Jak uspat hyper kotě

Pokud máte nové kotě, může být velmi aktivní. Koťata a dospělé kočky jsou od přírody noční lovci, takže se dá očekávat, že budou aktivní v noci. Mladá koťata mívají spoustu energie a častou stížností mezi majiteli je, že je kotě drží v noci vzhůru. Existuje celá řada způsobů, jak přimět kotě spát celou noc.Část 1 ze 3: Zřízení rituálu před spaním

 1. 1 Během dne dopřejte odpočinek a stimulaci. Je normální, že koťata prospí většinu dne, zvláště u mladých. Když jsou vzhůru, jsou plní energie. Nechte je zdřímnout, ale po probuzení jim poskytněte škrabadla, hračky a věci, na které můžete lézt. Znuděné kotě přes den je v noci hyper kotě.
  • Uchovávejte většinu vzrušujících interaktivních hraček skrytých, když nejste aktivně zapojeni. Pokud necháte hračku celý den na podlaze, kočka většinou ztratí zájem. Nevynechávejte hračky se šňůrkou, protože ty mohou být nebezpečné, když se zamotají kolem kotěte.
  • Logické hry jsou skvělým způsobem, jak zabavit kočku. Ty vyzývají kočku, aby otevřela kontejner, aby dosáhla na pamlsek uvnitř.
 2. 2 Noste kotě večerní hrou. Kočky jsou nejaktivnější kolem soumraku a úsvitu, ne přes celou noc. Každodenní hraní pozdě večer, zhruba hodinu před spaním, pomůže synchronizovat tento rozvrh s vaším vlastním.
  • Můžete napodobovat boj s hračkou na provázku, hrát aport s pingpongovým míčkem nebo hrát honičku s navíjecí hračkou. Otočte hračky, aby byly vzrušující a poskytovaly kombinaci pronásledování, pronásledování, vrhání a pohrávání si s „kořistí“.
  • V případě potřeby kotě vzbuďte. Neměli byste to držet příliš dlouho, než se váš mazlíček dozví, že večery jsou na hraní a noci na spaní.
 3. 3 Ukončete herní dobu. Nejlepší je ukončit dobu hraní, než se kotě začne nudit. Nejprve věnujte pět minut zpomalení tempa hry, abyste kotě uklidnili. Najděte jasný způsob, jak signalizovat, že doba hraní skončila, například tím, že necháte kotě chytit extra lákavou hračku.
  • Pokud se vaše kotě blíží ke konci hraní hyperaktivně, odveďte jeho pozornost na méně vzrušující hračku.
 4. 4 Dejte kotěti jídlo před spaním. Udělejte z toho jídlo s vysokým obsahem bílkovin, které doplní denní potřebu kotěte. Kočky ve volné přírodě loví, pak jedí a pak spí, takže tato hra a rutina jídla tento vzor napodobuje.
  • Pokud vás vaše kočka ráno budí mňoukáním po jídle, odkládejte večerní jídlo až na místo, než se připravíte. Kočka tak má méně času na čekání mezi jídly.
 5. 5 Hlava do postele. Začněte běžnou rutinu před spaním sledováním kotěte. Toto naučí vaše kotě, které činnosti signalizují spaní pro vás oba, a pomůže vytvořit rutinu.
 6. 6 Uklidněte kotě v pohodlném prostoru na spaní. Zhasněte světla a přiveďte kotě do své postele. Naštěstí bude kotě v tuto chvíli zastrčené. Pokud ne, uklidněte se mazlením nebo hraním relaxační „hudby pro kočky“ z online seznamů skladeb. Opakujte tuto rutinu každý den a kotě by se mělo naučit přizpůsobit.
  • Kočky jsou přirozenými pozorovateli a užívají si, když jsou nahoře, aby pozorovali činnosti v domácnosti. Vysoký okoun nebo „kočičí chata“ je skvělým místem na spaní, pokud je vaše kotě dostatečně staré, aby na něj bezpečně vylezlo.
  reklama

