Jak hledat dlouho ztraceného přítele

Přestože žijeme ve světě, kde je většina z nás vždy online a vždy k dispozici, někdy o někoho přijdeme. Naštěstí dlouho ztracený přítel nemusí zůstat ztracen navždy.

Metoda 1 ze 3: Skládání online vyhledávání

 1. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 1

  1 Zapište si vše, co víte o osobě, kterou hledáte. I když můžete být v pokušení okamžitě se přihlásit do vyhledávače, zpomalte a napište „cheat sheet“ o tom, co víte o svém dlouho ztraceném příteli.
  • Přemýšlejte o zajímavých detailech mimo jméno, povolání a poslední žijící město. Hrají nějaké sporty? Jsou členy nějaké politické organizace? Jaké jsou jejich koníčky? Co by rádi dělali online?
  • Pokud si myslíte, že váš dlouho ztracený přítel změnil své jméno, sňatkem nebo jiným způsobem, přemýšlejte o potenciálním městě, kde došlo ke změně jména. Ve většině států ve Spojených státech musí někdo, kdo usiluje o změnu jména, zveřejnit v místních novinách oznámení o tom, že byla podána žaloba na změnu jména. Možná budete chtít zahrnout název takových novin na svůj „cheat sheet“.


 2. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 2

  2 Zkombinujte tyto podrobnosti do potenciálních vyhledávacích dotazů. Příkladem by bylo uvést křestní jméno dané osoby + její oblíbený koníček + město, ve kterém kdysi žili.
  • Přemýšlejte mimo rámec: Vysoce specifický zájem nebo charakteristika vašeho přítele může vyvolat příznivé hledání, i když neznáte příjmení svého dlouho ztraceného přítele.
 3. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 3

  3 Použijte své vyhledávací dotazy na online vyhledávání. Nyní, když jste vyvinuli několik variant vyhledávání, se můžete obrátit na vyhledávač Google. Zadejte své výrazy a klikněte na hledat.
  • Je pravděpodobné, že najdete profil na sociálních sítích spojený se svým dlouho ztraceným přítelem; v roce 2016 má téměř 80% americké populace profil na sociální síti.
  • Profil sociální sítě pro vašeho dlouho ztraceného přítele může být propojen s LinkedIn, Facebookem, Twitterem, Instagramem, Pinterestem nebo s webem, který je v USA méně populární. (Xing má globální zastoupení a RenRen je v Číně prominentní.)
  • Pokud na Googlu nemáte štěstí, zvažte použití následujících tří nejpoužívanějších vyhledávačů: Bing, Yahoo! A Ask.
 4. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 4

  4 Prostudujte si výsledky svého hledání. Pokud vaše vyhledávání úspěšně přineslo důkazy o existenci vašeho dlouho ztraceného přítele, gratulujeme. Pokud důkazy přišly ve formě jednoho nebo více profilů sociálních médií vašeho přítele, můžete se pokusit o připojení ke svému příteli prostřednictvím těchto profilů. Nejjednodušší by bylo použít platformu, pro kterou již máte svůj vlastní osobní profil.
  • Na LinkedIn klikněte na Připojit a/nebo Odeslat InMail.
  • Na Facebooku přidejte osobu jako přítele.
  • Na Twitteru danou osobu „sledujte“. Poté „tweetujte“ svému dlouho ztracenému příteli zkopírováním jeho uživatelského jména, kterému předchází symbol @, a jako stav vašeho Twitteru napište zprávu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyzkoušejte vyhledávání „hlubokého ponoru“

 1. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 5

  1 Eliminujte nepodstatné výsledky svých vyhledávání přizpůsobením hledaných výrazů. Pokud například existuje slavný sochař se jménem vašeho přítele, můžete spustit vyhledávání jako „Jméno přítele -sochař“. Tato specializace odstraní všechny výsledky, které představují sochař, a doufejme, že zúží bazén, aby našel vašeho přítele.
 2. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 6

  2 Hledejte pomocí nových výrazů. Možná byla vaše počáteční vyhledávání částečně nebo vůbec neúspěšná. Naštěstí existuje několik informací, které můžete použít pro další vyhledávání.
  • Bylo tam uživatelské jméno, které se zdálo být spojeno s vaším přítelem? Pokud měl váš přítel například uživatelské jméno AA55 na YouTube, můžete zkusit zadat jméno svého přítele + AA55 na Googlu.
 3. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 7

  3 Přejděte přímo na osobní sociální sítě a najděte svého přítele. Facebook a LinkedIn jsou vaše nejlepší sázky pro taková personalizovaná vyhledávání, protože členové těchto sítí jsou povinni předložit svou skutečnou identitu.
 4. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 8

