Jak zmírnit bolest ischiasu během těhotenství

Ischias související s těhotenstvím může způsobit nepohodlí uprostřed hýždí a dolů 1 nohu. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak zmírnit bolest. Uvolněte tlak na sedací nerv pomocí malých změn, jako je nošení podpůrného těhotenského pásu a obuvi na nízkém podpatku. Můžete použít teplo na bolestivá místa nebo vyhledat různé způsoby léčby, jak se s nepohodlí vypořádat.

Metoda 1 ze 3: Uvolnění tlaku na sedací nerv

 1. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství Krok 1

  1 Lehněte si na bok, proti bolesti. Pokud cítíte bolest na pravé straně těla, zkuste si lehnout na levou stranu nebo naopak. Někdy nepohodlí na jedné straně zmizí, pokud na oblast není vyvíjen další tlak. Odpočinek vašeho těla tímto způsobem také odstraní tlak z vašich kloubů a svalů.
  • Pokud je to možné, udělejte to vždy, když pocítíte silnou ischiatickou bolest.
  • Pokud máte tendenci se v noci přehazovat a otáčet, kupte si těhotenský klínový polštář, který umístíte za záda, když spíte.


 2. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství Krok 2

  2 Při sezení podepřete páteř malým polštářem. Když sedíte, položte malý bederní polštář za spodní část zad. Polštář může pomoci zmírnit vaši ischiatickou bolest tím, že podpoří vaši páteř a sníží tlak na sedací nerv. Rovněž zajistí, že budete sedět vzpřímeně, což pomůže snížit bolesti zad.
  • Pokud nemáte bederní polštář, položte srolovaný ručník za spodní část zad pro stejný efekt.
 3. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství Krok 3

  3 Pořiďte si podpůrný pásek pro otěhotnění, abyste uvolnili napětí v zádech. Váš lékař vám může doporučit nosit podpůrný těhotenský pás, který se vám vejde pod břicho a kolem zad, aby se rozptýlila nadváha, kterou nosíte. Tyto oděvy se dodávají v různých velikostech, tvarech, materiálech a sedí. Požádejte svého lékaře, aby vám doporučil typ podpůrného pásu.
  • V průběhu těhotenství možná budete muset upravit opasek nebo koupit větší velikost.
  • Většina těhotenských pásů je vyrobena z bavlny nebo nylonu a zapíná se pomocí háčků nebo suchého zipu.
  • Široký výběr pásů na podporu těhotenství najdete v online obchodech se zdravotnickými potřebami.
 4. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství Krok 4

  4 Noste boty na nízkém nebo plochém podpatku. Pokud vás trápí ischias, vyhněte se botám s vysokými podpatky, které směřují vaši tělesnou hmotnost dozadu. Tento druh tlaku vyvolává napětí v dolní části zad a zhoršuje sedací nerv. Noste ploché boty nebo boty s malými nízkými podpatky, aby byla vaše váha soustředěna.
  • Pokud máte ploché nohy nebo problémy se zády, možná místo toho budete muset nosit malou patu. Pro další rady se poraďte s podiatrem.
 5. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství Krok 5

  5 Vyhněte se zvedání těžkých předmětů. Pokud je to možné, vyhněte se zvedání těžkých předmětů během těhotenství. Namáhavé zvedání může vyvinout tlak na sedací nerv. Pokud musíte zvedat těžké předměty, udržujte rovná záda a ohýbejte se a zvedejte koleny.
  • Zvláště v posledním trimestru požádejte o pomoc stěhování velkých předmětů nebo nošení těžkých tašek.
  • Obecně platí, že pokud jste těhotná, nezvedejte nic nad 25 liber.
 6. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství Krok 6

  6 Udržujte dobré držení těla. Choulení nebo sklouznutí může způsobit nepřiměřený tlak na dolní část zad a zhoršit váš sedací nerv. Udržujte dobré držení těla když sedíte a stojíte a rovnoměrně vyvažujte svou tělesnou hmotnost. Když sedíte, snažte se mírně klenout záda, aby vaše tělo zůstalo vzpřímené.
  • Vždy mějte hlavu rovně a ramena dozadu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Snížení mírné bolesti ischiasu

 1. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství Krok 7

  1 Na bolestivou oblast po dobu 10 minut přiložte teplý ohřívací polštářek. Ke zmírnění nepříjemných pocitů ischiasu použijte elektrickou nebo předehřívací vyhřívací podložku. Umístěte podložku na bolestivé místo a nechte ji tam 10 minut. Abyste předešli spálení nebo podráždění, nedotýkejte se vyhřívací podložky přímo na kůži.
  • Ujistěte se, že je vyhřívací podložka teplá, ale ne horká.
  • Můžete si koupit vyhřívací podložku nebo udělejte si vlastní .
  • Vyhněte se používání vyhřívací podložky déle než 10 minut za hodinu.
 2. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství, krok 8