Část 2 ze 3: Řešení noční aktivity

 1. 1 Udržujte kotě v noci v oddělené místnosti. I když by se vám mohla líbit myšlenka přitulit se se svým kočičím přítelem před spaním, držte hyperaktivní koťata mimo ložnici, dokud nevyrostou nebo se nepřizpůsobí vašemu plánu.
  • Až přijde čas na postel, zavřete dveře a nenechte kočku vstoupit. Může sice na dveře trochu plakat nebo škrábat, ale pokud chování neodměníte tím, že kočku pustíte dovnitř, měl by s tím přestat.
  • Pokud vaše kotě delší dobu škrábe na dveře, zkuste vytvořit zařízení, které ho odradí od vstupu ke dveřím. Zkuste umístit oboustrannou pásku poblíž dveří nebo vinylový koberec s knoflíkovou stranou nahoru.
 2. 2 Zahřejte deku pro kotě. Někdy koťata narušují spánek majitelů, protože jim chybí teplo jejich matek a sourozenců. Pokud si vaše kočka chce vlézt do postele s vámi, zkuste kočičí přikrývku zahřát na dvacet minut před spaním.
 3. 3 Odložte hlučné hračky. Někdy je nejotravnější částí hyper kotě hluk, který vydávají jeho hračky. Balení hraček posiluje, že místo toho je noc spát. Pokud je kotě v noci stále aktivní, poskytněte mu místo tvrdých hraček klidné, měkké hračky nebo cokoli, co skřípe nebo cvaká.
  • Pokud máte prostor, umístěte tiché noční hračky do oddělené části vašeho domova. Vyberte si místo s atraktivním rozptýlením, například tichý film nebo rádio nebo okno s výhledem na venkovní světlo.
 4. 4 Implementujte pravidlo „nic nedělat“. Věnování pozornosti hyper koťatům je povzbuzuje, aby v tomto chování pokračovaly. Pokud vás kotě naštve natolik, že si s ním začnete hrát, krmit ho nebo mu věnovat nějaký druh pozornosti, bude toto chování opakovat znovu a znovu, protože je vycvičeno, abyste reagovali! Prvních pár nocí bude náročných, ale ignorování kotěte je nejlepší způsob, jak ho naučit, že nejste k dispozici 24/7.
  • Ačkoli to není rychlá oprava, tento typ školení je důležitý pro budoucnost kotěte. Vaše kotě se musí brzy naučit, že nemůže zahájit krmení ani hrát v kteroukoli denní dobu.
 5. 5 Ukažte své kotě s láskou. Může se to zdát neintuitivní, ale pokud ignorování vašeho kotěte nezabrání tomu, aby vás obtěžovalo, oslovte ho a obejměte ho. Všimnete si, že na tuto nadměrnou lásku pravděpodobně nebude příliš ohromen, a to je dobře. Učí kočku, že otravování vás v noci vede ke špatnému výsledku, aniž by ve skutečnosti zvíře potrestalo.
 6. 6 Poskytněte snídani, která nevyžaduje, abyste se probudili. Kočky mají kratší spánkový cyklus než lidé. I když vaše kotě jde spát ve stejnou dobu jako vy, pravděpodobně se brzy probudí a hledá snídani nebo pozornost. Úplně nejhorší, co můžete udělat, je vstát a věnovat jim tu pozornost. Pokud tak učiníte, za chvíli budou mít perfektně vycvičené! Místo toho se ujistěte, že večer předtím vynecháte nějaké jídlo, aby mohli snídat, než vstanete.
  • Zvažte automatický podavač, který vydává jídlo v určitých intervalech. Pokud vaše kotě ví, že kolem 7 hodiny ráno bude v misce jídlo, nebude vám to vadit na snídani. Místo toho bude vaše kotě čekat u misky, dokud se neobjeví jídlo.
  • Pokud vaše kotě v noci mňouká pro jídlo, zvažte nastavení automatického podavače pro noční jídlo. Posuňte čas jídla dopředu o deset minut v noci, dokud vaše kotě ráno nebude jíst.
  reklama

