Jak chránit nábytek před psy

Existuje několik důvodů, proč psi mohou kousat nebo poškodit váš nábytek. Patří sem separační úzkost, stres a nuda. Někdy psi žvýkají nábytek jako způsob, jak vynaložit energii, pokud nedostávají dostatek cvičení. Mohou také zničit nábytek, pokud je jejich současné žvýkací hračky a kosti přestanou zajímat. K ochraně nábytku před psem, když jste mimo domov, existují preventivní metody, které můžete cvičit, aby byl váš pes spokojený, šťastný a zaujatý.

Metoda 1 ze 4: Udržujte svého psa mimo svůj nábytek

 1. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 1

  1 Naneste nepříjemné příchutě na nábytek, který váš pes žvýkal. Pokud je váš pes přitahován konkrétním kusem nábytku a jen tak ho nenechá na pokoji, možná budete muset psovi tento kus nábytku znepříjemnit. Umístění nepříjemné chuti na něj může stačit a může zabránit tomu, aby váš pes v budoucnu nadále žvýkal váš nábytek.
  • Používejte jídla nebo koření, která nebudou pro vašeho psa toxická, jako je pálivá omáčka nebo kajenský pepř.
  • Pokud nechcete používat koření, aby se váš pes nedostal do nábytku, můžete si koupit komerční sprej proti žvýkání vhodný pro nábytek v maloobchodě, který se specializuje na výrobky pro domácí zvířata.


 2. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 2

  2 Umístěte na nábytek nepříjemné textury. Pokud nechcete na svůj nábytek dávat nepříjemné chutě, zkuste použít nepříjemné textury. Na místa, která vašeho psa přitahují, můžete například položit alobal nebo oboustrannou pásku.
  • Záhyby fólie a lepivost pásky budou pro vašeho psa neatraktivní.
 3. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 3

  3 Použijte dálkový odstrašující prostředek, aby byl nábytek pro psa méně atraktivní. Vyberte si odstrašující prostředek, který váš pes nemá rád a který se aktivuje, když se pes přiblíží k nábytku. Například pohybem aktivovaná plechovka stlačeného vzduchu umístěná poblíž nábytku může psa přimět, aby se této oblasti vyhnul.
  • Nevybírejte nic, co by psa emocionálně jizvalo, například odstrašující prostředek, který psa děsí. Pokud pes vůbec nevejde do místnosti, měli byste odstrašující prostředek odstranit.
 4. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 4

  4 Zavřete svého psa do oblasti bez nábytku. Umístěte svého psa na uzavřený dvůr s plotem nebo na výběh pro psy, když nejste doma. Pokud je váš pes na bednu vycvičený, vložte ho do přepravky. To umožní vašemu psovi volně se toulat, aniž by došlo k poškození cenných předmětů nebo nábytku.
  • Psa a jeho hračky můžete také umístit do místnosti bez nábytku, aby nedošlo k jeho poškození.
  • Pokud umístíte psa venku, když nejste doma, zajistěte mu úkryt před extrémními teplotami a počasím a vodu a jídlo, které má neustále k dispozici.
 5. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 5

  5 Blokovat přístup k nábytku. Pokud má váš pes konkrétní kus nábytku, na který se rád dostane, když jste pryč, pak mu možná budete chtít zablokovat přístup. Pokud je například kusem nábytku židle, položte na židli před odjezdem něco velkého, aby se pes nemohl dostat do křesla.
  • Trvání trochu času, než opustíte svůj domov, abyste omezili pokušení svého psa, bude prospěšné pro vás i vašeho psa.
  • Zkuste umístit dětské branky kolem nábytku, aby se váš pes nedostal.
 6. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 6

  6 Zakryjte nábytek koberci, dekami a pratelnými potahy. Ochráníte tak svůj nábytek před kožešinou nebo močí. Je normální, že psi vrhají srst, která skončí na vašem nábytku, pokud se na něj pes dostane. Pokrytí nábytku předměty, které můžete prát, jako jsou koberečky, deky nebo přikrývky, usnadňuje udržování nábytku v čistotě. Kdykoli se omyvatelný předmět zašpiní, jednoduše jej vložte do pračky.
  • Pokud vám dělá starosti vzhled vašeho obývacího pokoje, vyberte si stylový hod, který je stále omyvatelný. Můžete to snadno začlenit do své výzdoby.
  • Můžete také najít speciální přikrývky vyrobené na ochranu nábytku před kožešinami, močí a výkaly.
  • Pokud má váš pes často nehody na gauči, mohou být koberce lepší volbou než jiné látky. Alternativně můžete pod přikrývku dát podložky pro štěňata nebo plastové kryty.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Snížení pravděpodobnosti poškození Doggy

