh vlhkosti nebo páry, věnujte tedy minutu vyprázdnění nádržky na vodu a nedoplňujte ji. Zapojte žehličku a přepněte nastavení na nejnižší dostupné a nejsušší nastavení teploty.
  • Můžete být v pokušení použít vyšší teplo, aby proces proběhl ještě rychleji, ale vysoké teplo by mohlo spálit květiny a zbarvit je do hněda, čímž by ztratily svou krásnou barvu.
 3. 3 Položte květiny mezi 2 kusy pergamenového papíru na žehlicí prkno. Připravte si žehlicí stanici a položte na ni kousek pergamenového papíru. Uspořádejte květiny tak, aby se vůbec nepřekrývaly; jinak by se mohli držet pohromadě. Na květiny položte další kousek pergamenového papíru.
  • Vyhněte se pohybu papíru, jakmile je na svém místě, aby se květiny vůbec neposouvaly.

  Spropitné: U této metody můžete pergamenový papír nahradit voskovým papírem. Nezapomeňte před začátkem žehlení položit na horní list voskového papíru tenký čistý hadřík, aby se žádný vosk nepřenášel na vaši žehličku.

 4. 4 Držte žehličku na květinách 10 sekund. Jednoduše držte žehličku nehybně, než abyste s ní hýbali sem a tam, jako kdybyste žehlili oděv. Pokud je pergamenový papír větší než žehlička, pracujte po částech tak, že žehličku nadzvednete a poté položíte zpět na další část, kterou je třeba žehlit.
  • Pokud necháte žehličku na květech příliš dlouho, spálí se, nezapomeňte tedy počítat čas a žehličku vyjměte maximálně po 10 až 15 sekundách.
 5. 5 Před opakováním procesu žehlení nechte papír zcela vychladnout. Po 10 sekundách vyjměte žehličku a nechte pergamenový papír 15 až 20 sekund vychladnout, nebo dokud nebude chladný na dotek. To pomůže zabránit tomu, aby se květiny připalovaly náhodně vystaveny teplu příliš dlouho.

  Varování: Ujistěte se, že jste žehličku položili na žehlicí prkno tak, aby seděla. Pokud ji položíte lícem dolů, žehlička nakonec spálí desku a může potenciálně způsobit požár.

 6. 6 Vyžehlujte květiny v 10sekundových krocích, dokud nezmizí veškerá vlhkost. Lisování vašich květin by nemělo trvat déle než 5 minut, pokud nepoužíváte opravdu husté květy, jako jsou pivoňky nebo orchideje. Chcete -li zkontrolovat květiny, jemně zvedněte horní list pergamenového papíru a dotkněte se květů. Pokud se jim papír zdá tenký a suchý, je hotovo! Pokud stále zadržují vlhkost, žehlejte je dál.
  • Až budete hotovi, nezapomeňte odpojit žehličku a znovu naplnit nádržku na vodu, aby byla připravena jít příště, až ji budete muset použít na oblečení.
  reklama

Metoda 5 z 5: Zobrazení lisovaných květin ve skleněném rámu

 1. 1 Sestavte si sbírku lisovaných květin, které chcete vystavit. Může to být jakákoli kombinace květin a zeleně, o které si myslíte, že spolu hezky vypadají. Pro minimalistický vzhled si můžete vybrat jen několik speciálních květů, které použijete. Pokud chcete něco, co vypadá hojněji, použijte pro svůj rámeček více než 10 až 15 květin (nebo více!).
  • Nebojte se kombinovat barvy a druhy květin.
 2. 2 Otřete skleněný rám, abyste odstranili otisky prstů nebo šmouhy. Než do rámu přidáte květiny, vyčistěte sklo zevnitř i zvenčí, abyste mohli začít s čistou břidlicí. Použijte čistič oken nebo skel a měkký ručník z mikrovlákna, aby po něm nezůstaly žádné vlákna.
  • Pro tento projekt můžete použít skleněný rám, který visí nebo může být podepřen, jen podle toho, kam ho chcete umístit, až bude hotový.
  • Skleněné rámy si můžete koupit online, v místním obchodě s uměleckými potřebami nebo také v mnoha obchodech s domácím zbožím.
 3. 3 Než květiny připevníte ke sklenici, uspořádejte je. Pohrajte si s rozmístěním květin, než je pomocí pásky nalepíte na rám. Můžete je uspořádat od největších po nejmenší, v řadách nebo vůbec bez pořadí.
  • Pokud je to nutné, nůžkami odstřihněte stonky nebo sestřihněte květinu na správnou velikost.
  • Někteří lidé rádi přidají do rámečku kousek vzorovaného scrapbookového papíru, který bude působit jako pozadí pro květiny. Můžete to udělat, pokud chcete, nebo můžete nechat skleněný rám tak, jak je, takže je průhledný.

