Jak se stát správcem a redaktorem otázek a odpovědí na wikiHow

Sekce Otázky a odpovědi k článkům wikiHow dávají čtenářům příležitost klást konkrétní otázky a získat konkrétní pomoc k tématům, se kterými se potýkají. Aby bylo možné kontrolovat kvalitu, je třeba nové páry otázek a odpovědí před jejich zveřejněním na stránce zkontrolovat a občas je také upravit po zveřejnění. Jako dobrovolník wikiHow můžete s tímto úkolem pomoci tím, že se stanete správcem otázek a odpovědí. Máte -li zájem o kontrolu a úpravu otázek a odpovědí, můžete si udělat test, abyste si osvojili osvědčené postupy.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Buďte zodpovědní Krok 1

  1 Stát se posilovač nebo admin za prvé. Obecně žádáme potenciální hlídače otázek a odpovědí, aby měli dlouhou historii pozitivního a svědomitého přispívání k wikiHow. Pro většinu lidí je začátek role posilovače nebo administrátora tím nejlepším základem pro otázky a odpovědi, protože tyto role pomáhají zajistit, že znáte stránky a naše pokyny uvnitř i vně.
  • Existuje prostor pro vzácné výjimky, pro specializované editory témat, kteří nejsou posilovači nebo správci, ale mají spoustu zkušeností ve svých oblastech odbornosti. Pokud vás tato možnost zajímá, ukažte své dovednosti zodpovězením mnoha otázek a odpovědí pomocí pečlivě vytvořených, přesných a užitečných odpovědí. Pokud dosáhnete statusu Top Answerer, máte účet wikiHow starší než tři měsíce a více než 300 příspěvků, obraťte se na jayne@wikihow.com, kde se dozvíte více o možnosti stát se redaktorem otázek a odpovědí touto alternativní cestou. Mějte na paměti, že to vyžaduje schopnost odpovídat na otázky ve vaší oblasti zájmu na odborné úrovni.


 2. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 19

  2 Seznamte se s pokyny pro Otázky a odpovědi. Žádný Q&A Patroller nemusí být dokonalý, ale je důležité, abyste se o úkol starali. Je důležité vědět, jaký styl odpovědí pomáhá čtenářům nejlépe. Mějte na paměti následující pokyny:
  • Otázky a odpovědi by měly mít perfektní pravopis, gramatiku, velká písmena a interpunkci. Ujistěte se, že otázky jsou opravdu formulovány jako otázky. (Mnoho otázek předložených čtenáři není).
  • Udržujte styl psaní jednoduchý, jasný a výstižný. Použijte autoritativní, ale přístupný tón.
  • U většiny otázek použijte první osobu („já“) a pro většinu odpovědí druhou osobu („vy“).
  • Ideální délka je 1–2 věty pro otázky a 1–4 věty pro odpovědi.
  • Buďte co nejobecnější, aniž byste ztratili smysl. Odstraňte příliš konkrétní detaily, jako jsou jména, místa a osobní příběhy, aby byly otázky obecnější. Zobecněte věci, jako je pohlaví a věk, pokud nejsou důležité pro kontext.
  • Odstraňte z otázek konverzační fráze jako „děkuji“ a „prosím pomozte“.
  • Neváhejte smazat špatné/neužitečné otázky nebo odmítněte neužitečné odpovědi, o jejichž zlepšení nemáte znalosti. Je lepší počkat na odeslání nové otázky nebo odpovědi, než schválit neužitečný nebo zavádějící obsah. Pokud máte pochybnosti, můžete vždy přeskočit.
   • Odmítnutím odpovědi položíte otázku zpět do fondu, abyste získali další odpověď.
   • Smazáním otázky odstraníte celou stránku a odpověď zahodíte.
 3. Obrázek s názvem Příprava na zkoušku Krok 2

