Jak vychovávat feministického syna

Pokud máte syna, pravděpodobně už přemýšlíte, jak z něj vychovat pracovitého, uctivého a silného muže. Možná jste ale nepřemýšleli o tom, jak důležité je vychovat z něj feministku. Ačkoli slovo „feministka“ lze načíst, v jádru hnutí jde jen o respektování mužů i žen stejně. I když je váš syn tak drsný, jak přicházejí, můžete mu tyto hodnoty vštípit několika jednoduchými způsoby!Metoda 1 ze 2: Naučit ho feminismu doma

 1. 1 Naučte ho vyjadřovat své emoce. Co nejdříve použijte slova k popisu toho, co si myslíte, že se cítí, jako naštvaný, smutný, frustrovaný, šťastný a vzrušený. Povzbuďte ho, aby tato slova použil, jakmile bude schopen mluvit. Schopnost spojit konkrétní slova s ​​tím, co prožívá, mu pomůže mít lepší kontrolu nad svými emocemi a větší empatii, když se naučí tyto emoce rozpoznávat u ostatních.
  • Chlapci se často učí, že projevovat emoce je znakem slabosti. Místo toho ho naučte, že být zranitelný kolem lidí, kterým důvěřujete, vyžaduje hodně odvahy a síly.
  • Pokud svého syna naučíte být empatický, bude s menší pravděpodobností odmítat pocity žen, a to jak jednotlivě, tak ve větším měřítku.
 2. 2 Netlačte svého syna k aktivitám, které jsou tradičně mužské. Místo toho, abyste svému synovi řekli, že by měl něco udělat, protože „to dělají kluci“, sledujte, co ho zajímá, a povzbuzujte ho, aby se věnoval koníčkům nebo činnostem, které pomáhají rozvíjet jeho jedinečné nadání. Může to být tanec, vaření nebo kreslení, nebo to může šplouchat v blátě, sportovat a lézt po stromech. Jen ať je sám sebou!
  • Když svého syna zatlačíte do mužských aktivit, naučíte ho, že existují definované role pro muže i ženy.
  • Ujistěte se, že ví, že dívky mohou sledovat stejné věci, o které se zajímá také.
  • Povzbuďte ho, aby ve svém volném čase četl. Čtení knih se silnými protagonistkami ho naučí, že se dokáže ztotožnit se ženami a vnímat je jako hrdiny svých vlastních příběhů. Mezi příklady skvělých knih se ženskými představiteli patří Matilda, vyzvědačka Harriet a Princezna z papírového pytle.
 3. 3 Ukažte mu, že muži i ženy by měli přispívat na domácí práce. Pokud žijete v domácnosti s dvěma rodiči, nechte oba rodiče střídavě pomáhat s domácími pracemi, prací na dvoře a vařením a očekávejte, že bude pomáhat i doma. Brzy bude internalizovat poselství, že by se měl každý hlásit stejně.
  • Pokud je to možné, nechte oba rodiče přispět na finance domácnosti. Děti, které vidí oba rodiče pracovat, i když je to jen částečný úvazek, budou s větší pravděpodobností považovat obě pohlaví za rovnocenné.
  • Pokud jste osamělý rodič, už vás vidí, jak přebíráte role živitele rodiny i domácnosti, ale stále to můžete zdůraznit tím, že ho požádáte, aby vám pomohl s domácími pracemi.
 4. 4 Snažte se nepoužívat klišé o chlapcích a dívkách. Už v 6 letech začínají děti dostávat zprávy, že chlapci jsou silnější, chytřejší nebo lepší než dívky. Abyste s tím bojovali doma, neříkejte věci jako „Kluci neplačí“ nebo „Ta hračka je pro dívky“.
  • Naučte svého syna brzy, že dívky jsou stejně chytré a schopné jako chlapci. Můžete to udělat tím, že budete poukazovat na ženy, které dosáhly pozoruhodných úspěchů, zejména v oblastech, o které se váš syn zajímá.
  • Pokud například vidíte, že rozvíjí zájem o astronomii, mohli byste mu povědět o Caroline Herschel, která byla první ženou, která objevila kometu. Objevila celkem 8 komet spolu s tisíci hvězdokupami a Caroline a její bratr William objevili v roce 1781 planetu Uran.