Část 3 ze 3: Hledám veterinární péči

 1. 1 Nechte kotě kastrovat nebo kastrovat. Pokud vaše kotě ještě nebylo sterilizováno nebo kastrováno, může to přispět k hyperaktivitě. Většina veterinářů považuje tento postup za bezpečný pro koťata ve věku od šesti do osmi týdnů, pokud zvíře váží nejméně dvě libry (0,9 kg). Tento postup by měl zabránit následujícím typům chování (ve dne nebo v noci):
  • Samice koček mohou jít do říje, když jí jsou čtyři měsíce. Mají tendenci vydávat hlasité, neobvyklé zvuky, třou se o lidi a předměty a snaží se dostat ven.
  • Nekastrovaní muži jsou obecně aktivnější a hlučnější než kastrovaní. Mohou také stříkat nábytek nebo působit agresivně.
 2. 2 Dávejte pozor na příznaky zdravotních problémů. Kočky mohou trpět zdravotními problémy, které narušují spánek, stejně jako lidé. Pokud vaše kotě vykazuje některý z těchto příznaků, nechte veterináře provést úplné vyšetření:
  • Mňoukání po většinu noci někdy znamená, že kočka má bolesti.
  • Aktivní chování po většinu dne a noci ukazuje na nespavost nebo jinou poruchu. Je běžné, že koťata spí 20 hodin denně.
  • Náhlá hyperaktivita u dříve klidné kočky může být známkou poruchy štítné žlázy, i když u mladých koček je to vzácné. Veterinář to může zjistit krevním testem a předepsat denní léky.
 3. 3 Podívejte se na syntetické feromony. Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby napodobovaly kočičí obličejové feromony, látky, které si kočky obličejem otírají o předměty, aby je označily jako známé. Bohužel existuje jen málo vysoce kvalitních studií syntetické verze. Můžete to vyzkoušet, abyste zjistili, zda se vaše kotě uklidnilo, ale není zaručeno, že to bude fungovat.
  • Homeopatická uklidňující léčba, včetně „květinových léků“, není založena na vědě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak přimět hyper kotě spát?Francine Millerová
  Certifikovaná poradkyně pro chování zvířat Francine Millerová je poradkyně pro aplikované chování zvířat a zakladatelka Call Ms Behaving, poradenské služby pro chování psů a koček v San Diegu v Kalifornii. S více než 16 lety zkušeností se Francine specializuje na léčbu problémů s chováním, jako je agresivita, separační úzkost, fobie, reakce strachu, destruktivita, značení močí a kompulzivní chování. Používá plán řízení a úprav chování, který je pouze pozitivním posílením. Je držitelkou diplomu v poradenství v oblasti chování psů na American College of Applied Science (ACAS). Francine dokončila veškerou práci na kurzu MS ve vědě o aplikovaném chování zvířat a rodinném poradenství pro společenská zvířata z American College of Applied Science (ACAS). Je certifikovanou spolupracovnicí Mezinárodní asociace poradců pro chování zvířat (IAABC) a členkou Pet Professional Guild.Francine MillerováCertifikovaná poradkyně pro chování zvířat Expertní odpověď Pokud vaše kotě v noci nespí, je to pravděpodobně proto, že před spaním nemají dostatek pohybu. Doporučuji hrát večer lovecké hry s hůlkovou hračkou nebo zaklínačem hadů, abyste je unavili.
 • Otázka Moje kotě je přes den velmi unavené a v noci super hravé. Většinou zůstávám vzhůru. Může to mít něco společného? Ano. Je pravděpodobně nejaktivnější, když jste nejaktivnější vy.
 • Otázka Co mohu dělat, když pracuji a mohu hrát jen večer? Před odjezdem do práce si dejte rychlé hraní a delší těsně před spaním. Uložte oblíbené hračky svého kotěte, aby si také mohlo hrát samo. Je dobré mít dvě herní sezení za den.
 • Otázka Moje kočka v noci vydává hluk a rozbila nám topení. Co bych měl dělat? Postupujte podle druhého kroku v článku. Hrajte si s kočkou, dokud není úplně opotřebovaná, a to ji povzbudí ke spánku během noci. Můžete mu také dát klidné věci, které můžete dělat v noci, jako je kočičí strom, na který se šplhá, nebo trubka, do které vběhnete.
 • Otázka Jak docílím toho, aby si moje kočka přestala hrát s mými roletami? Na žaluzie a na spodní povrch položte oboustrannou pásku. Kočky nesnáší pocit něčeho lepkavého.
 • Otázka Moje koťata mě neustále škrábou. Jak je přimím, aby přestali? Nenechte koťata hrát si rukama a nohama - použijte místo toho hračku. Když vás někdo poškrábe, tleskněte rukama, řekněte „ne“ a okamžitě se přesuňte do jiné místnosti, dokud se kotě neuklidní. Může také pomoci přemístit kotě na škrabadlo a odměnit ji za používání.
 • Otázka Četla jsem, co dělat, když se vaše kotě chová vzhůru, ale kdykoli vložím kotě do nosiče kvůli špatnému chování, odejde. Tak co bych měl dělat? Vycvičit kočku není snadné. Hlavním důvodem, proč dát jednu do nosiče, je zbavit ji pozornosti - je v pořádku, když odejde, pokud ji necháte na chvíli samotnou v místnosti. Pokud vaše kočka není motivována hledáním pozornosti nebo pokud špatně reaguje na disciplínu (například čůráním na podlahu), zkuste vymyslet způsoby, jak pozitivně odvrátit její chování. Odměňte ji například za to, že místo lezení a škrábání nábytku používá lezeckou konstrukci nebo škrabadlo.
 • Otázka Jak přimím svou kočku, aby přijímala přikrývky? Zkuste ohřát deku v sušičce. Těsně před spaním vyndejte deku a udělejte pro svou kočku malé místo na posteli, aby mělo své vlastní místo. Pokud vaše kočka deku stále nepřijímá, vyzkoušejte různé látky.
 • Otázka A co šlofík? Chci, aby si moje kotě rychle zdřímlo. Kočky si rády zdřímnou na teplých místech bez průvanu, zvláště po jídle. Vaše kotě se může přitulit vedle vás, nebo si může myslet, že jste příliš vzrušující a chcete si hrát! Pokud k tomu dojde, uložte ho do teplé kočičí postele a odejděte z místnosti. Pokud odmítne zdřímnout, možná nebude mít dostatek času na hraní.
 • Otázka Jak zacházíte s hlubokým škrábancem kočky? Stejně jako byste ošetřovali jakýkoli jiný hluboký řez: velmi dobře ho omyjte mýdlem, naneste na něj antiseptický a antibakteriální krém a podle potřeby jej zabalte/obvazujte.Přečtěte si tento článekpokud máte obavy z infekce.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Přijetí spoluhráče je jedním ze způsobů, jak zabavit a cvičit kotě během dne. Koťata mají tendenci spolu vycházet, když jsou představena v mladém věku, ale možná je budete muset nechat několik dní v oddělených místnostech. Pokud vaše kotě pochází z týraného domova nebo vykazuje agresivní chování, požádejte nejprve o radu veterináře nebo chovatele zvířat.
 • Pokud máte dvorek, zvažte instalaci ptačí budky nebo alespoň otevření závěsů, aby kotě mohlo sledovat vnější svět.

