Jak vyrobit vyhřívací podložku

Topné polštářky si snadno vyrobíte doma a můžete je použít k úlevě od řady různých bolestí, které vás mohou potkat. Ať už máte migrénu, bolesti svalů, menstruační křeče nebo se chcete jen zahřát, mít připravenou vyhřívací podložku je dobrý nápad. Vyhřívací polštářky mohou být zvláště účinné ke zmírnění bolestí dolní části zad. Existuje několik různých metod, podle toho, jaké materiály máte k dispozici a kolik času chcete šití věnovat.

jak dát tenisák na chodítko

Metoda 1 ze 4: Výroba topné podložky s ponožkou

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 1

  1 Naplňte starou ponožku tepelně neupravenou rýží. Nejjednodušší metoda pro opakovaně použitelnou ohřívací podložku naplněnou rýží. Chce to jen starou ponožku, trochu rýže, mikrovlnnou troubu a něco na zavázání nebo ušití ponožky. Nejprve si vezměte čistou bavlněnou ponožku dobré velikosti, která vám neunikne, a poté nalijte rýži.
  • Neexistuje žádné pevné množství rýže k použití, ale doporučuje se, aby byla ponožka naplněna alespoň z poloviny nebo ze tří čtvrtin.
  • Nepřeplňujte to však. Měla by existovat trochu flexibility, aby podložka mohla pohodlně spočívat na vaší pokožce.
  • Chcete, aby se dokázalo trochu tvarovat do tvaru vašeho těla.
  • Některé alternativní náplně k rýži zahrnují kukuřici, ječmen, ovesné vločky a fazole.


 2. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 2

  2 Zvažte přidání levandulového oleje. Pokud vyrábíte vyhřívací podložku, abyste se pokusili zmírnit bolesti hlavy, můžete přidat nějaké bylinné přísady. Nejčastěji citovanou přísadou je levandulový olej. Jednoduše vmíchejte několik kapek 4-6 esenciálních 100% levandulového oleje do své rýže.
  • Nejlepší je zamíchat to, než vložíte rýži do ponožky.
  • Mezi další návrhy na přidání bylin patří majoránka, okvětní lístky růží a rozmarýn.
  • Můžete použít sušené bylinky.
 3. 3 Zavažte nebo ušijte ponožku. Jakmile přidáte rýži, musíte ji zajistit uzavřením ponožky. Pro ty, kteří jsou šikovní s jehlou a nití, to bude dost rovné dopředu, jen šití zavře otevřený konec ponožky.
  • Ještě jednodušší možností je jen uvázat konec ponožky.
  • Přivažte jej co nejblíže ke konci ponožky.
  • Uvazujte tak pevně, jak jen chcete, aby vám nevyklouzla rýže.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 4

  4 Zahřejte v mikrovlnné troubě. Nyní jste si vyrobili svou rýžovou ponožku, stačí ji ohřát v mikrovlnné troubě. Jednoduše vložte svou zajištěnou ponožku do mikrovlnné trouby a ohřejte ji. Doba, po kterou ji budete potřebovat, bude záviset na velikosti ponožky a množství rýže, kterou jste použili.
  • Jedna a půl až dvě minuty by měly být dostatečně dlouhé.
  • Sledujte to a nenechávejte to bez dozoru.
  • Jako bezpečnostní opatření můžete vedle ponožky dát šálek vody. Pokud jste přidali sušené bylinky, je to dobrý nápad.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Použití mrazicí tašky Zip-Lock

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 5

  1 Popadněte mrazicí tašku se zipem. Jedná se o velmi rychlý a snadný způsob výroby vyhřívací podložky. Vše, co potřebujete, je mrazicí taška na zip a nějaká nevařená rýže. Ujistěte se, že je mrazicí sáček vhodný do mikrovlnné trouby, pokud ne, roztaví se a bude kouřit a bude to katastrofa. Pokud jste právě našli v kuchyni tašku s mrazákem a nejste si jisti, zda je vhodná do mikrovlnné trouby, nepoužívejte ji.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 6

