Jak vyslovovat písmena francouzské abecedy

Francouzská abeceda je stejná v angličtině a je také známá jako římská abeceda. Výslovnosti jsou však téměř všechny různé. Naučit se je je důležité pro vyslovování francouzských slov a naučit se psát francouzsky. Kromě normální abecedy existuje několik dalších akcentů a kombinací, které se můžete naučit zvýšit svou plynulost.

Metoda 1 ze 2: Vyslovení základních zvuků

 1. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 1

  1 Poslouchejte abecedu vyslovovanou rodilým mluvčím. Pomocí YouTube můžete najít mnoho příkladů lidí, kteří říkají abecedu, a slyšet ji je často lepší, než se ji snažit přečíst. Hledejte online, abyste slyšeli každé písmeno tak, jak je vyslovováno.
 2. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 2

  2 Vyslovte jako „Ah. „Otevřete ústa dokořán a vyslovte první písmeno. Toto je podobné „měkkému A“ v angličtině.
 3. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 3

  3 Vyslovte B jako „Bey“ nebo „Bay“. „Je to tichý zvuk, jako když řeknete„ Hey “v angličtině. Vzpomeňte si na první slabiku slova „dítě“.
 4. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 4

  4 Vyslovte C jako 'seh. 'Toto je první písmeno, které se výrazně liší od anglického ekvivalentu.' Můžete také zjemnit zvuk „ay“, aby se více podobal „e“, a vyslovovat jej „Cey“, jako první zvuk ve slově „ukládání“.
 5. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 5

  5 Vyslovujte D jako 'deh. „Podobně jako B, C a později V a T. Všechna tato písmena používají jemný„ eh “zvuk, kterému předchází dotyčné písmeno.
 6. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 6

  6 Vyslovujte F jako 'ef', přesně tak, jak se to vyslovuje v angličtině. Ve francouzštině se používá stejný zvuk jako v angličtině. L, M, N, O a S se také vyslovují jako jejich anglické protějšky.
 7. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 7

  7 Vyslovujte H jako 'ahsh. „Začátek je jemný zvuk typu A, jako„ ahhhh “, za kterým následuje„ sh “. Podobá se to slangovému slovu „bože“.
 8. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 8

  8 Vyslovte „ee“ mám rád pomocí dlouhého zvuku E v angličtině. Jsem vyslovován jako E v „viz“ nebo „být“.
 9. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 9

  9 Vyslovte K jako 'kah. 'To je další snadné.'
 10. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 10

  10 Vyslovujte L, M, N a O jako jejich americké protějšky. Ty jsou jednoduché a snadné. Zní to stejně jako anglická verze & rarr: 'el,' em, '' en 'a' oh. '
 11. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 11

  jedenáct Vyslovujte P jako 'peh. „Je to tak jednoduché jako anglické slovo pro vydělávání peněz.
 12. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 12

  12 Vyslovte R jako 'err', ale s mírně srolovaným R. Pokud nemůžete házet Rs, je to v pořádku. Postačí jednoduchá „chyba“. Je podobná první slabice anglického slova 'error'.
 13. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 13

  13 Vyslovujte S jako „es“, podobně jako v angličtině. S je stejný zvuk v obou jazycích.
 14. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 14

  14 Vyslovujte T jako 'teh. 'Jednoduchá výslovnost, podobná B a D. Rhymesovi s' řekni. '
 15. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 15

  patnáct Vyslovujte V jako 'veh. „Opět je to jednoduchá výslovnost. Rýmuje se na „den“.
 16. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 16

  16 Vyslovujte W jako 'doob-leh-veh. „To znamená doslova„ dvojnásobek V. “ Stejně jako v angličtině se W v zásadě vyslovuje jako 2 samostatná slova-„Doob-leh“ a „veh“.
  • Slovo „double“ ve francouzštině zní trochu jako „dooblay“.


 17. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy Krok 1717 Vyslovujte X jako eecky. `` Další způsob, jak o tom přemýšlet, je 'eex.' X není příliš obvyklé francouzské písmeno a zní spíše anglicky X, jen s dlouhým zvukem E před písmenem.
 18. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 18

  18 Vyslovujte Z jako 'zed. „Jednoduché a snadné, to je vlastně to, kolik britských lidí vyslovuje Z v angličtině. reklama

Metoda 2 ze 2: Zvládnutí obtížných zvuků

 1. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 191 Vyslovujte E jako 'euh. 'Je to velmi hrdelný zvuk, skoro jako byste si mysleli, že je něco hrubého nebo nechutného.' Vzpomeňte si na znak samohlásky ve slově „vzalo“ jako v „vzala můj příklad“.
 2. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 20