reklama

Varování

 • Většina koček a koťat netoleruje laktózu a nereaguje dobře na krmení kravským mlékem. Pokud chcete poskytnout své kočce nebo kotěti mléko, ujistěte se, že je to něco navrženého speciálně pro kočky.
 • Netrénujte svou kočku pomocí jakékoli formy fyzického trestu. Zvířata nereagují dobře na tresty a často mají problém zjistit, za co jsou trestáni. Pokud potřebujete dostat kotě z chlupů, zavřete ho v místnosti, kde se může na chvíli zabavit.
reklama

Populární Problémy

Dny používání jednoho rybářského prutu pro všechny druhy ryb, počasí a vodní podmínky jsou dávno pryč. Jako většina koníčků se rybolov stále více specializuje, přičemž specifické druhy nástrah a vybavení vyhovují každé proměnné ...

Roger Federer získává 7. titul v Halle, když ve dvou setech porazil kolumbijského Alejandra Fallu.Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Manchester United vs Manchester City online, pokud jste ve Spojených státech.

Není snadné být hravý, když jsme všichni tak pohlceni stresem každodenního života a všemi vážnými problémy světa. Přesto si každý může udělat více času na smích, hry a pozitivnější životní perspektivu ....Jak francouzsky zvlnit. Někdy se mu říká prodloužení tricepsu nebo French press, francouzský loken je jedním z nejlepších způsobů, jak si vybudovat triceps-často zapomenuté svaly za vašimi bicepsy. Vaše tricepsy ve skutečnosti tvoří dvě třetiny ...