  • Pokud váš syn vzrušeně čte o Paulovi Revereovi, promluvte si s ním o Sybil Ludingtonové, která na koni ujela 64 km v dešti, aby varovala před nadcházející britskou invazí. (Jízda Paula Revereho byla asi 20,1 km).)
 5. 5 Promluvte si s ním o negativních zprávách o ženách v médiích. Může být těžké udržet svého syna mimo negativní zobrazení žen ve filmech, televizi, knihách a dokonce i ve zprávách, zejména násilí na ženách. Ačkoli byste se měli snažit to co nejvíce filtrovat, můžete proti některým zprávám, které proklouznou, bojovat tím, že si s ním promluvíte o tom, co vidí.
  • Pokud ho například vidíte sledovat show s dívkou, kterou potřebuje zachránit muž, mohli byste poukázat na to, že jde o populární stereotyp v médiích, ale ženy, které se o sebe dokážou postarat, jsou ve skutečnosti běžnější. svět.
  • Je také důležité mluvit se svým synem, když vidíte veřejně známou osobu, kterou obdivuje, když mluví o ženách nebo se chová k ženám způsobem, který je ponižující. Řekněte mu, že s tímto chováním nesouhlasíte a doufáte, že se k ženám bude chovat lépe, až bude dospělý.
  • Pokud procházíte kolem billboardu s ženou v provokativní póze, promluvte si s ním o tom, proč mediální zobrazení často používají k prodeji zboží nebo služeb ženské tělo a proč to může být škodlivé. Mohou to být nepříjemné konverzace, ale jsou důležité.
 6. 6 Představte svému synovi zábavu se silnými ženskými postavami. Nikdy nebyla lepší doba pro pozitivní zobrazení žen ve filmech a televizi. Od populárních karikatur až po seriózní filmy je spousta zábavy přiměřené věku, kterou si můžete vybrat, abyste svému synovi ukázali, že ženy mohou být chytré, silné a odvážné.
  • Pro malé děti zkuste sledovat karikatury a filmy jako Sophia the First, Elena of Avalor, Inside Out a My Neighbor Totoro, které všechny představují hlavní role žen, které řeší své vlastní problémy.
  • Starším dětem by se mohly líbit filmy a pořady jako Skryté postavy, Andi Mack, filmy o Harrym Potterovi a Brave.
 7. 7 Opravte svého syna, pokud se chová způsobem, který je neuctivý nebo ponižující. Jste první obrannou linií proti typům jazyků, které váš syn uslyší z médií a jeho vrstevníků. Pokud ho slyšíte opakovat drby o dívce z jeho třídy nebo popisovat ženskou hvězdu způsobem, který vám připadá ponižující, posaďte se a promluvte si s ním o tom, proč to není přijatelné.
  • Mluvte, až uslyšíte neuctivý jazyk přicházející také od ostatních.
  • Zkuste říct něco jako: „Nelíbilo se mi, jak jsi mluvil se svými přáteli o dívce, kterou jsi dnes viděl v parku. Místo pouhého pohledu na její tělo jsi ji měl pozvat, aby s tebou hrála volejbal. '
 8. 8 Nauč ho milovat sám sebe. Chlapci dnes dostávají spoustu zpráv, že muži jsou násilní, ponižující vůči ženám a že mužskost je negativní vlastnost. I když tyto věci mohou být někdy pravda, neplatí pro každého. Existuje spousta mužů, kteří jsou soucitní, uctiví a laskaví, a přitom jsou stále mužní. Povzbuďte svého syna, aby se takto viděl, a bude s větší pravděpodobností zacházet s ostatními - muži i ženami - způsobem, na který budete hrdí.
  • Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, abyste pomohli svému synovi vidět se tímto způsobem, je neustále posilovat, že ho takto vidíte. Kdykoli ho uvidíte dělat něco, na co jste hrdí, upozorněte na to.
  • Například když budete mít chvilku o samotě, řekněte něco jako: „Bylo to od vás opravdu milé, že jste dnes nechali vaši malou sestru hrát videohry. Jsi s ní tak trpělivý a já to opravdu rád vidím. '
  reklama