  3 Buďte připraveni to vzít pomalu. Fronta otázek a odpovědí je dlouhá, ale je ne musíme spěchat, abychom se dostali na nulu. Je lepší mít dlouhou frontu, než mít na našem webu špatné otázky a odpovědi.
  • Rychlost zde není ideální, protože to není jako RCP/wikitext, protože náhodné odmítnutí/vrácení a náhodné schválení nelze tak snadno vrátit zpět. Pokud omylem odmítnete dobrou odpověď, je nadobro pryč. Pokud omylem schválíte neužitečnou odpověď nebo odpověď, která obsahuje chybu, nikdo jiný nebude položku znovu kontrolovat, takže opravu musíte provést vy.
  • Pokud se stanete správcem Q&A a rozhodnete se tento nástroj používat, přichází s vyšší sadou povinností než pravidelné hlídkování. Pokud uděláte nějaká chybná kliknutí nebo chyby, musíte je sledovat. Přeskočte, kdykoli si nejste jisti, a nenechte chyby ležet. Pokud si nejste jisti, jak je opravit, požádejte o pomoc jiného správce/redaktora Q&A.
 4. Obrázek s názvem Poslat někomu e -mail Krok 8

  4 E-mailem jayne@wikihow.com na test Otázky a odpovědi, jen když jste připraveni. Pamatujte, že pokud již nejste administrátorem nebo posilovačem, obvykle nebudete mít právo test absolvovat, pokud nevyhovujete scénáři pro výjimku na určité téma.
 5. Obrázek s názvem Čekejte trpělivě Krok 10

  5 Počkejte na zpětnou vazbu. Po dokončení testu budete kontaktováni e -mailem ohledně zpětné vazby a/nebo dalších kroků. Pokud se vám po týdnu neozve Jayne, klidně jí napište zprávu a zkontrolujte stav svého testu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, že jsem dosáhl stavu Nejlepší respondér? Pingu Nejlepší odpovídač Podívejte se na odpověď, kterou jste napsali v sekci Otázky a odpovědi pro komunitu. Pokud jste dosáhli statusu Nejlepšího respondenta, bude místo „Odpovědi komunity“ napsáno „Nejlepší odpověď“.
 • Otázka Chcete -li být kontrolorem otázek a odpovědí, musíte být nejlepším respondentem? Abyste byli hlídačem otázek a odpovědí, nemusíte být nejlepším respondentem. Jak je uvedeno v článku, můžete také získat přístup k nástroji tím, že budete administrátorem nebo posilovačem a poté složíte test. Požádejte o pomoc správce komunity.
 • Otázka Musím mít účet, abych mohl být správcem otázek a odpovědí? Pomocník Nejlepší respondér Ano, pouze registrovaní uživatelé wikiHow mohou hlídat otázky a odpovědi poté, co složí test. Otázky však může schválit kdokoli, včetně anonymních uživatelů.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Získání Q & A Patroling/Editing user rights will also allow you to use the Fix Flagged Answers.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Dominic Thiem zahájil nový turnaj, jehož cílem je poskytnout platformu mladým a ambiciózním hráčům. Turnaj, který bude mít šest kvalifikačních kol po celém Rakousku, má odstartovat 8. srpna.

Každý kloub v těle má chrupavku, přičemž ramenem je labrum. Labrum je chrupavka, která lemuje okraj ramene, aby zůstala neporušená ramenní jamka. S většinou denních fyzických aktivit vyžadujících souhlásku ...

Jak co nejlépe využít své dospívající roky. Vaše dospívající léta mohou být ošidná-je toho hodně, co se můžete naučit, a může se zdát, že potřebujete životní plán vymyslet co nejdříve. Nezapomeňte však, že vaše dospívající léta jsou časem ...

Novak Djokovic si v neděli vryl jméno do tenisového folkloru, když vyhrál Wimbledon a remizoval s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem na 20 grandslamových titulů.

Hvězda NHL Lars Eller se nedávno setkala s Rafaelem Nadalem během Citi Open 2021 ve Washingtonu a darovala Španělovi dres Washington Capitals se jménem Mallorcan a č.

Jak zhubnout břišní tuk při menopauze. Pokud jste prošli menopauzou, víte, že zhubnout břišní tuk může být obtížné. Bohužel během menopauzy máte tendenci přibírat na váze v této oblasti. Nezoufejte však - můžete podniknout kroky k ...