Jak odstranit skvrny z červené řepy

Odstranění skvrn z červené řepy není snadný úkol, ale dobrou zprávou je, že existuje několik prostředků pro domácnost! Jakmile dojde k úniku, nezapomeňte jej okamžitě ošetřit studenou vodou, aby skvrna nezaschla. Poté, v závislosti na typu položky, se kterou pracujete, můžete odstranit zbytek skvrny pomocí různých zásob z celého domu!

Metoda 1 ze 3: Okamžitá akce

 1. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 1

  1 Zvedněte všechna zbytková vlákna nebo kapalinu z červené řepy. U skvrn z červené řepy je důležité jednat co nejrychleji, proto se pokuste z látky okamžitě odstranit přebytečné kousky nebo kapky červené řepy. Zvedněte kousky přímo prsty a přebytečnou tekutinu odstraňte suchým papírovým ručníkem nebo jednorázovým hadříkem.
  • Při odstraňování kousků a kapiček se snažte skvrnu více neroztírat.


 2. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 2

  2 Pokud je to možné, spusťte skvrnu pod studenou vodou. Skvrnu ponořte do studené vody, aby se nedostala do látky. Pokud je to možné, začněte s okraji skvrny a jemně masírujte látku pod vodou, jak budete postupovat do středu. Nechte skvrnu protékat studenou vodou, dokud voda nevyteče čistě.
  • Na novou skvrnu z červené řepy nikdy nepoužívejte horkou nebo horkou vodu, protože by mohla zapůsobit na tkaninu.
 3. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 3

  3 Pokud nemůžete skvrnu ponořit, potřete ji starým vlhkým ručníkem. Pokud nemůžete skvrnu ponořit pod studenou tekoucí vodu, vezměte si starou kuchyňskou utěrku nebo hadřík, namočte ji do studené vody a poté skvrnu otřete. Pokuste se absorbovat co nejvíce červenofialové barvy.
  • Mezi otíráním opláchněte ručník studenější vodou, aby se červená řepa znovu nepoužila na potřísněnou tkaninu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Odstranění skvrn z omyvatelné textilie

 1. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 4

  1 Látku předem ošetřete odstraňovačem skvrn na prádlo. Jakmile se skvrně z červené řepy ihned věnujete studenou vodou, skvrnu předem ošetřete sprejem na skvrny na prádlo nebo na oblast naneste malé množství neředěného pracího prostředku. Nechte to několik minut odležet.
 2. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 5

  2 Předúpravu opláchněte studenou vodou. Poté, co necháte ošetření skvrn na prádle ztuhnout, opláchněte skvrnu studenou vodou. Jemně masírujte skvrnu prsty, abyste ji povzbudili, aby se zvedla, když se předúprava smývá.
  • Pokud skvrna po předúpravě zmizela, oděv vyperte v souladu s pokyny pro péči.
 3. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 6

  3 Odolné skvrny namočte do bělidla na bázi chloru, pracího prostředku nebo Boraxu. Zkontrolujte štítek na oděvu, abyste zjistili, zda oděv snáší chlorové bělidlo nebo zda je vyžadován chlorový prací prostředek bezpečný pro barvy. Namočte oděv do bělidla nebo pracího prostředku na bázi chloru alespoň na 15 minut pomocí studené vody. Alternativně smíchejte 1 polévkovou lžíci (26 g) Boraxu se 2 šálky (470 ml) teplé vody a namočte barevnou tkaninu do roztoku na 2 hodiny.
  • Bělidlo používejte pouze na bílé předměty. V opačném případě můžete skvrnu a barevnou látku vybělit!
  • Borax můžete také posypat přímo na zadní stranu bílé látky a poté ji nalít horkou vodou. Použijte nejteplejší teplotu, kterou doporučuje pečovatelský štítek.
  • Bělidlo nebo prací prostředek na bázi kyslíku není na skvrny z červené řepy tak účinný, ale lze jej použít místo bělidla a pracího prostředku na bázi chloru.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete, když oděv přes noc namočíte do bělidla nebo pracího prostředku na bázi kyslíku.
 4. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 7

  4 Vyperte svůj oděv. Poté, co jej necháte vsáknout, vložte svůj oděv do pračky pomocí bělidla nebo pracího prostředku na bázi chloru a vyperte podle pokynů k péči.
 5. Obrázek s názvem Odstranění skvrn z červené řepy Krok 8