  4 Na Google zadejte „Facebook People Search“. Klikněte na odkaz Facebook People Search. Na pravé straně obrazovky se zobrazí řada možností vyhledávání, z nichž některé pro vás budou relevantnější než jiné. (tj. jméno, rodné město, aktuální město, střední škola, vzájemný přítel, vysoká škola nebo univerzita, zaměstnavatel) Zadejte informace, které musíte zjistit, pokud můžete najít svého dlouho ztraceného přítele.
  • Pokud najdete svého přítele, klikněte na Přidat přítele. (Před odesláním osoby jako přítele neposílejte zprávu; zpráva se pravděpodobně objeví ve složce Žádosti o zprávu dané osoby a může se stát, že bude nepřečtená, pokud nejste přáteli na Facebooku.)
 5. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 9

  5 Do vyhledávacího pole na LinkedIn.com zadejte jméno současného nebo bývalého zaměstnavatele vašeho dlouho ztraceného přítele. Budete mít přístup k seznamu lidí, kteří v současné době u tohoto zaměstnavatele pracují nebo dříve pracovali. Na levé straně obrazovky budete mít možnosti zúžení vyhledávání. (Tj. Vztah, město, současná společnost).
  • Existuje šance, že váš dlouho ztracený přítel je na Facebooku a/nebo LinkedIn, ale nelze ho najít pomocí výše uvedených metod vyhledávání. Facebook poskytuje svým uživatelům možnosti ochrany osobních údajů, které jim umožňují přijímat žádosti o přátelství pouze od přátel přátel. , což znamená, že existuje možnost, že byste našli svého dlouho ztraceného přítele a nedostali byste se k němu prostřednictvím Facebooku. LinkedIn má také možnosti omezit kontakty od cizích lidí. .
 6. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 10

  6 Vyzkoušejte rozsáhlejší vyhledávací služby. Pomocí nejpopulárnějších vyhledávacích služeb se můžete dostat do slepé uličky. Naštěstí stále existuje naděje.
  • Spokeo je vyhledávání na „hlubokém webu“, které prohledává všechny druhy koutů internetu, které běžné vyhledávání na Googlu nebo Facebooku neodhalí. Budete potřebovat celé jméno svého přítele, jeho e -mailovou adresu, jeho telefonní číslo nebo adresu. Výsledky pak filtrujete podle umístění. Spokeo zdarma zobrazí jméno osoby, věk, nejbližší příbuzné a místa, kde žil. Za poplatek Spokeo odemkne informace, jako jsou profily sociálních médií, detaily fotografií, předchozí adresy a soudní a historické záznamy.
  • Intelius poskytuje podobnou službu. Za poplatek umožňuje uživatelům provést kontrolu pozadí, provést zpětné vyhledávání telefonu nebo najít něčí e -mailovou adresu.
  • Zkuste vyhledat veřejné záznamy. . Pokud znáte stát, ve kterém váš přítel možná koupil nemovitost, nebo PSČ, kde podal žádost o rozvod, možná budete moci provést vyhledávání veřejných záznamů a najít svého přítele. Dávejte si pozor na placení poplatků nad rámec poplatků spravovaných vládou: Proveďte bezplatné vyhledávání veřejných záznamů online
 7. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 12

  7 Hledat nekrology. Naštěstí váš přítel není mrtvý, ale pro jistotu možná budete chtít vyhledat nekrology. Legacy.com a Ancestry.com poskytují užitečné vyhledávací dotazy. reklama

Metoda 3 ze 3: Vyzkoušení možností offline

 1. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 13

  1 Vzpomeňte si na rodiče/prarodiče/sourozence/bratrance/dlouho ztracené přátele. Zjistěte, zda víte nebo máte prostředky na kontaktování kohokoli z rodiny vašeho dlouho ztraceného přítele. Může to znít zjevně, ale při hledání dlouho ztraceného přítele nikdy nechcete přehlížet zjevné.
 2. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 14

  2 Promluvte si se společnými přáteli a známými. Napište si seznam všech lidí, kteří znali vašeho dlouho ztraceného přítele. Je pravděpodobné, že některé z těchto lidí také znáte. Oslovte je. I když nemají přesné kontaktní údaje vašeho dlouho ztraceného přítele, budou vám pravděpodobně užitečné nějaké drobnosti.
 3. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 15

