Jak odstranit Steri proužky

Steri-proužky, také nazývané motýlí stehy, mohou přirozeně odpadnout, když uplyne dostatek času, ale existují také případy, kdy je nutné ruční odstranění. Lepidlo použité v Steri-Strips je poměrně silné, ale je navrženo tak, aby časem sláblo. Většina Steri-proužků je určena k odstranění za 12-14 dní. Vyjímání Steri-proužků by mělo být prováděno opatrně, čistými rukama na dobře osvětleném místě.Část 1 ze 2: Vyjmutí Steri-Stripu

 1. 1 Navlhčete proužky vodou. Na oblast pokrytou Steri-Strips naneste vlhkou žínku. Držte jej tam 30 až 60 sekund, nebo dokud se proužky necítí důkladně namočené. Namočte zranění do vody, protože ta se dostane do hojivé rány.
  • Pokud samotná voda neuvolní lepidlo na Steri-proužcích, zkuste použít roztok vyrobený ze stejných dílů vody a peroxidu. Spojte je v plastovém kelímku a namočte žínku do nového roztoku.
  • Jemně položte roztokem nasáklou žínku na Steri-proužky na 60 sekund.
 2. 2 Zatlačte na kůži. Stabilizujte pokožku jemným zatlačením na obou stranách každého proužku dvěma prsty. Přepněte umístění prstů podle potřeby tak, abyste při jeho odstraňování přímo podpírali kůži kolem každého proužku.
  • Pokud nemůžete použít dva prsty, může stačit jeden prst. Položte prst na jednu stranu proužku, který chcete odstranit, a přitlačte ho dostatečnou silou, aby byla kůže mírně napnutá.
 3. 3 Odstraňte příčné vzpěry. Pokud byly na konce primárních Steri-proužků naneseny nějaké proužky, nejprve je odstraňte. Jednoduše zvedněte jeden konec každého pásu a jemně táhněte po celé délce pásu, dokud nedosáhnete opačného konce.
  • Tyto křížové držáky probíhají rovnoběžně s ránou a jsou obvykle umístěny 1/2 palce (1,25 cm) od konců primárních proužků.
  • Hlavní funkcí křížových držáků je podpora primárních proužků, čímž se snižuje riziko předčasného odlupování a puchýřů napínajících kůži.
 4. 4 Vytáhněte vždy jeden konec každého proužku. U každého primárního proužku začněte zvednutím jednoho konce a odloupnutím zpět ve směru řezu. Zastavte těsně před dosažením samotného řezu.
  • Uchopte proužek tak, aby prsty používané k jeho odtažení byly neustále umístěny těsně nad kůží.
  • Pomalu tento konec odtáhněte a pás přejíždějte zpět přes sebe. Vytáhněte proužek zpět na sebe, zdvojnásobte jej, než zvedněte.
  • Když pás odlepíte, posuňte podpůrné prsty tak, aby se posunuly blíže k nově odhalené kůži.
 5. 5 Zvedněte opačný konec pásu. Oloupejte každý proužek ve směru rány. Stejně jako dříve přestaňte pás odlupovat, než dosáhnete rány.
  • Všimněte si, že budete táhnout v opačném směru, který byl použit pro první konec. Jinými slovy, pokud jste zatáhli první konec doleva, druhý konec byste měli zatáhnout doprava.
  • Tažením každého proužku směrem k ráně byste se měli vyvarovat vytahování Steri-Stripu přímo ze samotné rány. Vyhněte se stahování Steri-Stripu, jako byste použili Band-Aid.
 6. 6 Opatrně nadzvedněte proužek z řezu. Začněte v horní části rány a jemně zvedněte střed Steri-Stripu a zatáhněte směrem dolů ke spodní části řezu. Táhněte pomalu a jemně.
  • Ujistěte se, že nově vystavenou kůži stále podepíráte jedním nebo dvěma prsty.
  • Pokračujte rovnoměrným, pomalým tempem. Pokud proužek cítíte jakýkoli odpor, zkuste jej znovu navlhčit, aby se lepidlo více uvolnilo, nebo jej odlepte z jiného směru.
 7. 7 Opakujte podle potřeby. Stejným způsobem vyjměte z rány každý primární Steri-Strip, pracujte pomalu a jemně, abyste snížili riziko opětovného otevření rány. Vyhněte se tahání pásu nebo kůže.
  • Nelekejte se, když uvidíte, jak se s proužky odlupuje odumřelá kůže.
  • Je také docela běžné, že se na lepicí straně proužku tvoří hnědé nebo zelené skvrny. Hnědé zabarvení může být způsobeno zaschlou krví. Zelené zabarvení může být způsobeno, když se oleje vaší pokožky zachytí pod proužkem a zaschnou.
  reklama

