Jak léčit dislokaci

K vykloubení dochází, když dvě kosti, které se spojí v kloub, vyjdou ze své normální polohy. Mezi příznaky dislokace patří silná bolest, imobilizace a deformace oblasti kloubu. Dislokace může nastat téměř v každém kloubu těla, včetně ramen, loktů, kolen, boků a kotníků; jsou také vidět v menších kloubech prstů na rukou a nohou. Dislokace jsou považovány za naléhavé situace, které vyžadují lékařskou péči, ale můžete se naučit, jak dislokaci léčit, dokud pacient nezíská odbornou lékařskou pomoc.

naučit se badminton

Část 1 ze 2: Počáteční hodnocení dislokace

 1. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Krok 1

  1 Vykloubený kloub zakryjte něčím sterilním. Je důležité přijmout opatření k prevenci infekce, zvláště pokud je v oblasti dislokace jakákoli rozbitá kůže.
  • Počkejte, až dorazí profesionální lékařský personál, než se pokusíte ránu umýt nebo jakýmkoli způsobem „vyčistit“ (pokud dojde k ráně nebo k poškození oblasti kůže). Pokus o to bez řádného sterilizačního vybavení nebo lékařského vzdělání ve skutečnosti zvyšuje pravděpodobnost infekce, nikoli ji snižuje.
  • Pokrytí oblasti prozatím stačí ke snížení šance, že se nakazí.


 2. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Krok 2

  2 Znehybněte kloub. Pokud je otevřená rána, zkuste použít nelepivou gázu, jako je Telfa. Všimněte si, že je velmi důležité nepokoušet se přemístit nebo znovu zarovnat kloub jakýmkoli způsobem. To může způsobit další poškození a je nejlepší jej jednoduše znehybnit v poloze, ve které je, a počkat, až vyškolený lékař definitivně ošetří dislokaci.
  • Zajistěte imobilizaci nad i pod vykloubeným kloubem, abyste zajistili maximální stabilitu během čekání na lékařské ošetření.
  • Pokud je rameno vykloubené, můžete použít a závěs (nebo si vyrobte závěs uvázáním dlouhého kusu látky do kruhu), abyste jej znehybnili. Ujistěte se, že závěs drží končetinu proti tělu. Místo pouhého omotání popruhu kolem krku jej zkuste omotat kolem trupu, než jej uvázáte u krku.
  • Pokud se jedná o jiný kloub, jako je koleno nebo loket, je nejlepší použít dlahu. Dlahy mohou být konstruovány z holí nebo jiného stabilizačního zařízení a páskových nebo textilních pásů, které drží dlahu na místě.
 3. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Krok 3

  3 Monitorujte končetinu. To má zajistit, že neztratí pocit nebo nevykazuje změnu teploty nebo snížení pulsu. Tyto příznaky by mohly naznačovat překážku průtoku krve nebo poškození nervů vedoucích dolů do končetiny. Pokud dojde k kterékoli z těchto změn, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ošetřete dislokaci.
  • Zkontrolujte puls v oblasti končetiny nejdále od středu těla - v zápěstí, pokud je paže nebo rameno vykloubené, na temeni nohy nebo za kotníkovou kostí, pokud jde o poranění nohy.
 4. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Step 4

  4 Při léčbě dislokací se vyhněte nabízení jídla pacientovi. Lékaři obvykle dávají přednost práci s pacientem, který má prázdný žaludek, zvláště pokud je nutná operace.
 5. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Krok 5

  5 Vědět, kdy vyhledat okamžitou lékařskou pomoc. Pokud pacient vykazuje některý z následujících příznaků nebo symptomů, okamžitě zavolejte 911, protože může jít o lékařskou pohotovost:
  • Silné krvácení
  • Další traumatická poranění
  • Možné poranění hlavy, krku nebo páteře (nehýbejte s osobou, pokud máte podezření na možné poranění krku nebo páteře, protože jejich pohyb může způsobit vážné poškození)
  • Ztráta citlivosti v postiženém kloubu nebo končetinách (prsty, prsty atd.)
  • Vždy okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, i když nespadá do žádné z výše uvedených kategorií. Přestože se jedná o naléhavější a znepokojivější příznaky, všechny dislokace vyžadují rychlé lékařské vyšetření a léčbu. Pokud je to možné, odveďte osobu na místní pohotovost; pokud to nemůžete udělat, zavolejte 911 o pomoc.
  reklama

Část 2 ze 2: Léčba příznaků dislokace

 1. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Step 6

  1 Uvolněte bolest kolem dislokace přiložením studeného obalu na dané místo. Tím se také sníží otoky, které mohou přispět k nepohodlí zranění. Dávejte pozor, abyste nepřikládali ledové nebo studené obaly přímo na kůži, protože by mohlo dojít k dislokaci nebo poškození kůže; nejprve zabalte balíček do ručníku.
  • Naneste led ne déle než 10 - 20 minut najednou.
 2. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Step 7