  3 Zaměřte se na města a čtvrti, kde žil váš dlouho ztracený přítel. I když může být váš instinkt spěchat na internet, můžete mít větší úspěch, když použijete to, co víte o svém příteli offline. Kde jste se potkali? V jakých dalších městech žili?
  • Pokud znáte jejich „starý dům“ a můžete je navštívit, možná budete mít štěstí, když klepnete na dveře nového majitele a vysvětlíte, že jste ztratili kontakt se svým dlouho ztraceným přítelem.
  • Další myšlenkou je oslovit sousedé starého domu vašeho přítele. Možná vědí, co se stalo tvému ​​příteli.
 4. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 16

  4 Zavolejte organizacím, jejichž přítel byl nebo může být přidružen. Pokud hledáte přítele ze středních škol, zvažte zavolání na střední školu a získání kontaktních údajů na sdružení absolventů. Pokud je to vysokoškolský přítel, obraťte se na univerzitu ohledně podrobností asociace absolventů a zeptejte se, zda existuje konkrétní síť absolventů pro některý ze zájmů přátel. (Možná byl přítel u školních novin nebo u intramurálního tenisového týmu?).
 5. Obrázek s názvem Hledání dlouho ztraceného přítele Krok 17

  5 Najměte si soukromého detektiva. Tato možnost může být poslední možností, pokud máte peníze na útratu. Prostřednictvím služby, jako jsou Bílé stránky nebo Angie’s List, vyhledejte soukromého detektiva.
  • Chcete -li rozhodnout, zda je soukromý vyšetřovatel vhodný a bezpečný, zeptejte se ho na jejich zkušenosti. Zeptejte se jich také, zda mají kancelář, kde je najdete, zda mají pojištění a zda mají licenci. Jediné státy, které nevyžadují licenci soukromého vyšetřovatele, jsou Mississippi, Jižní Dakota, Wyoming a Colorado.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu najít někoho, kdo používá pouze jeho jméno a fotografii? Zkuste hledat online. Pokud je fotografie na telefonu nebo tabletu, nahrajte ji na sociální síť. Pokud tomu tak není, vyfoťte fotografii a nahrajte ji tímto způsobem. Zkuste je vyhledat na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu, a pokud to nepůjde, zkuste požádat ostatní, kteří je mohou znát, nebo jděte za někým, kdo vám je pomůže hledat.
 • Otázka Je mi 11 let a moje zamilovanost se odstěhovala před dvěma lety. Opravdu ho chci znovu vystopovat. Mám jen jeho křestní jméno a příjmení. Co můžu dělat? Zkuste ho nebo jeho rodiče vyhledat na sociálních sítích.
 • Otázka Jak někoho najdu, když vím jen to, kde žil? Pokud kontaktujete současné majitele, mohou vám poskytnout informace.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte připraveni postavit případ. Jedním vyhledáváním můžete najít fragmenty užitečných informací. Mějte na paměti tyto útržky informací, jak budete pokračovat ve své práci. Vaším úkolem je v podstatě skládat puzzle, takže budete chtít mít všechny figurky u sebe, abyste zjistili, zda a jak se hodí.
 • Buď trpělivý. Jednoduché vyhledávání na webu někdy nestačí. Znáš někoho jiného, ​​kdo byl přátelský s tvým dlouho ztraceným přítelem? Získejte pomoc!
 • Až příště získáte přítele, se kterým jste si blízcí, zkuste získat všechna jeho telefonní čísla, e -mailové adresy a co nejvíce kontaktních údajů, abyste se v budoucnu tomuto problému vyhnuli.
 • Někdy lidé, kteří omezují svou digitální stopu, to dělají z nějakého důvodu: prostě nechtějí být nalezeni. Pochopte, že pokud se snažíte najít dlouho ztraceného přítele, pravděpodobně nejste jediní, kdo se snaží a nedaří najít tuto osobu. Vážně zvažte, zda váš dlouho ztracený přítel skutečně chce být vystopován.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Oba startují 2: 1 ve hře MVC, Northern Iowa a Missouri State se setkají v sobotu ve Springfieldu. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.

Hvězdy NFL jsou v Orlandu na Pro Bowl 2019. Zde je návod, jak sledovat každoroční hru online bez kabelu.

Jak obnovit hlasovací práva ve Virginii. Pokud jste byli odsouzeni za zločin, byla vám zrušena některá ústavní práva. Patří sem volební právo, právo zastávat veřejné funkce, právo působit v porotě a další ....

Stephen Colbert bude opět hostit speciální volební večer v roce 2020. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma, pokud nemáte kabel.

Čistá, bílá podrážka dokáže vaše ultra boost tenisky pořádně vyskočit. Protože jsou měkké a houbovité, podrážky mohou zachytit spoustu nečistot. Na gumovém dně (nebo podešvi) obuvi může být špína, stejně jako houbovitá „vzpruha“ ...

Seznam nejkratších hráčů, kteří v historii zdobili tenis.