Část 2 ze 2: Péče o postiženou oblast

 1. 1 Místo omyjte antibakteriálním mýdlem. Nově odhalenou pokožku jemně omyjte teplou vodou a antibakteriálním mýdlem. Po dokončení osušte čistým měkkým ručníkem.
  • Jemně napěňte oblast antibakteriálním mýdlem a teplou vodou po dobu 30 až 40 sekund.
  • Opláchněte mýdlo a stejným způsobem oblast znovu čistěte dalších 30 až 40 sekund.
  • Pokrytí suché oblasti, spíše než její drhnutí, brání opětovnému otevření rány.
 2. 2 Poraďte se svým lékařem o správné péči o ránu. Lékař, zdravotní sestra nebo jiný zdravotnický pracovník odpovědný za vaši léčbu může mít specifické pokyny týkající se správné péče o vaši ránu, jakmile jsou Steri-proužky vypnuté. Doporučuje se, abyste se u svého poskytovatele zdravotní péče informovali o nezbytném pokračování péče.
  • Pokud neexistují žádné zvláštní požadavky, měli byste se o ránu starat jednoduše tak, že ji jemně omyjete a necháte úplně zaschnout, než ji čímkoli přikryjete (obvazy, oblečením atd.).
  • Nevystavujte ránu slunečnímu záření, protože přebytečné slunce může oblast podráždit a způsobit, že jizva zčervená.
  • V závislosti na vašich okolnostech a rychlosti, s jakou se vaše rána hojí, vám lékař nebo sestra mohou doporučit, abyste na oblast ještě několik dní aplikovali více sterilních proužků nebo jiný typ obvazu.
  • Rány, které byly uzavřeny proužky a poté ponechány otevřené, mohou často vyschnout. Zeptejte se svého lékaře na životaschopný krém, který aplikuje, aby udržoval oblast vlhkou a omezil jizvy. Bylo prokázáno, že krémy s obsahem oxidu křemičitého nebo vitaminu K pomáhají omezit zjizvení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu nasadit nový steri proužek, jakmile starý odpadne? Mám obavy, protože stále nosím ortézu a obávám se, že se může oholit proti ráně, zejména v noci. Brian Salazar-Prince Nejlepší respondér Můžete použít nový steri proužek, pokud se budete cítit lépe, ale obecně, steri proužky odpadnou, když mají.
 • Otázka Je bezpečné odříznout visící části Steri-Stripu? Brian Salazar-Prince Nejlepší odpověď Pokud jsou na Steri-Stripu visící části a obtěžuje vás to, bylo by lepší je odříznout, než riskovat, že se necháte o něco zachytit, a pak strhnete proužek ze zbytku kůže, než bude hotový k odstranění. Jen bych navrhl, abyste si nůžky nejprve opláchli alkoholem.
 • Otázka Jak získám steri proužek z řezu, na kterém je dva týdny, pokud je stále bolestivý? Steri-proužek namočte na 1-3 minuty do teplé a vlhké žínky a postupujte podle níže uvedených pokynů. Pokud se z vody neodlepuje, použijte šetrně dětský olej k uvolnění lepidla z pokožky.
 • Otázka Mohu se vykoupat hned po sundání? Pravděpodobně byste měli několik dní počkat, než zraněné místo zcela ponoříte.
 • Otázka Mohu je po 3 dnech odstranit, pokud šlo o malý řez? Ne. Steri proužky byste měli nechat působit alespoň 7–10 dní, nebo dokud neodpadnou; pokud lékař neurčí jinak. Rána může být malá, ale předčasným odstraněním steri proužků se rána může znovu otevřít a je třeba ji znovu uzavřít.
 • Otázka Mohu se jít koupat do moře v den, kdy si sundám proužky steri? Brian Salazar-Prince Nejlepší odpovědník Steri proužky obvykle odpadnou, jakmile se rána zahojí. Pokud je vaše rána zahojená a nedochází k chrastavitosti, plavání v moři by nebyl problém.
 • Otázka Co když mi kolem proužků zaschla krev? Buďte opatrní ve sprše. Steri proužky jsou většinou kosmetické, ale v dané oblasti nedrhnou. Použila jsem dětské ubrousky bez alkoholu a velmi jemně smývala krev.
 • Otázka Mohu i nadále vykonávat fyzickou práci? V závislosti na umístění rány byste s větší pravděpodobností měli být v pořádku provádět fyzickou práci, pokud dáváte pozor, abyste nezpůsobili další zranění.
Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním lepivé zbytky z lepidla, které zanechal Steri Strip?
 • Před dvěma týdny jsem měl namontovaný kardiostimulátor a steristripy nevykazovaly žádné známky uvolnění. Co bych měl dělat?
 • Mohu své Steri-proužky namočit?
 • Nechal jsem si na nos nasadit 4 steri proužky, abych zavřel řez. Jeden z nich spadl, ale ostatní 3 nespadnou. Konce jsou volné. Co mám dělat, abych je sundal?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Obecně lze říci, že byste měli počkat 12 až 14 dní, než Steri-Strips sami odstraníte.
 • Pásky, které se začnou odlupovat po 10 dnech, mohou být připraveny k odstranění.