  2 Nalijte rýži do sáčku. Jakmile jste si jisti, že máte sáček, který můžete použít v mikrovlnné troubě, nalijte rýži. Naplňte sáček tak, aby byl asi ze tří čtvrtin plný nevařené rýže, a poté jej zajistěte zipem přes horní část.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 7

  3 Dejte to do mikrovlnky. Zahřejte ji v mikrovlnné troubě na minutu, v případě potřeby přidejte další sekundu až minutu. Jakmile se zahřeje, vyjměte ji z mikrovlnné trouby a zabalte ji do ručníku nebo jiného kusu izolační látky. Nechcete dát vyhřívaný vak přímo na kůži. reklama

Metoda 3 ze 4: Šití vyhřívací podložky

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si topnou podložku Krok 8

  1 Pořiďte si vybranou látku. Na výrobu vyhřívací podložky si vyberete téměř vše, co chcete, ale budete chtít použít bavlněnou tkaninu, například tričko nebo povlak na polštář. Bavlna odolává vysokým teplotám, takže je to nejlepší volba pro vaši tkaninu. Zeptejte se sami sebe, zda by to, co jste si vybrali, zvládlo žehlení na vysokou teplotu jako základní vodítko k jeho vhodnosti.
  • Ujistěte se, že nikomu nebude chybět, cokoli se rozhodnete použít.
 2. 2 Nakrájejte na velikost. Teoreticky můžete ohřívací podložku vyrobit v jakékoli velikosti nebo tvaru, který se vám líbí, za předpokladu, že se vejde do mikrovlnné trouby, až budete hotovi. Zjevný tvar, který se má použít, by byl obdélník, ale stejné základní metody platí pro jakýkoli tvar, pro který se rozhodnete. Odřízněte dva kusy látky do požadovaného tvaru, které jsou stejně velké.
  • Pokud používáte obdélník, může být šikovnou šablonou něco jako kniha.
  • Na kruhový můžete použít talíř.
  • Můžete také použít rukáv ze staré košile.
 3. 3 Spojte dva kusy látky dohromady. Jakmile máte dva stejné kusy látky stejné velikosti a tvaru, musíte je spojit při přípravě na šití. Měli byste mít stranu látky, kterou chcete zobrazit na hotovém článku, nyní směrem dovnitř. Když to sešijete, bude to naruby.
  • Dělat to tímto způsobem znamená, že šití bude více skryté a upravenější.
 4. 4 Šijte podél okrajů. Nyní musíte sešít dva kusy látky k sobě. Můžete to udělat buď na stroji, nebo ručně, podle toho, co je pro vás nejlepší. Šijte po stranách, ale ujistěte se, že na jedné straně necháte mezeru o palec nebo dva. Budete to potřebovat, abyste to otočili správným směrem ven a přidali rýži.
  • Zatlačte látku skrz tuto mezeru a otočte ji správným směrem.
  • Může to být trochu složité, takže buďte docela opatrní, zvláště pokud vaše šití není nejlepší a může se uvolnit.
 5. 5 Nalijte rýži a sešijte ji. Nyní nalijte rýži, aby byla plná do tří čtvrtin. Může být užitečné použít trychtýř, aby se rýže dostala dovnitř, zvláště pokud je otvor malý. Pokračujte a sešijte mezeru, kterou jste nechali. Nyní je vaše podložka plná rýže, manévrování se šicím strojem by mohlo být obtížné, takže pro vás bude snadnější ušít tento kousek ručně. reklama

Metoda 4 ze 4: Pomocí vyhřívací podložky

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 13

  1 Použijte jej při bolestech dolní části zad. Existují určité důkazy, že přidání tepla do dolní části zad může pomoci zmírnit bolest tam, protože teplo může uvolnit napětí ve svalech. Chcete -li k tomu použít vyhřívací podložku, jednoduše ji položte na dolní část zad nebo na bolestivou část zad. Nechte to tam patnáct až dvacet minut.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 14

