Jak se zotavit z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače

Opakovaná poranění (RSI) jsou běžná u lidí, kteří tráví hodně času na počítači. Dobrou zprávou je, že díky úpravám držení těla, úpravám pracovního prostředí a životního stylu a kombinací fyzioterapie a lékařského ošetření se většina lidí dokáže během několika měsíců dobře zotavit.

Metoda 1 ze 2: Zkoušení opatření životního stylu

 1. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 1

  1 Snižte svůj čas strávený u počítače. Protože zranění zápěstí, paží nebo prstů způsobené opakovaným namáháním (RSI) v zápěstí, pažích nebo prstech je často způsobeno pokračujícím používáním počítače, čím méně času strávíte na počítači při pokusu o zotavení, tím lépe. Námitkou je, že většina lidí, kteří vyvíjejí RSI, jsou ti, jejichž živobytí závisí na používání počítače. Pokud je to váš případ, promluvte si se svým zaměstnavatelem a zjistěte, zda existují alternativní povinnosti, které můžete na chvíli převzít, místo neustálého používání počítače.
  • Pokud je vaše bolest obzvláště silná, možná se budete chtít na chvíli podívat do pracovního volna, až se vzpamatujete. To může, ale nemusí být kryto vaším pojištěním.
  • Pokud vaše práce nevyžaduje počítač, ale RSI jste vyvinuli kvůli nadměrnému používání počítače doma, ukázněte se a trávte na svém počítači podstatně méně času, než se zotavíte.
  • Zvažte osobní setkání s přáteli nebo sledování pořadů v televizi jako alternativní způsoby zábavy, které nahradí váš počítač.


 2. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 2

  2 Upravte své pracovní prostředí. Při psaní se ujistěte, že máte pohodlné sedadlo, abyste minimalizovali namáhání ramen a krku při práci s počítačem. Ujistěte se také, že je obrazovka umístěna tak, aby byla vaše práce dobře viditelná, aniž byste museli být v nepříjemné poloze, abyste viděli obrazovku počítače. Klávesnice musí být umístěna v pohodlné výšce a vzdálenosti od vás, aby se při psaní minimalizovalo namáhání a namáhání zápěstí.
  • Snažte se udržovat dobré držení těla s chodidly položenými na podlaze a nohama pokrčeným pod úhlem 90 stupňů. Abyste dosáhli těchto značek, bude možná nutné upravit výšku sedadla.
  • Váš počítač by měl být v úrovni očí a myš by měla být snadno dosažitelná.
 3. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 3

  3 Dělejte pravidelné přestávky. Zvláště pokud nejste schopni změnit své pracovní povinnosti a potřebujete být většinu dne na počítači, je důležité, abyste každé jednu až dvě hodiny upřednostnili přestávky na vstávání a procházky. Rozbití vzorce psaní pomůže zabránit pokračujícím opakujícím se pohybům, což vše přispívá ke zhoršení RSI. I 10–15 minutové vstávání vám může pomoci uvolnit svaly. Dalším bonusem je, že duševní přestávka může také vyčistit vaše myšlení a umožní vám být produktivnější, když se vrátíte k počítači!
  • Zkuste nastavit časovač, který vám připomene, abyste vstávali každou hodinu.
 4. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 4

  4 Zvažte psychosociální faktory na vašem pracovišti. Stres na pracovišti byl důsledně spojen s horším RSI a také se sníženou rychlostí hojení stavu. Pokud zjišťujete, že je práce pro vás emocionálně a psychologicky vyčerpávajícím prostředím, zvažte možnost promluvit si se svým šéfem a/nebo svými spolupracovníky o strategiích, jak snížit stres. Můžete velmi dobře zjistit, že jak se vaše nálada v práci zvyšuje, vaše bolest se snižuje, protože řada studií prokázala tuto souvislost.
 5. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 5

  5 Začněte s pravidelným cvičením. Mnoho lidí okamžitě nepovažuje rutinu cvičení za potenciální řešení jejich RSI. Cvičení však uvolňuje endorfiny, které v mozku přirozeně tlumí bolest. Pravidelné cvičení proto korelovalo s výrazným snížením bolesti v celém těle. Zkuste plavání, jízdu na stacionárním kole nebo jakoukoli aktivitu, která vás zajímá. Dokud to děláte alespoň 20–30 minut, třikrát nebo vícekrát týdně, a dokud je to něco, co vám zrychlí srdeční tep a zapotí se, budete těžit z toho!
 6. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 6

  6 Navštivte fyzioterapeuta nebo lékaře raději dříve než později. Pokud zjistíte, že vaše RSI přetrvává po několik týdnů bez zlepšení, je nejlepší vyhledat odbornou pomoc dříve než později. U lidí, kteří dostanou léčbu dříve, bylo prokázáno, že skončí s lepším uzdravením a výsledky než ti, kteří čekají na hodnocení RSI profesionálem. reklama

