Jak odstranit těsnicí skvrny z oblečení

Caulk může být jedním z nejodolnějších materiálů k odstranění z oblečení. Věrný své povaze vsakuje do vláken oděvu a tam se utěsňuje. S trpělivostí a vytrvalostí však můžete použít domácí metody k odstranění tohoto tvrdohlavého svinstva z vašich oděvů.

Metoda 1 ze 3: Zmrazení a škrábání skvrny

 1. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 5

  1 Vložte oblečení do mrazničky. Pokud si skvrny nevšimnete několik dní, vložte oděv na několik hodin do mrazničky. To způsobí ztvrdnutí tmelu. Po několika dnech byste měli být schopni většinu slupek snadno „odloupnout“ nehty nebo nožem na máslo. Jakmile je těsnicí hmota pevná, opatrně ji odlepte z oděvu. Největší kus by měl vzniknout v globusu.
  • Alternativně použijte kostku ledu. Držte kostku ledu na místě přes skvrnu, dokud nezmrzne. Jakmile zmrzne, těsnící hmota se uvolní a lze ji snáze stáhnout.


 2. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 6

  2 Oškrábejte skvrnu z oblečení nůžkami. Odštípejte těsnicí tmel kousek po kousku - to může být snazší, jakmile skvrna zmrzne. Můžete také použít nůž na máslo, pilník nebo jiný škrábací nástroj. Dávejte pozor, abyste se nepořezali ani o oblečení!
  • Pokud máte na sobě bavlnu a na vnější povrch vašeho oblečení se vám dostane těsnicí materiál, obvykle jej můžete jednoduše odlepit.
  • Pokud máte na sobě bavlnu a těsnící hmota se dostane do vláken vašeho oblečení, bude obtížné ji odstranit, ale pravděpodobně ji můžete kartáčovat.
 3. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 7

  3 Dokončit práci. Poté, co je přebytek odstraněn, očistěte všechny zbývající skvrny alkoholem nebo jiným čisticím prostředkem. Měli byste být schopni škrábat nebo odlupovat většinu, ale některé skvrny mohou zůstat. reklama

Metoda 2 ze 3: Blotování skvrny

 1. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 1

  1 Vypořádejte se s těsnící skvrnou co nejrychleji. Pokud si všimnete skvrn dříve, než bude mít šanci zaschnout, je větší pravděpodobnost, že je odstraníte. Zkuste své oblečení projít běžným pracím cyklem v pračce se standardním pracím prostředkem. Pokud je oděv bílý, přidejte bělidlo pro extra prací sílu. Nové těsnicí skvrny nebo ty, které zcela nezaschly, se mohou uvolnit běžným praním.
 2. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 2

  2 Potřete skvrnu vodou. Navlhčete hadr nebo papírový ručník. Pevně ​​přitiskněte ručník na těsnicí hmotu a nechte vlhkost vniknout dovnitř. Opláchněte oblast znovu a znovu a jemně otřete skvrnu z látky. Pokuste se z oděvu setřít co nejvíce těsnění.
 3. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 3

  3 Namočte tmel třecím alkoholem. Poté, co odstraníte co nejvíce přebytečného tmelu, navlhčete kousek skládaného papírového ručníku trochou alkoholu. Silně odstraňte skvrnu a nechte alkohol vsáknout hluboko do látky. Odstraňte skvrnu tolikrát, kolikrát je potřeba.
  • K odstranění skvrn bude možná nutné několikrát znovu použít. Pokaždé přidejte více alkoholu.
  • Vždy používejte čistou část ručníku. Pokud je ručník nadměrně zbarvený a nasycený tmelem, možná budete muset přejít na jiný hadr.
 4. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 4

  4 Vyperte oblečení Jakmile je skvrna odstraněna, oděv vyperte ve studené nebo teplé vodě. Když svlékáte oděv z pračky, prohlédněte si skvrnu a ujistěte se, že je zcela odstraněna. Možná budete muset několikrát vyprat, aby se skvrna úplně dostala. Nedávejte jej do sušičky se zbývajícími skvrnami, protože teplo jej nastaví. reklama

