Jak hrát hůlky

Hůlky jsou strategická i základní matematika. Má kořeny v Japonsku a může být také nazýván Finger Chess, Swords, Split, Magic Fingers, Chinese Fingers, Cherries, Sticks, and Twiddly Dinks. Ačkoli existuje mnoho variací pravidel a různých jmen, celková teorie a duch hry zůstává stejný. Tato hra není široce známým klavírem pro začátečníky píseň ačkoli sdílí stejný název.

Část 1 ze 3: Naučit se základní pravidla

 1. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 1

  1 Začněte se dvěma hráči. K hraní Chopsticks potřebujete minimálně dva lidi, ale později máte příležitost přidat další soupeře.
 2. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 2

  2 Postavte se tváří v tvář svému protivníkovi, když oba položíte ruce před sebe. Pokaždé, když zahájíte kolo hry, oba natáhnete ruce s nataženým jedním prstem. Zajistěte, abyste vy i váš partner drželi obě ruce ploché a rovné, aby oba viděli, kolik prstů si každý člověk po zbytek hry natáhl.
 3. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 3

  3 Nejprve si vyberte jednu osobu. Pak se budete střídat v pohybu tam a zpět. V každém tahu jeden hráč jednou rukou poklepá na jednu ze soupeřových rukou. Předpokládejme, že jdete první.
 4. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 4

  4 Klepněte jednou rukou soupeře na jednu z vašich rukou. Pokud klepnete jedním prstem, váš soupeř přidá váš jeden prst + jejich prodloužené prsty a rozšíří součet obou.
  • Například klepnete na soupeřovu ruku. Ty máš jeden prst a oni dva. Poté přidají prsty a na poklepané ruce roztáhnou tři prsty.
  • V dalším kole váš soupeř použije ruku tří prstů, aby poklepal rukou na jeden. Nyní musíte vydržet čtyři prsty, protože váš jeden prst plus jejich tři se rovná čtyřem prstům.
  • Pouze klepající ruka má sílu změnit ruku vašeho soupeře.


 5. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 5

  5 Střídejte mezi hráči, abyste si navzájem klepali na ruce. Cílem je pokračovat a přidávat prsty do ruky soupeře poklepáním. Když něčí ruka dosáhne pěti prstů, které jsou natažené, tato ruka je považována za „mrtvou“ a již není ve hře.
  • Existuje několik variant tohoto pravidla, ale jednoduchá pravidla Hůlky diktují, že jakmile ruka dosáhne pěti prstů, tato ruka je k ničemu. Což dává smysl, protože jedním z příběhů pozadí hůlky je, že můžete držet hůlku až jedním prstem, ale otevřená ruka znamená, že hodíte i své nádobíčko a jídlo.
 6. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 6

  6 Skrýt mrtvé ruce za zády. Pokračujte ve hře, dokud jeden hráč neztratí obě ruce. Cílem je být poslední, kdo zůstane alespoň s jednou rukou stále naživu.
 7. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 7

  7 Zvládněte základy a poté přidejte nová pravidla. Stejně jako mnoho matematických a strategických her, jako jsou šachy, existuje omezené množství her, které je možné provést dříve, než se hra stane předvídatelnou. Chcete -li zabránit tomu, aby stejný hráč vyhrál každé kolo a druhý hráč prohrál, přidejte další pravidla, aby byla hra férová. reklama

Část 2 ze 3: Přidání nových pravidel

 1. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 8

  1 Udělejte hru zajímavější přidáním nových pravidel. Jakmile zvládnete základní pravidla a můžete přidat rychlost, vytvářejte nové výzvy. Existuje několik variant názvů pravidel, ale zůstávají stejná, přestože se tato hra hraje na mezinárodní úrovni.
 2. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 9

  2 Představte rozdělení do hry. Když jste na řadě, můžete klepnutím na vlastní ruce přerozdělit počet prstů, které jste natáhli. Pokud máte například jednu ruku se třemi prsty a jednu ruku pouze s jedním prstem a rozdělíte je, můžete si na každou ruku položit dva prsty.
  • Cílem této strategie je zabránit tomu, aby jedna z vašich rukou dosáhla na pět prstů a zemřela.
  • Dělení nemusí být rovnoměrné, ale je to lepší. Některé kombinace lichých čísel znamenají pouze prohození prstů mezi rukama bez strategického bonusu. Pokud však máte kombinaci, jako jsou čtyři prsty a jeden prst na každé ruce, můžete to rozdělit na ruku tří a ruku dvou.
  • Hráč může 'oživit' mrtvou ruku rozdělením. Pokud máte jednu ruku mrtvou a jednu živou se čtyřmi prsty, můžete se rozdělit a dát dva prsty na každou ruku, abyste svou mrtvou ruku vrátili zpět do hry.
  • Variace na pravidlo rozdělení je „domácí pravidlo“. Toto pravidlo buď znamená, že rozdělení není povoleno, nebo je rozdělení povoleno, ale nemůže přinést ruku zpět od mrtvých.
 3. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 10

  3 Přidejte hru pět. „Rukou je třeba poklepat, aby se rovnala přesně pěti prstům. Pokud má váš protivník například 3 prsty, můžete do nich klepnout pouze rukou 1 nebo 2 prsty. Pokud má vaše 3 nebo 4 prsty, nemohli byste klepnout na jejich ruku, protože by to na součtené ruce vytvořilo součet více než 5 prstů.
  • Toto pravidlo je také známé jako „přesné hraní“.
  • Toto pravidlo umožňuje patovou situaci, pokud mají oba hráči dvě ruce po čtyřech bodech
  reklama

