Jak odstranit zápach z kožených bot

Kožené boty jsou stylové a pohodlné, ale časem mohou páchnout. Naštěstí je odstranění zápachu z kožených bot opravdu jednoduché a máte na výběr z několika možností. Můžete si vyrobit přírodní čisticí roztok s octem, vodou a olejem z čajovníku k dezinfekci obuvi, poté ji následovat jedlou sodou, abyste je vysušili a odstranili zápach. Přírodní třísloviny obsažené v sáčcích černého čaje navíc mohou dezinfikovat vaše kožené boty. Můžete také použít komerční sprejový dezinfekční prostředek k čištění vnitřků vašich kožených bot a nechat je svěží.

Metoda 1 ze 3: Použití octa a jedlé sody

 1. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 1

  1 Zkombinujte bílý ocet, vodu a olej z čajovníku v rozprašovači. Přidat 1/2 šálek (120 ml) bílého octa, 1/2 šálek (120 ml) vody a 5 kapek oleje z čajovníku do čisté rozprašovače. Láhev dobře protřepejte, aby se dobře promíchala.
  • Pokud nemáte čajovníkový olej, můžete jako sprej použít bílý ocet a vodu.
  • Nepoužívejte jablečný ocet, který může kůži obarvit nebo odbarvit.


 2. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 2

  2 Směs nastříkejte na čistý hadřík. Navlhčete papírový ručník nebo hadr čisticím roztokem, ale nepoužívejte tolik, abyste jej nasytili. Poté hadřík před použitím vyždímejte, abyste nanesli pouze tenkou vrstvu roztoku.
  • Pokud je to možné, vyhněte se používání barveného hadříku. Část barvy se může přenést na vaše kožené boty a zabarvit je.
 3. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 3

  3 Utřete vnitřek kožených bot hadříkem. Plátno propracujte po celém vnitřku obuvi. Ujistěte se, že jste vyčistili stélku, stejně jako celou přední část špičky, podél boků a zpět k patě boty.
  • Může pomoci sejmutí tkaniček a zvednutí jazyka boty, aby se vnitřek otřel.
 4. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 4

  4 Osušte boty čistým hadříkem. Hned poté, co hadřík otřete čisticím roztokem, otřete vnitřek obuvi novým suchým hadříkem. Zajistěte, aby vnitřky kožených bot nebyly vlhké, protože by je to mohlo poškodit nebo dokonce umožnit vznik nových zápachů.
  • Ujistěte se, že nový hadřík, který používáte, je čistý a suchý.
  • K otření vnitřku obuvi můžete použít suchý papírový ručník.
 5. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 5

  5 Do každé kožené boty nasypte 1 čajovou lžičku (4,9 ml) jedlé sody. Poté, co setřete přebytečný čisticí roztok, přidejte jedlou sodu do vnitřku každé z kožených bot a dobře ji protřepejte. Ujistěte se, že prášek proniká až k patě a pokrývá všechny vnitřní strany kožených bot.
  • Pokud jedlá soda nezakrývá vnitřek bot, přidejte další 1 čajovou lžičku (4,9 ml) a znovu je protřepejte.
  • Jedlá soda absorbuje nepříjemné pachy.
 6. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 6

  6 Nechte kožené boty přes noc sedět. S čisticím roztokem a jedlou sodou uvnitř kožených bot je nechte nerušené 8 hodin nebo přes noc. Ráno je znovu očichejte, abyste zjistili, zda byl zápach odstraněn.
  • Pokud je neplánujete nechat přes noc, nastavte časovač na 8 hodin.
  • Ocet se zcela odpaří a uschne, takže nemusíte kožené boty otírat, než si je obujete.
  • Než si obujete boty, pomocí vakua odstraňte zbytky jedlé sody.

  Spropitné: Pokud je zápach stále přítomen, opakujte postup znovu s čisticím roztokem a jedlou sodou. Protože přírodní řešení nepoškodí kožené boty, můžete je ošetřit tolikrát, kolikrát je potřeba k odstranění zápachu.

  reklama

Metoda 2 ze 3: Dezinfekce černými sáčky

 1. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 7

  1 Strmé sáčky černého čaje v horké vodě po dobu 5 minut. Hrnec horké vody přiveďte k varu a poté jej stáhněte z ohně. Vložte sáčky černého čaje do vody a nechte je 5 minut namočit.
  • Na každou koženou botu použijte 1 sáček čaje.
  • Nastavte časovač na 5 minut.
  • Černý čaj je třeba máčet, aby se aktivovaly třísloviny, které fungují jako přírodní dezinfekční prostředky.
 2. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 8

  2 Čajové sáčky vyjměte z vody a nechte vychladnout. Vyndejte sáčky čaje z vody a položte je na talíř. Nechte je pár minut vychladnout, abyste je mohli sebrat prsty.
  • Mnoho sáčků černého čaje má na sobě provázky, které vám je umožňují odstranit, aniž byste se popálili v horké vodě.
  • Pomocí vidličky nebo kleští vyjměte čajové sáčky z vody, pokud na sobě nemají šňůrky.
 3. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 9

  3 Do každé kožené boty vložte 1 sáček čaje. Když jsou čajové sáčky dostatečně chladné, abyste je mohli sebrat, umístěte je 1 do kožené boty přibližně v polovině cesty, aby se vlhkost dostala do všech vnitřků boty. Šťávu z čajového sáčku nevymáčkněte.