Metoda 3 ze 3: Jiné metody

 1. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 8

  1 Použijte chemický čistič. K dokončení úlohy si pořiďte komerční čistič, například Goof Off Stain Remover. Podívejte se na konkrétní odstraňovače tmelů. Dodržujte všechny pokyny a varování dodané výrobcem, abyste zajistili řádné čištění.
  • Varování: Nové čisticí prostředky na starém oblečení vždy před použitím naneste na důležité nebo oblíbené oděvy.
 2. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 9

  2 Zkuste použít dezinfekci rukou. Antibakteriální dezinfekční prostředky mohou odstranit některé skvrny z oblečení a mohou být účinné na tmel. Nejprve na znečištěnou oblast přitlačte dezinfekční prostředek. Místo jemně vetřete ubrouskem nebo vlhkým hadříkem. Pokud je skvrna obzvláště špatná, budete možná muset použít několik aplikací dezinfekčního prostředku.
 3. Obrázek s názvem Odstranění těsnících skvrn z oblečení Krok 10

  3 Potřeme jedlou sodou. Namočte skvrnu vodou. Ještě mokrou nalijte jedlou sodu na látku. Jedlou sodu vmasírujte do látky hadrem nebo ručníkem, dokud nevyjde tmel.
  • Pokud skvrna nevyjde úplně, zkuste to dál. Oblečení poté dejte do pračky a výsledky se ještě zlepší.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete odstranit tmel z oděvu? Lui Colmenares
  Handyman Lui Colmenares je kutil a licencovaný dodavatel domácích potřeb pro pana Handyho NYC se sídlem v New Yorku, New York. Lui je vyučený a vzdělaný jako průmyslový inženýr a specializuje se na tesařství, malířství a obecné kutilské práce, jako je montáž televizorů, instalace kliky a závor, montáž nábytku, opravy dlaždic a spárování. Pan Handy NYC se pyšní kvalitní prací odvedenou s rychlostí, dovedností a dochvilností. Lui Colmenares Údržbář Odborná odpověď Ano, i když to může být obtížné. Pokud máte na sobě bavlnu a těsnící hmota zůstává na povrchu, můžete ji obvykle jen odlepit. V opačném případě to budete muset vyčistit.
 • Otázka Jak mohu odstranit silikon z bavlněného oblečení? Pomocí ledu odstraňte těsnění co nejvíce, poté jej omyjte teplou vodou.
 • Otázka Odstraní technika v článku tmel z obuvi? Mělo by. Zkusil jsem to a fungovalo to pro mě dobře.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Třecí alkohol funguje dobře na stálobarevné džínové, bavlněné a polybavlněné směsi. Pokud si nejste jisti stálobarevností, před pokračováním vyzkoušejte alkohol ve švu nebo v jiné skryté oblasti.

reklama

Varování

 • Tření alkoholu je hořlavé. Vždy jej používejte v dobře větraném prostoru mimo otevřený oheň nebo jiskry.
reklama

Populární Problémy

Florida State a Arizona State se v úterý setkají v Sun Bowl 2019. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy hry online, pokud nemáte kabel.

Jak se připravit na pěší túru po Apalačské stezce. Appalachian Trail je cesta, která se nachází na východě USA. Stezka je na 3 190 km dlouhá a je nejdelší turistickou stezkou na světě. Rozkládá se na severo-jihu ...

Sponzor Naomi Osaka se omluvil za její kontroverzní ztvárnění v reklamě, ale žena se zaměřuje výhradně na tenis.

Může Sania Mirza dosáhnout finále v prvním týdnu svého comebacku?

Duchové, zombie, klauni, ach jo! Strašidelné domy jsou zábavnou součástí Halloweenu, dokud vás jedno z monster nevyčlení a nepromění vaši noc v noční můru. Pokud plánujete letos na podzim navštívit strašidelný dům, přežijte zděšení ...

Houston Dynamo a Club America se ve středu večer setkají v Ligovém poháru. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.