reklama

Varování

 • Neodstraňujte Steri-proužky, pokud vám to lékař výslovně neřekne.
 • Předčasné vyjmutí Steri-Strips může poškodit novou kůži a může způsobit opětovné otevření rány. Znovu otevřená rána se může nakazit a zvýšit riziko jizev.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

V úterý večer má premiéru sezóna 8 seriálu „7 malých Johnstonů“. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat online streamování nových epizod.Jak hodit ruční granát. Ruční, ručně ozbrojené a ručně házené ruční granáty kombinují moderní palebnou sílu a osvědčenou spolehlivost pro výkonnou kombinaci. Http://www.armystudyguide.com/content/army_board_study_guide_topics/hand_g ...

Jak udělat výbuch. Nazývat to experimentem by bylo nesprávné (děláte demonstraci!), Ale bez ohledu na to, jak tomu říkáte, exploze je skvělý způsob, jak se bavit s vědou. Ať už hledáte vědecký veletrh ...

Nejlepší způsob, jak zlepšit kvalitu služeb ve vašem podnikání, je zahájit program školení zaměstnanců, který se zaměřuje na to, jak být skvělý v zákaznických službách. Nechte zkušené zaměstnance učit nové zaměstnance o hodnotách vašich služeb. Dejte svým zaměstnancům cíle a poznejte, kdy je splní.Krátký pohled na 5 nejlepších hráčů na ATP World Tour v roce 2017.

Jak podávat medem pečenou šunku. Honey Baked Ham je jedinečné předřezané a předvařené maso prodávané společností The Honey Baked Ham Company, která prodává různé druhy masa a předkrmů. Medová pečená šunka, známá svou sladkou křupavou polevou, se nejlépe podává na pokoj ...