 1. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 7

  1 Po procházkách psa osušte, zvláště pokud pršelo. Psi mohou během procházky zvlhnout tlapkami, nebo dokonce mohou přijít domů zablácení. Jakmile váš mazlíček znovu vstoupí do domu, nezapomeňte ho osušit, zejména nohy. Zabráníte tím tomu, aby štěně skákalo po nábytku, což by mohlo zanechat stopy.
  • Pomocí ručníku očistěte psovi nohy a srst.
 2. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 8

  2 Housebreak vašeho psa . Pokud má váš pes nehodu na nábytku, pravděpodobně bude muset znovu projít domovní vloupáním. Jakmile si váš pes zvykne na rozvrh venčení, neměl by mít doma nehody, pokud se nejedná o zdravotní problém.
  • Pokud je pes starý a dochází k nehodě kvůli věku, nepokoušejte se ho zlomit. Někteří starší psi nemohou ovládat svůj močový měchýř.
 3. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 9

  3 Nechte psa opravit, pokud značí nábytek. Hormony mohou způsobit, že psi i samice psů označí váš nábytek tím, že na ně budou močit. Důvodem je, že psi jsou teritoriální. Kastrace nebo kastrace psa může toto chování omezit a chránit váš nábytek. reklama

Metoda 3 ze 4: Trénujte svého psa, aby se držel stranou od vašeho nábytku

 1. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 10

  1 Vlak váš pes brzy, aby se držel dál od vašeho nábytku. Od doby, kdy je váš pes mladý, byste měli dát jasně najevo, že váš nábytek je zakázán. Pokud jste se svým psem prováděli důkladný výcvik po celý jeho život, bude tato hranice jasná a váš pes zůstane mimo oblasti, ve kterých ho nechcete mít.
  • Tento typ školení může trvat dlouho. Buďte trpěliví a pochopte, že musíte být se svým psem jasní a důslední, aby rozuměl tomu, co chcete, aby dělal a nedělal.
 2. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 11

  2 Upravte chování svého psa. Když svého psa chytíte na nábytek, musíte mu dát jasně najevo, že toto chování není povoleno. To vašemu psovi pomůže pochopit, že se chová špatně. Řekněte psovi pevně „ne“ ve stejný okamžik, kdy ho uvidíte skákat nebo žvýkat nábytek.
  • To jim sdělí, že jejich chování musí okamžitě přestat.
 3. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 12

  3 Přesměrujte pozornost svého psa. Poskytněte svému psovi jednu ze svých hraček ihned poté, co mu nadáváte, že žvýká váš nábytek. Potom je pochvalte, když si s hračkou začnou hrát nebo ji žvýkat. To vašemu psovi pomůže pochopit, jaké chování vám připadá přijatelnější. reklama

Metoda 4 ze 4: Prevence poškození cvičením a stimulací

 1. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 13

  1 Cvičte svého psa denně. Cvičení povzbudí vašeho psa psychicky i fyzicky. To umožní vašemu psovi spálit energii, která by jinak mohla směřovat k žvýkání nebo poškození vašeho nábytku.
  • Množství cvičení, které by měl váš pes absolvovat, se bude lišit podle jeho plemene a velikosti. Většina psů bude vyžadovat 30 až 60 minut nepřetržitého cvičení denně. To může zahrnovat chůzi, hraní aportu, běh nebo přetahovanou.
  • Poraďte se s veterinářem vašeho psa, abyste přesně zjistili, kolik denního cvičení by měl váš pes dostávat na základě jejich velikosti a plemene.
  • Pokud nemůžete denně cvičit svého psa, najměte si venčíka nebo hlídače domácích zvířat, který za vás tento úkol zvládne.
 2. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 14