Část 3 ze 3: Je to náročné

 1. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 11

  1 Hrajte s více než jednou osobou. Můžete mít tři hráče, nebo můžete mít celý kruh hráčů. Každý by měl stát v kruhu a čelem ke středu, aby byly vidět ruce každého. Střídejte se ve směru nebo proti směru hodinových ručiček a mějte na paměti, že nejste omezeni pouze na klepání na lidi přímo vedle vás.
  • Přidáním lidí se hra prodlouží mnohem déle.
  • Tato metoda vyžaduje mnohem větší soustředění na výhru. Vzhledem k tomu, že hraje tolik lidí, může se stát, že někdo s rukou dosáhne na pět prstů, kteří si prsty rozdělí, a skupina si toho nevšimne.
  • Před zahájením se ujistěte, že všichni dodržují stejnou sadu pravidel. Neexistuje žádný špatný způsob hraní, ale před zahájením kola se ujistěte, že jsou všichni v souladu s pravidly.
 2. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 12

  2 Zvyšte matematickou obtížnost přidáním nubů. Spíše než mít plně natažené prsty pro celou hru, můžete použít stočené prsty nebo 'nubs'. Nubs jsou vytvořeny rozdělením lichého počtu prstů na jednom z vašich tahů.
  • Dvě nubs se rovnají jednomu prstu, takže kombinace nebo nubs a plné prsty jsou dost mrtvé ruce, takže to trvá déle.
  • Rozhodněte, zda jsou na začátku hry povoleny nubby. Zoufalý hráč často přidá variantu nubů, když se chystají prohrát.
  • Příklad rozdělení prstů na nubusy může vypadat takto: na levé ruce jsou dva prsty a na pravé tři. Pokud je rozdělíte, můžete si na každou ruku dát 2,5 prstu nebo dva prsty a nub. Nubs jsou nejpřínosnější, když máte celkem nerovnoměrné množství prstů.
  • Abyste z něj udělali plný prst, musíte dokončit něčí nub. Chcete -li vytvořit mrtvou ruku, musíte mít pět plných prstů, ne čtyři plné prsty a jednu nub.
 3. Obrázek s názvem Hrát hůlky Krok 13

  3 Použijte zbytky, aby hra trvala déle. Ruka nezemře, ale zůstane ve hře nebo se vrátí „zpět do života“, když poklepaná ruka překročí pět prstů v tahu. Když používáte zbytky, můžete sečíst tři a čtyři prsty dohromady, abyste získali 7 prstů, což se rovná mrtvé ruce a dalším dvěma.
  • Někdy se tato variace nazývá „zombie“.
  • Toto pravidlo může způsobit, že hra bude pokračovat navždy, protože recyklujete prsty. Jedinou možností mrtvé ruky je, že se při poklepání rovná přesně pěti prstům.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Může tam být dokonce 5 lidí? Ano, nezáleží na tom, kolik hráčů je.
 • Otázka Pokud mám na jedné ruce liché číslo, mohu se ještě rozdělit? Ano. Rozchod nemusí být rovnoměrný.
 • Otázka Mohou hrát tři hráči? Ano. Jen se ujistěte, že jste všichni v pohodě.
 • Otázka Existuje další obrat pro osobu po rozdělení prstů? Po rozdělení nebo rozdělení prstů přichází řada na další osobu.
 • Otázka Záleží na tom, kolik prstů použiji k poklepání na soupeřovu ruku? Ano, protože počet prstů na vaší ruce se přičte k počtu prstů na ruce vašeho soupeře.
 • Otázka Co mám dělat, když mám na jedné ruce dva prsty nahoře a můj protivník na mě klepne čtyřmi prsty? Protože celkový počet prstů by pak byl větší než pět (v tomto případě šest), přidali byste počet prstů nahoru, odečetli 5 a použili byste pouze zbytky. Ve vašem scénáři by ruka skončila pouze na jednom prstu.
 • Otázka Je tato hra jako Kámen, Papír, Nůžky? Jsou podobné v tom, že ke hře používáte ruce, ale pravidla nejsou vůbec stejná.
 • Otázka Existují různé způsoby, jak hrát hůlky? Ano. Někteří lidé používají přepínače, které se někdy počítají jako tah a někdy ne. Někteří lidé nevědí, co jsou přepínače.
 • Otázka V hůlkách, hře s prsty, můžete oživit mrtvou ruku svého protivníka? Ne. Cílem hry je, aby byly obě ruce vašeho soupeře 'mrtvé'.
 • Otázka Mohu rozdělit tři a tři na čtyři a dva? Ano, ale uvědomte si, že vás někdo může okamžitě dostat ven pomocí ruky čtyřmi prsty.

Populární Problémy

Očekává se, že Novak Djokovič a Rafael Nadal, dva nejlepší hráči světa, budou i nadále dominovat mužské hře v roce 2021.

Šarapovová proplouvá, když se Azarenková stahuje

V sobotu večer zahájí Mexiko svůj Zlatý pohár 2019 proti Kubě. Pokud jste ve Spojených státech, můžete zápas sledovat online naživo.

Vzrušující semifinále Stuttgart Open s Rogerem Federerem zůstává pro Nicka Kyrgiose v sázkách i po vítězném návratu dvouhry.

Reboot 'Are You Afraid of the Dark' je zpět na Season 2 s 'Curse of the Shadows.' Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Video: Tři nejlepší tenisové rally všech dob!