  Spropitné: Pro velmi silné pachy umístěte do kožených bot 2-3 čajové sáčky.

 4. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 10

  4 Nechte kožené boty sedět 2 hodiny. S čajovým sáčkem uvnitř kožených bot je nechte 2 hodiny nerušeně, aby je taniny mohly dezinfikovat a odstranit zápach. Abyste zajistili rovnoměrné pokrytí, vyhněte se pohybu nebo dotyku obuvi, dokud nebudou dezinfikovány.
  • Nastavte si časovač na 2 hodiny, abyste si nemuseli dělat starosti s jejich kontrolou.
 5. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 11

  5 Vyjměte čajové sáčky a kožené boty otřete dosucha. Poté, co necháte čajové sáčky sedět a dezinfikovat kožené boty, vyjměte je a vyhoďte. Poté vezměte suchý hadřík nebo papírový ručník a otřete vnitřní části obuvi, abyste odstranili přebytečnou vlhkost z čajových sáčků.
  • Pokud zápach přetrvává, zkuste postup zopakovat, abyste dále dezinfikovali kožené boty a odstranili zápach.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Postřik dezinfekčním prostředkem k odstranění zápachu

 1. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 12

  1 Zkontrolujte obal, abyste se ujistili, že je sprej bezpečný pro koženou obuv. Podívejte se na komerční čistič obuvi nebo dezinfekční sprej, který říká, že je bezpečné používat na kožené boty. Některé dezinfekční spreje jsou určeny pro látkové tenisky a mohou obarvit nebo poškodit kožené boty.
  • V drogeriích, obchodních domech a na internetu najdete dezinfekční prostředek ve spreji určený k čištění kožené obuvi.
  • Pokud je výrobek bezpečný pro použití na kožených botách, pak je bezpečné jej používat na kožené obuvi.

  Spropitné: K dezinfekci kožených bot a odstranění zápachu můžete použít běžné dezinfekční spreje pro domácnost, jako je Lysol.

 2. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 13

  2 Nastříkejte vnitřek kožených bot. Použijte sprej na každou botu 1 najednou. Držte botu dnem vzhůru a namiřte trysku dolů do špičky boty, aby sprej kryl všude uvnitř boty.
  • Stříkejte asi 3-4 sekundy, aby se kožené boty úplně potáhly.
 3. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z kožených bot Krok 14

  3 Nechte boty 5 minut zaschnout a pak je očichejte. Dezinfekční prostředek ve spreji zaschne za několik minut po aplikaci. Když jsou suché, kožené boty pořádně očichejte. Pokud zápach stále přetrvává, aplikujte sprej ještě jednou a nechte je podruhé zaschnout.
  • Proces můžete opakovat tolikrát, kolikrát je to nutné, ale nezapomeňte nechat kožené boty mezi aplikacemi úplně zaschnout. Kůže tak nenasákne vlhkost, což by mohlo způsobit její deformaci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak opravíte smradlavé boty? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Posypte jedlou sodou nebo kukuřičným škrobem a nechte je přes noc sedět, aby prášek absorboval všechny nepříjemné pachy. Další den si vysajte boty.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Použití octa a jedlé sody

 • Rozprašovací láhev
 • bílý ocet
 • Čajovníkový olej
 • Prášek do pečiva
 • Čistý hadřík nebo papírový ručník

Dezinfekce černými sáčky

 • Černé čajové sáčky
 • Čistý hadřík nebo papírový ručník

Populární Problémy

Novak Djokovič je zapleten do koronavirové bouře, ale část kritiky přešla přes palubu. Světová jednička je posledních pár dní na konci neutuchající negativity.

Kompletní přehled o tom, jak sledovat hry Bulls online bez kabelu v sezóně 2019-20, včetně možností pro diváky, kteří nakupují na trhu i mimo trh.

Vikingové a hříbata se setkají v neděli ve 2. týdnu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Zde je několik různých způsobů, jak můžete zdarma sledovat živý přenos nedělní tříbodové soutěže NBA online.

Kristina Mladenovic zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti Hailey Baptiste. Mladenovic porazil amerického teenagera v těsném trojnásobném setu při jediném setkání dvojice.