  2 Poskytněte svému psu stimulující hračky. Váš pes by měl mít různé hračky, aby ho to bavilo a udržovalo pozornost mimo váš nábytek. Můžete si například koupit hračky speciálně určené k ukrytí psích pamlsků uvnitř. Tyto hračky mohou vašeho psa rozptýlit, pokud ho někdy začnete žvýkat na nábytku.
  • Můžete si také zakoupit hračky, které vašemu psovi pomohou zůstat aktivní, například tenisové míčky, které může pronásledovat, a lano, které může houpat nebo házet. Existuje také řada hraček a kostí vyrobených z materiálů, které je obtížné žvýkat, jako je nylon, které by mohly být pro vašeho psa přitažlivé.
  • Kupte si konkrétní hračky, které mohou vašeho psa uklidnit, pokud se cítí osamělý, když jste mimo domov. Příklady pohodlných hraček jsou měkké, plyšové a plyšové hračky. Můžete také použít předměty, které nesou vaši vůni a které vám nevadí, že je váš pes má, například staré neprané tričko, které už nechcete.
 3. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 15

  3 Nechte svého psa cítit se méně sám. Pokud má váš pes úzkost, když je sám, zkuste nechat rádio nebo televizi, když nejste doma. To může vašemu psovi pomoci cítit se lépe, když je sám.
  • Nezapomeňte zapnout programy, které nemají agresivitu ani hlasité zvuky. Obvykle je nejlepší poslouchat hudbu nebo pořady, ve kterých mluví lidé.
 4. Obrázek s názvem Chraňte nábytek před psy Krok 16

  4 Dopřejte svému psovi místo k pohodlnému ležení. Pokud váš pes neustále vstává na váš gauč nebo židle, možná bude potřebovat další pohodlné místo k ležení, než to udělá drž se dál od gauče . Pokud mu poskytnete plyšovou postel, která je super měkká na ležení, pes si pravděpodobně vybere, že nad kusem nábytku bude nadáván, že je na.
  • To je zvláště důležité pro starší psy. Pokud budou pociťovat bolesti spojené se stárnutím, budou mít obrovský prospěch z měkkého místa k ležení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu přimět svého psa, aby přestal žvýkat gauč? Indigo Will
  Profesionální psí expert Indigo Will je psí expert, trenér a zakladatel a majitel K9-INDIGO Holistic Dog Training LLC, služby výcviku psů v Los Angeles, Kalifornie. Indigo se specializuje na porozumění psímu temperamentu a dispozicím, aby špičákům umožnil plně využít jejich potenciál. Studoval různé metody výcviku a filozofie, aby vyvinul jedinečnou, inovativní a na výsledky zaměřenou metodu pro výcvik psího chování. Indigo Will Profesionální psí expert Expertní odpověď Psi obvykle žvýkají a trhají nábytek, protože se nudí. Ujistěte se, že váš pes má dostatek pohybu, a dejte mu pěknou žvýkací hračku, aby ho zaměstnal.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak zhubnout: Vaše nejčastější otázky zodpovězeny. Chtít zhubnout je společný cíl, takže nejste sami! Je těžké vymyslet nejlepší způsob, jak spalovat tuky a dosáhnout cílové hmotnosti, zvláště pokud se o nic nepokoušíte ...

Zde je váš kompletní průvodce sledováním online her MLS online online bez kabelu.

Jak napodobit Kate Middleton. Kate Middleton, manželka prince Williama a vévodkyně z Cambridge, je třídní akt. Pokud chcete být jako ona, musíte kopírovat některé z jejích nejlepších vlastností. Můžete také kopírovat její styl a milost, abyste se stali více ...

Od Jordánska po LeBron, dokonce ani Yao Ming, nic nevyvolává větší úctu a potlesk než namočení. Jelikož jde o jeden z nejvyšších procentních cílů, které lze v basketbalu zkusit, je to tah, který stojí za to zvládnout. I když neuškodí být vyšší, ...

Jak napsat sportovní report. Sportovní zpráva řekne čtenáři, co se stalo ve hře nebo zápase, včetně nejdůležitějších událostí a čehokoli kontroverzního nebo průkopnického, k čemu mohlo dojít. Úlohou spisovatele je přinést ...