Metoda 2 ze 2: Zkoušení lékařských a fyzioterapeutických procedur

 1. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 7

  1 Zkuste volně prodejné léky proti bolesti. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak zmírnit příznaky RSI, je rozhodnout se pro volně prodejný lék proti bolesti. Běžnými možnostmi jsou Acetaminophen (Tylenol), který pomáhá maskovat bolest, nebo Ibuprofen (Advil), který pomáhá jak s bolestí, tak se zánětem. Výhodou volně prodejných léků proti bolesti je, že mohou zmírnit vaši bolest a umožnit vám tak zůstat produktivní na pracovišti. Temnější stránkou však je, že zmírnění bolesti pomocí léků neznamená skutečné uzdravení vaší RSI.
  • Mezi další lékařské možnosti, které je třeba zvážit, patří svalová relaxancia a/nebo tricyklické antidepresiva (které kromě léčby symptomů deprese mohou být velmi užitečné při zmírnění bolesti související s nervy). Pokud byste chtěli zvážit tyto možnosti, promluvte si se svým lékařem.
 2. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 8

  2 Získejte injekci. Méně obvyklou lékařskou možností (obvykle vyhrazenou pro závažnější případy) je podání steroidní injekce v oblasti, kde zažíváte bolest. To může, ale nemusí být doprovázeno injekcí lokálního anestetika. Promluvte si se svým lékařem, abyste zjistili, zda je váš RSI natolik závažný, že si tuto léčbu vyžaduje.
 3. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 9

  3 Domluvte si schůzku s fyzioterapeutem. Fyzioterapeut (nebo fyzioterapeut) může navrhnout cvičení na posílení a/nebo uvolnění postižených svalů. Může také poskytnout přehled o tom, jak nejlépe upravit držení těla v práci, aby se minimalizovalo namáhání oblastí, které vám způsobují největší bolest. Mezi další procedury nabízené fyzioterapeuty patří:
  • Ultrazvukové ošetření
  • Infračervené ošetření
  • TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace), která blokuje signály bolesti pomocí mírného elektrického proudu.
 4. Obrázek s názvem Zotavení z poranění způsobeného opakovaným stresem v důsledku používání počítače Krok 10

  4 Uvědomte si předpokládanou dobu zotavení. Většina lidí trpících RSI se uzdraví během 3-6 měsíců. Rychlost zotavení bude záviset na faktorech, jako je vaše schopnost vzít si čas od počítače, závažnost vašeho základního zranění a vaše ochota dodržovat doporučení vašeho fyzioterapeuta a/nebo lékaře. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak začlením cvičení do svého dne, když pracuji z domova? Claire Bowe, M. Ed., PT, Cert. MDT
  Fyzikální terapeutka Claire Boweová je fyzioterapeutka a majitelka Rose Physical Therapy Group, kliniky fyzikální terapie se sídlem ve Washingtonu, Claire má více než 20 let zkušeností s péčí o pacienta a specializuje se na personalizovaný individuální terapeutický přístup k fyzikální terapii . Claire je certifikována v Mechanical Diagnosis & Therapy (MDT) od McKenzie Institute a je specialistou na ergonomické hodnocení pod americkou správou bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OSHA). Je držitelkou titulu M.Ed. ve speciálním vzdělávání na Portlandské státní univerzitě, magisterský titul ve fyzioterapii na guvernérské státní univerzitě a bakalářské studium na státní univerzitě v Oregonu. Claire Bowe, M. Ed., PT, Cert. MDT Odpověď odborníka na fyzioterapeuta Nastavte si časovač na přestávky, které byste měli dělat alespoň každou hodinu. Vstaňte, projděte se a udělejte si pár úseků. Můžete také vyzkoušet rutinu židle jógy, pokud chcete sedět.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Podívejme se na hráče, kteří se kvalifikovali, a na ty, kteří mají šanci kvalifikovat se do finále.

Roger Federer vs Rafael Nadal byl poražen ikonickou rivalitou mezi Evertem a Navratilovou v seznamu Tennis Channel. Rivalita mezi Federerem a Djokovicem se překvapivě nedostala ani na seznam, zatímco Djokovič vs Nadal byl pokorný #10.

Prezidenti klubů usnadňují klubové funkce a vytvářejí spravedlivé a zábavné prostředí pro všechny zúčastněné členy. Vedoucí klubu musí tvrdě pracovat, prezentovat inovativní nápady, vést ostatní laskavě a mít organizační schopnosti ....

Federer a Nadal po více než deset let získali neuvěřitelnou 4. časovou kapsu za všechny 4 slamky v roce. Výlet do paměti.

Jak vyrobit úložný systém z kartonové krabice. Pokud máte spoustu malých zásob, které byste chtěli uložit, ale raději byste ještě neinvestovali do systému trvalého úložiště, můžete si z krabic vytvořit vlastní a přidávat je, jak se vaše sbírka rozrůstá. Není to ...

Krok za krokem vysvětlujeme, jak najít perfektní pár tenisových bot a balíček tenisových míčků pro vaše herní podmínky, povrch, styl, úroveň a další! Příspěvek Jak vybrat tenisové míčky a boty se poprvé objevil na blogu LiveYourSport.