Jak chránit své třešně před ptáky

Třešně jsou chloubou dvorů a obživou pěstitelů sadů. Pokud si nedáte pozor, veškerá vaše sklizeň může zmizet během několika dní. Vraťte se, abyste udrželi ovoce mimo drápy zlodějů.

Metoda 1 ze 3: Strašení ptáků pryč

 1. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 1

  1 Začněte, když se ptáci začnou ukazovat. Sledujte pozorování ptáků ve vaší zahradě nebo sadu, ať už s formálním počítáním nebo intuicí. Jakmile počet ptáků začne růst a ovoce ukáže první náznak barvy, je čas stromy chránit.
  • Tyto taktiky plašení jsou velmi účinné, ale trvají jen několik týdnů. Když začnete příliš brzy, mohou vaše stromy později zůstat zranitelné, jakmile si ptáci zvyknou na vaši taktiku.


 2. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 2

  2 Vyberte si lesklé předměty. Vyberte si přesně jeden z těchto osvědčených nápadů nebo jiný jasný předmět:
  • Hliníkové koláčové formy
  • Vyškrábané listy alobalu, stočené do jarního tvaru
  • Staré disky CD nebo DVD
  • Proužky bílé látky
  • Mylar streamery
  • Balónky „vyděseného oka“
 3. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 3

  3 Přivažte je na šňůrky. Ke každému objektu přivažte provázek dlouhý asi 15,2 cm.
  • Pokud používáte disky CD/DVD, navlékněte na strunu druhé CD tak, aby sedělo na prvním. To bude sedět pod úhlem a odrážet světlo nahoru.
 4. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 4

  4 Pověste je kolem svého stromu. Přivažte lesklé předměty na stromy. Rozestupujte je asi 5 stop (1,5 m) od sebe, nebo jen tolik, aby byly viditelné ze všech úhlů. Pět nebo šest by mělo fungovat pro malý strom, ale velký strom může potřebovat mnohem více.
 5. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 5

  5 Pravidelně přepínejte na jiné lesklé objekty. Jakmile se ptáci dozvědí, že předměty jsou neškodné, začnou vaše třešně znovu jíst. Repelent má tendenci fungovat déle na třešně nebo žluté třešně - někdy i celou sezónu, pokud máte štěstí. Ptáci vynaloží větší úsilí na sladké červené třešně. Abyste je ochránili, měňte repelent každý týden nebo dva.
  • Například vložte disky CD. Když se aktivita ptáků zvýší, nahraďte je fóliovými pružinami. Opět nahraďte hliníkovými koláčovými plechovkami a poté se vraťte na disky CD.
 6. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 6

  6 V případě potřeby přidejte noisemakery. Komerční sady často přidávají také děsivé hluky. To je účinnější než samotné vizuální repelenty, ale ptáci si na ně stále zvykají. Když se ptáci začnou znovu přibližovat, vyměňte buď vizuální repelent, nebo noisemaker.
  • Pokud máte jen pár stromů, zavěste hliníkové plechovky nebo jiné shluky hlučných předmětů. Cokoli hlasitějšího nemusí stát za tu nepříjemnost na domácí zahradě.
  • Nejlevnější komerční zařízení jsou ruční noisemakery, které střílejí malou hlasitou výbušninou. Ty vyžadují časté hlídky.
  • Chcete -li ušetřit práci, kupte si stacionární plynové dělo nebo elektrický nouzový signál. Umístěte je nad baldachýn, jeden na každých 5 akrů (2 000 metrů čtverečních).
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pokrývání stromů síťovinou

 1. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 7

  1 Zkuste to pouze pro malé až střední stromy. Než si koupíte síťovinu, ujistěte se, že ji můžete přehodit přes strom. Stromy vysoké více než 2,4 metru jsou nepraktické na zakrytí. U stromů blízkých této výšce použijte žebříky a/nebo zařízení, které může zvednout síť na vysokém sloupu a poté ji přehodit ven.
 2. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky, krok 8

  2 Kupte si jemnou síťovinu. Můžete si koupit ptačí síť, ale poslouží i obyčejná zahradní látka (potah na řadu). Síť by měla být dostatečně jemná, aby se zamezila zamotání ptáků. Síťka – až ½ '(6–12 mm) by měla fungovat i pro malé ptáky.
 3. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky Krok 9