Metoda 2 ze 2: Budování rovnosti prostřednictvím vztahů

 1. 1 Pomozte svému synovi naučit se být soucitný a pečující. Jakmile váš syn začne vytvářet vztahy s ostatními, zkuste ho naučit přemýšlet o jejich potřebách a o tom, co prožívají. Pokud máte mladší děti, požádejte svého syna, aby vám s péčí pomohl. Můžete ho také vzít s sebou na návštěvu starších příbuzných, nebo mu můžete nechat pomoci sestavit balíček péče, když je jeden z jeho přátel nemocný.
  • Když je váš syn velmi malý, povzbuzujte ho, aby projevoval náklonnost a staral se o své hračky. Pokud mu například bylo špatně a vy jste mu měřili teplotu, nechte ho změřit teplotu jeho oblíbeného plyšáka.
 2. 2 Zajistěte, aby měl váš syn silné vzory. Chlapci, kteří mají silné postavy, ke kterým mohou vzhlížet, muži i ženy, se ve škole i doma chovají lépe. Pomozte mu zajistit, aby měl možnost trávit čas s lidmi, kteří budou projevovat silný morální charakter, a bude se tak pravděpodobněji identifikovat sám.
  • Chlapci ve svém životě potřebují zejména silné mužské vzory, ale je také důležité zajistit, aby také viděli spoustu nezávislých a schopných žen.
 3. 3 Povzbuďte svého syna, aby se přátelil s dívkami. Přestože se děti velmi brzy segregují podle pohlaví, můžete svého syna naučit, že není nic špatného na tom mít přátele, kteří jsou dívky. Díky ženskému přátelství může být chlapec empatičtější a lepší komunikátor.
  • Pokud váš syn nevytváří přátelství s dívkami sám, zkuste uspořádat narozeninovou oslavu a požádejte ho, aby pozval dívky z jeho třídy, aby se přidaly.
 4. 4 Naučte ho brzy respektovat slovo „ne“. Nejsnadnějším způsobem, jak svému synovi poslat zprávu, že slovo „ne“ v sobě nese sílu, je poslouchat, co říká - samozřejmě v rozumných mezích. Pokud řekne „Ne!“ nebo „Přestaň!“ když ho lechtáte nebo spolu zápasíte, udělejte si oddechový čas, i když se stále směje. Podobně ho nenuťte, aby objal nebo políbil někoho, koho nechce.
  • Měli byste ho také co nejdříve naučit, že když ostatní říkají tato slova, měl by přestat s tím, co dělá, a poslouchat je.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když je můj syn šikanován, protože se chová gay? Luna Rose Nejlepší odpověď Toto je vážný problém a váš syn vás potřebuje. Řekněte mu, že ho podporujete, aby byl sám sebou, a pokud to zahrnuje i to, že je ženštější nebo LGBT+, pak ho přijmete a chcete, aby mu bylo příjemné být sám sebou. Věnujte mu spoustu pozitivní pozornosti, která mu pomůže vybudovat si důvěru v sebe sama a vědět, že si zaslouží, aby se s ním zacházelo dobře. Také jděte do jeho školy a obhajujte ho. Řekněte řediteli, jak ho tato šikana ovlivňuje, a požadujte, aby tyrany zastavili, aby se váš syn ve škole cítil bezpečně. Všechny děti si zaslouží klidné prostředí pro učení, bez obtěžování. Pokud nebudou podniknuty žádné kroky, vyhrožujte žalobou nebo zapojením tisku. Nebojte se oslovit další rodiče o podporu.
 • Otázka Co mám dělat, když je můj syn zbit za to, že je trans (FtM)? Pokud se to děje ve škole, promluvte si s ředitelem. Pokud ředitel neposlouchá, promluvte si se školní radou a dozorcem a snažte se svého syna stále tlačit a obhajovat. Spolupracujte s ním, abyste mu pomohli najít bezpečná místa, kam se můžete vydat, a místa, kterým se vyhnout. Nejdůležitější je zajistit, aby věděl, že ho milujete a že má cenu. Někdy je pro trans lidi snadné internalizovat veškerou negativitu namířenou na nás. Zkuste tomu čelit svými pozitivními zprávami. Přijmout ho takového, jaký je, což zní, jako byste to dělali vy, může samo o sobě pro něj znamenat tak obrovský rozdíl.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Získejte podrobnosti o střetu mezi Stanem Wawrinkou a Grigorem Dimitrovem na Mexican Open 2020.

Světová jednička Rafael Nadal vzešla ze setu, když v semifinále US Open rozebral Juana Martina del Potra.Zde je návod, jak zdarma sledovat nový dokumentární seriál Marvel 'Hero Project'.

Jak vyrovnat zlomeninu kosti. Zlomenina nebo zlomenina kosti je vždy považována za traumatické poranění, ale ne všechny jsou klasifikovány jako vážné - existují různé typy podle závažnosti. Vlasová linie nebo stresová zlomenina kosti je nejméně ...

Rychlý pohled na výsledky klíčových her 10. dne Australian Open 2018.Alexander Zverev nedávno kritizoval revidovaný systém hodnocení ATP a nazval jej „katastrofou“.