  2 Pokud má pacient silné bolesti, nabídněte Ibuprofen (Advil) nebo Acetaminophen (Tylenol). Dodržujte doporučené dávkování na lahvičce. Oba tyto léky jsou volně prodejné ve vaší místní lékárně nebo lékárně.
 3. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Step 8

  3 Připravte oběť na to, co může od léčby očekávat. Jakmile se zraněný dostane do nemocnice, lékařský personál znovu zarovná kosti kolem kloubu. Tento postup se nazývá „redukce“. Často to vyžaduje, aby byl pacient pod částečnou sedací, protože to může být docela bolestivé (v dlouhodobém horizontu to však snižuje bolest urychlením zotavení).
  • Lékař pak kloub na několik týdnů znehybní. Poté, co bude vše znovu zarovnáno, ho určitě znehybní ve správné poloze a vaše tělo odtud věci přirozeně uzdraví.
  • Někdy je nutná operace, pokud lékař nemůže znovu zarovnat kosti kolem kloubu ručně. V tomto případě bude kloub po operaci imobilizován.
 4. Obrázek s názvem Treat a Dislocation Step 9

  4 Začněte s rehabilitací, jakmile bude možné kloub znovu použít. Fyzikální terapie obvykle trvá několik týdnů a pomáhá pacientovi získat zpět pohyb v kloubu. Pomáhá také posílit svaly obklopující kloub, takže následné zranění je méně pravděpodobné.
  • Začněte používat končetinu pouze podle pokynů svého lékaře.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu uklidnit bolest vykloubeného zápěstí? Jonas DeMuro, MD
  Board Certified Critical Care Surgeon Dr. DeMuro je pediatrický chirurg s kritickou péčí v New Yorku. Získal doktorát na Stony Brook University School of Medicine v roce 1996. Absolvoval stáž v chirurgické kritické péči na židovském zdravotním systému North Shore-Long Island a byl předchozím členem American College of Surgeons (ACS). Jonas DeMuro, MD Odborná odpověď chirurga s kritickou péčí Certifikovaná rada Nejlepší léčbou bolesti je, aby se zápěstí vrátilo do správné polohy, a to by mělo být provedeno bez prodlení, protože to ovlivní funkci vašeho zápěstí. Poté, co je to provedeno, může být bolest léčena ledem, odpočinkem, kompresí (ACE zábal) a léky podle pokynů lékaře.
 • Otázka Jak mohu ošetřit vykloubený palec? Postupujte podle pokynů uvedených v článku výše. Pokud to přetrvává, jděte k lékaři.
 • Otázka Měl jsem vykloubený kloub v lednu. Brala jsem na to léky bez masírování, vlastně jsem to nebrala vážně, dokud to nezačalo bobtnat. Teď mám silné bolesti. Co mám dělat? Pokud nebyl přemístěn (a mám na mysli přemístění skutečným, licencovaným lékařem), existuje potenciál, že došlo k vážnějšímu poškození nebo že je zde skřípnutý nerv. Stručně řečeno, navštivte svého lékaře - přestaňte to ignorovat.
 • Otázka Jak zacházím s vykloubenou nohou? Zajděte k lékaři, aby mohli dislokaci řádně ošetřit a dát vám léky, které pomohou od bolesti a bolestivosti.
Nezodpovězené otázky
 • Moje matka měla dislokaci na kyčelní legii a ovlivňuje to její koleno, když se pokouší projít kolem. Má silné bolesti. Existuje na to nějaký lék?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Au! Bolest ramen není žádná legrace. Pokud máte subakromiální bursitidu nebo bolest a zánět ramene, je pravděpodobné, že ji můžete léčit a zbavit se bolesti. Bursa je vak naplněný tekutinou, který maže klouby. Nacházejí se v ...

Pole position v Daytoně 500 2019 je k mání během nedělní kvalifikace. Zde je návod, jak sledovat živý přenos všech akcí online.

Zde je návod, jak sledovat pondělní hru Nuggets vs Thunder online bez kabelu.

Váš průvodce streamováním Seznamte se s Robinsons online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

V průběhu let si dlouhé rituály před podáním Rafaela Nadala získaly velkou pozornost fanoušků i odborníků.

Jak vypadat vyšší v botách. Pokud chcete vypadat vyšší, nové boty jsou možná nejjednodušší způsob, jak to udělat. Ať už hledáte extrémní zvýšení výšky nebo jen nenápadný výtah, výběr správných bot vám pomůže vypadat vyšší ...