  2 Použijte ho při bolestech hlavy. Ohřívací podložky lze také použít při bolestech hlavy a migréně podobným způsobem jako při bolestech zad. Teplo uvolňuje napjaté svaly, které mohou zmírnit bolest hlavy způsobenou bolestí hlavy nebo migrénou. Položte podložku na hlavu nebo krk, abyste pocítili výhody.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 15

  3 Použijte svou vyhřívací podložku pro jiné bolesti a bolesti. Jak teplo z vaší vyhřívací podložky uvolňuje svaly, můžete ji použít k úlevě od bolesti kdekoli na vašem těle, kde cítíte nepohodlí nebo bolest. Takové polštářky se často používají ke zmírnění napjatých krčních a ramenních svalů a bolestí zad.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si vyhřívací podložku Krok 16

  4 Zvažte použití jako studený lis. Můžete také použít stejnou vyhřívací podložku jako studený lis, jednoduše ji nejprve ochlaďte v mrazničce. Existuje méně důkazů, že chlad bude stejně účinný při bolestech dolní části zad jako teplo. Pokud používáte plastový sáček, nezapomeňte jej před aplikací na kůži zabalit do ručníku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nemám mikrovlnnou troubu. Existuje nějaká náhrada? Další metodou výroby topné podložky je namáčení kuchyňské utěrky v horké vodě, než její vložení do sáčku Ziplock. Funguje to stejně.
 • Otázka Musím rýži vyhodit, až skončím, nebo ji mohu znovu ohřát v mikrovlnné troubě? Není nutné jej vyhazovat, protože je opakovaně použitelný. Je však dobré jej měnit každý rok nebo častěji, pokud je používán s vysokou frekvencí.
 • Otázka Jak dlouho trvá vedro? V průměru trvají přibližně 20 minut.
 • Otázka Mohu to použít na břicho? Ano.
 • Otázka Mohu použít makarony k výrobě vyhřívací podložky? Ne, nudle budou strašně pálit a páchnout. Rýže nehoří jako nudle.
 • Otázka Mohu si vyrobit jeden s horkou vodou a lahví na vodu? Můžete, ale budete to muset ohřívat častěji, protože to dlouho nezůstane teplé.
 • Otázka Zůstane teplá tak dlouho jako topná podložka zakoupená v obchodě? Robin Cat Obvykle to trvá docela dlouho, ale ne tak dlouho, jako vyhřívací podložka zakoupená v obchodě.
 • Otázka Mohu uplést vyhřívací podložku? Můžete, přestože se doporučuje tkanina; ujistěte se, že příze, kterou používáte, je bavlna, protože vydrží vyšší teploty.
 • Otázka Mohu uvařit nějaké ručníky a vyrobit topnou podložku? Ano, ale budou mokré. Výhodou rýžového sáčku je, že je suchý. Pokud chcete použít horké ručníky, můžete je dát do sáčku Ziploc, ale některým lidem se nelíbí, jak se cítí.
 • Otázka Jak vyrobím topnou podložku, která nezapáchá? Můžete přidat levanduli na zamaskování vůně, nebo místo ní použít láhev s horkou vodou.

Populární Problémy

Jak cvičit zenovou jízdu. Řízení může být stresujícím zážitkem, díky kterému se i mírný člověk stane za volantem netrpělivý, sobecký a nezdvořilý. Není to jen špatné pro vaše duševní a emocionální zdraví; může...GameDay tento týden zamíří do Augusty na speciální show v The Masters. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos online, pokud nemáte kabel.

Hraní basketbalu vyžaduje přirozené dovednosti, ale dobrým basketbalistou se můžete stát, pokud správně upravíte své tělo, cvičíte se správnými cviky a zvládnete mentální aspekty hry. Dobří basketbalisté vložili ...Madison Keys otevírá svoji obhajobu titulu na turnaji Western & Southern Open proti formovanému Ons Jabeur. Obě ženy se nikdy předtím na turné nehrály.'Vikingové' se vrací pro sezónu 6 s dvouhodinovou premiérou ve středu. Zde je návod, jak sledovat streamování online bez kabelu.