Top 5 grandslamových finále z desetiletí 2010

Djokovič vyhrál svůj 15. grandslam desetiletí 2010 ve Wimbledonu 2019

Djokovič vyhrál svůj 15. grandslam desetiletí 2010 ve Wimbledonu 2019Velká 3 mužského tenisu - Novak Djokovic (15), Rafael Nadal (13) a Roger Federer (5) v tomto pořadí - získala desetiletí, které bylo v letech 2010 až 2019, většinu nabízených grandslamových titulů.jak vyrobit katapult na tenisový míček

Djokovičovo epické vítězství nad Federerem ve wimbledonském finále 2019 z mistrovských bodů dolů znamenalo v tomto období 15. srbský grandslamový titul Srba, který vyrovnal Federerův rekord 15 grandslamových titulů v roce 2000.Také by se vám mohlo líbit: Byl Federer 2000ů dominantnějším hráčem než Djokovic 2010?

Ale byl to další člen slavné tenisové trifecty Big 3, Nadal, který během desetiletí 2010 zaznamenal nejlepší grandslamové vítězství (160-16, 91%). Nadal rozšířil rekordní počet titulů na French Open na 12 v roce 2019.

Federer mezitím vyrovnal španělský rekord ve většině grandslamových finále na turnaji dosažením 12. titulu ve Wimbledonu 2019.Kromě Velké 3 si během desetiletí 2010 grandslamové tituly vyzvedli pouze Andy Murray (3), Stan Wawrinka (3) a Marin Cilic (1). Wawrinka šel 3/3 ve svých prvních 3 finále Slam, než sestoupil k Nadalovi ve finále French Open 2017, zatímco Murray se stal prvním hráčem, který ve finále Australian Open postoupil 0/5, když v zápase o titul 2016 prohrál s Djokovičem.Během tohoto desetiletí byla tři finále na Australian Open, žádné na French Open a po dvou ve Wimbledonu a na US Open. V této souvislosti se podívejme na pět nejpamátnějších grandslamových finále z desetiletí, které probíhalo v letech 2010 až 2019.

#5 Wimbledon 2014: Djokovič porazil Federera 6: 7 (9), 6: 4, 7: 6 (4), 5: 7, 6: 4

Djokovič porazil Federera za svůj druhý wimbledonský titul v roce 2014

Djokovič porazil Federera za svůj druhý wimbledonský titul v roce 2014Djokovič dosáhl svého třetího wimbledonského finále za poslední čtyři roky a v zápase o titul 2014 narazil na sedminásobného šampiona Rogera Federera. Byl to Federerův první vpád do titulního kola na grandslamu přesně za dva roky, protože Švýcar vyhrál na SW19 rekordně sedmý titul.V soutěžním úvodním setu Federer zachránil dva setboly, než vyhrál devět tiebrejků 9: 7 a odebral první krev ve svém devátém wimbledonském finále. Švýcarský maestro pak ztratil své podání pouze podruhé v turnaji, protože Djokovič se zlomil, aby obnovil paritu při nastaveném počtu kusů.

Třetí sada, stejně jako první, také nepřinesla žádné přestávky podání. V následném tiebreaku to byl Srb, kdo byl kliničtější z dua, když vzal zásadní dvě sady k jednomu vedení.

Ve čtvrtém vedení 2: 1 prolomil Djokovič vedení 3: 1. Federer poté poprvé v zápase zlomil Djokoviče, aby se vrátil k podání, ale hned v další hře přišel o vlastní podání.

Srb upevnil svou přestávku na vedení 5: 2 a stál o zápas dál od titulu. Federer však zareagoval sérií pěti her, aby vynutil rozhodování, k velké radosti kapacitního wimbledonského davu dychtivého být svědkem toho, jak Federer na turnaji zvedne rekordní osmý titul.

tenis sloužit házet tipy

Federer však v pátém kole nezvládl svoji hybnost, když nedokázal za stavu 3: 3 proměnit bod zlomu. Uložil si dva brejkbaly, které držel za 4: 4, a poté poslal necharakteristický režijní úder do sítě, což by mu umožnilo otevření 15-30 při podání Djokoviče.

Djokovič držel 5-4 a první ze dvou mistrovských bodů proměnil v další hře na Federerově podání. Přitom se stal 11. hráčem v otevřené éře, který vyhrál několik wimbledonských titulů, a prvním, který tak učinil od Nadala (2008, 2010).Populární Problémy

Wu-Tang Clan jsou ohniskem nové minisérie Hulu. Zjistěte, jak sledovat seriál online.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Poirier vs McGregor 3 na počítači, telefonu, tabletu nebo jiném streamovacím zařízení.

Jak si vyrobit oddechovou stoličku. Pokud jste rodič nebo pečovatel, může být speciální židle pro odpočinek pozitivním doplňkem vašeho domova nebo pracoviště. Můžete si vytvořit vlastní provizorní židli přesýpacích hodin s dřevěnými kruhy, hmoždinkami, velkou sodovkou ...

Jak provést masáž ramen. Jen málo věcí je relaxačnějších než masáž ramen na konci dlouhého dne. Poskytnutí dobrého protažení ramen je o použití správné techniky k zasažení správných míst. Skrčte ruce do tvaru „C“ a ...

Všechny události UFC, včetně placení za zhlédnutí, lze sledovat na Samsung Smart TV. Zde je návod, jak to udělat.