  5 Po vyprání zkontrolujte oděv. Pokud skvrna zmizí, můžete oděv bezpečně vložit do sušičky. Pokud skvrna nezmizela, proveďte další prací cyklus s bělidlem nebo pracím prostředkem na bázi chloru.
  • Před vložením látky do sušičky se ujistěte, že je skvrna pryč. Sušení potřísněného oděvu způsobí trvalé usazení skvrny.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zvedání skvrn z neumývatelných předmětů

 1. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 9

  1 V případě potřeby oděvy očistěte chemicky. Jakmile skvrnu z červené řepy předem ošetříte studenou vodou, je nejlepší vzít jakékoli oděvy určené pouze k chemickému čištění přímo do čistírny a nechat skvrnu odstranit profesionály.
 2. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 10

  2 Zkuste mokrý bílý chléb nasáknout skvrnu. Pokud nechcete oděv čistit chemicky nebo pokud je skvrna z červené řepy na látkovém nábytku, koberci nebo jiném objemném předmětu, namočte silný kus bílého chleba do vody o pokojové teplotě, dokud nebude nasycený, ale ne mokrý. Namočený chléb položte na skvrnu.
  • Nechte chléb absorbovat skvrnu. To může trvat 5 až 10 minut. Když chleba vyjmete, dávejte pozor, abyste ho nezmáčkli, aby absorbovaná barva neunikla zpět na látku.
  • Chléb možná neodstraní skvrnu úplně, ale může pomoci odstranit více, než to udělaly skvrny od studené vody.
 3. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 11

  3 Na tvrdé povrchy naneste roztok mýdla. Chcete -li odstranit přebytečné skvrny, smíchejte 2 šálky (470 ml) studené vody s 1 polévkovou lžící (15 ml) tekutého mýdla na nádobí. Pomocí bílého hadříku naneste roztok na skvrnu a skvrnu. Můžete to opakovat několikrát.
 4. Obrázek s názvem Odstranění skvrn z červené řepy Krok 12

  4 Po odstranění skvrny předmět opláchněte studenou vodou. Jakmile skvrna zmizí, vezměte nový suchý hadřík a zbývající roztok na mytí nádobí setřete studenou vodou.
  • Proces sušení můžete také urychlit vyschnutím suchým hadříkem.
 5. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 13

  5 Otřete odolné skvrny čpavkem. Smíchejte 1 polévkovou lžíci (15 ml) čpavku s 1/2 šálek (120 ml) vody. Roztok naneste na skvrnu bílým hadříkem a v případě potřeby opakujte.
  • Amoniak se obvykle nedoporučuje k čištění oděvů a čalounění, protože může být velmi odolný vůči tkaninám, ale pomáhá odstraňovat skvrny od červené řepy.
  • Před nanesením čpavku naneste trochu roztoku na skrytou oblast látky, abyste se ujistili, že jí nepoškodí.
  • Nikdy nepoužívejte amoniak a bělidlo společně, protože tato kombinace může vytvářet toxické výpary.
 6. Obrázek s názvem Odstranit skvrny z červené řepy Krok 14

  6 Na prkénko použijte citronovou šťávu a sůl. Pokud se pokoušíte odstranit skvrny z červené řepy na prkénku, hojně posypte skvrnu hrubou solí a vetřete ji na polovinu nakrájeným citronem. Desku opláchněte mýdlem a vodou a poté ji osušte ručníkem.
 7. Obrázek s názvem Odstranění skvrn z červené řepy Krok 15

  7 Na linoleum použijte bělidlo. U bílých linolea nebo pultů smíchejte 1 díl bělidla se 4 díly vody a roztok naneste bílým hadříkem. Pokud je skvrna na červené řepě obzvlášť tvrdohlavá, zkuste nechat látku (namočenou v bělícím roztoku) hodinu na skvrně.
  • Pokud se obáváte poškození barvy nebo vzoru linolea, použijte bělidlo bezpečné pro barvu.
 8. Obrázek s názvem Odstranění skvrn z červené řepy Krok 16