  2 Vyslovujte G jako „jehly“ jemným zvukem G. Představte si to jako „jehly“, ale mírně prodlužte j, aby to znělo spíše jako „sh“. Vzpomeňte si na zvuky G v 'George'.
  • Výslovnost se rýmuje na anglický název 'Shea'.
 3. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 213 Vyslovujte J jako 'jhee. „Je to stejné jako s výslovností G, ale se zvukem E místo A.
 4. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 22

  4 Vyslovujte U jako „e-yooh“ a vězte, že toto je pravděpodobně nejsložitější písmeno k vyslovení. Dobrým trikem, jak říci U, je začít říkat tvrdý zvuk E, například „eeee“, pak se pohybovat, pohybovat rty dopředu, jako byste říkali „vy“. Tento poněkud „složený“ zvuk je ošidný a nejsnadněji se ho naučíte posloucháním rodilých mluvčích. Je to velmi podobné přehnanému zvuku znechucení v angličtině „ewwwww“, ale začíná to velmi výrazným zvukem E.
  • Váš jazyk a ústa se nacházejí jako zvuk „eee“.
  • Vaše rty jsou zaoblené ve tvaru „O“.
 5. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 235 Vyslovujte Q jako „kyoo“ nebo „tágo“. „Je to podobné jako v anglické verzi, ale zvuk uprostřed uprostřed mírně zvýrazníte. Je to podobné francouzské výslovnosti U.
 6. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 24

  6 Vyslovujte Y jako 'ee-greck. 'Nejpodivnější výslovnost v abecedě, Y má dva zvuky:' ee-greck. ' Druhá část zní trochu jako 'gekko' s R a bez O.
  • Nechcete však pauzovat mezi „ee“ a „greck“. Představte si to jako dvouslabičné slovo.
 7. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 257 Vědět, jak mluvit o různých přízvucích. Když přidáváte akcenty k písmenům, například když pro někoho něco píšete, obvykle za písmena přidáte skloňování nebo značku. Takže pro „è“ byste řekli „e, přízvuk à hrob“ (nebo, foneticky, „eh, ak-cent ah grav“). Akcenty se vyslovují:
  • Pravá pomlčka (`) je 'akcent à hrob'. Vyslovte 'ah-grav.'
  • Pomlčka směřující doleva (například v é) je 'aigu accent'. Vyslovte „ah-goo“.
  • Bod nahoru (^) je známý jako 'háčkovaný'. Vyslovuje se přesně tak, jak vypadá.
 8. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 26

  8 Naučte se vyslovovat speciální znaky. Francouzština má několik písmen a kombinací navíc, což přináší celkem 34 písmen. Mezi další patří:
  • Ç (Ss) (také známý jako çedilla nebo 'sirdiya')
  • (Oo)
  • (Ay)
  • (Ah)
  • ê (Eh)
  • î (Ih)
  • ô (Oah)
  • û (Oh).
 9. Obrázek s názvem Vyslovte písmena francouzské abecedy, krok 279 Zkontrolujte výslovnost celé abecedy. Jakmile je všechny máte dole. zkuste je vyslovit, abyste si procvičili výslovnost:
  • A (ahh), B (bay), C (say), D (day), E (euh), F (f), G (jhay),
  • H (ahsh), I (ee), J (jhee), K (kaa), L (l), M (m), N (n),
  • O (o), P (pay), Q (kyoo), R (err (válcované r)), S (es), T (tay), U (e-yooh),
  • V (vay), W (dooblay-vey), X (ix), Y (ee-greck), Z (zed).
  reklama