  2 Dejte si teplou sprchu nebo koupel. Teplá sprcha nebo koupel pomůže dočasně zmírnit bolesti, včetně ischias. Zaměřte se na vodu, která je mírně teplá, ale ne horká. Vaše tělesná teplota by neměla být zvýšena o více než 102,2 stupňů Fahrenheita (přibližně 39 stupňů Celsia) déle než 10 minut.
  • Pokud je voda příliš horká, můžete pociťovat závrať nebo slabost. V takovém případě přerušte koupel nebo sprchu.
 3. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství, krok 9

  3 Plavejte, abyste ulevili od bolesti sedacího nervu. Když je tělo ponořeno do vody, zažívá pocit beztíže, který může snížit tlak vyvíjený na váš sedací nerv. Klidně plavte 30–60 minut, abyste uvolnili tělo. Vyhněte se přísnému plavání, které může vaše svaly vyčerpat nebo namáhat.
  • Přestaňte plavat, pokud pocítíte závratě nebo slabost.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Získání pomoci pro bolest

 1. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství, krok 10

  1 Zeptejte se svého lékaře na užívání acetaminofenu proti bolesti. Pokud je vaše bolest ischias silná, poraďte se se svým lékařem, zda je pro vás v pořádku užívat volně prodejné léky. Váš lékař pravděpodobně předepíše acetaminofen v dávce, která je dostatečně vysoká, aby se zbavila bolesti. Abyste zajistili, že vy a vaše dítě budete v bezpečí, nepřekračujte dávku doporučenou lékařem.
  • Pokud používáte volně prodejné léky, použijte nejprve poloviční dávku, abyste zjistili, zda to pomáhá. To je obvykle 325 mg. Pokud to nepomůže, užijte plnou dávku (650 mg) po 4 hodinách.
 2. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství, krok 11

  2 Získejte prenatální masáž od licencovaného masážního terapeuta. Masážní terapie může zmírnit bolest ischiasu ošetřením oblasti kolem ischiatického nervu, aby se uvolnil tlak. Vyhledejte licencovaného masážního terapeuta se zkušenostmi s prenatální masáží. Ujistěte se, že váš masážní terapeut vlastní speciální těhotenský masážní stůl.
 3. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství, krok 12

  3 Přejděte na fyzickou terapii, abyste se naučili prospěšné úseky a cvičení. Zeptejte se svého lékaře, zda je pro vás během těhotenství pohybová terapie životaschopnou možností. Mohou vám poskytnout doporučení k hodnocení s fyzickým terapeutem nebo chiropraktikem. V terapii se naučíte protahovací a posilovací cvičení, která pomohou zmírnit tlak na váš sedací nerv.
  • Váš lékař nemusí doporučit fyzioterapii, pokud máte rizikové těhotenství.
 4. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ischiasu během těhotenství, krok 13

  4 Získejte akupunkturní ošetření, abyste minimalizovali bolest. Akupunktura je minimálně invazivní, bezriziková terapie, která může snížit mnoho druhů bolesti. Může pomoci zmírnit ischiatickou bolest zvýšením endorfinů, které vás činí odolnější vůči bolesti, a snížením zánětu, který může přispívat k tlaku na váš sedací nerv. Vyhledejte licencovaného akupunkturistu a zeptejte se, zda mají zkušenosti s těhotnými pacientkami.
  • Před rezervací schůzky byste se měli poradit se svým lékařem, abyste se ujistili, že akupunktura je pro vás dobrou volbou.
  • Pokud hledáte akupunkturistu ve Spojených státech, ujistěte se, že má profesionální iniciály D.A.B.M.A. Tyto iniciály znamenají, že byly certifikovány Americkou radou pro lékařskou akupunkturu.
  • Akupunktura může také léčit těhotenské problémy, jako je ranní nevolnost, deprese a problémy se spánkem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Během těhotenství se snažte pomalu přibírat, protože přenášení nadváhy může na sedací nerv více tlačit.
 • Mírné cvičení, jako je chůze, každý den po dobu nejméně 30 minut.

reklama

Varování

 • V závažných případech může lékař sledovat váš stav. Ve vzácných případech mohou doporučit císařský řez, protože bolest může způsobit, že vaginální porod bude příliš obtížný.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat online stream „Lovecraft Country“, pokud nemáte kabel nebo nemáte HBO Max.

Jak se starat o divokou veverku. Veverky jsou často nalezeny zraněné ve volné přírodě. Veverky jsou zvláště náchylné ke zranění. Pokud se potřebujete starat o divokou veverku, musíte se ujistit, že má správné jídlo, přístřeší a ...

Jak rozbít v badmintonu. Pokud hrajete badminton jen pro zábavu, možná si neuvědomíte, že je za tím něco víc, než trefovat míček (také nazývaný „ptáček“) tam a zpět po síti. Zintenzivněte svoji hru a přidejte trochu brutality ...

I přes omezení týkající se Covid je přehlídka Macy's Thanksgiving Day Parade 2020 stále nezbytnou událostí. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.

Vědci ze Stanfordu znovu vytvořili chybu bodu v zápase, kterou udělal Roger Federer proti Novakovi Djokovicovi ve Wimbledonu. Systém také umožňuje shody mezi hráči, ke kterým nikdy předtím nedošlo, vybudováním statistické databáze reakcí hráčů.