  8 Ruce si vydrhněte solí. Pokud se snažíte z rukou dostat skvrny od červené řepy, vydrhněte je hrubou solí a trochou vody. Sůl si umyjte z rukou mýdlem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak připravujete čerstvou řepu? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Čerstvá řepa se dá snadno strouhat na struhadle na sýr a přidat do salátů nebo slawů, aby se konzumovala syrová. Můžete je také péct jako pečené brambory tak, že je budete asi hodinu vařit v troubě.
 • Otázka Barví vám červená řepa moč? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatel, Mulberry Maids Expert Odpověď Ano! Po konzumaci červené řepy byste měli očekávat červený/purpurový odstín moči a stolice.
 • Otázka Barví se řepná šťáva? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Řepná šťáva má tendenci zanechat všemu červenou/purpurovou barvu. Naštěstí, pokud se okamžitě zúčastní, obvykle se vypláchne relativně snadno. Hrubá sůl odstraní skvrnu z řepy z vašich rukou. U oblečení obvykle trik na předpírku, bělidlo nebo Borax obvykle funguje!
 • Otázka Jak odstraníte skvrny z červené řepy z kůže? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Čištění kůže hrubou solí a vodou by mělo odstranit skvrnu od červené řepy. Možná budete muset opláchnout a několikrát opakovat.
 • Otázka Jak odstraním skvrny z červené řepy z bílých kuchyňských skříněk? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Můžete zkusit smíchat roztok mýdla na nádobí a vody v rozprašovači. Postříkejte skvrnu a setřete ji čistým hadrem nebo hadříkem a opakujte, dokud skvrna nezmizí. Dávejte pozor, abyste skvrnu jen tak neroznesli, ujistěte se, že ji setřete a zvednete ze skříněk. Můžete také vyzkoušet směs vody a octa, abyste získali větší sílu při odstraňování skvrn.
 • Otázka Jak mohu z koberce dostat starou skvrnu od červené řepy? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Staré skvrny se obvykle hůře odstraňují než čerstvé skvrny, ale jednoduchou technikou pro skvrny na koberci je smíchání vody a mýdlového roztoku v rozprašovači, nastříkejte koberec a poté skvrnu vyčistěte. Toto opakujte, dokud skvrna nezačne blednout. Můžete také použít silnější směs vody a amoniaku a pokračovat metodou sprej a blot.
 • Otázka Jak získám zakořeněnou skvrnu z červené řepy z lina Za předpokladu, že je linoleum bílé, můžete smíchat 1 díl bělidla se 4 díly vody a roztok aplikovat bílým hadříkem. Pokud je skvrna stará, nechte namočenou látku hodinu na skvrně sedět!
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob odstranění skvrny z textilie autosedačky? Miluji oxyclean. Udělejte to v lisovací lahvičce podle pokynů, a dostanete VŠECHNO. Nevěřil jsem tomu, dokud jsem to sám nezkusil. Z růžové flanelové noční košile dokonce dostala zaschlou krev, aniž by poškodila barvu.
 • Otázka Moje skvrna od řepy je suchá na bílém tričku s dlouhým rukávem, na manžetě. Co mám dělat? Zkuste to v pračce, poté kroky popsané ve výše uvedeném článku a v případě potřeby znovu pračku.
 • Otázka Na koženém nábytku mám skvrnu od červené řepy. Co bych měl dělat? Nejlepším řešením je vyzkoušet 2 polévkové lžíce mycího prostředku se 2 šálky (16 uncí) studené vody a roztok nanést hadříkem. Můžete také použít zubní kartáček s měkkými štětinami, abyste lépe odstranili skvrnu, pokud tam byla nějakou dobu. Hodně štěstí!

Populární Problémy

Být populární je společným přáním mnoha dívek. Kdo by nechtěl být populární od idolizace až po zasypání láskou? Přestože se dosažení tohoto cíle může zdát nemožné, tento článek vám může pomoci splnit si sny. Podle...

Jak zhubnout při kojení. Kojení je skvělé nejen pro vaše dítě, ale pro většinu žen má také výhodu spalování kalorií navíc, což může pomoci shodit přebytečná kila nabytá během těhotenství. Hubnout...

Po tolik potřebném vítězství nad Marylandem o víkendu se Iowa vrací na silnici, aby se dostala na Northwestern. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak léčit tendinitidu bicepsu. Vaše šlacha bicepsu je tlustá šňůra, která spojuje váš bicepsový sval s ramenem a loktem. Zranění této šlachy, známé jako tendinitida bicepsu, může způsobit bolest v oblasti ramen nebo loktů a roztrhané ...

Pokud nemáte HBO nebo HBO Max, zde je několik dalších způsobů, jak můžete sledovat nové epizody 2. série streamování 'His Dark Materials' online.

Jak napsat hit. Napsat hit je práce lásky. Mnoho skladatelů tráví svou kariéru snahou dostat se do top 10, ale to neznamená, že to nemůžete udělat. S odhodláním a úsilím by vaše píseň mohla být dalším hitem ...