Cheat Sheet pro výslovnostUkázka výslovnosti francouzské abecedy

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu naučit vyslovovat francouzská slova? Lorenzo Garriga
  Rodilý francouzský mluvčí Lorenzo je rodilý francouzský mluvčí a znalec francouzského jazyka. Má dlouholeté zkušenosti jako překladatel, spisovatel a recenzent. Je také skladatel, klavírista a zeměkoulec, který téměř 30 let cestuje po světě na podpatku s batohem. Lorenzo Garriga Nativní francouzský mluvčí Expertní odpověď Sledujte filmy a televizní pořady ve francouzštině se zapnutými titulky nebo poslouchejte francouzskou hudbu a vyhledávejte texty a jejich překlady.
 • Otázka Co je to jednoduchá francouzská slovní zásoba? Stáhněte si seznam francouzských slovíček GCSE a snažte se naučit stránku týdně. Získáte tak základní pracovní slovník.
 • Otázka Mám potíže s rozlišováním výslovností „E“ a „U.“ Oba mi znějí extrémně podobně. Rada? „E“ se ve dřevě vyslovuje jako „oo“, bere, vypadá atd., Něco jako hlubší verze „uh“. „U“ se vyslovuje velmi podobně jako v angličtině (jako slovo „vy“, ale na začátku s trochou silnějšího tvrdého „E“. Pokud to přeženete, bude to „ee-yuu“).
 • Otázka Jak napíšu „vy“ ve francouzštině a jaká je jeho výslovnost? Pokud podléháte (pokud může ve větě nahradit „on“), pak je to „tu“ (vyslovuje se „t-uh“). Pokud jste objektivní (pokud může ve větě nahradit „jeho“), pak je to „toi“ (vyslovuje se „t-wah“).
 • Otázka Ale proč 'ty' v 'je t'aime' není 'tu'? Je to 'tu', je to zkráteno na 't' apostrofem, protože další slovo začíná samohláskou. Protože dva zvuky samohlásky zní trapně dohromady („tu aime“), podle názoru Francouzů je první zvuk samohlásky odstraněn. To se také děje v případě, kdy slovo začíná tichým „h“, jako v „hais“ (nenávist).
 • Otázka Jak řeknu „jak se máš?“ francouzsky? Úplně základní způsob, jak říct „Jak se máš“ ve francouzštině, je „Ça va?“. Přízvuk na 'c' jen dělá měkký 'c' zvuk (jako 's') spíše než tvrdý 'c' zvuk (jako 'k').
 • Otázka Jak vyslovím „c'est belle bouquet“ ve francouzštině? Vyslovuje se jako say-bell-bookay. Ta a es nejsou obvykle vyslovována. Také by to bylo napsáno 'c'est un bel bouquet'.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu říci slova místo toho, abych je psal?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Učitelé francouzštiny opravdu ocení, pokud místo angličtiny použijete k hláskování slov francouzskou abecedu.
 • Požádejte o pomoc francouzštinu. Budou vědět, v čem vám pomohou, a udělají z vás lepší francouzštinu.
 • Způsob, jak se to rychle naučit, je napsat písmena na jednu stranu karty a výslovnost na druhou stranu. Cvičte s nimi ve volném čase, který máte.
 • Pokud vaše škola nabízí kurzy francouzštiny, vezměte si je, pokud se opravdu chcete naučit spoustu francouzštiny.
 • Získejte mimoškolní výuku pro další rady
 • Cvičte, kdykoli je to možné. Opakování je zásadní pro zvládnutí zvuků v jiném jazyce. Uvědomte si, že se vám to nikdy nemusí podařit přesně, ale určitě to můžete zkoušet dál.
 • Pokud nemůžete přijmout jiný jazyk, nikdy se nenaučíte. Naslouchejte druhým lidem a zkuste to říct tak, jak to dělají!

reklama

Varování

 • Výslovnosti nemusí být dokonalé. Pokud je to možné, požádejte Francouze, aby vám řekl abecedu, abyste si mohli poslechnout, jak ta písmena vyslovuje.
 • Nepokoušejte se rozeznít francouzská slova pomocí těchto písmen, protože často se objeví akcenty, které mění zvuk, tichá písmena a jiné zvuky, než jak je písmeno v abecedě vyslovováno.
 • Na základy můžete snadno zapomenout. Abyste tomu zabránili, cvičte, cvičte, cvičte!
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • CD-ROM pro francouzské začátečníky
 • Dobrý učitel může být neocenitelný

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete online sledovat hru The Voice 18. série, 6. epizoda. Nové epizody se vysílají v pondělí večer ve 20 hodin. ET/19:00 CT na NBC.Jak trefit golfový míček. Trik, jak trefit golfový míček, je procvičit si správnou formu. Připravte se na úspěch s pevným postojem a přirozeným, bezpečným úchopem. Srovnejte se s míčem a pomocí plynulých pohybů otáčejte boky, ...Krysy byly nazývány „psy s nízkou údržbou“ kvůli jejich přitažlivé kombinaci inteligence a loajality. Přestože žádného domácího mazlíčka opravdu nelze považovat za „nenáročného na údržbu“, o krysy je určitě mnohem jednodušší péče. Dobře socializovaná a šťastná krysa ...

Pokud chcete zjistit, kdo jste, deník si zapisujte a své myšlenky si zapisujte alespoň na 20 minut každý den. Když se vrátíte a přečtete si každodenní pozorování, začnete si ve svém myšlení a emocích všímat vzorců, které vám mohou poskytnout vhled do vašeho nitra. Pro ještě lepší přehled si napište cíl nebo prioritu, na kterou byste se chtěli zaměřit. To vám pomůže pochopit, co je pro vás nejdůležitější.Váš průvodce sledováním Fantastické čtyřky online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.Období 2 „Temné strany prstenu“ otevírá dvoudílný speciál Chris Benoit. Zde je návod, jak sledovat epizody online bez kabelového přihlášení.