Jak zabránit džbánu v paži

Házení baseballem je zábavná aktivita pro miliony dětí (i dospělých) po celém světě, ale opakování pohybu při házení může vést k bolestem paže nebo výraznějším zraněním. Ačkoli neexistuje jediná definice „džbánu“, obvykle se jedná o bolest v oblasti horní části paže a ramen způsobenou napětím a únavou svalů. Když zažijete nadhazovač, odpočinek je téměř vždy nejlepší léčba. Existují však kroky, které můžete provést před, během a po vycházce, abyste výrazně snížili pravděpodobnost tohoto stavu.Část 1 ze 2: Vyhněte se nadměrnému používání

 1. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  1 Neházejte bolestí ani bolestí. Někdy slyšíte profesionální hráče míčů mluvit o nadhazování v případě „mrtvé paže“, která je vágně definována jako obecná slabost, která ovlivňuje rychlost a přesnost nadhazování. Nadhazovači velkých lig však vědí lépe, než riskovat zdraví paží (a potenciál výdělku) házením s bolavou nebo bolestivou paží, a hráči míčů na všech úrovních by se měli řídit stejnou radou.
  • Bolest svalů je způsob, jakým vaše tělo naznačuje nadužívání, a může být způsobeno mikrotrhnutím svalových tkání. Pokračování v házení, když je přítomna bolest nebo bolest, je největším rizikovým faktorem pro významné poranění paže.
  • Když vás začne bolet paže, přestaňte házet a odpočívejte. Jinak to bude více bolet a bude mít stále větší riziko zranění.
  • Neexistuje žádné „magické číslo“ pro potřebný odpočinek. Jako jeden příklad obecného vodítka však Little League Baseball vyžaduje dobu odpočinku jeden až čtyři dny na základě věku nadhazovače (7–17) a počtu hřišť vyhozených při vycházce.


 2. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  2 Dodržujte limity hřiště a směn. Neexistuje žádné „magické číslo“ hřišť, směn nebo doby odpočinku, které by zaručovaly prevenci bolesti nebo zranění paže. To znamená, že zvýšená informovanost vedla k tomu, že v lize mládeže až po profesionální ligy byly stanoveny limity zdravého rozumu (nebo dokonce definovaná pravidla). Seznamte se s limity své ligy/úrovně a dodržujte je.
  • Doporučení a omezení se mohou lišit, ale někteří odborníci říkají, že mládežníci nadhazovači (věk 9-14 let) by nikdy neměli házet více než 75 hřišť ve hře (nebo 90, pokud ve věku 15-18 let); by neměl házet více než 600 hřišť (věk 9-14 let) nebo 100 směn (věk 15-18 let) za rok; a neměl by hrát více než dvě hry týdně.
  • Pokud vy nebo vaše dítě hrajete ve více ligách (například tým střední školy a cestovní tým) najednou, budete si muset osobně hlídat hřiště, směny a odpočinek mezi vycházkami. Obecně lze říci, že pro děti je nejlepší vyhnout se nadhazování ve více týmech v překrývajících se obdobích.
 3. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  3 Mějte přehled o rychlosti a intenzitě. Jedním z důvodů, proč mohou být počty a omezení směn pouze doporučení, je, že ne všechny výšky a směny jsou stejné. Dlouhá směna s vysokou intenzitou zvyšuje úroveň stresu, intenzity a únavy, což zvyšuje pravděpodobnost bolesti a zranění. To znamená, že tři snadné směny na deset hřišť jsou méně únavné než jedna stresující směna na třicet hřišť.
  • Pozorně sledujte známky opotřebení džbánu během dlouhé nebo velmi intenzivní směny. Porucha mechaniky nadhazování je často jasným indikátorem únavy. Fastball, který se v oblasti úderu trvale zvyšuje, obvykle naznačuje poruchu mechaniky a únavu.
  • Není překvapením, že zvýšená rychlost nadhazování zvyšuje šanci na bolest a zranění. Zvláště pozorně sledujte známky únavy, pokud mládežnický nadhazovač vrhá mistrovství nebo jinou důležitou hru, ve „výkladní skříni“ pro náborové pracovníky vysokých škol nebo pro skauty nebo když je ke sledování rychlosti používána radarová zbraň. Touha kopat hluboko po trochu extra „oomph“ na fastball může vést k problémům s paží.
 4. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  4 Dopřejte nadhazovací paži legitimní dovolenou před házením. Od konce jara do začátku podzimu je baseball tradičně sezónní záležitostí a zbytek roku zbývá na jiné sporty, jako je fotbal, basketbal nebo fotbal. Ve snaze získat vysokoškolská stipendia a mnohamilionové profesionální smlouvy však mnoho mládežnických džbánů začalo hrát baseball po celý rok ve více překrývajících se ligách. Takové úsilí však pravděpodobně přináší více škody než užitku.
  • Mnoho odborníků doporučuje, aby mládežnické nadhazovače vzlétly nejméně čtyři měsíce za rok, přičemž nejméně dva nebo tři z nich budou odebrány za sebou. Prodloužené doby absolutního klidu od pohybu paže při házení baseballovou koulí jsou zásadní pro hojení a rozvoj svalů, zejména pro rostoucí těla mladých sportovců.
  reklama