  Spropitné: Pokud máte potíže s jejich manipulací, sbírejte květiny pinzetou. 4. 4 Pomocí malých kousků oboustranné pásky připevněte květiny na sklo. Jakmile víte, kde chcete, aby každý květ byl, nalepte na zadní stranu každého květu opravdu malý kousek oboustranné pásky a pevně, ale jemně jej přitlačte na místo na sklenici. Čím větší květina je, tím větší kus pásky můžete použít; snažte se však nepoužívat tolik, aby byla páska viditelná, když se díváte dolů na květinu.
  • Pokud máte potíže s odtržením dostatečně malých kousků pásky, použijte nůžky k nastříhání delšího kusu pásky na malé části.
 5. 5 Zavřete rámeček a zavěste jej, abyste si mohli užívat své ruční práce. Poté, co jsou všechny květiny zajištěny na svém místě, jste téměř hotovi! Jednoduše zajistěte obě strany rámu k sobě a poté jej zavěste, vystavte na stůl nebo stůl, nebo jej darujte.
  • Je to skvělý způsob, jak si udělat památku pro sebe nebo někoho jiného.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho vydrží lisované květiny?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Lisované květiny mohou trvat mnoho let, v závislosti na podmínkách, jako je teplota a vlhkost. Přibližně po 5 letech však barvy začnou blednout, když květiny úplně vyschnou. Stále budou trvat, ale jejich barvy nebudou tak zářivé.
 • Otázka Jaký druh papíru používáte na lisování květin?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Pergamenový papír lze skvěle použít k absorbování přebytečné vlhkosti z květů, když schnou. Ale pokud nemáte pergamenový papír, kávové filtry, pijavý papír nebo dokonce noviny jsou skvělé alternativy. Jen se ujistěte, že je papír suchý a čistý, abyste nepoškodili nebo nezbarvili květiny.
 • Otázka Jak rychle lisujete květiny?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Rychlý a snadný způsob lisování květin je jejich umístění na stránky těžké knihy zhruba na týden. Začněte tím, že je umístíte mezi 2 listy pergamenového papíru nebo jiný savý papír, jako jsou kávové filtry nebo noviny, a poté je vložte do středu těžké knihy. Poté na něj položte další 2-3 těžké knihy, abyste získali nějakou váhu navíc.
 • Otázka Mohu vložit lisované květiny do rámečku obrázku? Určitě můžete. Pokud chcete, aby zůstaly ve stejné poloze, zkuste nalepené lisy nalepit na papírový podklad, než je dáte do rámečku. To vám umožní vytvořit trvalé umělecké uspořádání, které může být hezčí než pouhé nalepení květin náhodně.
 • Otázka Kdy mám sbírat květiny? Čerstvost je klíčem. Vyberte si květiny, které jsou buď ještě v pupenové formě, nebo jsou čerstvě rozkvetlé. Pokud je sbíráte ze zahrady, udělejte to ráno hned po odpaření rosy.
 • Otázka Nemám savý papír. Jaký jiný papír mohu použít? Papírové kapesníky nebo běžný papír do tiskárny fungují dobře. Jen se ujistěte, že jsou suché.
 • Otázka Mám na svůj lisovaný květ něco dát, aby byl zachován? Ani náhodou! Po několika letech to může trochu vyblednout, ale je to nevyhnutelné. Měla by být schopna zachovat se po velmi dlouhou dobu.
 • Otázka Jak byste doporučili vložit lisované květiny do knihy? Arin Bentley Květiny, které byly vylisovány, lze nalepit nebo jednoduše zalepit páskou do skic/sešitů.
 • Otázka Jak suším okvětní lístky růží? Stiskněte jednotlivé okvětní lístky, nechte je uschnout na vzduchu nebo je dehydratujte ve vaší troubě. Přečtěte si podrobné pokyny s několika užitečnými obrázkyJak sušit okvětní lístky růží.
 • Otázka Je v pořádku, když mačkám svoji květinu 3 dny a poté ji z lisu odstraním? Je v pořádku, pokud je vaše květina úplně suchá. Toto je proces pokusu a omylu a všechna data jsou přibližná. Vaše listy jsou suché, pokud je cítit papír a nějaké zbarvení.

Populární Problémy

Australan Nick Kyrgios včera na hřišti páru Rogers Cup udělal oplzlé poznámky proti přítelkyni švýcarského esa Wawrinky.

Jak udržet svého psa zábavného. Mnoho rodičů s domácími mazlíčky má také práci na plný úvazek a během pracovního dne musí nechat své psy doma samotné. Nuda je hlavní příčinou špatného chování psů. Pokud nevynakládají dostatek své energie ...

Texty: Roger Federer, zlepšuješ se wunderkindAle nepřekážej mu v cestěY.

Jeho tajná zbraň, kterou vymysleli Federer a trenér Severin Luthi, bamboozovala většinu švýcarských protivníků a hodlá ji znovu použít.

Australian Open je největší sportovní podívanou na jižní polokouli.

Pokud jste někdy dostali špatnou deformaci krku, pak víte, jak bolestivé a nepohodlné to může být. Je to přirozené, pokud chcete zabránit tomu, aby se to opakovalo. Naštěstí můžete! Díky několika snadným bezpečnostním radám a cvičením můžete ...