  3 Zakryjte celý strom. Tato část může být bolestivá a pro většinu stromů vyžaduje alespoň dva lidi. Počkejte, až se vytvoří vaše třešně, a poté strom přikryjte, jakmile uvidíte, že začínají získávat zelenou barvu. Síťovina se zachytí o větve, takže síťovinu držte naplocho nad stromem a snižte ji. Měl by pokrývat celý strom a viset poměrně volně, protože třešně těsně přiléhající k pletivu se budou stále jíst.
  • Abyste ochránili ovoce na okrajích, vysaďte kolem stromu kůly, které jej zvednou nad třešně. Navrch položte sázky vzhůru nohama konvicemi na mléko, které netrhají síťovinu.
  • Cenné nebo důležité ovoce lze chránit plným rámem kolem stromu.
 4. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky, krok 10

  4 Zajistěte síť na základně. Ptáci mohou létat pod síťovinou a dostat se do pasti. Abyste tomu zabránili, připevněte základnu síťoviny bezpečně k základně stromu pomocí motouzů nebo vepřových prstenů.
  • Síťovinu můžete také vsadit až na zem kolem odkapávací čáry stromu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jiné metody

 1. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky, krok 11

  1 Zasaďte morušové stromy. Ovocné ptáky milují moruše. Vysaďte poblíž samičí strom moruše z odrůdy, která plodí těsně před třešněmi. Ptáci by se měli ke stromu moruše hrnout mnohem více než třešně, pokud má strom stále ovoce.
  • Vyhněte se odrůdě moruše Illinois Everbearing, která má pomalu dozrávající ovoce příliš velké pro mnoho ptáků.
 2. Obrázek s názvem Chraňte své třešně před ptáky, krok 12

  2 Získejte souhlas se střelbou nebo chycením. Někteří pěstitelé sadů střílejí na větší zloděje třešní, jako jsou sojky a straky, a/nebo lapače špačků a další malé ptáky. Možná budete potřebovat souhlas vlády.
  • V USA kontaktujte ministerstvo ryb a zvěře nebo místního komisaře pro zemědělství. Ve Velké Británii kontaktujte Wildlife Management.
  • Rozšíření místního univerzitního zemědělství vás může naučit vybírat a nastavovat pasti. Pasti jsou mnohem efektivnější, když jsou přizpůsobeny vaší populaci ptáků a nastaveny odborníkem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je změna stanoviště stanoviště? Ano, protože mění stanoviště. Buďte opatrní při síťování, protože to může být pro ptáky nebezpečné.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pro větší účinnost zavěste lesklé předměty pouze na vnější stranu stromu.
 • Chcete -li získat síťovinu přes strom, ustřihněte štěrbinu v tenisovém míčku a přetáhněte ji přes násadu od koštěte nebo dlouhou tyč. To vám dá způsob, jak zvednout síťovinu, a něco, co můžete snadno použít k jejímu sesunutí přes strom.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Staniol
 • Tětiva
 • Ptačí síť
 • Žebřík
 • Dlouhá tyč
 • Sázky

Populární Problémy

Rockerský styl znamená vypadat, jako byste se právě vyvalili z postele přímo na pódium a vyrazili si hlavou na místo konání. Muži a ženy-pokud jste fanouškem klasického rocku a klasického rockového stylu, můžete se naučit oblékat se ...

Hodní, špatní a oškliví z Australian Open '13

Dnešní basketbalový zápas Northern Iowa vs Valparaiso není v televizi, ale můžete jej sledovat online naživo.

Kvůli zranění nohy spojenému s častým zpožděním deště bylo pro Rafaela Nadala velmi náročné hrát proti Rogeru Federerovi. Nadal řekl, že během jejich epického finále ve Wimbledonu 2008 nemohl proti Federerovi ovládat nohu.

Není třeba se nechat zahanbit špinavým párem Skechers, protože čištění bot je snadný proces, který okamžitě zlepší váš styl. Existují různé způsoby čištění vašich Skechers, v závislosti na tom, z jakého materiálu jsou ...

S oblečením, které se nehodí, se dá dělat více věcí, než z něj udělat hadry. Zde je několik zábavných a kreativních způsobů, jak můžete předělat těsné oblečení a vytvořit nové oblečení, tašky a další. Položte si těsnou košili dolů. Změřte čáru ...