Část 2 ze 2: Zlepšení techniky a kondicionování

 1. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  1 Posílejte nadhazovací ramena, nohy a svaly jádra. Když se podíváte na úspěšné „silové nadhazovače“ s výjimečnými rychlými míči ve velkých ligách, všimnete si, že většina z nich má silné, svalnaté nohy, které používají k pohonu svých těl směrem k domácí metě. Svaly nohou a jádra jsou silnější a odolnější než svaly ramen a paží a všechny tyto svalové skupiny by měly být vyvinuty a používány ve shodě, aby se při nadhazování dosáhlo nejlepších (a nejvíce přátelských) výsledků.
  • Poraďte se zkušenými sportovními trenéry, fyzickými terapeuty, lékaři sportovní medicíny nebo trenéry nadhazování a vytvořte „globální posilovací program“ ke zvýšení stability a síly svalů v těchto klíčových oblastech. Například „Program Thrower's Ten“ využívá odporové pásy, činky a cvičební míč v jednoduchém desetikrokovém režimu určeném k posílení svalů ramen, jádra a nohou nadhazovače.
  • Silový program jako „Thrower's Ten“ je určen k použití během baseballové sezóny (v tomto případě třikrát nebo čtyřikrát týdně), ale neměl by být používán krátce před nebo po nadhazování. Ujistěte se, že máte čas na odpočinek a regeneraci svalů.
 2. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  2 Rozvíjejte konzistentní nadhazovací pohyb, který využívá celé tělo. Silnější svaly nohou a jádra nemohou pomoci snížit zátěž paže, pokud není použit účinný, opakovatelný pohyb. Chcete mít možnost hýbat celým tělem dopředu do hřiště namísto toho, abyste paži bičovali. Také byste chtěli být s pohybem spokojeni a umět jej důsledně opakovat, i když se během výletu začnete unavovat.
  • Neexistuje jediný nadhazovací pohyb, který by fungoval pro každého, ale studium mechaniky efektivních profesionálních nadhazovačů je dobrým výchozím bodem pro rozvoj vlastního pohybu. Pomocí videa můžete studovat pohyby ostatních a své vlastní. Spolehněte se na rady renomovaných průvodců a trenérů nadhazování, ale také poslouchejte své tělo. Pokud je nadhazování bolestivé nebo nepříjemné, není to pro vás to pravé.
  • Neustále se vyvíjejí nové technologie, které pomáhají při vytváření a udržování bezpečnějších a efektivnějších pohybů nadhazování. Nyní například existují rukávy, které mohou sledovat pohyb paže a zaznamenávat úhel paže, točivý moment v lokti a další klíčová data.
 3. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  3 Správně se protáhněte a zahřejte. Dobrý nadhazovací pohyb využívá hlavních svalových skupin v celém těle, a proto byste si měli vzít čas na uvolnění a zahřátí, než jen na paži, než si vezmete hromádku. To znamená, že správné zahřátí paže je zásadní pro odvrácení bolesti a zranění.
  • Začněte dynamickým protahováním, jako je skákání zvedáků nebo běhání po dobu tří až pěti minut, aby se vám rozproudila krev a uvolnily svaly.
  • Přejděte na statický strečink, jemně protáhněte všechny hlavní svalové skupiny od hlavy až k patě a každý úsek držte asi třicet sekund.
  • Nakonec začněte házet baseballem, počínaje „měkkým hodem“ (snadné hody na krátkou vzdálenost). Pomalu zvyšujte vzdálenost a rychlost a nakonec přejděte k házení několika zahřívacích hřišť, které přibližují intenzitu a podmínky házení na kopec.
 4. Obrázek s názvem Zabránit džbánu

  4 Odpočívejte a zotavujte se mezi vycházkami. Jak již bylo uvedeno jinde v tomto článku, zejména mládežnické baseballové ligy stále častěji zavádějí požadované doby odpočinku po nadhazování (často na základě počtu hozených hřišť nebo směn). Vždy dodržujte tyto odpočinkové protokoly, ale také dodržujte zdravý rozum a poslouchejte své tělo. Pokud je vaše paže unavená nebo bolavá, odpočívejte, dokud se necítíte lépe.
  • Zatlačení paže nadhazovače na závěr výletu je v profesionálním baseballu standardní praxí po celá desetiletí a námraza pomáhá omezit zánět, který může nastat v důsledku možného mikrotrhání svalových tkání. Naneste led na rameno a horní část paže bezprostředně po ukončení nadhazování a poté občas podle potřeby.
  • Protizánětlivé léky proti bolesti mohou pomoci zmírnit bolest, ale nesnažte se používat léky k maskování bolesti paží, abyste se mohli znovu nadechnout. Toto je recept na potenciálně vážné zranění paže.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jedna z nejlepších sportovních rivalit se v sobotu znovu obnovuje, protože Duke přebírá UNC. Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos hry online.Jak používat plynový sporák. Plynová kamna jsou ceněna pro svou rychlou odezvu ohřevu a jednoduché nastavení teploty. Pokud jste nikdy nepoužívali plynový sporák, můžete se při prvním provozu cítit trochu zmateni. Ale jakmile se dostanete na kloub ...Jak citově přitvrdit. Pocit emocí je normální. Je v lidské přirozenosti zažívat bolest a bolest. Pokud jste citlivý člověk, který se snadno zraní nebo má potíže s pohybem z emocionálních drsných míst, nejste sami. Získávání ...

Wimbledon dorazil v celé své kráse, protože některé špičkové tenisové hvězdy budou bojovat o nadcházející talenty o titul. .Rafael Nadal se vehementně stavěl proti myšlence implementace formátu nejlepší ze tří sad na Majors. Španěl se domnívá, že jednodenní přestávka mezi zápasy je dostatečným důvodem pro zachování formátu nejlepší z pěti.Jak zajistit, aby vaše hry Nintendo 64 fungovaly. Zkoušeli jste někdy do konzoly vložit jednu ze svých starých kazet Nintendo 64, ale nefungovalo to? Zkuste některá z níže uvedených řešení buď restartovat konzolu, vyčistit ji nebo ...